Wrocław to miasto, które dynamicznie się rozwija, zwłaszcza biznesowo. Stąd coraz częściej istnieje potrzeba organizacji dużych, międzynarodowych konferencji. Taka konferencja musi być zaplanowana w sposób profesjonalny, dlatego ważna jest odpowiednia lokalizacja wydarzenia. Które sale konferencyjne we Wrocławiu wybrać, aby spotkanie okazało się sukcesem?

Poza tematyką konferencji i listą zaproszonych gości, bardzo ważny jest właściwy wybór miejsca, w którym konferencja będzie się odbywać. To, co należy wziąć pod uwagę szukając sali konferencyjnej to przede wszystkim dogodna lokalizacja. Uczestnicy konferencji muszą mieć możliwość łatwego dotarcia na miejsce, także jeśli nie posiadają samochodu. W tym wypadku najlepiej sprawdzą się sale konferencyjne Wrocław centrum. Pokoje konferencyjne muszą też pomieścić odpowiednią liczbę osób, warto więc sprawdzić pojemność sali przed wyborem danego obiektu jako miejsca organizacji swojej konferencji. Bardzo ważne jest też odpowiednie zaplecze konferencyjne. Sala konferencyjna musi posiadać ekran, flipchart i projektor laserowy, a także notesy i długopisy dla uczestników konferencji oraz bezpłatny dostęp do WiFi. Niezwykle istotne będą też takie udogodnienia jak np. świeża, smaczna kawa do dyspozycji gości. Szukając sali konferencyjnej warto wybrać miejsce, które będzie można dostosować do swoich oczekiwań.

 

Gdzie zorganizować elegancką konferencję we Wrocławiu?

Miejsce konferencji powinno pasować do charakteru wydarzenia. W przypadku bardziej formalnych, eleganckich imprez warto postawić na prestiżową lokalizację. Takim miejscem jest np. The Bridge Wrocław. To prestiżowa przestrzeń do organizacji mniej lub bardziej formalnych spotkań biznesowych. The Bridge to 4 sale konferencyjne Wrocław, w tym elegancka sala balowa oraz specjalne foyer, które można zagospodarować według swoich indywidualnych potrzeb. Obiekt może pomieścić od 10 do nawet 450 gości, co czyni go jednym z największych tego typu miejsc we Wrocławiu. W obiekcie znajduje się tez ogród, eleganckie patio oraz restauracja. Istnieje też możliwość wynajęcia nowoczesnych pokoi dla uczestników konferencji wraz z dostępem do strefy relaksu, inspirowanej stylem wrocławskiego ogrodu botanicznego. Podczas konferencji do dyspozycji gości będą m.in. nowoczesne ekspresy do kawy Nespresso oraz zapas wody mineralnej. Szczegóły co do oferty można znaleźć tutajhttps://thebridgewroclaw.pl/the-bridge-dla-biznesu. Sale konferencyjne Wrocław the Bridge to jedno z najlepszych miejsc na organizację wydarzeń o charakterze biznesowym, a także eleganckich bankietów i koncertów w stolicy Dolnego Śląska. Największym plusem jest lokalizacja w samym sercu Wrocławia, na Ostrowie Tumskie tuż przy słynnej Archikatedrze Wrocławskiej, a jednocześnie z dobrym dojazdem do dworca kolejowego i ścisłego centrum miasta. 

 

Wybierając się na wakacje lub urlop, warto pamiętać o skrupulatnym przygotowaniu. Dobrze wziąć ze sobą różne niezbędne akcesoria turystyczne, które ułatwią poruszanie się po szklakach górskich lub spacery po różnych miejscowościach. Sprawdź, co wziąć ze sobą na wycieczkę w góry lub zwiedzanie europejskich i światowych metropolii.

 

Wycieczka w góry - najważniejsze akcesoria

Wybierając się na wycieczkę outdoorową, dobrze wziąć ze sobą różne gadżety i akcesoria, które umożliwią swobodne poruszanie się, zapewnią bezpieczeństwo i po prostu sprawdzą się jako funkcjonalne rzeczy. Wejdź na stronę https://sklep.jack-wolfskin.pl/strefa-przemka.html i sprawdź praktyczne propozycje od Przemka Kossakowskiego. Do najważniejszych akcesoriów, które należy wziąć ze sobą na górską wycieczkę, należą:

 • mapa i kompas, czyli ważne gadżety, które zapewniają bezpieczeństwo i sprawiają, że łatwiej można odnaleźć odpowiednią trasę, zwłaszcza w trudnych warunkach,
 • telefon i powerbank, przy czym warto wiedzieć o tym, że na wielu trasach może nie być zasięgu, 
 • apteczka z potrzebnymi lekami, bandażami i plastrami oraz wodą utlenioną - w końcu na szlaku trudno otrzymać pomoc lekarską,
 • latarka do ręki lub czołówka - przyda się o zmroku, a także w trudnych sytuacjach i ciężkich warunkach pogodowych,
 • termos z herbatą lub kawą, który przyda się szczególnie w trakcie dłuższych wypraw i w czasie, gdy pogoda jest chłodniejsza, ponieważ w ten sposób można się rozgrzać od środka,
 • okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem - nie należy zapominać o ochronie przed promieniowaniem UV. 

W góry może przydać się także wodoodporne etui na dokumenty i telefon, a także butelka na wodę (można będzie napełnić ją później ponownie, na przykład w schronisku). 

 

Pamiętaj o wysokiej jakości butach na wycieczkę 

Wycieczka w góry może się udać tylko wtedy, gdy jej uczestnicy będą odpowiednio przygotowani. Przydadzą się tutaj szczególnie wysokiej jakości buty trekkingowe, które powinny posiadać następujące cechy:

 • wysoka cholewka, gwarantująca ochronę przed wilgocią, deszczem i błotem,
 • wysoka jakość wykonania, dobre sportowe materiały, skóra lub inne syntetyki,
 • renomowany producent, znany z doskonałych produktów,
 • membrana, chroniąca przed deszczem i kałużami na szlaku,
 • podeszwa, która powinna zapewniać stabilizację i amortyzację, a także umożliwiać komfortowe poruszanie się. 

Przeczytaj także artykuł: Co zrobić, aby wybrać dobre buty w góry?

 

Zwiedzanie miast - co trzeba mieć ze sobą?

Wybierając się na zwiedzanie miast w Europie lub na świecie, dobrze wziąć ze sobą różnorodne akcesoria. Przede wszystkim przyda się wygodny plecak lub nerka. Dodatkowo dobrze mieć smartfona z najnowszymi aplikacjami, które zapewnią jak najlepsze poruszanie się po metropoliach, w tym także w kontekście komunikacji miejskiej. Wybierając się w podróż samolotem, należy mieć ze sobą także specjalny identyfikator bagażu. Dodatkowo przyda się także podręczna waga bagażowa, zwłaszcza jeśli w mieście destynacji zamierzamy zrobić większe zakupy, a obowiązują nas limity w samolocie. Dobrze mieć także poduszkę podróżną oraz termos lub kubek termiczny. Turysta powinien mieć także jedną tradycyjną mapę papierową lub przewodnik w formie książki. Może przydać się także kosmetyczka podróżna z ważnymi kosmetykami. Nie należy zapominać o okularach przeciwsłonecznych, kremie z filtrem i nożyczkach.

 

Na wyjazd za granicę zwykle czekamy z wielką niecierpliwością. Aby w pełni wykorzystać ten czas i przywieźć same dobre wspomnienia, powinniśmy się do niego dobrze przygotować i zaplanować wszystkie etapy podróży. O czym warto pamiętać, aby uniknąć niespodzianek w trakcie wyjazdu? Sprawdźcie sami.

 

Ubezpieczenie podróżnicze – kwestia, o której warto pamiętać

Wyjazd za granicę kojarzy się najczęściej z przyjemnym spędzaniem czasu. Niezależnie od tego, czy jest to podróż związana z wypoczynkiem, czy służbowa, wyjazd za granicę zazwyczaj przywodzi na myśl poznawanie nowych osób i miejsc. W ferworze przygotowań często jednak zapominamy o kluczowym aspekcie wyjazdu – bezpieczeństwie. To niezwykle ważne, aby przygotować się na wszelką ewentualność i ubezpieczyć przed nieprzewidzianymi sytuacjami – chorobą, kontuzją, wypadkiem czy kradzieżą bagażu.

Można zrobić to w dość łatwy sposób. Agenci ubezpieczeniowi oferują naprawdę korzystne pakiety. Za niewielką kwotę, można zabezpieczyć się przed wydarzeniami, które generują wysokie koszty, jak na przykład wizyta w szpitalu czy u lekarza za granicą. Aby nabyć taki pakiet, wystarczy wybrać się do lokalnego punktu ubezpieczeniowego lub porównać oferty w Internecie. Polisę ubezpieczeniową możemy szybko wykupić na stronie internetowej wybranej firmy ubezpieczeniowej. Wybierając taki sposób ubezpieczenia warto zadbać o stabilne i bezpieczne łącze internetowe, aby mieć pewność, że podawane przez nas dane osobowe nie trafią w niepowołane ręce.

 

Dokumenty niezbędne w podróży

Najważniejszym punktem, który warto odhaczyć na samym początku listy rzeczy do spakowania, są dokumenty niezbędne do podróży, takie jak paszport, dowód osobisty i bilety lotnicze. To właśnie dzięki nim można bezproblemowo wyjechać z państwa, w którym mieszka się na stałe oraz poruszać się po różnych krajach. Po obszarze Unii Europejskiej można przemieszczać się, dysponując samym dowodem osobistym wydanym w rodzimym kraju, oczywiście jeżeli należy on do tego związku. Pamiętajmy, aby odpowiednio wcześniej sprawdzić termin, w którym kończy się jego ważność. Dzięki temu unikniemy problemów i stresu przy odprawie lub podczas przekraczania granicy samochodem.

Do dokumentów, które przydadzą się w podróży można również zaliczyć bilety autobusowe, wejściówki do atrakcji turystycznych, czy plakietki na bagaż, dzięki którym łatwiej zlokalizujemy swoje rzeczy.

 

StabilnyInternet światłowódjako pomoc w przygotowaniu się do wyjazdu

Szybkie i bezpieczne połączenie internetowe przydaje się nie tylko do wykupienia ubezpieczenia turystycznego online, rezerwacji biletów lotniczych, sprawdzenia najlepszej trasy dojazdu czy złożenia wniosku o wydanie nowego dokumentu tożsamości. Dzięki niemu można w dość prosty sposób zorganizować cały plan wycieczki, poszukać ciekawych atrakcji w wybranym miejscu oraz stworzyć własny przewodnik po mieście lub państwie, do którego się wybieramy. Aby sprawnie przeszukiwać informacje, składać wnioski i dokonywać transakcji internetowych, warto zainwestować w bezpieczny i osiągający wysoką przepustowość Internet. Światłowódsymetryczny, który gwarantuje taką samą prędkość pobierania i wysyłania danych, sprawdzi się doskonale w każdym domu podróżnika.

Internet światłowodowy oparty na łączu symetrycznym o prędkości wielokrotnie wyższej niż
1 Gb/s oferuje dostawca INEA. Dzięki takiej przepustowości, każdy urlop zaplanujemy bez problemów. Swobodnie przeczytamy wszystkie wpisy na blogach podróżniczych, obejrzymy filmy z interesujących nas miejsc w najwyższej jakości, zamówimy brakujący bagaż bez obaw o dokonywanie płatności internetowych, a po powrocie z wyjazdu – szybko prześlemy nawet duże pliki zdjęć i filmów wszystkim znajomym. To właśnieInternetświatłowódjest technologią, która znacznie podnosi jakość i szybkość transmisji danych. Z jego pomocą można bardzo dobrze przygotować się do wyjazdu za granicę.

 

Niemcy, a także Belgia czy Holandia to na Podkarpaciu bardzo popularne kierunki nie tylko turystyczne, ale i zawodowe. Wiele osób z tego regionu na stałe lub dorywczo, sezonowo pracuje w Niemczech, spora część osób jeździ do mieszkającej tam rodziny. 

Busy z Podkarpacia do Niemiec

Kto może skorzystać?

Busy z Podkarpacia do Niemiec

Polska została wreszcie przez Niemcy zdjęta z listy krajów szczególnego ryzyka jeśli chodzi o Covid-19, gdzie znalazła się w związku z wybuchem trzeciej fali pandemii. Skutkowało to niestety zablokowaniem dużej części ruchu między tymi państwami i brakiem możliwości swobodnego przekraczania granicy. Obecnie jednak busy z Podkarpacia do Niemiec ponownie wyruszają w trasę. Wydaje się, że szczególnie w obecnej sytuacji to jedno z najlepszych rozwiązań transportowych. Małe busy zapewniają ograniczony kontakt z innymi podróżnymi.

 

Niemieckie zabytki

 

W przypadku firm, które do Niemiec wysyłają swoich pracowników, możliwe jest wynajęcie dla nich osobnych busów, poza tradycyjnym rozkładem jazdy. W takiej sytuacji ryzyko epidemiczne znacznie się zmniejsza. Busy najczęściej jeżdżą z:

 • Jarosławia
 • Przemyśla 
 • Przeworska, 
 • Łańcuta, 
 • Rzeszowa,
 • Tarnowa, 
 • Dębicy. 

Kierunki docelowe w Niemczech to z kolei:

 • Aschaffenburg,
 • Darmstadt,
 • Drezno,
 • Hanau,
 • Moguncja Mainz,
 • Offenbach am Main,
 • Frankfurt nad Menem

 

Frankfurt am Main

 

Kto może skorzystać?

Bus Podkarpacie Niemcy to rozwiązanie bardzo wygodne i bezpieczne. Sprawdzeni przewoźnicy dbają o spełnienie wszystkich wymogów bezpieczeństwa. Budy wyposażone są w wygodne fotele, posiadają klimatyzację, a także bezprzewodowy Internet. Ośmioosobowe busy to gwarancja komfortowej podróży, nie tylko dla osób udających się do Niemiec do pracy.

 

jedzenie w Niemczech

 

W obecnej sytuacji epidemicznej, kiedy turyści szukają jak najbezpieczniejszych i ograniczających ryzyko przeniesienia się wirusa form transportu, mały bus wydaje się bardzo sensownym rozwiązaniem. Grupy zorganizowane mogą wynająć tego typu pojazdy i całą podróż odbyć wyłącznie w jednym gronie.

 

wakacje w Niemczech

 

Co ważne, profesjonalni przewoźnicy oferują transport z dowolnego miejsca na Podkarpaciu do wyznaczonego przez klienta celu na terenie Niemiec. O ile planowe wyjazdy odbywają się z reguły we wtorki, czwartki, soboty oraz niedziele, to w przypadku wynajmu całego busa i zorganizowanej grupy bez problemu można ustalić wyjazd na najbardziej odpowiadający klientom dzień. Przewoźnicy oferują bezpośrednią podróż. Istnieje możliwość dostosowania kursu do i z miast, poza tymi, jakie wymienione są w regularnej ofercie. 

 

Zabytki w Niemczech

Kwiecień to odpowiedni miesiąc na planowanie urlopu. Do wakacji pozostały dwa miesiące, więc jest jeszcze czas na to, aby uzbierać odpowiednie fundusze na wyjazd. Na początek warto ustalić kierunek podróży. W tym celu w wolnej chwili, najlepiej w weekend, usiądź do stołu całą rodziną, by wspólnie wybrać miejsce na wakacyjny odpoczynek. Zapewne, każdy członek rodziny będzie miał inny pomysł, dlatego najlepiej wykorzystać zabawę „burza mózgów”.

Bardzo popularne są wyjazdy zagraniczne, szczególnie te po Europie. Takie wakacje są idealne dla rodziny, które chce poleniuchować. Koszt wyjazdów zagranicznych zależy od miejsca i długości pobytu. Cena waha się od 2-3 tysięcy od osoby.

Rodzice, którzy mają malutkie dzieci niekoniecznie mogą być zadowoleni z takiego urlopu. W tzw. „ciepłych krajach” temperatury w czerwcu, lipcu, czy sierpniu osiągają niekiedy ponad 40 stopni Celsjusza. Małe dziecko nie jest odporne na takie warunki. Biedzie to męczące zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Starsze dzieci zapewne pokochają zagraniczne wakacje, choćby ze względu na możliwość kąpieli w ciepłym morzu lub oceanie.

Kolejną propozycją jest spędzenie rodzinnych wakacji w Polsce. Nasz ojczysty kraj oferuje naprawdę świetne bazy noclegowe, specjalizujące się w pobytach rodzinnych. Ceny wakacji w Polsce będą zdecydowanie tańsze niż te zagraniczne. Co prawda nad polskim morzem będzie drożej niż nad jeziorem lub w górach, ale i tak ceny będą niższe, niż w innych

krajach.

Trzecia opcja spędzenia wakacji to obozy i kolonie. W tym przypadku rodzice mogą

zarezerwować nocleg w pobliżu pobytu swoich dzieci i się relaksować. Dzieci na obozie spędzą czas z rówieśnikami i również będą zadowolone. To doskonała opcja dla młodzieży i dla dzieci od siedmiu lat wzwyż. Najmłodsze grupy kolonijne przyjmują czasem nawet 5-6 latki. Wszystko zależy od chęci dziecka i rodziców.

W tym roku bardzo popularny jest obóz anime i manga. Przeznaczony jest on dla uczestników powyżej dziesięciu lat.

Co to jest obóz Anime i Manga? (https://www.kogis.pl/rodzaje-obozow/anime-i-manga/) Dla dzieci to prawdziwy hit, ale rodzice nie koniecznie wiedzą co to takiego. Obóz anime i manga oparty jest na kulturze japońskiej. Słowo “Anime” oznacza film animowany, “Manga” zaś komiks, szkic, rysunek.

Jak wygląda zatem oferta takiego wyjazdu? Biura podróży oferują naprawdę mnóstwo ofert obozu anime i manga. Są obozy 7- dniowe oraz 14- dniowe. Obóz anime i manga organizowany jest w każdej części Polski. Każde miejsce, w którym organizowany jest obóz anime i manga jest taka samo popularne i lubiane przez dzieci. Cena pobytu waha się od 1799 zł do 2200 zł. Do ceny należy doliczyć jeszcze ewentualnie dojazd kolonijny i fakultety (zajęcia dodatkowe). Cena podstawowa obozu anime i manga zależna jest od tego, jak bogaty jest program, gdzie się odbywa i jak długo trwa.

Obóz anime i manga główne elementy programu ma takie: nauka szkicowania w stylu japońskim, przygotowywania japońskich potraw, zapoznanie z kulturą japońską, historią Japonii i zwyczajami.

Wychowawcy na obozie anime i manga to zazwyczaj prawdziwi pasjonaci tej dziedziny, dzięki czemu zajęcia są naprawdę ekscytujące. Dzieci je uwielbiają, tak bardzo, że po zakończonym obozie anime i manga chcą się już zapisać na kolejny.

Obóz anime i manga jest naprawdę wartościowy. Można się tu dużo dowiedzieć, zdobyć naprawdę ciekawe informacje i inspiracje. Warto zapisać na niego swoją pociechę. Dziecko na pewno będzie zadowolone. Nie tylko spędzi wakacje w przepięknym miejscu, uczestnicząc w ulubionych zajęciach, ale będzie miało okazję poznać fantastycznych ludzi, rówieśników zainteresowanych podobnymi tematami. Na obozie anime i manga potrafią zrodzić się prawdzie przyjaźnie, które trwają wiele lat oraz prawdziwe pasje, które mogą przekształcić się w przyszły zawód lub hobby.

 

Zaplanuj wyjątkowy wypoczynek w miejscu, które wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Perfekcyjna lokalizacja i mnóstwo możliwości na wyciągnięcie ręki.

Bez względu na to, czy planujemy wypoczynek w gronie przyjaciół, romantyczny weekend we dwoje czy rodzinny wypad poza miasto, hotel BoniFaCio jest idealnym miejscem na weekendowy pobyt w okolicy Warszawy. Miejsce położone pośród zieleni, z dala od zgiełku i pędu codzienności. Resort posiada bogatą ofertę, spośród której każdy znajdzie coś dla siebie. 

 

Relaks blisko stolicy 

Położenie hotelu blisko Warszawy jest zdecydowanym atutem miejsca - dotrzemy do niego ze stolicy w ciągu godziny. Mazowiecki krajobraz gwarantuje nam bliskość natury i spokój, które zapewniają doskonałe warunki do odpoczynku. 4-gwiazdkowy obiekt jest świetnie wyposażony, a pobyt w nim dostarczy nam wielu wrażeń i atrakcji, bez względu na pogodę. Poznajcie prawdopodobnie najlepszy hotel blisko Warszawy na weekend! 

 

Hotel przyjazny rodzinie

BoniFaCio jest idealnym miejscem na pobyt wraz z maluchami. Dzieci doświadczą tutaj niezapomnianej zabawy oraz będą miały okazję skorzystać z wyjątkowych atrakcji, takich jak specjalna Strefa Malucha z wykwalifikowanymi animatorami, Sportową Akademię Malucha, w której będą mogły m.in. jeździć na kucykach, uczyć się nurkowania czy poszukiwać skarbów, a także poznać Klub Zająca Bonifacego. W tym ostatnim czeka wiele edukacyjnych gier i zabaw, wycieczki po okolicy i odkrywanie niezwykłości przyrody, liczne warsztaty i liczne okazje do rozwijania różnorodnych pasji i zainteresowań. 

bonifacio wojciechdyrda 14064055 1077074189045884 6567317171984135150 n
Miejsce przyjazne dzieciom i rodzinie

To jednak nie wszystko. BoniFaCio cechuje się licznymi udogodnieniami dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. Obejmują one zarówno wyposażenie pokoi i infrastrukturę obiektu jak również restaurację, w której czekają specjalne krzesełka do karmienia czy menu dziecięce, które zyskuje uznanie nawet największych niejadków. Ponadto obiekt zdobywał odznaczenia Hotel Przyjazny Rodzinie, zdobywając najwyższą notę pięciu słoneczek.

 

Raj dla miłośników aktywnego wypoczynku 

BoniFaCio to obiekt o niezwykle rozbudowanej infrastrukturze sportowej, co sprawia, iż jest to idealny hotel sportowy dla profesjonalistów i amatorów. Na terenie obiektu znajdują się m.in. baseny, korty tenisowe, pełnowymiarowe boisko piłkarskie czy profesjonalna siłownia. To nie wszystko, ponieważ czekają także boiska do siatkówki i siatkówki plażowej, badmintona czy wielofunkcyjne boisko dostosowane do zróżnicowanych potrzeb. Ponadto czeka profesjonalny sprzęt oraz wykwalifikowana kadra. W BoniFaCio regularnie odbywają się zgrupowania piłkarskie, nie tylko klubów z Polski, ale i całej Europy. Boisko posiada naturalną murawę i ma wymiary zgodne z normami UEFA, a z oferty tego sportowego hotelu korzystały m.in. Legia Warszawa, Lech Poznań, Wisła Płock czy Śląsk Wrocław.

bonifacio dji 0219Boisko piłkarskie hotelu BoniFaCio

 

Chwile ukojenia dla zakochanych 

W BoniFaCio znajdziemy atrakcje dla małych i dużych. W tym również dla tych, którym marzy się weekend pod Warszawą we dwoje. Na zakochanych czeka bogato wyposażona strefa Spa & Wellness, która oferuje zakochanym szereg specjalnych rytuałów. Relaksujące kąpiele, kojące masaże czy seanse w saunie to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla par. Zakochani mogą liczyć na wyjątkową atmosferę i zarezerwować np. sauny na wyłączność, co gwarantuje prywatność. BoniFaCio to wyjątkowy Spa hotel, nie tylko dla zakochanych, jednakże to właśnie dla nich przygotowana została oferta, której próżno szukać w okolicy. Wybór jest naprawdę szeroki, a poza relaksem w tym niezwykłym Spa pod Warszawą dla par przewidziane są romantyczne kolacje przy świecach, specjalne udekorowanie pokoju, relaksujące olejki eteryczne, upominki, strefy Private Spa, kosze owoców oraz inne niespodzianki. Szczegóły dotyczące Spa:https://www.hotelbonifacio.pl/spa/o-spawellness.

bonifacio img 8904Romantyczne Spa dla dwojga

Wyjątkowa podróż kulinarna

Do BoniFaCio warto zajrzeć również wtedy, kiedy nie mamy na tyle czasu, by zostać na noc w hotelu, ale chcemy spróbować doskonałej kuchni i poznać nowe smaki. Kuchnia BoniFaCio to kompozycja najwyższej jakości składników, z których szefowie kuchni tworzą wybitne dania oraz arcyciekawe połączenia, które zabierają nas w niezwykłą podróż kulinarną do świata barw i aromatów. Jest to restauracja pod Warszawą, do której warto zajrzeć choćby na chwilę. Nie tylko ze względu na jej położenie i wspaniałe smaki, ale również dlatego, iż wspiera ona zrównoważony rozwój i stawia na regionalne składniki pozyskiwane od lokalnych przedsiębiorców. Jest to restauracja slow food, która wspiera lokalny rozwój i uwypukla najdoskonalsze smaki Mazowsza i okolicy. Miejsce może pochwalić się oficjalnym certyfikatem Slow Food, który przyznawany jest przez  organizację zrzeszającą miłośników tego podejścia do sztuki kulinarnej.

bonifacio boni 367Kuchnia slow food


Bez względu na to, czy interesują nas ciekawe hotele w okolicy Warszawy, restauracja wysokiej klasy, romantyczny weekend dla dwojga czy rodzinny wypoczynek, BoniFaCio jest idealnym miejscem. Hotel Spa z doskonałym zapleczem sportowym oraz licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych oferuje naprawdę szeroki wachlarz możliwości, dzięki czemu możemy dopasować idealny pobyt do naszych potrzeb.

Z wielu badań wynika, że Polacy coraz częściej decydują się na pobyt nad jeziorem. Jedni korzystają z pięknych przybrzeżnych krajobrazów, drudzy wolą spędzić ten czas bardziej aktywnie i kreatywnie.

Od kilku lat, w Polsce, notuje się większe zapotrzebowanie na wypożyczalnie wszelkiej maści sprzętu wodnego. Podobnie jak w poprzednich czasach główną atrakcją dla turystów są kajaki, rowery wodne czy też skutery. Po naszych jeziorach pływa również coraz więcej kite surferów oraz łódek czy małych jachtów.

 

Wiatr – sprzymierzeniec i przeciwnik w jednym

Zjawisko wzrostu zainteresowania sportami wodnymi niestety nijak ma się z doświadczeniem osób, które są początkujący. Osoby takie, nie do końca zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa jakie na nich czyha na wodzie. Każdy myśli, że jego to nie dotyczy, dopóki i jego owe niebezpieczeństwo nie dotknie.

Głównym wrogiem wszystkich na jeziorze jest alkohol. To przez niego co roku ginie duża grupa nieodpowiedzialnych osób. Osoby pijące nad wodą stanowią również zagrożenie dla innych uczestników wodnych zabaw. Przestrzegamy by pamiętano, że alkohol jest zabójczy i nie powinno się po nim korzystać ze zbiorników wodnych. Nie wszędzie są ratownicy, którzy pilnują naszego zdrowia i życia, musimy o nie zadbać sami.

Dla jednych to problem, dla drugich błogosławieństwo – wiatr. Głównie tyczy się to osób spędzających czas nad zbiornikami wodnymi. Kite surferzy pojawiają się właśnie wtedy, gdy wiatr jest najsilniejszy. Osoby z dziećmi, kajakarze czy osoby na rowerach wodnych nie są zadowoleni gdy wieje. Jest wtedy chłodniej oraz pojawiają się niewielkie fale, które mogą popsuć całą zabawę.

 

Zanim wyruszysz, sprawdź radar wiatru!

Mało kto, a już na pewno osoby początkujące nie mają pojęcia, że istnieje radar wiatru. Jest to narzędzie online, które wykorzystując dane z różnych stacji meteorologiczno-pomiarowych pokazuje i przewiduje kierunek oraz siłę wiatru na danym obszarze. Jest to świetna opcja dla wszystkich, którzy zapragną odpoczynku i sportu nad jeziorem.

Jednym z takich narzędzi jest radar wiatru na stronie z kilkoma innymi radarami, na przykład opadów czy też burz. Wyżej wspomniana mapa wiatru jest całkowicie darmowa. By korzystać, wystarczy mieć urządzenie wyposażone w stały dostęp do internetu oraz przeglądarkę internetową.

 

O czym jeszcze należy pamiętać nad wodą?

By zapewnić sobie bezpieczny odpoczynek trzeba przestrzegać kilku najważniejszych reguł. Każdy zbiornik wodny posiada swój regulamin, z którym należy się zapoznać. Zalecamy pływać w miejscach strzeżonych przez ratowników, którzy w przypadku zagrożenia podejmą odpowiednie kroku.

Nie można też pływać podczas burzy, bądź mgły, gdy widoczność na wodzie jest ograniczona do kilkunastu, kilkudziesięciu metrów. Po pierwsze dlatego, żeby służby ratownicze mogły nas dojrzeć, a po drugie po to, by na przykład na kogoś nie napłynąć.

Dodatkowym warunkiem dobrej zabawy jest fakt, by nie pływać na czczo. Pływanie na pusty żołądek jest niebezpieczne. Nasz organizm zacznie się buntować po krótkim czasie, zacznie brakować mu energii co może doprowadzić do tragedii.

Mamy nadzieję, że artykuł przyda się każdemu, kto spędza czas nad lub na wodzie.

Ełk to największe i najważniejsze miasto na Mazurach - regionie wypoczynkowym, które słynie z pięknych jezior, licznych atrakcji i wspaniałego klimatu. Początki miasta sięgają XIV wieku, kiedy to powstał tutejszy zamek, który dał szansę na rozwój okolicznych osad. Przez lata miejscowość ta należała do Związku Pruskiego, czego ślady do dziś możemy podziwiać podczas zwiedzania miasta.

Jeżeli chcecie poczytać o innych ciekawych miejscach nie tylko nad polskim morzem, zapraszamy na https://podroztrwa.pl

Przedstawiamy 5 największych atrakcji Ełku, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas pobytu w mieście.

 

1. Zamek w Ełku

Zamek krzyżacki w Ełku powstał na przełomie XIV i XV wieku, jednak wykopaliska archeologiczne udowodniły, że już wcześniej na tym obszarze znajdował się średniowieczny gród. Przez setki lat zamek był wielokrotnie niszczony i odbudowywany, a obecnie nad brzegiem malowniczego Jeziora Ełckiego podziwiać można pozostałości po niegdysiejszej warowni. Obecnie zamek zwiedzać można jedynie z zewnątrz.

 

2. Ełcka Kolej Wąskotorowa

Jedną z największych atrakcji na całych Mazurach jest Ełcka Kolej Wąskotorowa czyli oddział Muzeum Historycznego. Obecnie turyści mogą liczyć na przejazd koleją spalinową do oddalonych o około 30km Sypitek - niewielkiej wsi o barwnej historii. W niegdysiejszym budynku stacji kolejowej mieści się obecnie Muzeum Historyczne w Ełku, w którym obejrzeć można m.in. wystawę lokalnej sztuki, liczne dokumenty i fotografie związane z ełcką koleją oraz kolekcję numizmatyczną.

 

3. Wieża ciśnień

Ełcka wieża ciśnień stanowi jeden z najlepiej zachowanych obiektów tego typu na całych Mazurach. Wybudowana została w 1895 roku i funkcjonowała przez niemal 80 lat. Dzięki niej miejscowa ludność pozyskiwała wodę z oddalonych o kilka kilometrów leśnych studni głębinowych. W środku wieży zorganizowana została wystawa dotycząca mazurskiej mniejszości niemieckiej, gdzie oglądać można m.in. dawne przedmioty codziennego użytku, starodawne narzędzia i fotografie. Na szczycie wieży znajduje się taras widokowy, z którego rozciąga się wspaniała panorama na miasto.

 

4. Katedra pod wezwaniem św. Wojciecha

Jedną z najważniejszych budowli w Ełku jest neogotycka katedra pw. św. Wojciecha, która wybudowana została pod koniec XIX wieku. Szczególnie warto zwiedzić wnętrza świątyni, w której znajdują się wspaniałe ołtarze boczne oraz ołtarz główny, a także kilka kapliczek - w tym kaplica Jana Pawła II, która otwarta została zaledwie kilka lat wcześniej.

 

5. Jeziora i wodne atrakcje

Ełk znajduje się nad malowniczym Jeziorem Ełckim, które zapewnia wiele rozrywek. Łagodna linia brzegowa sprawia idealne warunki do plażowania i uprawiania sportów wodnych. Po Jeziorze Ełckim odbywają się liczne rejsy statkami wycieczkowymi. Dodatkowo w pobliżu miasta znajdują się dziesiątki jezior mazurskich, które świetnie przystosowane są do uprawiania żeglarstwa, kajakarstwa, wędkarstwa czy windsurfingu.

Ełk to miasto z bogatą historią, piękną architekturą i mnóstwem atrakcji. To doskonała baza wypadowa do innych części województwa warmińsko-mazurskiego, która spełni oczekiwania miłośników kontaktu z naturą i wspaniałych widoków. Piękne, malownicze okolice doskonale nadają się do pieszych i rowerowych wędrówek, a okoliczne wsie i miasteczka zapewnią ogrom rozrywki dla młodszych i starszych turystów.

 

Więcej ciekawych miejsc i atrakcji znajdziecie na stronie https://podroztrwa.pl/elk/.

 

Singapur z CARTER® – największe atrakcje

Singapur to niewielkie państwo-miasto nazywane często Małą Azją, które leży na południowych krańcach Półwyspu Malajskiego w południowo-wschodniej Azji. To z pewnością miejsce, które jest pełne niespodzianek i zaskakuje swoją wielokulturowością – znaleźć tu można dzielnice chińskie, indyjskie, a także inne kultury azjatyckie oraz świetną kuchnię z całego świata. To świetny pomysł aby spędzić tam zimę 2022.

Singapur – kilka faktów

Miasto założył w 1818 roku brytyjski mąż stanu Thomas Stamford Raffles. Przez lata Singapur pozostawał pod panowaniem brytyjskim. W roku 1959 Singapur uzyskał wewnętrzną autonomię, a w 1965 r. całkowitą niepodległość.

Singapur nazywany jest Miastem Lwa, a jego symbol to pół-lew, pół-ryba. To państwo-miasto jest 435 razy mniejsze od Polski. W 75 proc. Singapur zamieszkują Chińczycy, w 15 proc. Malajowie o wyznaniu islamskim, a w 7 proc. Hindusi. Główną religią jest buddyzm – ok. 33 proc. społeczeństwa.

Atrakcje Singapuru

W Singapurze znajduje się niezliczona ilość atrakcji wartych zobaczenia. To nowoczesna aglomeracja z drapaczami chmur pełna zaskakujących miejsc. Jednym z nich jest Marina Bay, będąca turystyczną wizytówką Singapuru. Podziwiać tu można piękne hotele, kasyna i futurystyczną zabudowę jak na przykład trzy ponad 340-metrowe wieżowce połączone jednym dachem. Niezapomnianą atrakcją będzie wjazd na szczyt jednego z wieżowców, gdzie podziwiać można zapierające dech widoki oraz zjeść posiłek w którejś z licznych restauracji.

Jednym z symboli Singapuru są Gardens by the Bay. To ogromne ogrody zlokalizowane w centrum miasta, zajmujące 101 hektarów. Znajdują się tu także Supertree Grove, czyli drzewopodobne formacje o wysokości od 25 do 50 metrów. Stanowią one pionowe ogrody, które pełnią wiele funkcji zasilających pozostały obszar. Pomiędzy tymi konstrukcjami rozciągnięta jest ścieżka OCDC Skyway, z której rozpościera się zapierający dech widok.

Nie można zapomnieć również o China Town i świątyniach, które się tu znajdują, na przykład: buddyjska Buddha Tooth Relic Temple, hinduska Świątynia Mariamman i muzułmańska Masjid Jamae. To gwarna, kolorowa, tętniąca życiem najstarsza dzielnica Singapuru, która oczarowuje turystów.

Warto wybrać się również na rozrywkową Sentosę – wyspę w południowej części Singapuru połączoną z lądem za pomocą mostu. Jedną z atrakcji jest kolejka linowa, którą również można dostać się na wyspę. Można tu znaleźć wesołe miasteczka, parki tematyczne oraz wodne czy zachwycające place zabaw i niesamowite akwarium S.E.A. Warte odwiedzenia są również przepiękne plaże Palawan Island czy Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. Sentosa to zdecydowanie wyspa zabawy.

W Singapurze koniecznie odwiedzić trzeba również najlepsze na świecie ZOO, które oferuje niesamowite wrażenia. Można tu zobaczyć lwy, tygrysy, niedźwiedzie, krokodyle, wolno biegające małpy, ptaki, gady i wiele, wiele więcej. Dodatkowo znajduje się tu też Park Ptaków, Nocne Safari i River Safari.

Kiedy odwiedzić Singapur?

Singapur znajduje się bardzo blisko równika, zaledwie około 140 km od niego. Takie umiejscowienie na kuli ziemskiej gwarantuje stabilną, ciepłą pogodę. W praktyce w Singapurze prawie zawsze jest około 30 stopni. Jest to jeden z 11 krajów na świecie, w którym nigdy nie odnotowano ujemnej temperatury.

Singapur zdecydowanie zachwyca. Można tu spędzić niesamowite, niezapomniane, ekskluzywne wakacje. Tradycja idealnie przeplata się tu z nowoczesnością, a wielość atrakcji sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

A może macie ochotę na rajskie Malediwy https://carter.eu/kierunki/ocean-indyjski/malediwy ?

Więcej informacji i rezerwacja podróży: 22 392 60 16/17, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Autor artykułu:

Inspiracje wakacyjne: www.carter.eu

INSTAGRAM
YOUTUBE

 

Singapur Marina Bay
Singapur panorama miasta
Singapur

Jesteś przejazdem w stolicy i chciałbyś pozwiedzać jej nietypowe miejsca? A może mieszkasz w Warszawie od lat, ale przez nadmiar pracy i obowiązków nie udało Ci się jeszcze dokładnie poznać jej niepowtarzalnego klimatu? Bez względu na to, czy jesteś jej mieszkańcem, czy przejezdnym turystą, warto dowiedzieć się, jakie są najciekawsze miejsca w Warszawie. Być może po ich poznaniu zmienisz opinię o stolicy, która, powiedzmy sobie szczerze, do najlepszych nie należy. Pamiętaj, że oprócz tej zwykłej, zakorkowanej, nudnej Warszawy jest jeszcze ta druga, klimatyczna, urokliwa, nietuzinkowa Warszawa nieznana.

 

Warszawski Żoliborz

Żoliborz jest jedną z najbardziej urokliwych dzielnic stolicy. Spacer po Żoliborzu będzie zatem niezwykłą atrakcją dla osób, które chcą poczuć prawdziwy klimat Warszawy. Miłośnicy zacisznych uliczek i miejskiej zieleni powinny skierować swoje kroku w stronę Żoliborza Dziennikarskiego. Tym, na których ogromne wrażenie robią XVIII-wieczne dworki szlacheckie, z pewnością spodoba się na Żoliborzu Oficerskim. Lustrzany charakter ulic i klimat jak z bajki – to oferuje Żoliborz Urzędniczy.

 

Nowy Fort – dla miłośników kameralnej sztuki

Funkcjonujące od 2012 roku Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego to ulubione miejsce żoliboskiej bohemy. Jeśli interesują Cię wszelkiego rodzaju wydarzenia i imprezy kulturalne, takie jak koncerty, spektakle, pokazy filmowe czy spotkania autorskie, z pewnością poczujesz się tam bardzo komfortowo.

 

Osiedle Domków Fińskich

Wiele osób w tym momencie zapewne zastanawia się, w jaki sposób w Warszawie powstało osiedle domków fińskich. Otóż, historia Osiedla Jazdów sięga końców II Wojny Światowej, kiedy to Finlandia musiała oddać w ręce ZSRR 20 parterowych domków jednorodzinnych, które pochodziły z reparacji wojennych. Związek Radziecki natomiast postanowił, że domki należeć będą do Warszawy. Ich żywotność przewidywano na około 5 lat. Tymczasem Osiedle Jazdów stoi do dziś i jest wyjątkowo urokliwym zakątkiem w warszawskim Śródmieściu.

 

Dla miłośników literatury – Główna Księgarnia Naukowa im. B. Prusa

Osoby, które cieszą się już na sam widok książek, powinny bezsprzecznie udać się do "Prusa". Kamienica, w której mieści się księgarnia, jest tym samym miejscem, w którym rozgrywała się akcja powieści "Lalka". Księgarnia działa nieprzerwanie od roku 1952, a obecnie oferuje ponad 70 tysięcy pozycji. Dodatkowo Księgarnia "Prusa" jestem miejscem, w którym odbywają się, między innymi, imprezy związane z literaturą czy liczne spotkania autorskie. "Prusa" i przylegającą do niego kawiarnie w stylu retro można odwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 20.00 i w soboty od 10.00 do 15.00.

 

Ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytety Warszawskiego

Chyba każdy lubi przechadzać się wśród ciszy, spokoju i pięknej, bujnej roślinności, prawda? No ale przecież ogrodów jest mnóstwo, dlaczego więc miłośnicy Warszawy nieznanej tak bardzo polecają właśnie ten przy BUW? Cała atrakcja tego miejsca polega na tym, że ogrody założono na... dachu Biblioteki. Co więcej, ogrody na dachu BUW zaliczane są do jednych z największych tego typu ogrodów w całej Europie. Największe wrażenie robią oczywiście na przełomie wiosny i lata, gdy cała roślinność jest w pełnym rozkwicie. Z górnej części ogrodów podziwiać można piękną panoramę Warszawy. Zobaczyć stamtąd można Stadion Narodowy, most Świętokrzyski czy Pałac Kultury, a jeśli spojrzysz pod nogi, zobaczysz przez oszklony dach krzątających się pracowników Biblioteki i pilnie uczących się studentów.

 

Więcej: 

http://tripybiznesekipy.pl/magazyn/warszawa-nieznana-nietypowe-miejsca-ktore-warto-zobaczyc/

http://tripybiznesekipy.pl/polska/pomysly-spedzenie-wolnego-czasu-warszawie-zabrac-bliska-osobe/

Majówka to świetna okazja, by odpocząć i złapać chwilę wytchnienia. Wśród najpopularniejszych miejsc (niezmiennie) znajduje się Sopot. I to w sumie jasne, bo jest jednym z najpiękniejszych nadmorskich kurortów w Polsce, tak chętnie odwiedzanym przez turystów z całej Europy. Mnóstwo atrakcji, malownicze plaże, wspaniałe jedzenie. Jak majówka 2021 nad morzem to tylko w Sopocie! 

 

Co zobaczyć w jeden weekend?

Odpowiednio zaplanowany wyjazd pozwoli zobaczyć najciekawsze miejsca, skorzystać z najlepszych atrakcji i odwiedzić mniej znane punkty miasta. Czy jest to możliwe w jeden weekend? Jak najbardziej. Od czego zacząć? 

 

Zabytki

To może od początku, czyli Monte Cassino- najsłynniejszy bulwar Sopotu- pełen restauracji, sklepików z pamiątkami i lokalnym rękodziełem. Warto wybrać się na spacer, poczuć historię miasta i jego tradycje. Ulica prowadzi do urokliwego Rynku Głównego. W centrum Sopotu znajduje się także kościół św. Jerzego, który zachwyca architekturą i dopracowanym wnętrzem- istna perełka dla fanów architektury.

Zakład Balneologiczny to oficjalny (i chroniony) zabytek Sopotu. Oprócz tradycyjnej i pięknej zabudowy, rzeźb, witraży i zdobień znajdziemy tam więcej- choć już nie dla zmysłów, a dla ciała. Mowa o zabiegach uzdrowiskowych, jak kąpiele solankowe, krioterapia, czy kinezyterapia. 

Trzeba też wspomnieć o Operze Leśnej- miejscu festiwali muzycznych i wielu wydarzeń na skalę krajową. Zachęca nie tylko historią i znaczeniem, ale też wielkością i akustyką. Bo poczuć to na własnej skórze- bezcenne. 

 

Nadmorskie atrakcje

Dobrze, jeśli morze, to także i molo- a sopockie jest najdłuższe nad morzem Bałtyckim. Kiedy wybrać się na spacer? Najlepiej wieczorem, w czasie zachodu słońca. To nie tylko wspaniały widok, ale i niesamowita, magiczna atmosfera. Jeżeli chcemy uniknąć tłumów, to warto wybrać się na wschód słońca- wart nawet najwcześniejszej pobudki. A z molo warto zahaczyć o przystań rybacką, pełną kolorowych łodzi, okolicznych sklepików i straganów ze świeżymi rybami. 

Co jasne, latarnia morska to punkt obowiązkowy każdej wycieczki do nadmorskiego miasta. Ta w Sopocie otwarta jest dla zwiedzających, i nie ma co ukrywać- cieszy się dużą popularnością. 

Oczywiście, nie można zapomnieć o plaży. Może majówka nad morzem nie stworzy warunków do opalania i wygrzewania się w słońcu, ale to idealna okazja na piknik czy po prostu odpoczynek i wyciszenie wśród szumu fal. Szczególnie, że plaże w maju nie są jeszcze tak zatłoczone.  

Dla całej rodziny

Przy Monte Cassino znajduje się Krzywy Domek- miejsce, które przyciąga tłumy turystów. Nazwa doskonale oddaje charakter atrakcji i jest dokładnie tym, czego można się spodziewać. Warto wspomnieć, że jest to najczęściej fotografowany obiekt w Sopocie.

Trójmiejski Park Krajobrazowy to gratka dla miłośników przyrody, najmłodszych odkrywców i wszystkich, którzy poszukują wytchnienia w otoczeniu niezwykłej roślinności. Przy odrobinie szczęścia można spotkać rzadkie gatunki ptaków i dzikie zwierzęta.

A może "Zwierzaki nad potokiem"? To interaktywne mini ZOO znajduje się w Żukczynie, zaraz obok Sopotu. I naprawdę warto się tam wybrać, jeśli kochamy zwierzęta, szczególnie te urocze i puszyste- można je bowiem karmić i głaskać. Alpaki, króliki czy świnki wietnamskie, wszystkie są oswojone i wyjątkowo towarzyskie.     

Dzień pełen wrażeń warto zakończyć tak, jak na doskonałą nadmorską majówkę przystało- wybierając hotel przy morzu- Sopot oferuje naprawdę wiele. No właśnie...

 

Kilka słów o noclegu

Hotel w Sopocie nad morzem jest naprawdę kuszącą propozycją...dla wszystkich. Warto mieć na uwadze, że to popularna opcja, szczególnie jeżeli chodzi o dłuższy weekend czy właśnie majówkę. Pobyt warto więc zarezerwować z wyprzedzeniem (im wcześniej, tym lepiej), zapewniając sobie spokój i wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku.

O czym jeszcze pamiętać?

Warto zwrócić uwagę na standard i wyposażenie pokoi, które mają tak duże znaczenie podczas wypoczynku. Najlepsze rozwiązanie to oczywiście opcje kompleksowe z dodatkowymi udogodnieniami na terenie obiektu- restauracja czy centrum odnowy biologicznej to miłe (a może nawet niezbędne?) dodatki. Bo nie ma nic lepszego, niż zasłużony relaks po dniu pełnym zwiedzania lub...odpoczynku. Tak właśnie powinien wyglądać urlop, prawda? 

Majówka 2021 nad morzem to doskonały sposób na "weekend" pełen wrażeń lub błogiego relaksu dla samotników, par i rodzin. Wśród wielu niepowtarzalnych atrakcji znajduje się wiele różnych możliwości, które zadowolą każdego- bez wyjątku. Dodając do tego doskonały hotel przy morzu, Sopot bez trudu wygrywa z wieloma nadmorskim miejscowościami, nie tylko w Polsce, ale i Europie.

Kraków oferuje turystom naprawdę duży wybór wśród noclegów. Jak jednak wybrać taki, który zapewni nam komfort i będzie idealnie dopasowany do naszych potrzeb? Dowiedzmy się, dlaczego warto zarezerwować hotel w centrum Krakowa.   

Kraków uznawany jest za jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego. Urokliwe uliczki, wspaniałe zabytki, imponująca architektura. A do tego wszystkiego jeszcze ten niepowtarzalny klimat, którego nie doświadczymy nigdzie indziej. Z tego też powodu każdego roku miasto to odwiedzają miliony turystów z całego świata. Kraków to świetne miejsce zarówno na weekendowy wypad, jak i dłuży pobyt. Jest tu naprawdę wiele miejsc wartych odwiedzenia. Jednak zanim ustalimy nasz plan zwiedzania, koniecznie powinniśmy zarezerwować sobie nocleg. Z tym nie warto czekać, bo miejsca, szczególnie w sezonie, znikają błyskawicznie. Jak zarezerwować dobry i atrakcyjnie zlokalizowany hotel w Krakowie? Centrum to dobry wybór? 

 

Nocleg w Krakowie — jaką lokalizację wybrać? 

Lokalizacja jest bez wątpienia jedną z najważniejszych kwestii, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę, wybierając hotel. Kraków centrum to dobre rozwiązanie, jeśli zależy nam na tym, by wszystkie uroki miasta były w zasięgu naszej ręki. Warto wspomnieć, że w takiej lokalizacji świetnie odnajdą się również osoby szukające spokojnego, noclegu w cichej okolicy. Kraków słynie bowiem z urokliwych uliczek, a wśród nich znajdziemy także i takie, które nocą zapewnią świetne warunki do wypoczynku, izolując nas od miejskiego zgiełku. 

Jeśli potrzebny jest nam hotel Kraków centrum, będzie doskonałą lokalizacją. Jest to bowiem świetna baza wypadowa do wszystkich atrakcji tego miasta. Blisko stąd na Rynek Główny, a tym samym także i na Sukiennice, czy do Bazyliki Mariackiej. Tutaj także znajduje się Brama Floriańska i oczywiście główny punkt zwiedzania, czyli Wawel. Samo serce miasta dysponuje także bardzo szeroką ofertą gastronomiczną. Znajdziemy tu zarówno świetne restauracje, jak i street food w regionalnym wydaniu. Hotel w centrum Krakowa jest więc gwarancją tego, że wszystko, co najlepsze będzie tuż obok. 

 

Weekend w Krakowie — jaki rodzaj noclegu wybrać?

Oferta noclegów w Krakowie jest naprawdę szeroka. Dlatego też, zanim znajdziemy odpowiednie miejsce, zastanówmy się, czego właściwie potrzebujemy. Dostępne obiekty różnią się między sobą bowiem standardem, jakością obsługi, czy też zakresem oferty. Jakie mamy możliwości? 

Pierwszą i najtańszą opcją jest hostel. To rozwiązanie idealne dla osób podróżujących w sposób budżetowych, niemających zbyt dużych wymagań co do warunków. Pamiętajmy jednak, że ceną oszczędności jest tu jednak brak prywatności, gdyż pokoje są wieloosobowe. Inną możliwością jest wynajem apartamentu. Tutaj zakres możliwości jest naprawdę spory. Wśród ofert znajdziemy zarówno noclegi o bardzo wysokim, jak i niskim standardzie. Wadą tego rozwiązania jest całkowity brak jakiegokolwiek serwisu. 

Bez wątpienia najwygodniejszy nocleg znajdziemy w hotelu. Takie rozwiązanie jest idealne, jeśli zależy nam, by podczas wyjazdu czuć się w pełni komfortowo. Świetne wyposażenie, stylowe i funkcjonalnie urządzone wnętrza, fachowa obsługa. W wielu obiektach możemy liczyć też na pyszne śniadanie i ofertę restauracyjną. Jeśli potrzebny jest nam dobrze zlokalizowany hotel w Krakowie centrum, będzie najlepszą opcją. 

 

Czym kierować się przy wyborze hotelu w Krakowie? 

Wiemy już, że jedną z najważniejszych rzeczy przy poszukiwaniu noclegu, jest lokalizacja. Jeśli chodzi o hotel w Krakowie centrum, będzie naprawdę rewelacyjną opcją, dzięki której nie stracimy czasu na dojazdy. Warto pamiętać, że to jednak nie wszystko. Przecież nie każdy hotel w sercu miasta jest godny polecenia. Na co więc jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę? 

Jeśli chcemy mieć pewność, że wybrany przez nas hotel w centrum Krakowa jest dobry, sprawdźmy go w internecie. Obecnie właściwie każdy obiekt turystyczny prowadzi aktywnie social media. Dzięki temu możemy w łatwy sposób zapoznać się z komentarzami i opiniami gości, a także sprawdzić, jak dokładnie prezentują się pokoje, lobby, czy też zweryfikować menu restauracji. 

Dla wielu osób jednym z kluczowych wyznaczników decydujących o wyborze jest cena noclegu. Czy możliwe jest, by w dobrej lokalizacji znaleźć niedrogi hotel? Kraków centrum to obszar bardzo konkurencyjny, jeśli chodzi o hotele. W związku z tym wiele obiektów nawet tych o wysokim standardzie oferuje ciekawe promocje i rabaty. Można więc trafić na naprawdę atrakcyjne okazje cenowe. 

 

Jak zarezerwować hotel w Krakowie? 

Jeśli planujemy podróż do Krakowa, najlepiej zarezerwujmy nocleg jak najwcześniej. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że mamy się gdzie zatrzymać, a dodatkowo może nam się udać dzięki temu także nieco zaoszczędzić. Jak jednak zarezerwować hotel w centrum Krakowa? Najszybciej zrobimy to przez internet. W tym celu wystarczy wejść na stronę wybranego przez nas obiektu i zabukować pobyt przy pomocy formularza uzupełniając pola z datą i liczbą gości. Po otrzymaniu potwierdzenia termin jest nasz.  

Podróże są jednym z najczęściej wymienianych zainteresowań i hobby wśród pracowników dużych korporacji. Nic w tym dziwnego, ponieważ spędzając na co dzień długie godziny przed komputerem, największą odskocznią od takiego stylu życia są właśnie wyjazdy. Dzięki wyjazdom możemy przeżywać niesamowite przygody i odkrywać samych siebie. Dzięki wyjazdom poszerzamy horyzonty, poznajemy nowe kultury i ludzi oraz uczymy się doceniać jak piękny i różnorodny jest otaczający nas świat. Podróżowanie to piękna pasja, jednak nierzadko jej realizacja wiąże się z wysokimi kosztami. Podróże, zwłaszcza te egzotyczne, do najbardziej oddalonych zakątków świata są całkiem drogie, co powoduje, że zazwyczaj możemy pozwolić sobie tylko na jedną taką wycieczkę w roku. Co jednak, gdyby firma umożliwia swoim pracownikom niesamowite wyjazdy w różne miejsca, a pracownicy nie musieli by za nie płacić? Brzmi jak utopia? Niekoniecznie. Mowa tutaj o zyskujących na coraz większej popularności (zwłaszcza w dużych firmach) wyjazdach incentive. Czym są takie wyjazdy i dlaczego pracodawcy opłaca się wysyłać swoich pracowników w wyjątkowe podróże do najpiękniejszych zakątków świata? Poznaj bogatą ofertę wyjazdów incentive - wyjazdów motywacyjnych i dowiedz się jak przeżyć niesamowitą przygodę w obrębie środowiska pracy. Wyjazdy incentive to nowa jakość wyjazdów firmowych na miarę XXI wieku - dowiedz się jak to działa już dzisiaj. 

 

Wyjazdy incentive dla firm - czym są? 

Wyjazdy incentive to coś więcej niż tylko sam wyjazd, podczas którego można coś zwiedzić, zjeść nico lokalnych specjałów w restauracji i poznać obcą kulturę. Wyjazdy incentive dla firm organizuje się głównie po to, aby podczas luźniejszej niż w biurze atmosferze, zrealizować określone cele biznesowe. Wyjazdy incentive dla firm są ogromną korzyścią nie tylko dla samych pracowników, ale również dla całego przedsiębiorstwa. Dzięki ich organizowaniu można przekazać pracownikom ważne z punktu widzenia firmy wartości, zachęcić pracowników do przestrzegania tych wartości, budować przywiązanie pracowników do korporacji oraz ponieść ich motywację do dalszych działań w firmie.

Dzięki wyjazdom incentive możliwe jest wykorzystanie elementu zaskoczenia i zbudowanie dzięki temu trwałej relacji z partnerami czy pracownikami. Opierając się na wspólnych przeżyciach podczas wyjazdu, możemy działać jeszcze efektywniej i wynieść ze współpracy jeszcze więcej. Nic tak nie cementuje relacji jak wspólne doświadczanie tego co nowe, dzielenie się emocjami i realizowanie marzeń. A przecież praktycznie każdy pracownik dużej korporacji zapytany o jego największy cel w życiu odpowie, że jest nim podróżowanie...

Jeżeli chcesz zaproponować swoim pracownikom zupełnie nową jakość integracji i chcesz pokazać im jak wiele znaczy dla przedsiębiorstwa ich praca, koniecznie zorganizuj im wyjazd incentive. Spokojnie, nie musisz wszystkiego planować osobiście - zostaw to profesjonalistom. Przekonaj się jak wiele może zaoferować Tobie i Twoim pracownikom wyjątkowe biuro podróży incentive - https://bctincentive.pl/. Poznaj zupełnie nową jakość wyjazdów firmowych i przekonaj się jak taki wyjazd incentive - wyjazd motywacyjny może podnieść morale w Twoim zespole. 

Koniec z powtarzalnymi i oklepanymi scenariuszami eventów integracyjnych dla pracowników. Postaw na najwyższą jakość i spełniaj marzenia swoich pracowników. Dzięki wyjazdowi incentive nie tylko zrealizujecie ważne biznesowe cele, ale również odkryjecie świat i samych siebie. Wyjazdy incentive dla firm są szalenie bogatym doświadczeniem, dostosowanym do potrzeb pracowników w XXI wieku. Pokaż swoim pracownikom jak wiele dla Ciebie znaczą. Postaw na ponadprzeciętną jakość wyjazdu firmowego, która zachwyci nawet najbardziej wymagających klientów. Zaufaj wieloletniemu doświadczeniu biura podróży BCT Incentive i przekonaj się jak bogata jest wiedza o świecie tamtejszych specjalistów ds. turystyki. Zorganizuj swój firmowy wyjazd marzeń jeszcze w tym roku - nie czekaj!  

 

 Kołobrzeg jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast nad Bałtykiem. Bogata oferta gastronomiczna i rozrywkowa, piękna plaża i wiele tras spacerowych w okolicy sprawiają, że wypoczynek w Kołobrzegu jest prawdziwą przyjemnością. W mieście doskonale czują się nawet naprawdę wymagający turyści, na których czeka hotel z luksusowym SPA. Dowiedz się więcej na temat jego oferty.

Morze Bałtyckie jest znacznie chłodniejsze niż morza na południu Europy, jednak jego wyjątkowe piękno i atmosfera nadbałtyckich miast przyciągają na polskie wybrzeże setki turystów. Wypoczynek nad Bałtykiem jest przyjemny o każdej porze roku, zwłaszcza gdy wybiera się luksusowy hotel SPA w Kołobrzegu. Jakie atrakcje czekają na gości hotelu w Kołobrzegu? Dowiedz się więcej na ten temat.

 

Luksusowy hotel SPA w znakomitej lokalizacji

Luksusowy hotel nad morzem Kołobrzeg jest zlokalizowany w samym sercu nadmorskiego parku zdrojowego. Otaczająca go zieleń działa kojąco na zmysły, pozwala się w pełni zrelaksować i zapomnieć o trudach codziennego dnia. Obiekt od plaży dzieli jedynie 250 metrów, dzięki czemu przez cały pobyt można cieszyć się z wypoczynku na złocistym piasku. Jeśli nie przepada się za plażowaniem, goście hotelowi mogą korzystać z licznych zabiegów SPA lub wypoczywać w komfortowo urządzonych pokojach. Pokoje są wyposażone we wszystkie niezbędne sprzęty, nowoczesne meble oraz na życzenie w udogodnienia dla rodzin z dziećmi lub niepełnosprawnych. Dodatkowo z okien roztacza się piękny widok, który sprawia, że cały pobyt jest jeszcze przyjemniejszy.

 

Zabiegi urodowe dla każdego

Hotel Diva SPA w Kołobrzegu posiada w swojej ofercie liczne zabiegi urodowe. Goście mogą skorzystać z zabiegów odmładzających, oczyszczających i regenerujących na twarz - peelingi, maseczki, rewitalizacja powiek to tylko część z nich. Oferta obejmuje również maseczki i peelingi dla panów, którzy chcą zadbać o swoją prezencję i zrelaksować się w komfortowych warunkach. Dodatkowo w strefie SPA wykonuje się depilację, hennę, masaże oraz manicure i pedicure.

Dla par przygotowano specjalną ofertę zabiegów dla dwojga. Rytuały kompleksowo oddziałujące na ciało i umysł, kąpiele różane i egipskie oraz inne zabiegi sprawiają, że zakochani, nowożeńcy oraz pary z wieloletnim stażem spędzają ze sobą niezapomniane chwile. Z rytuałów dla dwojga mogą skorzystać nawet rodzice. Dla dzieci w wieku 4-12 lat przygotowano relaksacyjne masaże czekoladą, mini manicure, a także uspokajający masaż Sen na chmurce. 

 

Bogate pakiety pobytowe dla rodzin

Diva SPA Hotel myśli o potrzebach wszystkich gości, dlatego umożliwia korzystanie ze specjalnych pakietów pobytowych dla rodzin. W ich ramach rodzice z dziećmi nocują w komfortowych pokojach i korzystają z urozmaiconych śniadań oraz obiadokolacji. Hotel organizuje koncerty z muzyką na żywo, animacje dla dzieci i dorosłych oraz zapewnia bezpłatny dostęp do groty solnej, kompleksu basenowego, wanny spa i suchej sauny. Aktywne osoby dodatkowo mogą ćwiczyć w sali fitness pod okiem instruktora. Dzieci mają również możliwość spędzania dnia w klubie, gdzie opiekę zapewnia im doświadczony zespół animatorów. 

W ramach rodzinnych pakietów pobytowych na gości czekają liczne zniżki do okolicznych atrakcji. Rabat na zabiegi spa i squasha to tylko część z nich. Ponadto rodzice mogą zamówić w hotelu łóżeczko turystyczne dla niemowlęcia i zabrać ze sobą zwierzę należące do rodziny. Na gości czeka parking hotelowy, na którym bezpiecznie zostawi się samochód. Możliwe jest również zorganizowanie imprezy okolicznościowej, na przykład z okazji urodzin dziecka.

 

Romantyczny wypoczynek tylko we dwoje

Luksusowy hotel nad morzem w Kołobrzegu to idealne miejsce na wypoczynek tylko we dwoje. W hotelu personel zapewni zakochanym prywatność i zadba o ich doskonałe samopoczucie przez cały wyjazd. Hotel SPA pomoże zorganizować zaręczyny, niespodziankę z okazji rocznicy ślubu oraz inne atrakcje, o jakich marzą wypoczywający we dwoje goście. Zakochani spędzą udany czas w hotelu zarówno w czasie weekendu, jak i podczas dłuższego urlopu. Dodatkowo czeka na nich specjalna oferta świąteczna, na przykład pakiet pobytowy na Wielkanoc. Taki prezent dla żony lub narzeczonej w pełni pozwoli odpocząć jej od gotowania i sprzątania przed świętami oraz celebrować chwile spędzone tylko we dwoje. 

Pakiety pobytowe dla zakochanych obejmują szereg zniżek do strefy SPA i Wellness, w której można skorzystać ze wspólnych masaży relaksacyjnych. Dla dwojga poleca się zwłaszcza masaże całego ciała ciepłą czekoladą lub ciepłym masłem shea. Obie substancje głęboko nawilżają i pielęgnują skórę, która po zabiegu pozostaje miękka i przyjemna w dotyku. Dodatkowo czekolada i masło shea mają wspaniały zapach, który dostarcza wspaniałych bodźców zmysłowych i pomaga odnaleźć ukojenie. Czekolada to również afrodyzjak, dzięki czemu czekoladowy masaż dla dwojga to idealny wstęp do pełnego miłości wypoczynku.

 

Wybierając się na dłuższa wyprawę do lasu, zwłaszcza, jeśli wypad połączony będzie z noclegiem pod namiotem, warto dobrze przemyśleć, co musimy ze sobą zabrać. Od tego bowiem zależeć będzie nie tylko powodzenie całej wycieczki, ale również nasz komfort oraz bezpieczeństwo. Podpowiadamy, co zabrać ze sobą na wyprawę do lasu.

 

Odpowiedni ubiór

W lesie panuje specyficzny klimat, na który musimy dobre przygotować swoją garderobę. W zależności od pory roku i pogody może tam panować wilgoć, chłód lub suche, gorące powietrze. Ubiór powinien być dostosowany do każdych warunków pogodowych. Warto więc mieć na sobie sportową koszulkę oraz wygodne spodnie lub legginsy, które nie będą krępowały ruchów, na wierzch zakładamy bluzę z kapturem,  a w razie potrzeby również kurtkę przeciwdeszczową. Pamiętajmy o tym, że w chłodniejsze dni długi rękaw będzie nas chronił przed zimnem, a latem - przed ukąszeniami komarów i innych owadów. 

Jeśli planujemy nocować w lesie, do naszego bagażu należy spakować kilka cieplejszych ubrań: ocieplane legginsy, grubszy sweter i długą bluzkę. Dobrym pomysłem będzie także spakowanie peleryny przeciwdeszczowej, która okryje całe nasze ciało, chroniąc nas przed opadami lepiej niż kurtka, która zakryje tylko górą część naszego tułowia. 

Do bagażu należy także spakować nakrycie głowy. Może to być czapka z daszkiem lu bawełniana, która ochroni nas przed spadającymi z drzew gałązkami czy liśćmi, a także zabezpieczy przed słońcem. 

 

Buty terenowe

Wybierając się na wyprawę do lasu, warto dopasować także odpowiednie obuwie. Najlepiej sprawdzą się wysokiej jakości buty trekkingowe, których cholewka będzie wykonana z wodoodpornego, lecz oddychającego materiału. Obuwie trekkingowe charakteryzuje się specjalną podeszwą, której głównym zadaniem jest zapewnienie stopie odpowiedniej amortyzacji oraz przyczepności do zróżnicowanego, terenowego podłoża. Buty powinny bowiem gwarantować nam stabilny krok zarówno na grząskim gruncie, jak i na kamieniach czy korzeniach. 

 

Akcesoria i dodatki

Wybierając się na wycieczkę do lasu koniecznie zabierzmy ze sobą latarkę. Ta przyda nam się nie tylko w nocy, ale również w dzień, gdy widoczność będzie gorsza. Warto także mieć przy sobie rękawiczki, aby chronić nasze dłonie przed zimnem i brudem. Przyda się także multitool, czyli wielofunkcyjny przybór zawierający w jednym zestawie wiele różnych narzędzi takich jak otwieracze, śrubokręty.

Nawet podczas jednodniowej wędrówki po lesie miejmy przy sobie termos z ciepłym napojem oraz przekąski - w tej roli doskonale sprawdzą się batoniki proteinowe, które są świetnym zastrzykiem energii.

Oczywiście nie wolno nam zapomnieć o zabraniu ze sobą podręcznej apteczki. Las kryje w sobie wiele nieznanego i warto być przygotowanym na różne okoliczności, od drobnego skaleczenia po zwichnięcie kostki. W apteczce powinny znaleźć się materiały opatrunkowe i środki odkażające, maści na ukąszenia oraz stłuczenia i tabletki przeciwbólowe.

Dobrze jest mieć również w kieszeni zapalniczkę lub zapałki, które zwykle są potrzebne w najmniej oczekiwanym momencie.

Jeśli planujemy zostać w lesie na noc, musimy mieć ze sobą namiot, karimatę i śpiwór. Obecnie w sklepach sportowych możemy kupić tego rodzaju akcesoria w naprawdę niewielkich rozmiarach i o niskiej wadze, więc nie będą one stanowiły zbyt dużego obciążenia naszego bagażu.

Tak wyposażeni możemy ruszyć na leśną wyprawę i cieszyć się pięknymi okolicznościami przyrody, będąc przygotowanym na każdą okoliczność.

 

Olsztyn to przepiękne i niedoceniane przez wielu miasto, które jest stolicą województwa warmińsko-mazurskiego. Jest to miasto warte odwiedzenia dla samych atrakcji, jak pobliskie jeziora lub zamek gotycki. Jest to także świetna baza wypadowa do odkrywania uroków Warmii i Mazur. Decydując się na odkrywanie tych terenów lub wyjazd służbowy warto znaleźć dobry hotel - Olsztyn jak wiele miasto wojewódzkich ma bogaty wybór miejsc noclegowych. Jak wybrać takie, które będą nam najbardziej odpowiadały - sugerujemy poniżej.

 

Gdzie spać w Olsztynie?

Wielu podróżujących do Olsztyna zastanawia się czy znajdzie tu dobry hotel. Olsztyn jest miejscem, gdzie zlokalizowanych jest mnóstwo obiektów noclegowych. Osoby zainteresowane każdego rodzaju atrakcjami oraz z określonym budżetem na wyjazd, jak i bez budżetu znajdą tutaj coś dla siebie. Wybierając się w podróż po regionie warto wyszukać hotele. Warmińsko Mazurskie to województwo, gdzie oferowane są zarówno prywatne kwatery, jak i apartamenty, a także hotele. W Olsztynie takich miejsc jest najwięcej, a dodatkowo jest to miasto, do którego z łatwością można dotrzeć - zarówno komunikacją publiczną, jak i prywatną. Decydując się na wyjazd warto rozważyć wybór miejsca - co będzie spełniało nasze oczekiwania czy hostel, kwatery prywatne czy hotel.  Olsztyn jest miejscem, które oferuje zakwaterowanie na wysokim poziomie. Można także tutaj znaleźć miejsca typu airbnb. Zdecydowanie jednak korzystając z bazy noclegowej warto pokusić się o wygodne miejsce, gdzie oprócz noclegu będzie można odpocząć od gotowania i zjeść śniadanie i kolację z dobrym menu. Hotele w Olsztynie oferują tą możliwość. Dodatkowo wiele miejsc ma także bezpłatny parking, który jest przydatny dla osób podróżujących swoim środkiem transportu.  Jest to zwłaszcza korzystne dla osób podróżujących z Warszawy. To dystans zaledwie 200 kilometrów. Dlatego szukając miejsca na krótki wypad warto zwrócić uwagę na Olsztyn. Hotel będzie najwygodniejszą opcją.

 

Na co zwrócić uwagę szukając hotelu w Olsztynie?

Wyjeżdżając na urlop warto przemyśleć decyzję o rezerwacji dobrego noclegu. Wiele osób decyduje się na hotel w centrum. Olsztyn ma do zaoferowania piękne pokoje w samym środku miasta. Jednak tutaj należy mieć na względzie czy przy podróżowaniu autem należy wybrać hotel w centrum. Olsztyn jest miastem dobrze skomunikowanym, ale w godzinach szczytu czasem trzeba chwilę postać w korkach. Dojazd do hotelu może być wtedy uciążliwy. Dosyć istotne dla komfortu wyjazdu jest to czy zostanie wybrany odpowiednie pokoje. Łatwo można je znaleźć rezerwując hotel w centrum. Olsztyn szczyci się wieloma miejscami noclegowymi. Pod uwagę należy wziąć kilka czynników wybierając na miejsce noclegu Olsztyn. Hotel w centrum pozwoli na niezapomniany czas jeśli będziemy pamiętać o kilku rzeczach:

 • lokalizacja - jeśli celem wyjazdu jest wypoczynek warto zrezygnować z hotelu w Olsztynie, gdzie będzie głośno. Olsztyn nie jest dużym miastem, ale warto sprawdzić czy pokoje są blisko ruchliwej trasy, czy może na obrzeżach.
 • wyposażenie - umeblowanie hotelowego pokoju jest bardzo ważne, powinno być komfortowe dla wszystkich mieszkańców. W Olsztynie można wynająć czasem pokoje apartamentowe z jacuzzi lub sauną, z dużym telewizorem, playstation i innymi udogodnieniami, a także dużo mniejsze i prostsze miejsca.
 • ilość pokoi - tutaj wszystko zależy ile osób ma zamieszkać w nich, i czy ma to być rodzinny wyjazd, wypad znajomych czy romantyczny weekend w hotelu w Olsztynie.
 • cena - czy cena jest za pokój czy za osobę i czy są możliwe jakieś zniżki przy dłuższym noclegu.

 

Jak zarezerwować pokój w hotelu w Olsztynie?

Rezerwacja wymarzonego pokoju na urlop biorąc pod uwagę hotele w Olsztynie wcale nie jest taka trudna. Jednym z miast z lepszą bazą noclegową w Polsce jest właśnie Olsztyn. Hotel dla pary czy dla rodziców i dzieci, albo dla osoby podróżującej w celach biznesowych można tutaj zarezerwować wyjątkowo łatwo. Przeważnie  rezerwacja pokoju w dobrej lokalizacji w atrakcyjnym miejscu zajmuje zaledwie kilka minut. Wiele zalet oferuje Olsztyn. Hotel z udogodnieniami w dobrej cenie - to jedna z nich.

Rezerwacji miejsca noclegowego, niezależnie od tego czy są to kwatery czy hotele w Olsztynie można bez problemu wykonać przy pomocy telefonu, ale także strony internetowej. Na początku należy przejrzeć stronę internetową obiektu, zapoznać się z cennikiem i wybrać interesujące pokoje wyszukując Olsztyn. Hotel często ma gotowy formularz rezerwacyjny.  Po wypełnieniu go należy spodziewać się telefonu lub maila z recepcji, który będzie potwierdzeniem rezerwacji. Dobrym nawykiem jest wybór  konkretnych pokoi.  Jeśli jednak wybrany pokój nie będzie dostępny przez cały okres pobytu, warto zastanowić się czy krótszy pobyt i następna zmiana miejsca noclegowego nie będzie uciążliwa. Hotele w Olsztynie  często oferują zniżkę przy rezerwacji pokoi na dłuższy okres czasu albo przy płatności z góry. 

 

Kuchnia gastronomiczna to podstawa wyposażenia restauracji. Bez niej przygotowywanie pysznych dan byłoby niemożliwe. Kuchenki gastronomiczne znacznie różnią się jednak od tych klasycznych. Jak więc wybrać więc odpowiednią? 

Dobrze wyposażona kuchnia to serce każdej restauracji. Dlatego też warto uzupełnić ją w urządzenia, które sprawią, że gotowanie stanie się jeszcze przyjemniejsze i łatwiejsze. Niewątpliwie jednym z najważniejszych elementów jest kuchnia gastronomiczna. To właśnie ona stanowi główny sprzęt do przygotowywania pysznych potraw w różnej postaci. Kuchnia jest sprzętem bardzo uniwersalnym. Można przygotowywać na niej rozmaite rzeczy, od zup, przez dania smażone, aż po wszelkie desery. Wybór kuchni gastronomicznych jest obecnie naprawdę bardzo duży. Modele różnią się między sobą wieloma parametrami. Sprawdźmy więc, co należy wziąć pod uwagę, by wybrać najlepsze urządzenie. 

 

Kuchnia gastronomiczna — jaka powinna być? 

Zanim dowiemy się, gdzie kupić kuchnię oraz jaki model najlepiej wybrać, powinniśmy sprawdzić, czym tak naprawdę charakteryzuje się dobry sprzęt. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że w profesjonalnej kuchni sprawdzą się jedynie fachowe urządzenia. Kompletnie nie nadają się do niej klasyczne, czteropalnikowe kuchenki. Nie zdadzą one bowiem egzaminu przy intensywnej eksploatacji. Interesować nas powinna jedynie solidna kuchnia gastronomiczna, wykonana z myślą o profesjonalnym użytku. 

Kuchnia gastronomiczna powinna być dopasowana do potrzeb danego lokalu. Przede wszystkim jednak musi zapewniać nam niezawodne działanie. Co więcej, dobrze, jeśli będziemy mogli z łatwością utrzymać ją w czystości. Dlatego też najlepiej w gastronomii sprawdzają się kuchnie ze stali nierdzewnej. Są odporne na wszelkie uszkodzenia i bardzo prosto usuwa się z nich zabrudzenia. 

 

Gdzie kupić kuchnię gastronomiczną? 

Wiemy już, że wybór profesjonalnych kuchni jest duży. Jednak gdzie ich właściwie szukać? Z pewnością nikogo nie zdziwi, że najlepszym miejscem do tego jest internet. W sieci znajdziemy bowiem ogromne zróżnicowanie wśród rozmaitych modeli. Dzięki temu bez problemu wybierzemy urządzenie, które spełni wszystkie nasze oczekiwania. 

Kuchnia gastronomiczna to wysoce zaawansowany sprzęt. Dlatego też najlepiej będzie kupić ją w sklepie branżowym. Zagwarantuje nam to, że urządzenie reprezentują najlepszą jakość, a co najważniejsze, że jest przeznaczone do zastosowania profesjonalnego. 

W sklepie gastroprodukt.pl/kuchnie-gastronomiczne znajdziemy duży wybór wśród kuchni gastronomicznych. Jego asortyment pełen jest specjalistycznych produktów przeznaczonych do lokali gastronomicznych. Jest to więc zdecydowanie dobre miejsce na zakup wyposażenia. Szczególnie jeśli zależy nam na jakości i świetnej obsłudze klienta. 

 

Kuchnia gastronomiczna — jaki rodzaj wybrać?

W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów kuchni gastronomicznych. Różnią się one między sobą sposobem użytkowania, funkcjonalnością, czy parametrami fizycznymi. Najczęściej urządzenia tego typu dzieli się na podstawie rodzaju zasilania. Do wyboru mamy kuchnie elektryczne lub gazowe. Pozostaje więc pytanie, która kuchnia gastronomiczna będzie lepsza? Każda z nich ma swoje wady i zalety. W tej branży bez wątpienia to urządzenia gazowe wybierane są najczęściej. Ma to związek przede wszystkim ze sposobem przygotowywania dań. Nie od dziś bowiem wiadomo, że ''żywy'' ogień jest czasem nie do zastąpienia. Takie kuchnie potrzebują jednak dostępu do gazu oraz właściwej wentylacji i instalacji.

Kuchnia gastronomiczna elektryczna zapewnia bardzo łatwą obsługę. Działa od razu po podłączeniu do prądu. Atutem jest tu także możliwość bardzo szybkiego przyrządzenia potraw, a także bezpieczeństwo użytkowania i łatwość czyszczenia. Dla wielu osób wadą będzie jednak dość wysoki koszt eksploatacji. 

Modele kuchni gastronomicznych różnią się między sobą także zakresem działania. Same palniki to jedno, jednak niektóre urządzenia oferują znacznie więcej. Warto zadbać, by zaplecze kuchenne było jak najlepiej wyposażone. Szczególnie że możemy zapewnić to, kupując jeden produkt. Na rynku dostępne są bowiem kuchnie z piekarnikiem, a także z dodatkowymi płytami grzewczymi. 

 

Co wziąć pod uwagę wybierając kuchnię gastronomiczną? 

Kupując kuchnię do restauracji, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Urządzenie powinno być oczywiście solidne, bezpieczne i funkcjonalne. Nie możemy jednak zapomnieć także o innych ważnych kwestiach. Kuchnia gastronomiczna musi być też bowiem przystosowana do indywidualnych potrzeb. Przed zakupem koniecznie sprawdźmy na przykład, jaką ilością miejsca dysponujemy. Dzięki temu wybierzemy optymalny rozmiar urządzenia. Zastanówmy się również nad tym, ile właściwie palników potrzebujemy. Jak wiele dań przygotowujemy jednocześnie?

W niektórych przypadkach ważną sprawą będzie też design. To szczególnie istotne, jeśli w restauracji kuchnia jest otwarta lub częściowo widoczna dla gości. To wszystko pozwoli nam postawić na sprzęt, dzięki któremu nasza praca stanie się po prostu bardziej skuteczna i komfortowa.

Sporych rozmiarów korporacje, wielkie firmy, czy nawet małe przedsiębiorstwa. Konferencje przeprowadza się w wielu miejscach i w różnych branżach. Nic dziwnego, że jest spore zapotrzebowanie na sale konferencyjne. Dolnośląskie to województwo, które jest tego świetnym przykładem. Tylko tam znajdziesz szereg możliwości wynajęcia sali dla swojej firmy, na prelekcje, szkolenie, czy wykład.

Mając do wyboru bogatą ofertę biznesową, stawiaj na sale konferencyjne Dolnośląskie - najlepiej w miejscach, gdzie masz pewność, że wszystko przebiegnie w najlepszym porządku. W tym artykule opiszemy Ci jedno z takich miejsc, które oferuje nie tylko piękne i świetne wyposażone sale, ale również pokoje dla gości, czy SPA!

 

Sale konferencyjne Dolnośląskie - na kogo postawić?

Musisz wziąć kilka kwestii pod uwagę, kiedy wybierasz sale konferencyjne Dolny Śląsk. O czym mowa? Przede wszystkim o dogodnej lokalizacji, dzięki czemu wszyscy goście mający znaleźć się na sali bez problemu dojadą na miejsce. Ponadto powinieneś mieć możliwość wyboru jednej z kilku sal w zależności od liczby gości. Co więcej? Zwracaj uwagę na opinie o danym miejscu, stawiaj na rozwiązania, które spełnią Twoje oczekiwania co do wystroju i obsługi. To podstawowe kwestie, o których musisz pamiętać wybierając sale konferencyjne na Dolnym Śląsku, ale i w innych lokalizacjach w całej Polsce! 

 

Hotel nie tylko na konferencje

Ciągle zastanawiasz sie, z jakiego miejsca możesz skorzystać? Co powiesz na Hotel Niemcza Wino&SPA. To trzygwiazdkowy obiekt, w którym zlokalizowano kilka sal konferencyjnych. W budynku mieści się także szereg pokoi do wynajęcia o wysokim standardzie. Jednak to wciąż nie koniec. Decydując się na skorzystanie z usług tego hotelu masz możliwość skorzystania ze SPA, w którym wypoczniesz Ty i Twoi goście. Warto więc wybrać się tam powiedzmy dzień przed konferencją i zostać jeszcze dzień lub kilka dni po konferencji. Na pewno dobrze wypoczniesz, możesz nam zaufać!

 

Centrum biznesowe dla Ciebie

Obiekt, o którym piszemy to miejsce, które spokojnie może być nazywane centrum biznesowym. Znajdziesz tam bowiem wyjątkowe sale konferencyjne o różnej powierzchni. Co jest największym atutem tego miejsca? Przede wszystkim fakt, że możliwe jest połączenie eventów wraz z bazą noclegową, o czym pisaliśmy na potrzeby poprzedniego akapitu. Centrum biznesowe gościło wiele imprez firmowych, także konferencji. Pracownicy, personel, ale i szefostwo ma spore doświadczenie w organizacji tego typu imprez!

 

Dogodna lokalizacja to klucz do sukcesu

Sale konferencyjne Dolnośląskie mieszczą się w różnych lokalizacjach. Warto jednak postawić na miejsce, do którego bez problemu dojedziesz z większego miasta. Dlatego też dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będzie hotel Niemcza! Jest bardzo blisko Wrocławia, lokalizacja jest znana, bardzo łatwo tam dojechać. Wszystko to sprawia, że warto postawić na to miejsce. Powodów jest jednak więcej - to na przykład wyposażenie sali konferencyjnej w najnowocześniejszy sprzęt, chcesz wiedzieć jaki? Sprawdzisz to w następnym akapicie.

 

Wyposażenie profesjonalnej sali konferencyjnej

Co powinno się tam znaleźć i czego powinieneś oczekiwać? Będzie to między innymi nowoczesne nagłośnienie, które sprawi, że nawet osoby na końcu dużej sali będą odpowiednio słyszeć, co masz Ty lub inny prelegent do przekazania. Najlepiej, jeśli sala wyposażona jest w bezprzewodowe mikrofony pozwalające przechadzać się po scenie. Nowoczesny sprzęt multimedialny to także doskonałe rozwiązanie sprawdzające się głównie wtedy, kiedy chcesz przedstawić coś na prezentacji. Co więcej? Na pewno ekrany zwijane automatycznie, dzięki czemu po skończonej prezentacji nikt nie będzie na nie zwracał uwagi, wszyscy skupią się na tym, co mówisz. Następne zalety sali konferencyjnej Dolny Śląsk w Hotelu Niemcza opiszemy poniżej: 

 • zdalnie sterowane rolety w każdym oknie
 • zaplecze socjalne, a także flipcharty
 • oczywiście klimatyzacja, a także odpowiednie ogrzewanie zimą
 • nie może zabraknąć dostępu do światła dziennego

To wszystko znajdziesz w salach w Hotelu Niemcza, ale pamiętaj, wybierając miejsce w innym rejonie Polski także musisz mieć to na uwadze!

 

Kilka powierzchni do wyboru

To jeszcze nie koniec, Hotel Niemcza oferuje kilka sal konferencyjnych do wyboru. Możesz postawić na małą salkę o powierzchni 50 metrów kwadratowych, gdzie zmieści się maksymalnie 45 osób. Do Twojej dyspozycji jest także sala o powierzchni 120 metrów kwadratowych na 140 osób. Jeśli chcesz, postaw na nieco większe pomieszczenie jednak na mniejszą liczbę osób. Ostatnią salą konferencyjną w Hotelu Niemcza jest pomieszczenie o powierzchni 170 metrów kwadratowych, które pomieści około 100 osób. Wybór miejsca zależy od Twoich potrzeb, wymagań i oczywiście liczby gości, która będzie obecna na konferencji.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu