Wielu początkujących turystów zastanawia się, czy w obecnych czasach możliwe jest jeszcze tanie podróżowanie samolotem. Pytanie to jest o tyle istotne, ponieważ w wielu przypadkach to właśnie bilet lotniczy stanowi największy wydatek w trakcie całej podróży. Z tego powodu warto trzymać się kilku zasad, dzięki którym można upolować prawdziwe okazje cenowe. Na co zwrócić uwagę w tym zakresie, jak i gdzie szukać najtańszych połączeń?

 

Tanie loty - poradnik turysty

Podróżowanie samolotem stało się korzystną i niezwykle wygodną alternatywą dla przejazdów pociągiem czy samochodem. Jest to także najszybszy możliwy środek transportu, zarówno jeśli chodzi o wyprawy krajowe, jak i międzynarodowe. Z roku na rok rośnie zainteresowanie połączeniami lotniczymi, dlatego warto zastanowić się nad tym, jak szukać tanich przelotów.

 tanie loty poradnik turysty 2

 

Jak znaleźć tanie bilety na samolot? 

W pierwszej kolejności warto dokładnie określić swoje potrzeby, wymagania oraz możliwości. Mowa tutaj przede wszystkim o tym, czy zależy nam na locie bezpośrednim, czy dopuszczamy możliwość rezerwacji przelotu z przesiadkami. Większość przewoźników oferuje w tej chwili prawdziwe okazje cenowe, dlatego najlepiej być na bieżąco i w porę reagować, ponieważ zazwyczaj są one ograniczone czasowo. Wiele zależy oczywiście od kierunku lotu, ale do większości miejsc na świecie polecimy z Krakowa, Wrocławia czy Warszawy. W przypadku tej ostatniej, można sprawdzić oferty pod adresem: https://www.esky.pl/tanie-loty/ci/waw/0/0/warszawa/, zwracając szczególną uwagę na najpopularniejsze kierunki takie jak: Londyn, Barcelona, Rzym, Madryt czy Paryż.  

 

Tanie latanie - praktyczne porady 

Znalezienietanich biletów lotniczychnie jest tak trudne, jak się może wydawać. Istnieje jednak kilka podstawowych reguł, które znacznie zwiększają nasze szanse na sukces. Jak się okazuje, najlepszym rozwiązaniem jest rezerwacja połączeń ze sporym wyprzedzeniem, które niejednokrotnie powinno wynosić minimum dwa miesiące przed planowaną podróżą. Drugą opcją, która sprawdza się w przypadku, gdy nie jesteśmy do samego końca pewni terminu wylotu, jest skorzystanie zofert last minute. Trzeba jednak nastawić się na sporą konkurencję i mniejszy wybór dostępnych możliwości. Kolejna kwestia dotyczy tego, że najkorzystniej kupować bilety poza sezonem oraz w tygodniu, unikając weekendów, kiedy to najwięcej osób poszukuje lotu. Jeśli mamy taką możliwość,warto kupić od razu bilet w dwie strony,ponieważ jest tańszy niż dwa bilety zakupione osobno. Bardzo często nie pozostaje też nic innego, jak uzbrojenie się w cierpliwość. Nie zawsze opłacalne okazuje się bowiem chwytanie pierwszej lepszej okazji, niejednokrotnie warto poświęcić dłuższą chwilę na poszukiwania, aby trafić na ofertę, która spełni nasze oczekiwania.

 tanie loty poradnik turysty 3

 

Tanie połączenia lotnicze - gdzie szukać? 

Jeśli chodzi o odpowiednie podejście do tematu i korzystanie z narzędzi, które ułatwiają znalezienie atrakcyjnych ofert. Na uwagę zasługuje eSky.pl, który umożliwia nie tylko wyszukanie najlepszych możliwych połączeń, ale także zakup biletów. Świetną opcją jest elastyczny system płatności, w tym płatności ratalne czy odroczone. Ponadto, podróżni mogą zaplanować nie tylko sam przelot, ale także wykupić nocleg, ubezpieczenie turystyczne czy wypożyczyć samochód, który będzie czekać w miejscu docelowym. Wszystko to sprawia, że możliwe jest kompleksowe zaplanowanie podróży i to w rozsądnej cenie. Nie pozostaje więc nic innego, jak wybór celu podróży i rozpoczęcie poszukiwań najkorzystniejszego połączenia lotniczego.

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu