Stary kontynent stanowi prawdziwy raj dla wszystkich miłośników sztuki i historii. W każdym jego zakątku aż roi się od obiektów stanowiących swoiste wehikuły czasu pozwalające na podziwianie eksponatów sprzed setek lat. Przedstawiamy najciekawsze muzea w Europie.

Galeria Uffizi

Muzeum Galeria Uffizi we Florencji został zaprojektowany przez słynnego Włocha Giorgia Vasariego. Od XVI do XVIII wieku budynek spełniał role siedziby dla obrad sędziów z Toskanii. Po tym czasie został przekształcony w galerie sztuki i stanowi najstarszy tego typu obiekt na świecie. Większość znajdujących się tam obrazów pochodzi z okresu renesansu i są one porozmieszczane na wszystkich ścianach korytarzy i sal znajdujących się w galerii. Można tam podziwiać malowidła takich mistrzów jak Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Peter Paul Rubens, Albrecht Durer i wielu innych.

Luwr

Muzeum Luwr to budynek wzniesiony pod koniec XII wieku. Początkowo pełnił funkcje twierdzy, a później siedziby dla francuskich królów. W roku 1793 został przeobrażony w muzeum, a podstawę znajdującej się tam kolekcji stanowiły łupy wojenne Napoleona. Jest to jeden z największych tego typu budynków na świecie, a ilość i jakość znajdujących się tam eksponatów można porównywać tylko ze zbiorami British Museum. Główne wejście do Luwru stanowi słynna szklana piramida będąca stosunkowo młodym tworem. Została wzniesiona 1989 roku wyłącznie z metalu i szkła. W samym muzeum znajduję się bardzo szeroki wybór kolekcji. Można tu podziwiać egipskie mumie, sarkofagi oraz papirusy. Luwr pozwala na bliskie spotkanie z rzeźbami z okresu starożytności, w tym z Wenus z Milo. Dla wielu osób największą atrakcją muzeum w Paryżu jest Mona Lisa autorstwa Leonarda da Vinci. Na tym nie koniec, w Luwrze da się obejrzeć ponad 7000 tysięcy malowideł, głównie francuskich i włoskich artystów.

luwr

 

Muzea Watykańskie

Wracamy do Włoch, a konkretnie do Watykanu. To właśnie tam znajduje się jeden z największych kompleksów muzealnych na świecie. Zbiory są prezentowane w różnych budynkach, a każdy z nich ma za zadanie przedstawiać inny okres historyczny. Ilość znajdujących się w nich eksponatów jest tak duża, że nie da się ich obejrzeć w jeden dzień. Muzeum Pio-Clementino skupia się na okresie starożytności. Można tu obejrzeć antyczne zwoje, popiersia, rzeźby oraz ceramikę. Inne niezwykle interesujące oddziały muzeum dotyczą kultury egipskiej i etruskiej. Warto pamiętać, że w jednym z budynków należących do opisywanego obiektu znajduje się obraz Jana Matejki - Sobieski pod Wiedniem.

Prado

Naszą podróż po europejskich muzeach kończymy w Hiszpanii, a konkretnie w jej stolicy Madrycie. To tam znajduje się słynne muzeum Prado dające możliwość podziwiania zapierających dech w piersiach dzieł sztuki malarskiej. Ponadto można tam obejrzeć wiele wiekowych rzeźb, miedziorytów i rycin.Muzeum w Madrycie skupia się na malarstwie hiszpańskim. Można tam podziwiać dzieła takich artystów jak Rafael Santi, Francisco Goya, El Greco, Tycjan oraz Hieronim Bosch. Ponadto znajdują się tam obrazy przedstawicieli malarstwa włoskie, flamandzkiego, francuskiego i brytyjskiego.

 

Wielu początkujących turystów zastanawia się, czy w obecnych czasach możliwe jest jeszcze tanie podróżowanie samolotem. Pytanie to jest o tyle istotne, ponieważ w wielu przypadkach to właśnie bilet lotniczy stanowi największy wydatek w trakcie całej podróży. Z tego powodu warto trzymać się kilku zasad, dzięki którym można upolować prawdziwe okazje cenowe. Na co zwrócić uwagę w tym zakresie, jak i gdzie szukać najtańszych połączeń?

 

Tanie loty - poradnik turysty

Podróżowanie samolotem stało się korzystną i niezwykle wygodną alternatywą dla przejazdów pociągiem czy samochodem. Jest to także najszybszy możliwy środek transportu, zarówno jeśli chodzi o wyprawy krajowe, jak i międzynarodowe. Z roku na rok rośnie zainteresowanie połączeniami lotniczymi, dlatego warto zastanowić się nad tym, jak szukać tanich przelotów.

 tanie loty poradnik turysty 2

 

Jak znaleźć tanie bilety na samolot? 

W pierwszej kolejności warto dokładnie określić swoje potrzeby, wymagania oraz możliwości. Mowa tutaj przede wszystkim o tym, czy zależy nam na locie bezpośrednim, czy dopuszczamy możliwość rezerwacji przelotu z przesiadkami. Większość przewoźników oferuje w tej chwili prawdziwe okazje cenowe, dlatego najlepiej być na bieżąco i w porę reagować, ponieważ zazwyczaj są one ograniczone czasowo. Wiele zależy oczywiście od kierunku lotu, ale do większości miejsc na świecie polecimy z Krakowa, Wrocławia czy Warszawy. W przypadku tej ostatniej, można sprawdzić oferty pod adresem: https://www.esky.pl/tanie-loty/ci/waw/0/0/warszawa/, zwracając szczególną uwagę na najpopularniejsze kierunki takie jak: Londyn, Barcelona, Rzym, Madryt czy Paryż.  

 

Tanie latanie - praktyczne porady 

Znalezienietanich biletów lotniczychnie jest tak trudne, jak się może wydawać. Istnieje jednak kilka podstawowych reguł, które znacznie zwiększają nasze szanse na sukces. Jak się okazuje, najlepszym rozwiązaniem jest rezerwacja połączeń ze sporym wyprzedzeniem, które niejednokrotnie powinno wynosić minimum dwa miesiące przed planowaną podróżą. Drugą opcją, która sprawdza się w przypadku, gdy nie jesteśmy do samego końca pewni terminu wylotu, jest skorzystanie zofert last minute. Trzeba jednak nastawić się na sporą konkurencję i mniejszy wybór dostępnych możliwości. Kolejna kwestia dotyczy tego, że najkorzystniej kupować bilety poza sezonem oraz w tygodniu, unikając weekendów, kiedy to najwięcej osób poszukuje lotu. Jeśli mamy taką możliwość,warto kupić od razu bilet w dwie strony,ponieważ jest tańszy niż dwa bilety zakupione osobno. Bardzo często nie pozostaje też nic innego, jak uzbrojenie się w cierpliwość. Nie zawsze opłacalne okazuje się bowiem chwytanie pierwszej lepszej okazji, niejednokrotnie warto poświęcić dłuższą chwilę na poszukiwania, aby trafić na ofertę, która spełni nasze oczekiwania.

 tanie loty poradnik turysty 3

 

Tanie połączenia lotnicze - gdzie szukać? 

Jeśli chodzi o odpowiednie podejście do tematu i korzystanie z narzędzi, które ułatwiają znalezienie atrakcyjnych ofert. Na uwagę zasługuje eSky.pl, który umożliwia nie tylko wyszukanie najlepszych możliwych połączeń, ale także zakup biletów. Świetną opcją jest elastyczny system płatności, w tym płatności ratalne czy odroczone. Ponadto, podróżni mogą zaplanować nie tylko sam przelot, ale także wykupić nocleg, ubezpieczenie turystyczne czy wypożyczyć samochód, który będzie czekać w miejscu docelowym. Wszystko to sprawia, że możliwe jest kompleksowe zaplanowanie podróży i to w rozsądnej cenie. Nie pozostaje więc nic innego, jak wybór celu podróży i rozpoczęcie poszukiwań najkorzystniejszego połączenia lotniczego.

 

Wysokie temperatury, słońce, wakacje – to wszystko sprawia, że latem ochoczo zrzucamy z siebie warstwy ubrań. Latem też spędzamy znacznie więcej czasu na świeżym powietrzu, oddając się rozmaitym aktywnościom sportowym. To cudowny czas urlopów i związanej z nimi beztroski.

 

Rozmarzyliśmy się. I słusznie, bo lato właśnie się rozpoczęło i dołóżmy wszelkich starań, aby tegoroczne było jak najbardziej udane. W całej tej euforii nie powinniśmy jednak zapominać o bezpieczeństwie. Tym razem chcemy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo naszej skóry, która odsłonięta narażona jest latem na znacznie większą liczbę urazów, otarć, stłuczeń, siniaków czy podrażnień wywołanych słońcem.

Jak skutecznie radzić sobie z podrażnieniami skóry?

Dlaczego warto w tym celu sięgać po naturalne dermokosmetyki?

Czego nie powinno zabraknąć w naszej kosmetyczko – apteczce tego lata?

O tym wszystkim opowiemy w poniższym artykule.

 

Bezpieczna i skuteczna pielęgnacja dla całej rodziny – dlaczego warto sięgać po dobrej jakości kosmetyki naturalne?

Kilka lat temu, gdy kosmetyki naturalne nieśmiało zaczynały pojawiać się na drogeryjnych i aptecznych półkach, wzbudzały ciekawość, ale i niedowierzanie. Trudno było uwierzyć, że roślina o swojsko brzmiącej nazwie, rosnąca na łące obok domu może działać na skórę równie skutecznie jak opatentowany, wyprodukowany w laboratoryjnych warunkach kompleks substancji chemicznych. Z czasem jednak kosmetyki naturalne zyskały aprobatę i zaufanie rzeszy klientów, którzy cenią je nie tylko za skuteczność działania, ale i walory zdrowotne. Najwyższej jakości kosmetyki naturalne mają niebywałą moc. Ważne jest jednak, aby wybierać takie, w których zawartość naturalnych składników bliska jest 100%. Najlepsi producenci kosmetyków naturalnych regularnie testują swoje produkty klinicznie i dermatologicznie. W dobrej jakości naturalnym produkcie niedopuszczalna jest obecność olejów mineralnych, parabenów, a także podrażniających substancji zapachowych i barwników, które nie służą ani naszej planecie, ani tym bardziej naszej skórze i zdrowiu.” – tłumaczy Aneta Chechuła, ekspert włoskiej marki Equilibra, producenta naturalnych kosmetyków roślinnych.

Produkty o tak naturalnym składzie zmniejszają ryzyko podrażnień i alergii skóry, a ich działanie wspiera biologiczne procesy zachodzące w skórze, wzmacniając jej barierę ochronną. Dobrej jakości kosmetyki roślinne produkowane są w sposób przyjazny dla środowiska, a sposób pozyskiwania konkretnych składników odbywa się w taki sposób, aby naturalne zdrowotne i pielęgnacyjne właściwości rośliny zostały zachowane w możliwie największym stopniu. Roślinna pielęgnacja to najczęściej pielęgnacja rodzinna – ze względu na delikatne składy i brak podrażniających substancji dodatkowych, kremy łagodzące z arniką, nagietkiem, czarcim pazurem czy aloesem mogą być stosowane zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci.

 

„Zakwasy”, siniaki, pajączki, ukąszenia owadów? Wypróbuj naturalną moc arniki

Arnika górska to niepozorna roślina, której doskonałe właściwości lecznicze, łagodzące i regeneracyjne odkryto już wieki temu. Swoje dobroczynne działanie na skórę i organizm arnika zawdzięcza:

- flawonoidom, które obecne w listkach i łodygach wykazują silne działanie przeciwzapalne i chronią naczynia żylne

- olejkom eterycznym – na uwagę zasługuje tymol, który znany jest z właściwości antyseptycznych

- laktonom seskwiterpenowym, głównie henelinie, która wykazuje działanie przeciwzapalne, antybakteryjne, wyścielające ściany naczyń włosowatych, przyspieszające wchłanianie wybroczyn, zapobiegające zakrzepom żylnym

Kremów, maści, żeli i innych form preparatów z arniką do stosowania zewnętrznego znajdziemy na rynku naprawdę sporo. Jednak nie wszystkie będą równie skuteczne i delikatne dla naszej skóry.

Arnika to roślina wykazująca bardzo silne działanie kojące i przeciwbólowe. Doskonale sprawdza się w przypadku drobnych urazów i stłuczeń. Działa łagodząco na swędzące ukąszenia owadów, a jej właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe przynoszą ulgę zmęczonym mięśniom. Arnika wspomaga też regenerację mikrouszkodzeń, skutecznie likwiduje zatem siniaki i pajączki. – wyjaśnia ekspert Equlibra. Wybierając kosmetyk z arniką, warto przeanalizować jego skład. Jako środek o tak wszechstronnym działaniu, musi być bardzo łagodny, nawet dla najbardziej wrażliwej skóry, aby mógł z powodzeniem służyć całej rodzinie. Zawartość naturalnych składników bliska 100% to warunek konieczny, aby produkt mógł nazywać się kosmetykiem naturalnym. Ważna jest też zawartość samej arniki. Około 50% arniki górskiej w produkcie gwarantuje nam oczekiwane działanie. Istotne są też składniki pomocnicze. Doskonałym dodatkiem jest aloes, który dodatkowo nawilża i koi skórę przynosząc jej dodatkową ulgę. Na rynku dostępne są żele z arniką wzbogacone ekstraktem z niepasteryzowanego aloesu, który w stężeniu około 20% skutecznie wspomaga lecznicze działanie arniki. Bezpieczne i pożądane dodatki to również rozgrzewająca kamfora i chłodzący mentol, które szybko przynoszą ulgę obolałym miejscom.” dodaje Aneta Chachuła.

 

Kojące właściwości nagietka w kremie

Nagietek to roślina od lat znana i ceniona w medycynie i kosmetologii. Zawiera w sobie pokaźny zestaw substancji aktywnych, takich jak saponiny, karotenoidy, sterole, flawonoidy, kumaryny, alkohole triterpenowe oraz ich estry, a także olejek eteryczny. W liściach rośliny dodatkowo występują kwasy organiczne, żywice, związki śluzowe, żywice, poliacetyleny i polisacharydy, sole mineralne i witamina C. Tak bogaty skład wpływa na bardzo wszechstronne zastosowanie nagietka. My dziś skupimy się na jego działaniu na skórę. Nagietek koi, a także odżywia skórę podrażnioną i zaczerwienioną, przynosząc natychmiastową ulgę. Lato to czas, w którym nasza skóra bardziej niż kiedykolwiek narażona jest na podrażnienia. Wiatr, słona woda, słońce oraz fakt, że nosimy lekkie, zakrywające niewielką powierzchnię ciała ubrania sprzyja jej przesuszeniu. Krem z nagietkiem to kosmetyk, którego nie powinno zabraknąć w naszej kosmetyczce. Wybierzmy dermokosmetyk zawierający minimum 50% dobroczynnego nagietka. Najlepsi producenci kosmetyków naturalnych wzbogacają kremy z nagietkiem o łagodzący aloes, który pozyskiwany w specjalny sposób, bez użycia wysokiej temperatury wykazuje silne działanie nawilżające i ochronne. Pożądanym naturalnym dodatkiem do kremu z nagietkiem jest też utrzymująca wilgoć i ułatwiająca masaż gliceryna, oraz guma ksantanowa, która na powierzchni skóry tworzy ochronną błonę.” – wyjaśnia ekspert Equilibra.

 

Diabelski pazur – roślina o anielsko łagodzących właściwościach

Diabelski pazur, zwany też czarcim pazurem lub hakoroślą swą nazwę zawdzięcza charakterystycznemu kształtowi nasion. Najbardziej cenioną częścią jest korzeń przejrzałej rośliny, z którego sporządza się proszek wykorzystywany w medycynie i kosmetologii.

Żel zawierający 50% diabelskiego pazura, wzbogacony o 20% niepasteryzowanego aloesu to produkt o wszechstronnym działaniu kojącym, łagodzącym, zmniejszającym ból i obrzęk. Wybierając dermokosmetyk zawierający minimum 99% składników naturalnych możemy mieć pewność, że zawarte jest w nim wszystko to, co najlepszego może zaoferować nam natura. Pozbawione substancji zapachowych, barwników czy parabenów kosmetyki naturalne doskonale nadają się do pielęgnacji nawet najbardziej wrażliwej skóry.” tłumaczy Aneta Chachuła, ekspert naturalnej włoskiej marki dermokosmetycznej Equilibra.

 

Aloes – nasz bohater na wszelkie podrażnienia skóry

W naszym wakacyjnym (i nie tylko) niezbędniku nie może zabraknąć rośliny wyróżniającej się szczególnie łagodzącym i regenerującym działaniem na naszą skórę. Co prawda wspominaliśmy o niej jako o dodatku do kosmetyków z arniką, nagietkiem i czarcim pazurem, niemniej aloes sam w sobie zdecydowanie zasługuje na osobny akapit. Żel aloesowy to ekspert do zadań specjalnych. Niezwykle szerokie spektrum dobroczynnego działania aloesu sprawia, że doskonale sprawdza się zarówno jako kosmetyk kojący skórę po ekspozycji słonecznej, jak również jako środek przyspieszający jej regenerację po otarciach i innych urazach. Jego wszechstronne działanie zauważymy jednak tylko wówczas, gdy starannie wybierzemy wysokojakościowy żel z aloesem. Nie każdy bowiem jest taki sam. – wyjaśnia ekspert Equilibra. Aby mieć pewność, że wybieramy najlepszy żel aloesowy zwróćmy uwagę na zawartość czystego aloesu w produkcie – powinna wynosić nie mniej niż 98%. Istotny jest też sposób, w jaki producent pozyskał aloes do wyprodukowania żelu. Aloes w 99% składa się z wody. O jego dobroczynnym działaniu decyduje zatem zaledwie 1% polisacharydów i innych składników aktywnych, które wykształca dojrzała 3 - 4 letnia roślina, a które giną w wysokich temperaturach. Dlatego tak ważne jest, aby podczas procesu pozyskiwania, miąższ aloesu nie był narażany na działanie wysokich temperatur towarzyszących procesowi pasteryzacji. Najskuteczniejszą metodą jest pozyskiwanie żelu na zimno. Z uciętego tuż przy korzeniu liścia dojrzałej rośliny ekstraktuje się miąższ, który zachowuje wszystkie najcenniejsze właściwości lecznicze i pielęgnacyjne rośliny. - dodaje ekspert.

 

Siła leży w naturze

Mamy nadzieję, że sytuacji, w których zmuszeni będziemy do korzystania z leczniczych właściwości roślin będzie tego lata jak najmniej. Jednocześnie wierzymy, że udało nam się przedstawić kosmetyki naturalne w jak najlepszym świetle i przekonać do nich dotychczasowych zwolenników mniej naturalnych rozwiązań. Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania wysokojakościowych dermokosmetyków na bazie roślin jest ich zdecydowaną przewagą nad kosmetykami chemicznymi i pamiętajmy o tym zawsze (nie tylko latem), zaopatrując naszą kosmetyczkę i apteczkę w środki zaradcze.

Więcej o naturalnej pielęgnacji na equilibra.pl

 

 Planowanie podróży jest dla wielu osób źródłem stresu. Choć cieszy nas wyjazd na wakacje, wybieranie terminu i dokładne planowanie pobytu potrafią zabrać radość z oczekiwania na wyjazd. O czym trzeba pamiętać przed wyjazdem na urlop?

W tym artykule dowiesz się: 

 1. O czym musisz pamiętać przed wyjazdem na wakacje?
 2. Czy urlop trzeba planować z wyprzedzeniem?

Choć przez cały rok czekamy na urlop, jego organizowanie bywa stresujące. Planowanie szczegółów wymaga bowiem dużego zaangażowania. Trzeba przede wszystkim ustalić miejsce wyjazdu, co nie jest łatwe, gdy każdy członek rodziny chce jechać gdzie indziej. Na początku trzeba więc ustalić, czy rezerwujemy hotel nad morzem w Sopocie, czy też w górach w Zakopanem, a następnie zaplanować pobyt, aby w pełni wykorzystać czas wolny.

 

O czym musisz pamiętać przed wyjazdem na wakacje?

Przed wyjazdem na wakacje trzeba dokładnie zaplanować podróż i sporządzić listę rzeczy do zabrania, aby uniknąć przykrych niespodzianek. O czym musisz pamiętać przed wyjazdem?

 • Sprawdź warunki wjazdu do danego kraju – jeśli planujesz wczasy w Polsce i Twoim celem jest np. hotel nad morzem w Sopocie, możesz zaplanować wyjazd spontanicznie. Jednak wyjeżdżając za granicę, musisz poznać zasady obowiązujące w danym kraju. Konieczne mogą być odpowiednie dokumenty, np. paszport czy wiza. Jeśli planujesz wyjazd samochodem, sprawdź, czy nie będziesz potrzebować międzynarodowego prawa jazdy. Wszelkie informacje dotyczące wyjazdu do danego kraju znajdziesz na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
 • Spakuj wszystkie potrzebne rzeczy – aby o niczym nie zapomnieć, zrób listę niezbędnych przedmiotów, dzięki czemu zabierzesz wszystko, czego potrzebujesz. Podczas pakowania zachowaj umiar. Zabieranie wielu rzeczy, bo być może się przydadzą, nie jest dobrym pomysłem. Zabierz ze sobą ubrania i obuwie, adekwatne do miejsca, w które się wybierasz. Nie zapomnij o dokumentach, apteczce, akcesoriach przeciwsłonecznych i środkach na owady.
 • Ustal budżet – jest to bardzo istotna kwestia, która pozwoli Ci uniknąć przykrych niespodzianek i nagłego debetu na koncie. Zastanów się, jakie płatne atrakcje zamierzasz odwiedzić i gdzie będziesz spożywać posiłki. Trzymanie się ustalonego budżetu to gwarancja udanych wakacji bez wpędzenia się w kłopoty finansowe.

 

Czy urlop trzeba planować z wyprzedzeniem?

Nie każdy lubi planować urlop z dużym wyprzedzeniem, szczególnie gdy rodzaj pracy nie pozwala przewidzieć, w jakim dokładnie terminie można pozwolić sobie na wyjazd. Jednak zarówno dobrze zaplanowane wczasy, jak i spontaniczny wyjazd, mogą być tak samo udane. Zaplanowanie wakacji z wyprzedzeniem pozwala na oszczędności. Bilety lotnicze są dużo tańsze na długo przed terminem wylotu, również letnia wycieczka wykupiona zimą może być tańsza. Chcąc zatrzymać się w hotelu o określonym standardzie, warto zarezerwować pobyt wcześniej, aby mieć pewność, że miejsce będzie dostępne. Hotel Haffner w Sopocie to idealne na miejsce, jeśli marzysz o luksusowych wakacjach nad polskim morzem. Jednak nawet stawiając na spontaniczne wakacje, możesz znaleźć miejsce, które zapewni Ci udany pobyt. Zakup biletów na dzień przed wyjazdem to dobra opcja dla osób, które lubią przygody, a planowanie wszystkiego z dużym wyprzedzeniem wydaje im się nudne.

 

Podsumowanie

Bez względu na to, czy wolisz dobrze zaplanowane, czy spontaniczne wczasy, możesz znaleźć sposób na udane wakacje. Jeśli nie lubisz wyjeżdżać latem, gdy wszędzie jest dużo turystów, możesz wybrać się na urlop w dowolnym momencie, ponieważ każda pora roku jest dobra na wyjazd. Wybierając się do hotelu nad morzem w Sopocie jesienią, możesz liczyć na spokojne spacery, dzięki którym oderwiesz się od codzienności. Zawsze jednak pamiętaj o zabraniu wszystkich niezbędnych rzeczy i ustaleniu budżetu, aby uniknąć niepotrzebnego stresu.

 

Wakacyjny wyjazd pociechy już się zbliża? Czas zatem zastanowić się, jakie przedmioty dziecko powinno ze sobą zabrać. Samodzielny wyjazd bez rodziców to wyzwanie, do którego warto dobrze się przygotować. Jak spakować syna albo córkę na kolonię? Podpowiadamy!

 

Dokumenty, pieniądze i cenne przedmioty

Wyjeżdżając na kolonię, dziecko musi mieć przy sobie najpotrzebniejsze dokumenty. Dobrze jest je przechować w plastikowej teczce, by były chronione przed zamoknięciem. Na pewno przyda się legitymacja szkolna. W przypadku wyjazdu zagranicznego potrzebny może być paszport. Natomiast rodzic musi mieć na zbiórce wyjazdowej wypełnioną kartę kwalifikacyjną.

Jak spakować dziecko na kolonię, jeżeli chodzi o gotówkę? Przede wszystkim dobrze jest ją rozdzielić. Część zasobów można spakować do walizki czy torby, a inną część – do podręcznej torebki albo plecaczka. Wówczas uniknie się ryzyka utraty bądź zgubienia całości pieniędzy.

Gdy młody człowiek wyjeżdża z dala od domu, zwykle rodzice chcą mieć z nim kontakt. Jednak dawanie na turnus drogiego smartfona niekoniecznie jest dobrym pomysłem. Pociecha powinna beztrosko spędzać czas, a nie pilnować się, by nie uszkodzić sprzętu. Podobnie jeśli chodzi o inne przedmioty, np. aparat fotograficzny czy smartwatch. W razie możliwości warto dać dziecku „zapasowy”, ale działający telefon, by móc się z nim komunikować.

 

Jak spakować dziecko na kolonię pod kątem pogody i wygody?

Przygotowanie ubrań na wyjazd bywa wyzwaniem. Ponadto inny zestaw odzieży będzie potrzebny na kolonię w górach, a inny – na tę nadmorską. Parę wskazówek jest jednak uniwersalnych. Na pewno warto pamiętać o:

 • odpowiednim zapasie bielizny i skarpetek,
 • wygodnym obuwiu (na wyjazdach jest sporo aktywności!),
 • ochronie głowy przed słońcem (czapka/kapelusz),
 • ciepłych spodniach,
 • bluzach lub sweterkach na chłodniejsze dni,
 • kurtce, najlepiej nienamakającej,
 • klapkach pod prysznic i do chodzenia w ośrodku.

W przypadku wyjazdu w góry lub obozów militarnych potrzebne będą także odpowiednie buty w typie traperów. Na turnusy nadmorskie przyda się natomiast kostium kąpielowy. Sprawdźcie, dokąd jeszcze możecie pojechać z Vogue Travel: https://voguetravel.pl/.

 

Przekąski – pakować czy nie?

Wyjazdy kolonijne obejmują wyżywienie dla dzieci. Są to zwykle 3 posiłki. Czy zatem warto dawać dodatkowe jedzenie? Gdy dziecko lubi określone przekąski i nie szkodzą mu one, można spakować ich niewielki zapas. Ważne, aby było to suche, niepsujące się i niebrudzące jedzenie. Sprawdzą się np. słone paluszki, cukierki i żelki. Można też pokusić się o zdrowe, zbożowe batoniki. Podczas kolonii będzie przewidziany czas na ewentualne zakupy pod okiem opiekuna. Nie ma zatem sensu wypychać połowy walizki jedzeniem.

 

O czym jeszcze warto pomyśleć?

Gdy pociecha musi zażywać określone lekarstwo, trzeba pamiętać o jego spakowaniu i zawarciu takiej informacji w karcie kwalifikacyjnej. Leki przyjmowane na stałe są przechowywane w bezpiecznym miejscu – rodzice nie muszą się martwić, że dziecko je zgubi.

Niektóre osoby mogą nieco obawiać się wyjazdu – zwłaszcza gdy jest to ich pierwsza kolonia w życiu. Wówczas przyda się ulubiona maskotka, z którą córka czy syn lubi zasypiać. Poczucie bezpieczeństwa może też zapewnić domowa poduszeczka, np. jasiek w ładnej poszewce.

Pakowanie dziecka na kolonijny wyjazd warto uczynić wspólnym zajęciem. Wówczas będzie wiadomo, gdzie co jest, a to ułatwi odnalezienie potrzebnych rzeczy już na miejscu. Wiesz już, co koniecznie trzeba spakować. Pytanie brzmi teraz: w co spakować dziecko na kolonię? O tym poczytasz w jednym z naszych wpisów: https://voguetravel.pl/blog/2022/01/13/w-co-spakowac-dziecko-na-oboz-lub-kolonie. Zapraszamy do lektury!

 

 

Polska to kraj pełen jezior. Tych akwenów wodnych o powierzchni większej od 1 ha jest w naszym kraju około 9000. Najsłynniejszą krainą z jeziorami są oczywiście Mazury. To właśnie tam zjeżdżają żeglarze z całej Polski, by oddawać się swojej pasji. Jednak zanim to zrobią, muszą zdać kurs żeglarski lub kurs motorowodny. Z poniższego tekstu dowiesz się jak to zrobić.

 

Jeziora to bardzo wdzięczne zbiorniki wodne. Są o wiele spokojniejsze niż morze i zdecydowanie mniej zdradliwe. Co nie oznacza, że należy lekceważąco podchodzić do kwestii bezpieczeństwa wypoczynku nad jeziorem. Wręcz przeciwnie, możliwość skorzystania z wielu atrakcji nad tymi akwenami sprawia, że powinniśmy rozsądnie z nich korzystać. Pływanie kajakiem, rowerem wodnym, motorówką czy wreszcie żaglówką – każdy z tych pojazdów wodnych różni się pod względem prowadzenia i niezbędnych umiejętności. Korzystanie z roweru czy kajaku wymaga od nas jedynie założenia kamizelki ratunkowej. Z kolei, by wejść za ster żaglówki niezbędny jest kurs żeglarski. Podobnie jest w przypadku pojazdów silnikowych, czyli motorówek – musimy przejść kurs motorowodny.

 

Kurs motorowodny – najważniejsze informacje

W Polsce większość „fajnych” rzeczy można robić dopiero po skończeniu 18. roku życia. Prawo jazdy, udział w wyborach, wyjście za mąż/ożenienie się, a na gruncie prawa cywilnego, osiągnięcie pełnoletniości wiąże się z pełną zdolnością do czynności prawnych oraz możności bycia podmiotem praw i obowiązków.

Na szczęście, by zapisać się na kurs motorowodny (https://saily.pl/kurs-sternik-motorowodny/) wystarczy mieć ukończone 14 lat. Co więcej, patent na sternika motorowodnego nad Zalewem Sulejowskim uzyskamy w jeden dzień. Będzie to bardzo intensywny dzień, bowiem cały kurs motorowodny składa się z około 3 godzin zajęć teoretycznych i 3 godzin zajęć praktycznych. Ukończony z pozytywnym wynikiem egzamin uprawnia do prowadzenia jachtów motorowych po wodach śródlądowych oraz prowadzenia jachtów motorowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie 2 mil morskich od brzegu, w porze dziennej. Koszt kursu motorowodnego nad Zalewem Sulejowskim to 450 zł.

 

Kurs żeglarski – jak go zrobić?

Jeżeli jednak nie interesuje nas kurs motorowodny i wolimy nad jeziorem spędzać czas spokojniej, rozsądnym rozwiązaniem będzie zapisanie się na kurs żeglarski. Różnica między nim a uzyskaniem patentu sternika motorowodnego jest dość znacząca. Choć w kursie żeglarskim również mogą wziąć udział nastolatkowie (dolna granica to 14 lat), to trwa on zdecydowanie dłużej i jest droższy. Kurs żeglarski to dziewięć dni szkolenia teoretycznego i praktycznego, które przygotuje kursanta do samodzielnego sterowania żaglówką. Jego ukończenie daje nam uprawnienia do prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym po wodach śródlądowych i prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie 2 mil morskich od brzegu, w porze dziennej.

 

Miejscowości nad Bałtykiem w sezonie letnim przeżywają prawdziwe oblężenie. Przyjeżdżają do nich rodziny z dziećmi, pary, seniorzy i grupy zorganizowane na kolonie lub obozy. Kołobrzeg należy do czołówki popularnych miast ze względu na rozbudowaną infrastrukturę noclegową i gastronomiczną. Jeśli wybiera się wakacje w Kołobrzegu, warto postawić na nocleg w apartamencie. Jakie udogodnienia czekają w nim na gości?

W tym artykule opisano:

1. Apartamenty z pełnym węzłem sanitarnym i aneksem kuchennym

2. Smaczne posiłki w restauracji

3. Apartamenty dla rodzin i nie tylko

W Kołobrzegu turyści mogą wypocząć dokładnie tak, jak lubią. Bliskość piaszczystej plaży, liczne restauracje z pysznymi posiłkami, smażalnie ryb, muzea i latarnia morska oraz możliwość wypłynięcia statkiem w morze dają wiele radości osobom, które preferują wylegiwanie się i opalanie, jak i turystom, którzy wolą zwiedzanie i długie spacery brzegiem morza. Kołobrzeg jest również miejscem, w którym na turystów czekają dobrze wyposażone, nowoczesne apartamenty. Sprawdź, z jakich udogodnień można w nich skorzystać.

 

Apartamenty z pełnym węzłem sanitarnym i aneksem kuchennym

W apartamentach na gości czekają prywatne, pełne węzły sanitarne i aneksy kuchenne. Każdy apartament ma również wydzieloną sypialnię i miejsce do wypoczynku, dzięki czemu zapewnia maksimum komfortu. Goście mogą wieczorami obejrzeć ulubione programy w telewizji lub odpocząć w salonie w czasie niepogody. Jeśli chcą samodzielnie gotować, mogą przyrządzić wybrane potrawy w aneksie kuchennym. Aneks jest wyposażony we wszelkie niezbędne naczynia i sztućce, dzięki czemu można z niego korzystać tak samo jak z kuchni we własnym domu.

Apartamenty z pełnym węzłem sanitarnym zapewniają maksimum prywatności. Dodatkowo ułatwiają opiekę nad dziećmi, które potrzebują pomocy w codziennym myciu i często korzystają z toalety w nocy. Własna łazienka z toaletą gwarantuje możliwość korzystania z niej, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

 

Smaczne posiłki w restauracji

W apartamentach takich jak Nad Parsętą goście mogą samodzielnie gotować lub zamówić dowolną liczbę posiłków w restauracji. Czekają na nich pyszne dania w formie pakietów żywieniowych. Dzięki nim cała rodzina łącznie z dziećmi najada się do syta każdego dnia. Posiłki powstają na bazie świeżych, smacznych składników, które przyrządzają najlepsi kucharze. Menu dla dzieci uwzględnia ulubione potrawy najmłodszych, dlatego rodzice mogą zjeść to, co lubią bez zamartwiania się, po jaki posiłek sięgną ich podopieczni. Dania dla dzieci są serwowane nie tylko w czasie obiadów, ale i podczas śniadań oraz kolacji.

Posiłki w restauracji można wykupić również w ramach jednorazowych wizyt zgodnie z potrzebami. Goście, którzy nie zamawiali pakietów dań, mogą w każdej chwili zamówić dla siebie obiad, kolację lub śniadanie. Dzięki temu restauracja jest przyjazna dla turystów, którzy zmienili plany urlopowe lub rozsmakowali się w posiłkach skosztowanych na początku wyjazdu.

 

Apartamenty dla rodzin i nie tylko

Wynajem pokoi i apartamentów w Kołobrzegu jest polecany w szczególności rodzinom z dziećmi. W apartamencie czeka na nich wszystko, co potrzebne, by spędzić udany rodzinny czas. Dodatkowo powierzchnia apartamentu jest na tyle duża, że mieści się w niej rodzina z kilkorgiem dzieci. Apartamenty są również przyjazne dla par, które chcą spędzić czas tylko we dwoje. Romantyczny pobyt w apartamencie można uświetnić o pyszną kolację w restauracji i zabiegi w gabinecie odnowy biologicznej. Masaże są odpowiednie także dla seniorów, którzy wynajmują apartament po zakończeniu sezonu.

Tanie obozy w Hiszpanii – jak bezpiecznie wybrać?

Hiszpania jest krajem, do którego coraz więcej młodych ludzi chce podróżować – nie tylko ze względu na ciepły i słoneczny klimat, ale też z uwagi na kulturę, która najbardziej przyciąga do siebie młodzież. U rodziców pojawia się jednak obawa o bezpieczeństwo swojej pociechy, w szczególności, gdy ta marzy o wyjeździe zagranicznym. I tu się rodzi pytanie, jak wybrać obóz w Hiszpanii, który zapewni młodemu człowiekowi rozrywkę i relaks, a rodzicom spokój i gwarancję bezpieczeństwa dziecka?

 

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze kolonii w Hiszpanii?

Najważniejsze, aby przed wyborem oferty sprawdzić biuro turystyczne, które zajmuje się organizacją obozów młodzieżowych w Hiszpanii. Obecnie w internecie można znaleźć wiele szczegółowych opinii, którymi dzielą się osoby biorące udział w koloniach do Hiszpanii dla młodzieży.

Wiedzę można też czerpać z opinii rodziców, które już na tego typu kolonie jeździły. Jest to główny punkt zaczepienia, jeśli chodzi o wybór i biura, i konkretnego obozu letniego w Hiszpanii.

Następnie warto zwrócić uwagę, jacy opiekunowie pojadą wraz z dzieckiem na obóz młodzieżowy w Hiszpanii. Należy sprawdzić ich doświadczenie i kwalifikacje.

Kolejną kwestią, jaką warto zweryfikować, jest renoma organizatora, a dokładniej informacje o tym od jak dawna jest obecny na rynku, czy jest zgłoszony do obowiązkowych wpisów i rejestrów. Im więcej danych, tym większa wiarygodność firmy oferującej kolonie do Hiszpanii dla młodzieży.

Należy też zwrócić uwagę na lokalizacje obozu – w jakich warunkach będą przebywać dzieci, czy mają zapewnione atrakcje pod nadzorem opiekunów, iluosobowe są pokoje, itp.

Zawsze miło jest, gdy organizator zapewnia możliwość realizacji bonów turystycznych lub gdy sam oferuje zniżki dla stałych klientów, którzy korzystają z jego oferty. Na pewno taka opcja zwiększy liczbę osób chcących skorzystać z oferty tego biura turystycznego w kolejnych latach.

 

Obozy w Hiszpanii – jakie atrakcje czekają na uczestników?

Oferta obozów w Hiszpanii jest skierowania do młodzieży, gdyż skupia się głównie na odpoczynku polegającym na zabawie w klubach, do których dzieci nie są wpuszczane.

Na obozach letnich w Hiszpanii, których dokładną charakterystykę można znaleźć w serwisie KochamWakacje, prócz udziału w wieczornych imprezach, młodzież będzie miała okazję zwiedzać zabytki tego pięknego kraju. Poza tym uczestnicy będą mogli wziąć udział w zawodach sportowych, a dla chętnych odbędą się liczne konkursy i turnieje.

Młodzież podczas kolonii w Hiszpanii będzie miała również możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych do takich wyjątkowych miejsc, jak:

 • Barcelona,
 • Port Aventura,
 • Waterworld,

 

Tanie obozy w Hiszpanii – czy to możliwe?

Przez zapisaniem dzieci i młodzieży na obóz w Hiszpanii warto zapoznać się dokładnie z ofertą przedstawioną na stronie organizatora, gdyż może okazać się, że tego typu wyjazd wcale nie musi być drogi. Co więcej, tanie obozy w Hiszpanii nie są o wiele droższe od wakacji w Polsce, zatem dobrze jest rozważyć wszystkie za i przeciw, by pociecha mogła spędzić ten czas w najlepszy możliwy sposób.

Kolejnym argumentem, który powinien przemówić do rodziców wahających się, czy dziecko powinno jechać na obóz do Hiszpanii, jest to, że młody człowiek będzie miał tam zapewniony relaks połączony z rozwijaniem pasji i nauką języka. W tym miejscu warto również zaznaczyć, że dla dobrego i doświadczonego organizatora obozów w Hiszpanii bezpieczeństwo podopiecznych zawsze jest stawiane na pierwszym miejscu.

 

Masz przed sobą aktywny dzień w górach lub na kajakach? Sprawdź, dlaczego bielizna termoaktywna męska nadaje się do różnych form aktywności!

Różnorodne formy aktywności sportowych wymuszają posiadanie odpowiedniego ubioru – zwykłe dresy już nie są tak atrakcyjne. Coraz chętniej używa się bielizny termoaktywnej. Stanowi ona podstawę, „drugą skórę”, zatem ważne jest właściwe jej dobranie. W poniższym artykule odpowiemy na pytanie o to, dlaczego bielizna termoaktywna męska jest potrzebna oraz na co zwrócić uwagę przy jej wyborze.

 

Bielizna termoaktywna dla mężczyzn – dlaczego jest tak ważna?

Bielizna termoaktywna dla mężczyzn stanowi fundament sportowej garderoby. Wykonana ze specjalnego materiału zapewnia izolację, zapobiega utracie ciepła i wyziębieniu organizmu podczas wysiłku.

Przylega do ciała, dzięki czemu nie jest odczuwana podczas uprawiania sportu. Dlaczego jest tak ważna? Z uwagi na to, iż pozwala zachować odpowiednią temperaturę ciała oraz maksymalny komfort noszenia, w dowolnych warunkach atmosferycznych.

bielizna termoaktywna 1Bielizna termoaktywna męska

 

Bielizna termoaktywna męska na zimę – na co zwrócić uwagę?

Wielu mężczyzn uprawia sport przez cały rok, co powoduje, że bielizna termoaktywna męska na zimę powinna być nieodłącznym elementem ich garderoby. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów kompletu bielizny termoaktywnej męskiej?

Przede wszystkim na to, jak często będzie ona użytkowana i w jakich warunkach. Jest wiele opcji do wyrobu – bielizna termoaktywna męska cienka, średnia, gruba, jednowarstwowa czy dwuwarstwowa. Istnieją różne fasony i wzory. Jedną z lepszych jest bielizna wykonana ze sztucznego materiału — z poliestru lub poliamidu z dodatkiem elastanu. Materiał ten pozwala skórze oddychać. Inną możliwością jest bielizna szyta z tkanin z odzysku. Zatem jest mnóstwo opcji do wyboru i każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Ceny męskiej bielizny termoaktywnej – czy warto oszczędzać na zakupie?

Ceny zaczynają się już od około 30 złotych, ale nie brakuje też zestawów, za które zapłacimy nawet 600 PLN. Ceny zależą od producenta, użytego materiału, warstw, przeznaczenia czy przede wszystkim od rodzaju – czy mowa o koszulce, spodniach, legginsach, getrach czy bluzie.

Najlepsza odzież termoaktywna to nie taka, która jest najdroższa, lecz taka, która zapewni maksymalny komfort podczas noszenia i sprawdzi się w każdych warunkach. Czy warto oszczędzać na zakupie? Przy wyborze kompletu bielizny termoaktywnej męskiej cena gra drugorzędną rolę, bowiem niewłaściwe jej dobranie nie zapewni odpowiedniej ochrony i komfortu.

bielizna termoaktywna 2Na zdjęciu znajduje się komplet bielizny termoaktywnej męskiej ze sklepu Outdoorzy.pl

 

Odzież termiczna a odzież termoaktywna – różnice

Odzież termiczna różni się od termoaktywnej tym, że jest wykonana z innych materiałów, powodujących wysoką izolację ciepła. Przykładowo mogą nią być bluzy polarowe, ocieplane kurtki czy wełniane swetry. Taka odzież będzie idealna podczas wycieczek czy wędrówek w mroźne dni.

Jej wadą jest przede wszystkim brak odpowiedniej wentylacji, przez co wilgoć z ciała nie zostaje odprowadzona na zewnątrz. Natomiast odzież termoaktywna sprawdzi się zarówno w upalne jak i mroźne dni, podczas zwiększonego wysiłku fizycznego.

Materiał takiej bielizny nie grzeje, a utrzymuje ciepło organizmu, jednocześnie nie przepuszczając chłodu z zewnątrz. Najlepsza odzież termoaktywna będzie dla osób, które są aktywne fizycznie przez większość bądź cały rok.  

 

Trekking to popularna i przyjemna forma aktywności fizycznej. Do jej uprawiania potrzebne jest zamiłowanie do wędrówek, odpowiednie nastawienie mentalne oraz kijki trekkingowe.

Trekking to nie tylko górskie wędrówki – jak brzmiała pierwotna definicja tego słowa. Dziś trekking można uprawiać nie tylko po górskich szlakach, ale także w inaczej ukształtowanym terenie. Podstawowa zasada jest taka, że warunki muszą być wymagające. Osłodą są zaś zazwyczaj: bliskość natury i piękne okoliczności przyrody. Trzeba jeszcze zdawać sobie sprawę z tego, że trekking to coś innego niż nordic walking (obecność kijków powoduje, że te dwa sporty często są mylone). Otóż o ile trekking to aktywna wędrówka mająca dużo wspólnego z turystyką, o tyle nordic walking to trening, który ma zaangażować poszczególne partie mięśni i nie musi się odbywać w utrudnionych warunkach. Są też różnice między kijami trekkingowymi a tymi do nordic walkingu. Ważne więc, by tych aktywności ze sobą nie mylić. Czym więc się charakteryzują nowoczesne kije trekkingowe? 

 

Rodzaje kijów trekkingowych

Funkcje kijów trekkingowych to wsparcie, jeśli chodzi o nasze stawy kolanowe i skokowe – np. przy zejściach ze stromych stoków. Zapewniają także stabilne podparcie i służą do „badania" terenu (np. jeśli chodzi o jego grząskość). Dlatego w kijkach trekkingowych ważny jest wytrzymały materiał, z którego są wykonane. Bardzo popularne są kije trekkingowe karbonowe (z włókna węglowego), do których zalet bez wątpienia należy także to, że są lekkie (a więc doskonałe na pieszą wyprawę, gdy mamy ze sobą ciężki plecak). Drugi materiał, z którego warto wybrać kije trekkingowe, to aluminium.

Kijki trekkingowe są jedno-, dwu-, trzy albo czteroelementowe. Oznacza to, że na tyle części można je złożyć, gdy chcemy schować kijki do plecaka. Im więcej segmentów, tym mniejsze kijki po złożeniu. Popularne są też kije trekkingowe teleskopowe, które po prostu skracają się, poprzez wsunięcie ich części. Dla wygody wędrówek i ochrony stawów rąk polecane są też kije trekkingowe z amortyzacją. 

 

Jak dobrać kije trekkingowe

Aby w pełni korzystać z dobrodziejstw kijków do trekkingu i aby pomagały w wędrówce, a nie przeszkadzały, muszą być one dopasowane do użytkownika. Dlatego kupując kijki, należy je dopasować do wzrostu. Kijki teleskopowe mają one duży zakres regulacji długości, natomiast w przypadku zakupu innych kijków trzeba ich długość koniecznie dobrać do wzrostu. Polecana metoda to pomnożenie liczby centymetrów swojego wzrostu przez 0,66 – wynik daje optymalną długość kijków. 

Kije trekkingowe dla dzieci i dla dorosłych to dość szeroka oferta. Wybór odpowiedniego sprzętu jest więc dość łatwy. Dzięki niemu będziemy się cieszyć komfortem użytkowania nie tylko podczas górskich wędrówek. Kije trekkingowe to filar uprawiania tej aktywności, warto też dla pełnego komfortu wypraw zaopatrzyć się również w butelki i bidony turystyczne.

 

Ubezpieczenie turystyczne, ze względu chociażby na swoją nazwę, kojarzy się przede wszystkim z zabezpieczeniem podczas urlopu i wyjazdów wakacyjnych lub wycieczek w trakcie ferii zimowych. To przede wszystkim wtedy sięga się po produkty oferowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Jednak sytuacji, w których nabycie polisy podróżnej będzie wskazane, jest więcej.

 

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd krajoznawczy i rekreacyjny

Wakacje w słonecznej Grecji, ferie w austriackich Alpach, majówka w Paryżu, a może jeszcze dalsza, bardziej egzotyczna podróż? Każdy rekreacyjny wyjazd – bliższy lub dalszy – powinien nieść za sobą konieczność wykupienia polisy turystycznej. Nawet na wakacje spędzane w Polsce warto się zabezpieczyć ubezpieczeniem NNW, OC w życiu prywatnym i ubezpieczeniem bagażu podróżnego. Bez względu na to, gdzie wybierasz się na urlop, zdecydowanie lepiej mieć ubezpieczenie turystyczne.

Wyjazdy rekreacyjne, zwłaszcza te zagraniczne, będą przebiegały w o wiele spokojniejszej atmosferze, jeśli będziesz miał świadomość, że w razie zachorowania lub doznania urazu będziesz mógł liczyć na wsparcie ubezpieczyciela, przede wszystkim na finansowe wsparcie. Musisz zdawać sobie sprawę, że leczenie za granicą zwykle bywa o wiele droższe niż to w Polsce. Dlatego ubezpieczenie kosztów leczenia powinno opiewac na dosyć wysoką sumę, aby środki wystarczyły na opłatę wszystkich niezbędnych badań i wizyt. Ryzyko zachorowania jest jeszcze większe teraz – w czasie pandemii. Z tego właśnie powodu ubezpieczyciele rozszerzyli zakres oferowanej ochrony o zabezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19. Na pokrycie kosztów leczenia w związku z zakażeniem możesz liczyć albo w ramach ubezpieczenia kosztów leczenia, albo w ramach osobnej puli środków przeznaczonych właśnie na ten cel.

Opróczubezpieczenia kosztów leczeniaw polisie turystycznej na wyjazd czysto wypoczynkowy, rekreacyjny i krajoznawczy znajduje się zwykle również:

 • ubezpieczenie NNW, z którego zostanie wypłacona rekompensata za uszczerbek na zdrowiu doznany w wyniku wypadku,
 • OC w życiu prywatnym, dzięki któremu to ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie, gdy spowodujesz szkodę osobie trzeciej,
 • ubezpieczenie bagażu, które zrekompensuje utracone w wyniku kradzieży, pomyłki linii lotniczych czy uszkodzenia w luku bagażowym przedmiotów,
 • assistance, czyli różnorodną pomocą, np. w komunikacji z lekarzem za granicą

 

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do pracy za granicę

Jednak ubezpieczenie podróżne służy nie tylko turystom, ale także osobom, których zagraniczna podróż wiąże się z podjęciem pracy w innym kraju. O ubezpieczeniu turystycznym powinieneś pomyśleć również wtedy, gdy jedziesz w delegację albo do pracy. Niektórzy ubezpieczyciele, jak Aviva czy Warta, pytają w swoich kalkulatorach o to, czy wyjazd jest związany z podjęciem ciężkiej pracy fizycznej/pracy o wysokim ryzyku. Bowiem ubezpieczenie może zapewniać ochronę również w czasie pracy na obczyźnie. Co prawda składka na taki wyjazd prawdopodobnie będzie nieco wyższa niż składka ubezpieczenia podróżnego na wyjazd rekreacyjny, ale z pewnością nie będzie to duża zwyżka, a na pewno nieporównywalna z kwotą, jaką będziesz mógł uzyskać, gdy zajdzie potrzeba skorzystania z odszkodowania.

Jeśli jesteś zainteresowany ubezpieczeniem turystycznym na wyjazd do pracy za granicę, wejdź na https://mubi.pl/poradniki/ubezpieczenie-do-pracy-za-granica/.

 

Ubezpieczenie turystyczne na wycieczkę szkolną

Wracając do ubezpieczeń na wyjazd rekreacyjny, oprócz bliskich na czas wyjazdów rodzinnych taką polisą warto objąć także dziecko, gdy wyjeżdża na wycieczkę szkolną albo na obóz. Ubezpieczenie turystyczne dla dziecka zapewni mu podobną ochronę, co podczas wyjazdu z rodziną na wakacje. Z racji tego, że dzieci często chorują (czy to po zarażeniu się od rówieśnika, czy po zjedzeniu czegoś niezdrowego), w trakcie podróży może potrzebować wsparcia lekarza, a po doznaniu kontuzji podczas zabawy może być potrzebne także odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu. Co prawda, szkoła zwykle daje możliwość zakupienia ubezpieczenia grupowego NNW szkolnego już na początku roku, jednak pamiętaj, że nie musisz z niego korzystać, jeśli uznasz, że jego zakres jest niewystarczający. Każdy rodzic ma prawo zawrzeć polisę ubezpieczeniową dla swojej pociechy we własnym zakresie. Mowa tu zarówno o ubezpieczeniu NNW, jak i o polisie turystycznej. A warto to zrobić szczególnie przed wyjazdem dziecka.

 

Ubezpieczenie turystyczne dla sportowców biorących udział w zawodach

Niektóre wyjazdy nie wiążą się typowo z chęcią spędzenia urlopu w innym kraju ani z wyjazdem do ciężkiej pracy. Podróżowanie w różne zakątki świata to właściwie codzienność sportowców biorących udział w różnorakich zawodach. Jeśli wybierasz się na turniej lub inne rozgrywki za granicą, zwykłe ubezpieczenie turystyczne może być niewystarczające. Zawodowego uprawiania sportu ubezpieczyciele zwykle nie obejmują ochroną w ramach podstawowego zakresu polisy turystycznej. W takich przypadkach z pewnością konieczne będzie wykupienie rozszerzenia o wyczynowe uprawianie sportu. Wówczas polisa turystyczna sportowca będzie kompletna i skuteczna.

 

Święto Zakochanych już za dwa tygodnie! To doskonały moment by pomyśleć jak spędzić ten wyjątkowy dzień ze swoją drugą połówką. Wiele par zdecyduje się na wyjście do kina, wspólną romantyczną kolację czy spacer po parku. A gdyby tak wszystkie te aktywności połączyć i wyjechać w góry? Nie ma nic bardziej romantycznego niż delikatnie skrzący kominek, lampka wina w dłoni i chwila tylko dla Was! O tym jak można spędzić walentynkowy weekend w Wiśle, dowiesz się z poniższego materiału.

 

Góry to zawsze dobry pomysł

Góry są dobrym pomysłem zarówno dla pasjonatów chodzenia na piesze wędrówki jak i dla osób ceniących sobie odpoczynek spędzony na „słodkim nic nierobieniu”. Ważne jest by czas ten sprawiał nam radość i by móc go dzielić z bliską nam osobą.

Romantyczny wyjazd w góry może obfitować w wiele niespodzianek, również wcześniej zaplanowanych w hotelu. Warto więc wybrać takie miejsce, w którym Gospodarze zadbają o odpowiedni nastrój. Komfortowe łóżka, piękny widok z okna i smaczne, zdrowe jedzenie to najczęściej wskazywane przez turystów elementy, które biorą pod uwagę szukając idealnego miejsca na pobyt.

W Wiśle na szczególną uwagę zasługuje Vestina Hotel, który oferuje swoim Gościom pakiet walentynkowy z wyżywieniem oraz dostępem do strefy SPA i wellness. Planując pobyt w Vestina Hotel masz również możliwość skorzystania z usługi bukietu kwiatów na życzenie czy szampana wprost do pokoju.

Dzięki doskonałej lokalizacji hotel jest świetną bazą wypadową dla par ceniących sobie piesze wędrówki. Jeśli poszukujecie miejsca, gdzie będziecie mieć blisko do szlaków górskich, ścieżek rowerowych i stoków narciarskich to nie można wybrać lepszego miejsca niż Vestina. Z kolei dla romantyków, ceniących sobie podczas wyjazdów ciszę i spokój również mamy dobrą informację – hotel mimo doskonałej komunikacji z szlakami i stokami położony jest w cichej dzielnicy Wisły - Malince. Dzięki bliskości natury poczujecie się tam jak w malowniczej, małej miejscowości z baśniowych opowieści.

 

Pakiet romantyczny w Vestina Hotel

Pakiet „Romantycznie we Dwoje” zawiera:

 • nocleg w komfortowym dwuosobowym pokoju 
 • paterę świeżych owoców na powitanie
 • wyśmienite śniadanie serwowane w godzinach 8:00 do 10:00 
 • romantyczną kolacja trzydaniową z lampką wykwintnego wina oraz
 • jednorazowe godzinne wejście do jacuzzi dla dwojga (ze względów bezpieczeństwa sanitarnego do potwierdzenia z obsługą hotelu).

Koszt całego pakietu to 750 zł/za pobyt dwóch osób. Na życzenie gości istnieje możliwość wydłużenia doby hotelowej do godziny 14:00.

Oferta jest ważna do 20.12.2022 roku z wyłączeniem długich weekendów, Świąt, Sylwestra i Nowego Roku.

Wraz z nadejściem wiosny powoli nabieramy ochoty na krótszy lub dłuższy wypad. Podczas gdy w chłodniejszych miesiącach roku wiele osób preferuje pozostanie w ciepłym domu - budząca się do życia natura zachęca do podróżowania. Jednym z lepszych pomysłów na wiosenny relaks jest wypad w góry. Gdzie warto się wybrać?

 

Wiosenny relaks w ciszy i spokoju

W Polsce zdecydowanie największą popularnością cieszą się Tatry. Choć trudno odmówić im uroku i pełnego majestatu piękna, dla osób poszukujących możliwości zrelaksowania się - te góry nie są najlepszym wyborem. Jako najpopularniejsze, Tatry są także najbardziej zatłoczone bez względu na sezon. Wiosną - turyści przyjeżdżają tutaj by oglądać budzącą się do życia przyrodę, latem - by podziwiać ich piękno w pełnej krasie, jesienią podziwiają mnogość barw, a zimą - szusują na nartach.

Dla osób poszukujących spokoju i możliwości zrelaksowania się zdecydowanie lepszym wyborem będzie Beskid Sądecki. Ta część kraju jest zdecydowanie mniej oblegana przez turystów, a co za tym idzie - jest perfekcyjną opcją, by zresetować się i obudzić do życia po zimie.

 

Co zobaczyć w Beskidzie Sądeckim?

Beskid Sądecki jest wyjątkowo piękny o każdej porze roku: jesienią jest kolorowy i czasami nieco błotnisty, a wiosną - pięknie pokrywa się zielenią i kwitnącymi kwiatami. W tym miejscu warto zobaczyć co najmniej kilka lokalizacji:

- wieżę widokową na Koziarzu - to miejsce, z którego możemy dostrzec nawet Tatry czy Gorce, a do wieży wiedzie wyjątkowo malownicza trasa. Jeśli wyruszymy od strony Dzwonówki i Koziarza - konieczna jest przeprawa niewielkim promem na drugą stronę Dunajca, co dostarczy dodatkowych atrakcji;

- chatka Niemcowa - to malownicza lokalizacja, zapewniająca wiele atrakcji i możliwości wyciszenia się. Brak prądu i bieżącej wody oraz konieczność napalenia w piecu zdecydowanie rekompensuje możliwość pohuśtania się na górskiej huśtawce, gdzie możemy podziwiać wyjątkowy, niezapomniany widok na rozpościerające się u naszych stóp góry;

- Dolina Białej Wody - to niezwykle malownicze miejsce, z którego można dotrzeć do dalszych, interesujących lokalizacji. Aby tam dotrzeć, trzeba przejść przez granicę polsko-słowacką.

Oczywiście, wyżej wymienione lokalizacje są jedynie przykładowe. Beskid Sądecki ma do zaoferowania zdecydowanie więcej!

 

Nocleg w górach, czyli zregeneruj się nocą

Podczas wiosennego relaksu w górach nie można zapominać również o tym, by zapewnić sobie maksymalny komfort podczas nocnego wypoczynku. W Krynicy-Zdroju doskonałą lokacją jest hotel Czarny Potok, gdzie można nie tylko wyspać się po dniu spędzonym w górach, ale również skorzystać z szeregu zabiegów. Masaż relaksacyjny pomoże rozluźnić mięśnie, a zabieg na twarz dopełni wiosennego relaksu. Dla wielbicieli dodatkowej dawki ruchu w hotelu znajduje się również basen, siłownia oraz studio cardio. Dzięki tak szerokiemu wyborowi atrakcji w Czarnym Potoku, każdy znajdzie coś dla siebie - bez względu na to, czy pogoda pozwoli na wypad w góry, czy skutecznie go uniemożliwi.

 

Komfortowy wypoczynek o każdej porze roku? To możliwe. Weekend, wakacje, czy tydzień spędzony nad morzem często kojarzy się z upalnym latem. Nie musisz jednak decydować się na wyjazd jedynie w lipcu i sierpniu. Polskie miejscowości nadmorskie wyglądają pięknie o każdej porze roku, a okoliczne atrakcje uświetnią niejeden wyjazd. Podaruj sobie odrobiną relaksu i wybierz pokojowe apartamenty w centrum miasta. To świetna lokalizacja, która pozwoli ci odwiedzić najlepsze miejsca zlokalizowane w Kołobrzegu. 

 • Apartament Kołobrzeg - nadmorskie tarasy w dzielnicy portowej 
 • Wypoczynek nad morzem Kołobrzeg - dzielnica portowa

 

Apartament Kołobrzeg - nadmorskie tarasy w dzielnicy portowej 

Nad Parsętą w Kołobrzegu to apartament o wysokim standardzie, wyposażony w duży balkon z widokiem na zielone tarasy, Kołobrzeską starówkę oraz okoliczne, malownicze miejsca, które warto odwiedzić. Ponadto do dyspozycji gości został udostępniony aneks kuchenny, miejsce parkingowe oraz przestrzeń z placem zabaw, dzięki czemu nawet najmłodsi goście poczują się tutaj dobrze i komfortowo. 

Wybierając apartamenty w Kołobrzegu musisz zwrócić uwagę nie tylko na udogodnienia dla gości i place zabaw. Szereg okolicznych atrakcji turystycznych sprawi, że pobyt w nadmorskiej miejscowości będzie niezapomniany. Jednym z najważniejszych punktów na mapie miasta jest odwiedzenie lokalnej latarni morskiej. Jest to jedna z piętnastu czynnych latarni morskich znajdujących się na naszej linii brzegowej. 

 

Wypoczynek nad morzem Kołobrzeg - dzielnica portowa 

Wypoczywając w Kołobrzegu warto udać się na spacer do portu handlowo-rybackiego, którego widoki uświetnia przepiękna marina jachtowa. Mnogość statków, jachtów, żaglówek i kutrów zachwyci każdego, kto na co dzień nie obcuje z nadmorskimi miejscowościami. Dla wszystkich turystów organizowane są również wycieczki wodne po porcie, których czas może trwać od 30 minut do pełnego dnia. Jeżeli jesteś fanem morskich podróży, skorzystaj z oferty i poczuj się jak wilk morski wśród morskich fal. 

Apartamenty w Kołobrzegu zlokalizowane nieopodal centrum to doskonała baza wypadowa, której lokalizacja pozwoli ci na szybkie dotarcie na okoliczne plaże i atrakcyjne  miejsca na mapie miasta, bez konieczności podróżowania środkiem transportu. Co więcej, wysokiej jakości, wygodny apartament, zapewni ci komfortowy wypoczynek podczas całego pobytu, a udostępniona dla gości strefa saun i grota solna z możliwością wypoczynku wśród aktywnej soli, dodatkowo zadba o regenerację po intensywnym dniu pełnym wrażeń. 

 

Jura Krakowsko Częstochowska jest coraz bardziej popularnym kierunkiem obieranym przez wczasowiczów. Oferuje wiele atrakcji zarówno dla osób, które lubią aktywny tryb życia jak i dla tych, którzy podczas urlopu preferują odpoczynek. Domki letniskowe, które można wynająć na doby w pięknej scenerii zapewniają mnóstwo swobody oraz odpoczynek od zgiełku miasta. 

 

Jura Krakowsko Częstochowska domki letniskowe

Drewniany domek ma bardzo charakterystyczny styl. Każdy domek jest wyposażony w aneks kuchenny, a na zewnątrz znajduje się plac zabaw. Dzięki temu można spokojnie odpocząć od wszelkich obowiązków, jednocześnie zachowując prywatność. W pełni wyposażona kuchnia daje możliwość przygotowania własnego posiłku, bez konieczności korzystania z usług restauracji codziennie. 

Wszystko to otacza Jura Krakowsko Częstochowska. Domki z aneksem kuchennym to doskonałe rozwiązanie dla grup przyjaciół oraz rodzin z dziećmi, którzy chcą skorzystać z odrobiny prywatności. Zwiększa to również komfort gości, ponieważ przestrzeń domku jest znacznie większa niż pojedynczego pokoju. 

 

Apartament czy drewniany domek?

Domek letniskowy posiada mnóstwo zalet. Jednak do dyspozycji gości oddajemy również nowoczesne apartamenty. Jura Krakowsko Częstochowska to piesze szlaki turystyczne oraz liczne atrakcje dla młodych ludzi. Dlatego chcąc wybrać się na wakacje, można skorzystać z odrobiny luksusu. Apartamenty są urządzone w nowoczesnym stylu, którzy łączy drewniane elementy ze szklanymi konstrukcjami. Wszystkie pomieszczenia są w pełni wyposażone w nowoczesne sprzęty, które ułatwią codzienne funkcjonowanie na urlopie. W dużej mierze atrakcje turystyczne w jurze Krakowsko Częstochowskiej znajdują się na zewnątrz, dlatego w razie niesprzyjających warunków pogodowych warto postawić na nocleg w miejscu, gdzie będzie możliwość spędzenia czasu w inny sposób. Dzięki temu można spędzić aktywnie czas podczas urlopu, nie martwiąc się o złą pogodę.

Jura Krakowsko Częstochowska jest idealnym miejscem na spędzenia aktywnie urlopu wypoczynkowego. Liczne rowerowe szlaki turystyczne oraz szlaki piesze sprzyjają napływowi turystów w sezonie oraz poza nim. Apartamenty oraz domki letniskowe Podlesice 38 sprzyjają aktywnemu i wygodnemu wypoczynkowi. Można wypocząć z dala od zgiełku miasta, jednocześnie nie rezygnując z komfortu oraz prywatności, jakie dają duże przestrzenie przeznaczone do wynajmu. W ten sposób umożliwiliśmy naszym gościom pełny wypoczynek oraz zadbaliśmy o ich komfort podczas spędzanego urlopu.   

 

Święta Bożego Narodzenia to okres kojarzący się zazwyczaj z czymś przyjemnym. To magiczny czas, uroczysta kolacja wigilijna, choinka, kolędy, prezenty. A co będzie, jeśli ci powiemy, że do spędzenia świąt Bożego Narodzenia nie potrzebna jest ci taka uroczysta rodzinna kolacja wigilijna? Może wolałbyś święta spędzone w ciszy, w gronie przyjaciół lub wraz z tymi członkami rodziny z którymi faktycznie chcesz się zobaczyć? Boże Narodzenie 2021 może być inne niż wszystkie! Poczuj magię świąt w wyjątkowy sposób, wyjeżdżając do ekskluzywnego hotelu w Niechorzu!

 

Poczuj magię świąt nad morzem

Boże Narodzenie może być wspaniałym doświadczeniem dla osób, uwielbiających swoich bliskich. Rodzinna atmosfera, wspólne kolędowanie i inne atrakcje, charakterystyczne dla tego okresu, mogą powodować radość. Ale są osoby, dla których rodzinne święta to okazja do zobaczenie nielubianej cioci czy wścibskich kuzynów. Wówczas, mimo podniosłej atmosfery, mamy ochotę uciekać gdzie pieprz rośnie, zaszyć się w swoim domku lub p o prostu być w zupełnie innym miejscu. Nieodpowiednie towarzystwo potrafi zepsuć świąteczny czas. Dlatego wiele z nas szuka możliwość alternatywnego spędzenia świąt. Beztroskie święta 2021 możemy odmienić, wybierając się w miejsce szczególne - Niechorze.

 

A może hotel w wysokim standardzie?

Niechorze to miejsce wyjątkowe niedaleko Rewalu, z przepiękną latarnią morską, ciekawymi zabytkami i Koleją Wąskotorową. Latem stanowi jedno z popularniejszych miejsc nad polskim morzem, ale również zimą miejscowość oferuje ciekawe atrakcje.

Wypoczynek nad morzem to wciąż jeden z bardziej lubianych kierunków podróży. Odpowiednio zaplanowany wyjazd, wygodne noclegi czy smaczne śniadania potrafią zapewnić wspaniały relaks, dla kogoś zmęczonego codzienną pracą. Również w okresie świąt Bożego Narodzenia, gdy trwa przedświąteczna gonitwa, teściowa z babcią prześcigają się w zaproszeniach na wigilijną kolację właśnie do nich, możesz skorzystać z cudownej alternatywy dla siebie i swoich dzieci i wybrać komfortowe apartamenty nad morzem, z dala od uciążliwych krewnych.

 

Moc atrakcji w cenie pobytu

Święta 2021 nad morzem to pomysł wart każdych pieniędzy! Dla naszych gości przygotowaliśmy pobyt w komfortowych pokojach z dala od zgiełku miasta. Profesjonalna obsługa hotelu i moc atrakcji pokaże ci inny, wyjątkowy, świąteczny klimat!

Minimalny czas pobytu świątecznego to okres 3-4 dni, ale istnieje możliwość przedłużenia pobytu. Do dyspozycji gości w ten szczególny czas mamy np. świąteczne śniadania w formie bufetu czy uroczystą kolację. Prócz tego, w pakiecie jest wizyta Świętego Mikołaja, czas ze wspólnym kolędowaniem, uczestnictwo w kolacji wigilijnej, uroczyste śniadania. 

Wizyta w naszym hotelu charakteryzuje się bezpłatnym dostępem do miejsc parkingowych. W ramach pobytu masz także nielimitowany dostęp do strefy basenowej, spa, jaccuzi.

Czy można oczekiwać więcej? Spokój, komfort, luksus, możliwości relaksu w basenie, piękne morskie widoki, profesjonalna obsługa i szereg świątecznych atrakcji dla całej rodziny. Nie zastanawiaj się i sprawdź koniecznie dostępne miejsca w naszym hotelu nad morzem! Spędź święta w sposób wyjątkowy już dziś!

Kto powiedział, że nad Bałtyk wyjeżdża się latem? Jesienią morze też jest piękne. Możesz spacerować po pustej plaży, wdychać jod i zbierać muszelki. Okazją do tego jest długi weekend listopadowy i promocyjna oferta pobytu w luksusowym hotelu Haffner w Sopocie. Wyobraź sobie romantyczny spacer po sopockim Monciaku i wieczór na rozświetlonym molo. A może wolisz popływać w hotelowym basenie albo skorzystać z zabiegów w SPA & Wellness? Wybór należy do Ciebie.

 

Czy warto wyjechać nad Bałtyk jesienią?

Oczywiście, że tak! Nie ma tłumów wczasowiczów na plaży ani w kurortach. Jest za to kameralna atmosfera w nadmorskich hotelach z widokiem na Bałtyk. Morskie fale gnane jesiennym wiatrem wyrzucają na plażę muszelki i drobinki bursztynu. Obserwacja tego żywiołu dostarcza wielu emocji. Nadmorski klimat sprawi, że przez kilka dni odpoczniesz i zregenerujesz siły. Wszak to właśnie jesienią i zimą zawartość jodu w powietrzu jest najwyższa. Zastanawiasz się, gdzie wyjechać nad morze? Wybierz Sopot, który jesienią zamienia się w spokojne miasteczko. W dodatku blisko stąd do Gdańska i Gdyni. Właśnie teraz spokojnie zwiedzisz atrakcje turystyczne w Trójmieście. Na turystów czekają ciekawe muzea, romantyczne promenady nad Motławą i alejki parkowe na sopockim wybrzeżu Bałtyku. Nie będzie kolejek do kas biletowych ani tłumów na Starym Mieście w Gdańsku. Bez pośpiechu zwiedzisz porty i popatrzysz na morze z molo w Sopocie albo z klifu w Gdyni. Posłuchasz szumu fal i krzyku mew. Dodatkową zaletą jesiennych wyjazdów nad Bałtyk są kuszące oferty promocyjne, przygotowane przez luksusowe hotele. Przykładem jest pakiet pobytu w hotelu 5-gwiazdkowym Haffner w Sopocie.

 

Listopadowy weekend w Sopocie

Wyobraź sobie nocleg w komfortowym pokoju z widokiem na Bałtyk. Relaks w hotelowej saunie, w siłowni i na basenie z jacuzzi. Drink i słodką przekąskę na przywitanie. Dostaniesz też zniżkę na zabiegi w hotelowej strefie SPA & Wellness. W pakiecie także obfite śniadania i smaczne obiadokolacje w eleganckiej hotelowej restauracji. A to wszystko w promocyjnej cenie, w ramach oferty przygotowanej specjalnie na długi weekend w listopadzie. Taką właśnie ofertę przygotował dla swoich gości hotel Haffner w Sopocie. Szczegółowe informacje sprawdzisz klikając w link:https://www.hotelhaffner.pl/oferty/dlugi-weekend-listopadowy-2021.  Prawda, że to kusząca propozycja? Ta promocja to gwarancja relaksu i wypoczynku w otoczeniu luksusu i pięknej przyrody. W dodatku bez wydawania fortuny. Takiej okazji nie możesz przeoczyć!

 

Codzienne życie obfituje w ogromną ilość obowiązków. Pragniemy od czasu do czasu zregenerować siły, by z impetem wkroczyć do realizacji nowych planów prywatnych oraz zawodowych. Jesień to wyjątkowo ciężki czas, w którym każdy powinien podarować sobie chwilę wytchnienia. Aparthotel Mielno to rewelacyjne miejsce, które spełni najbardziej wyśrubowane wymagania swoich gości. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce? Przyjrzyjmy się mu z bliska.

 

Lokalizacja 

Mielno to wyjątkowo atrakcyjna, malownicza miejscowość turystyczna położona nad urokliwą częścią Morza Bałtyckiego. Co roku odwiedza je tysiące turystów, którzy uwielbiają powracać do popularnego, nadmorskiego kurortu delektując się jego pięknem. Aparthotel w Mielnie położony jest pomiędzy Jeziorem Jamno a Bałtykiem. Z każdej strony hotelu rozpościera się przepiękny morski widok. Lokalizacja jest niezwykle dogodna. Do plaży mamy zaledwie 300 metrów, a do jeziora 100 metrów. Jednocześnie hotel pozwala na wyciszenie i prywatność, od centrum kurortu dzieli go 800 metrów. Co więcej, obiekt wyposażonych jest w taras widokowy umiejscowiony na 4 piętrze hotelu. Tu na wyjątkowo komfortowych leżakach można podziwiać urokliwą jesienną panoramę Mielna w anturażu mieniących się wszystkimi kolorami liści. 

 

Różnorodność - udany wypoczynek dla każdego 

Aparthotel oferuje wynajem apartamentu w Mielnie dostosowanego do indywidualnych potrzeb.  Do dyspozycji gości pozostaje szeroki wachlarz pakietów pobytowych. Apartamenty są wyjątkowo nowoczesne i komfortowe, dzięki czemu będziemy czuć się tak swobodnie, jak we własnym domu. Co więcej, korzystać można także że strefy wellness. Jej ogromną zaletą jest całkowite przeszklenie, co pozwala na relaks i odprężenie z widokiem na morze czy jezioro. 

 

Aktywny wypoczynek 

Jeśli marzymy o aktywnej formie spędzenia naszego wolnego czasu, Aparthotel w Mielnie to miejsce stworzone dla naszych potrzeb. Okolica obfituje w przepiękny las, który zwłaszcza jesienią zachęca do nadmorskich spacerów. Połączenie najwyższej klasy strefy komfortu i relaksu, jaką zapewnia hotel z przepięknym otoczeniem obfitującym w bogactwa naturalne to mieszanka, która pozwoli na całkowite oderwanie myśli od codziennych trosk i zmartwień. 

 

Jesień nad morzem 

Jeśli pragniesz podarować sobie najpiękniejszy jesienny prezent, wybierz się do Molo Park - Aparthotel w Mielnie i sprawdź na własnej skórze, jak cudowny jest Bałtyk jesienią. Pomimo całej palety zalet związanych z pobytem w Mielnie w upalne lato, piękną, złotą jesień z całą pewnością zapamiętasz na dłużej. Nie zwlekaj!

Wyjazdy w celach wypoczynkowych, krajoznawczych lub będące swoistym ich połączeniem, na które większość z nas bardzo chętnie się decyduje, można podzielić na kilka rodzajów. Kryteria owego podziału mogą być bardzo różne, w zależności od tego, jaka cecha zostanie w danym przypadku uznana za najbardziej istotną dla samego podróżującego. Najpopularniejszą kategorią czasowych wyjazdów poza stałe miejsce zamieszkania są zdecydowanie wakacyjne wyprawy podczas letnich miesięcy. Ostatnimi czasy coraz większą sympatią cieszą się także krótkie, aczkolwiek intensywne weekendowe wojaże, których najczęściej wybieranymi destynacjami są duże miasta w Polsce lub też zachwycające stolice europejskich państw. Niezależnie od charakteru wycieczki, rzeczą bez wątpienia podstawową, jeśli chodzi o planowanie przyszłej eskapady, jest wybór komfortowego noclegu za rozsądne pieniądze.

 

Dlaczego jakość noclegu jest jednym z najistotniejszych czynników w podróży?

Z jakiego powodu warto jest zatem poświęcić nieco więcej czasu na poszukiwanie miejsca noclegowego, które w stu procentach spełni nasze oczekiwania? Odpowiedź jest bardzo prosta - aby uniknąć późniejszego rozczarowania dotyczącego realnego stanu i wyglądu wybranego miejsca, co mogłoby negatywnie rzutować na wrażenia z całego wyjazdu. Drugi powód jest nieco bardziej prozaiczny, bowiem chodzi o kwestie czysto finansowe. W wielu przypadkach po zagłębieniu się w meandry lokalnych pensjonatów i hoteli możliwe jest odkrycie prawdziwych perełek, których ceny nie zwalają nas z nóg, ponieważ są nieco mniej skomercjalizowane niż typowe kurorty, nastawione na intensywny ruch turystyczny. Dla osób ceniących sobie spokój i atmosferę sprzyjającą szeroko pojętemu relaksowi będzie to stanowiło ogromny plus, a zaoszczędzone przy okazji pieniądze można przeznaczyć chociażby na wizyty w ciekawych miejscach oraz korzystanie z miejscowych atrakcji. 

 

Hotel w Zakopanem, czyli jak spędzić niezapomniane dni w Tatrach

Zakopane położone u stóp Tatr, jest powszechnie uznawane za swoistą stolicę najwyższego pasma górskiego położonego w granicach Polski. Ze względu na lokalizację, a także niepowtarzalny klimat, związany z mocno ugruntowaną podhalańską kulturą i tradycjami, jest ono popularnym celem podróży niemal przez cały rok. Turyści z całego kraju, a także zza jego granic wręcz szturmują hotele w Zakopanem, co bezpośrednio przekłada się na ciągły rozkwit branży turystycznej w mieście oraz jego okolicach. Aby znaleźć jakościowy hotel w Zakopanem, niejednokrotnie trzeba więc nieco się natrudzić, jednakże jest to warte wysiłku. Biorąc pod uwagę samo Zakopane hotel wart polecenia to Nosalowy Dwór Resort & Spa (https://www.nosalowy-dwor.eu/), znajdujący się w bliskim sąsiedztwie zarówno górskich szlaków, jak i centrum miasta. Dobrym pomysłem jest ponadto szukanie noclegu w dzielnicach położonych nieco na uboczu, gdyż tereny są nad wyraz zachwycające, a wszechobecna cisza i

 

Hotel blisko drogi S5 to z pewnością dobre rozwiązanie dla par, które chciałyby urządzić wesele poza zatłoczonym miastem, ale jednocześnie ułatwić swoim gościom dotarcie do obiektu i łatwą komunikację powrotną. 

 

Hotel w centrum miasta czy na jego obrzeżach?

Hotel pod Poznaniem to rozwiązanie dobre z kilku względów. Przede wszystkim zatłoczone centrum miasta to rozwiązanie tylko z pozoru komunikacyjnie zawsze dobre. Korki, nieprzewidziane wypadki blokujące trasę przejazdu to elementy, które potrafią wprowadzić element nikomu w tak ważnym dniu niepotrzebnego stresu. Ponadto wiele obiektów położonych w Poznaniu nie oferuje możliwości dodatkowej przestrzeni ogrodowej, którą tak chętnie wykorzystujemy podczas wesel i innych ważnych uroczystości. Do dyspozycji gości w przypadku obiektu położonego w pobliżu miasta, hotelu w pobliżu drogi S5 oddany może zostać ogród lub inna przestrzeń zielona, która stanowi dodatkową atrakcję. Przy dużych weselach, a także imprezach, na które zapraszane są rodziny z dziećmi, tego typu przestrzeń okazuje się bardzo cenna. Położenie w pewnym oddaleniu od zatłoczonego miasta daje możliwość przeżycia tego wyjątkowego dnia w przepięknych okolicznościach przyrody. 

 

Co powinno znaleźć się na terenie obiektu?

Szukając hotelu w województwie wielkopolskim, warto wziąć pod uwagę co najmniej kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim liczy się lokalizacja i łatwość dojazdu dla gości. Warto sprawdzić, czy pokoje wyposażone są zgodnie z oczekiwanym przez nas standardem. Osobną zupełnie sprawą jest apartament dla nowożeńców, który powinien być absolutnie wyjątkowy. W kontekście wesela bardzo ważna jest także sama sala. Liczy się oczywiście to, czy jest ona odpowiednio duża, ale także to, jak jest zaaranżowana, jakie możliwości dekoracji daje. Ewentualne wyjście na taras i ogród stanowią z pewnością dodatkowy atut, szczególnie podczas wiosennych i letnich miesięcy. Warto zwrócić także uwagę, czy sala posiada reprezentacyjne wejście z dedykowaną szatnią i zapleczem sanitarnym.

 

Hotel blisko drogi S5 - rozwiązanie idealne

Wesele pod Poznaniem to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą połączyć łatwość dojazdu dla gości z wyjątkową atmosferą sprzyjającą celebracji tego wyjątkowego momentu. Obiekt odpowiednio wyposażony, dający możliwość skorzystania z szeregu udogodnień, odpowiednio urządzonej reprezentacyjnej sali, pokoi hotelowych dla gości, z menu w formie bufetu lub dań serwowanych zgodnie z ustalonym wcześniej menu pozwoli młodej parze celebrować ten najważniejszy moment w życiu. 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu