Aquapark Sopot

Miasto
Kontakt ul. Zamkowa Góra 3-5
81-713 Sopot

tel.: 58 555 85 23
kom.: 508 263 439
e-mail: bok@aquaparksopot.pl

Opis

Aquapark w Sopocie to pierwszy tego typu obiekt w Trójmieście. Jest to przede wszystkim zespół wewnętrznych i zewnętrznych basenów rekreacyjnych.

Na terenie obiektu znajduje się również: kompleks Świata Saun, dwa bary szybkiej obsługi przy basenach, bowling z własnym barem restauracyjnym oraz Restauracja z kompleksem zewnętrznych letnich zadaszonych Tarasów z widokiem na Zatokę Gdańską i towarzyszącym im pawilonem restauracyjnym. Doskonała lokalizacja Parku Wodnego Sopot sprawia, że bez problemu można dostać się do niego komunikacją miejską lub też Szybką Koleją Miejską łączącą całe Trójmiasto. Obiekt usytuowany jest na skarpie, 200 m od plaży tuż obok trasy spacerowej i rowerowej biegnącej wzdłuż morza.

Jedną z największych atrakcji obiektu jest jedyna w Polsce DZIKA RZEKA  o długości 71 metrów i różnicy poziomów 6 metrów. Woda w krętym korycie dzikiej rzeki przepływa z prędkością 600 litrów na sekundę. Poddanie się nurtowi rzeki oddaje wiernie wrażenie kąpieli w naturalnym górskim potoku. Osoby porwane przez prąd rzeczny spływają wraz z nurtem jak na raftingu.

Trzytorowy basen parapływacki o długości 25 metrów i głębokości 140 cm wykorzystywany jest do pływania rekreacyjnego, prowadzenia kursów nauki pływania oraz rozgrywania sportowych konkurencji pływackich.

Wewnątrz rozległego Aquaparku zainstalowano zjeżdżalnie odpowiednie dla mniej i bardziej odważnych. Zjeżdżalnia Turbo (niebieska) to bardzo szybka rura - kamikadze! Jej długość to 70 metrów, różnica poziomów wynosi 12 metrów, a spadek nie przekracza 20%. Idealna zabawa dla osób posiadających zamiłowanie do ostrej i szybkiej jazdy. Zjazd przysparza wiele emocji i niepowtarzalnych wrażeń. Ostre wiraże! Zjeżdżalnia Familijna (żółta) to długa na 110 metrów, szybka rura o licznych zakrętach. Różnica poziomów wynosi tutaj 12 metrów, a spadek nie przekracza 10%. Jest to zjeżdżalnia o niskim poziomie trudności. Zjeżdżalnia Dwutorowa Familijna (biała) o całkowitej długości 7,5 metra i różnicy poziomów 2,4 metra. Idealna do wspólnej rodzinnej zabawy. Zjeżdżalnia umożliwia wspólny zjazd z dzieckiem, który dostarcza wiele radości dzieciom i rodzicom.

Na zewnątrz obiektu także nie zabraknie atrakcji. Całoroczny basen zewnętrzny szczególnie w okresie zimowym dostarcza wielu wrażeń. Jest on połączony z basenem rekreacyjnym nastrojowo oświetlonym kanałem przepływowym.

W sezonie letnim dorośli mogą bezkarnie wypoczywać i opalać się na leżakach umiejscowionych wokół basenu, podczas gdy dzieciaczki świetnie bawią się w wodzie. Z myślą o najmłodszych w basenie zainstalowano kolorową konstrukcję do interaktywnych zabaw, która z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń. Do basenu można zjechać trzytorową ośmiometrową zjeżdżalnią. Zewnętrzny basen rekreacyjny ma głębokość maksymalną 130 cm.

Po szaleństwach odpocząć można w whirlpoolach – dla swoich klientów Aquapark Sopot udostępnił 5 wanien z hydromasażem. W dwóch z nich można skorzystać z masaży perełkowych (masaż powietrzny - wydobywające się z dysz pęcherzyki powietrza łagodnie masują całe ciało). W trzech whirlpoolach masaż wykonywany jest za pomocą wody i powietrza, które po wtłoczeniu poprzez dysze pod dużym ciśnieniem masują poszczególne partie ciała. Whrilpoole działają odprężająco na skórę i mięsnie. Relaksujące kąpiele zmniejszają napięcie mięśniowe oczyszczając organizm, zmniejszają cellulit, łagodzą skutki zapalenia stawów oraz stanów pourazowych, usuwają zmęczenie i regenerują siły, uaktywniają procesy metaboliczne.

Sopocki Aquapark to nie tylko baseny, to także Świat Saun i Aqua Spa, gdzie można  m.in. skorzystać z różnego rodzaju saun (8 do wyboru), masaży, zabiegów pielęgnacyjnych, tepidarium lub pokoju relaksacyjnego.

W podziemiach obiektu znajduje się  jedyny w Sopocie klub bowlingowy. Do dyspozycji oddajemy 6 profesjonalnych torów do gry ze skomputeryzowanym systemem naliczania punktów. Na terenie kręgielni znajduje się również część barowa ze stolikami gdzie można skorzystać z usług gastronomii.

Doskonałym uzupełnieniem obiektu jest  Restauracja ze świetnym autorskim menu. Restauracja posiada stoliki na świeżym powietrzu oraz wyjście na Tarasy – piękne tereny zieleni z bezpośrednim zejściem na plażę i widokiem na Zatokę Gdańską. To tu w sezonie letnim odbywają się ciekawe wydarzenia kulturalne i rozrywkowe.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Sopot, Pomorskie
ul. Zamkowa Góra 3-5 , 81-713 Sopot
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu