obserwuj facebook visiton obserwuj instagram visiton

Lato to pora roku, która wyczekiwana jest przez wielu sportowców. Nie ma czemu się dziwić – piękna, słoneczna pogoda, większa ilość czasu wolnego oraz duże nakłady motywacji sprawiają, że sezon ten jest idealny na podjęcie się nowych aktywności fizycznych. Zakres możliwych sportów, na które można się zdecydować, jest naprawdę szeroki, dlatego wybór ten sprowadza się głównie do indywidualnych potrzeb (a także preferencji).

Oprócz oczywistych opcji, takich jak jogging, jazda na rowerze czy nordic walking, można zdecydować się na dyscypliny o mniej rekreacyjnym charakterze, które kierunkują w stronę wyspecjalizowanego treningu. Jakie są zatem najciekawsze propozycje i w jakiego rodzaju sprzęt warto się wyposażyć?

 

Sprzęt do biegania – więcej niż buty!

Biegać jest w stanie niemal każdy – wystarczy wyznaczyć sobie przystępną ścieżkę oraz odszukać odpowiednie tempo, które pozwala pobudzić organizm do wysiłku fizycznego. Chociaż próg podjęcia się joggingu jest bardzo niski, to warto zwrócić uwagę na to, że wyposażenie do biegania to więcej niż jedynie wygodne buty.

Chociaż dobre obuwie to podstawa, warto pomyśleć nad resztą sportowego stroju. Wygodna bielizna i odzież termoaktywna z pewnością okaże się bardzo pomocna, aby zapobiec nadmiernemu poceniu, zapewniając dobrą wentylację skóry i regulując temperaturę ciała. Przydatne bywają także dodatkowe akcesoria, takie jak bidony, dzięki którym nawadnianie się podczas treningu nie stanowi już problemu!

 

Alternatywy dla biegania – jaki mamy wybór?

Jeśli zwykły jogging nie wydaje się dostatecznie interesującą formą ćwiczeń, można postawić na jedną z licznych alternatyw. W asortymencie Asport dostępne są różne sprzęty, które pozwolą urozmaicić tego typu trening.

Rolki, rowery, wyspecjalizowane hulajnogi. Wiele osób decyduje się na nordic walking lub inwestuje w inne, mniej standardowe pojazdy, udając się do okolicznych parków i lasów w celu przetestowania nowego sprzętu. Wybór jest bardzo szeroki, dlatego warto eksperymentować!

 

Trening outdoor – czy jest to dobry pomysł?

W poszukiwaniu interesujących alternatyw dla siłowni wiele osób decyduje się na trening na świeżym powietrzu. Poszczególne akcesoria można wziąć z sobą – lekkie ciężarki, hula-hoop, taśmy TRX. Rzecz jasna, niektóre urządzenia udostępniane są przez same miasta, dlatego z odpowiednim planowaniem, można zorganizować sobie zbalansowany i efektywny trening, który pozwoli na szybki, zrównoważony rozwój fizyczny. Inwestycja w tego typu ćwiczenia wcale nie musi być duża – wystarczy podstawowe wyposażenie!

Artykuł powstał we współpracy z Asport.pl

Tegoroczne wakacje będą znacznie różnić się od tych z lat poprzednich. Kłopoty biur podróży, ograniczenia na granicach sprawiają, że coraz więcej osób zastanawia się nad wyjazdem w rejony nieco bliższe miejscu zamieszkania. Spenetrowanie ojczyzny może być jednakowo atrakcyjną opcją i dać wiele niezapomnianych wrażeń.

Dodatkowych atrakcji zapewni na przykład wyjazd pod namiot lub wynajęcie samochodu campingowego. Tego typu urlop należy jednak dobrze zaplanować, tak by nie zaskoczyła nas żadna ewentualności. Nic bowiem nie psuje urlopu tak jak brak bieżącej wody czy problem z elektrycznością na polu namiotowym. Dlatego jeszcze przed wyjazdem na wakacje dobrze jest dokładnie zaplanować co zabieramy i wyposażyć się w niezbędnik turystyczny.

 

Akcesoria turystyczne do samochodu

Wybierając się na camping najczęściej stawiamy na samochód, którym przewieźć możemy wszystkie niezbędne sprzęty takiej jak namiot, linki, cieplejsze ubrania czy naczynia. 
Biwakowanie pozwala na kontakt z naturą i powrót do korzeni. Bez wszechobecnej elektroniki można naprawdę odprężyć się i wypocząć. Jednak nawet najlepszy wyjazd może się szybko skończyć, jeśli nie będziemy mieli miejsca, gdzie przygotujemy posiłek. Dlatego pakując nasze akcesoria turystyczne do samochodu nie można zapomnieć o kuchence turystycznej. Dzięki przenośnej gazowej kuchence przyrządzimy zarówno ciepły posiłek jak i napój, co jest bezcenne, gdy dużo czasu spędzamy na zewnątrz. Akcesoria turystyczne pod namiot to jednak nie tylko kuchenka. Warto również pomyśleć o innych fizjologicznych potrzebach i zapakować przenośną toaletę. To sprzęt, który pozwoli zapomnieć o nocnych wypadach do lasu „za potrzebą”. Tego typu akcesoria turystyczne camping dadzą nam sporo komfortu i wygody.

 

Gadżety turystyczne – lista must have

Każdy z nas lubi od czasu do czasu wyrwać się z miasta i spędzić trochę czasu na łonie natury. Wyjazd pod namiot dobrze jest przemyśleć i zapatrzyć się w akcesoria biwakowe, które sprawią, że urlop będzie bezpieczny, wygodny i uporządkowany. Naturę najlepiej chłonąć podczas jazdy na rowerze. Dwa kółka pozwalają poczuć nieco wiatru we włosach i dają dużą radość z podróżowania. Niestety, długie dystanse potrafią wykończyć zarówno rowerzystę jak i jego sprzęt. Pęknięta dętka, zerwany łańcuch czy linka od przerzutek mogą na unieruchomić na dłuższy czas. Dlatego w rowerowych sakwach warto mieć ze sobą prawdziwy niezbędnik turystyczny każdego rowerzysty, czyli stojak serwisowy. To produkt, za którego pomocą stabilne ustawisz swój pojazd i zajmiesz się bezpieczną naprawą. Co ważne, po skończonej pracy, wystarczy złożyć go i schować do sakwy! Piesze wycieczki i biwakowanie również mają swój urok. Tego typu wypad musi być jednak poprzedzony solidnym planowaniem. Na naszej trasie pojawią się miejsca, gdzie nie będzie można rozpalić ogniska, co również zmusi nas po sięgnięcie po turystyczne gadżety jak kuchenka polowa. Wybierając się w nieco bardziej niedostępne miejsca dobrze mieć przy sobie również akcesoria turystyczne w góry. Lekkie olinowanie, ciepłe ubrania i buty na zmianę uratowały życie nie jednemu miłośnikowi gór.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu