Wyjazdy w celach wypoczynkowych, krajoznawczych lub będące swoistym ich połączeniem, na które większość z nas bardzo chętnie się decyduje, można podzielić na kilka rodzajów. Kryteria owego podziału mogą być bardzo różne, w zależności od tego, jaka cecha zostanie w danym przypadku uznana za najbardziej istotną dla samego podróżującego. Najpopularniejszą kategorią czasowych wyjazdów poza stałe miejsce zamieszkania są zdecydowanie wakacyjne wyprawy podczas letnich miesięcy. Ostatnimi czasy coraz większą sympatią cieszą się także krótkie, aczkolwiek intensywne weekendowe wojaże, których najczęściej wybieranymi destynacjami są duże miasta w Polsce lub też zachwycające stolice europejskich państw. Niezależnie od charakteru wycieczki, rzeczą bez wątpienia podstawową, jeśli chodzi o planowanie przyszłej eskapady, jest wybór komfortowego noclegu za rozsądne pieniądze.

 

Dlaczego jakość noclegu jest jednym z najistotniejszych czynników w podróży?

Z jakiego powodu warto jest zatem poświęcić nieco więcej czasu na poszukiwanie miejsca noclegowego, które w stu procentach spełni nasze oczekiwania? Odpowiedź jest bardzo prosta - aby uniknąć późniejszego rozczarowania dotyczącego realnego stanu i wyglądu wybranego miejsca, co mogłoby negatywnie rzutować na wrażenia z całego wyjazdu. Drugi powód jest nieco bardziej prozaiczny, bowiem chodzi o kwestie czysto finansowe. W wielu przypadkach po zagłębieniu się w meandry lokalnych pensjonatów i hoteli możliwe jest odkrycie prawdziwych perełek, których ceny nie zwalają nas z nóg, ponieważ są nieco mniej skomercjalizowane niż typowe kurorty, nastawione na intensywny ruch turystyczny. Dla osób ceniących sobie spokój i atmosferę sprzyjającą szeroko pojętemu relaksowi będzie to stanowiło ogromny plus, a zaoszczędzone przy okazji pieniądze można przeznaczyć chociażby na wizyty w ciekawych miejscach oraz korzystanie z miejscowych atrakcji. 

 

Hotel w Zakopanem, czyli jak spędzić niezapomniane dni w Tatrach

Zakopane położone u stóp Tatr, jest powszechnie uznawane za swoistą stolicę najwyższego pasma górskiego położonego w granicach Polski. Ze względu na lokalizację, a także niepowtarzalny klimat, związany z mocno ugruntowaną podhalańską kulturą i tradycjami, jest ono popularnym celem podróży niemal przez cały rok. Turyści z całego kraju, a także zza jego granic wręcz szturmują hotele w Zakopanem, co bezpośrednio przekłada się na ciągły rozkwit branży turystycznej w mieście oraz jego okolicach. Aby znaleźć jakościowy hotel w Zakopanem, niejednokrotnie trzeba więc nieco się natrudzić, jednakże jest to warte wysiłku. Biorąc pod uwagę samo Zakopane hotel wart polecenia to Nosalowy Dwór Resort & Spa (https://www.nosalowy-dwor.eu/), znajdujący się w bliskim sąsiedztwie zarówno górskich szlaków, jak i centrum miasta. Dobrym pomysłem jest ponadto szukanie noclegu w dzielnicach położonych nieco na uboczu, gdyż tereny są nad wyraz zachwycające, a wszechobecna cisza i

 

Hotel blisko drogi S5 to z pewnością dobre rozwiązanie dla par, które chciałyby urządzić wesele poza zatłoczonym miastem, ale jednocześnie ułatwić swoim gościom dotarcie do obiektu i łatwą komunikację powrotną. 

 

Hotel w centrum miasta czy na jego obrzeżach?

Hotel pod Poznaniem to rozwiązanie dobre z kilku względów. Przede wszystkim zatłoczone centrum miasta to rozwiązanie tylko z pozoru komunikacyjnie zawsze dobre. Korki, nieprzewidziane wypadki blokujące trasę przejazdu to elementy, które potrafią wprowadzić element nikomu w tak ważnym dniu niepotrzebnego stresu. Ponadto wiele obiektów położonych w Poznaniu nie oferuje możliwości dodatkowej przestrzeni ogrodowej, którą tak chętnie wykorzystujemy podczas wesel i innych ważnych uroczystości. Do dyspozycji gości w przypadku obiektu położonego w pobliżu miasta, hotelu w pobliżu drogi S5 oddany może zostać ogród lub inna przestrzeń zielona, która stanowi dodatkową atrakcję. Przy dużych weselach, a także imprezach, na które zapraszane są rodziny z dziećmi, tego typu przestrzeń okazuje się bardzo cenna. Położenie w pewnym oddaleniu od zatłoczonego miasta daje możliwość przeżycia tego wyjątkowego dnia w przepięknych okolicznościach przyrody. 

 

Co powinno znaleźć się na terenie obiektu?

Szukając hotelu w województwie wielkopolskim, warto wziąć pod uwagę co najmniej kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim liczy się lokalizacja i łatwość dojazdu dla gości. Warto sprawdzić, czy pokoje wyposażone są zgodnie z oczekiwanym przez nas standardem. Osobną zupełnie sprawą jest apartament dla nowożeńców, który powinien być absolutnie wyjątkowy. W kontekście wesela bardzo ważna jest także sama sala. Liczy się oczywiście to, czy jest ona odpowiednio duża, ale także to, jak jest zaaranżowana, jakie możliwości dekoracji daje. Ewentualne wyjście na taras i ogród stanowią z pewnością dodatkowy atut, szczególnie podczas wiosennych i letnich miesięcy. Warto zwrócić także uwagę, czy sala posiada reprezentacyjne wejście z dedykowaną szatnią i zapleczem sanitarnym.

 

Hotel blisko drogi S5 - rozwiązanie idealne

Wesele pod Poznaniem to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą połączyć łatwość dojazdu dla gości z wyjątkową atmosferą sprzyjającą celebracji tego wyjątkowego momentu. Obiekt odpowiednio wyposażony, dający możliwość skorzystania z szeregu udogodnień, odpowiednio urządzonej reprezentacyjnej sali, pokoi hotelowych dla gości, z menu w formie bufetu lub dań serwowanych zgodnie z ustalonym wcześniej menu pozwoli młodej parze celebrować ten najważniejszy moment w życiu. 

Spotkania biznesowe stanowią jeden z najistotniejszych filarów prowadzenia firmy. By mogły odbywać się w sprzyjającej negocjacjom atmosferze warto zadbać nie tylko o merytoryczne przygotowanie, ale również miejsce, które podkreśli wagę rozmów. Warto, gdy za miejscem stoi nie tylko ciekawa historia, ale również jakość i umiejętność dostosowania się do najnowszych oczekiwań rynku. Te same kryteria przyświecają nam, gdy poszukujemy odpowiedniego miejsca na firmowy bądź prywatny event lub konferencję. Jeśli szukasz właśnie takiego miejsca w Poznaniu, koniecznie zapoznaj się z ofertą Centrum Konferencyjnego na Stadionie Poznań.

 

Poznaj 6 powodów, dla których warto wybrać Centrum Konferencyjne Poznań

 • Twoja konferencja, spotkanie firmowe lub prywatny event może odbyć się w niezwykłej scenerii i atmosferze niezapomnianego UEFA EURO 2012. To doskonały pomysł dla osób ceniących sobie sportową atmosferę – zarówno w życiu jak i w biznesie.
 • Stadion oddaje w ręce Gości możliwość zorganizowania eventów na łącznej powierzchni 12 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Możesz więc zdecydować się na skorzystanie z jednej z 49 sal konferencyjnych lub wynająć kilka tworząc większą powierzchnię np. na szkolenie.
 • Dzięki kompleksowemu podejściu Organizatorzy oferują także catering (Stadion posiada własny podmiot cateringowy) oraz parking przeznaczony dla Gości. Twoje wydarzenie więc będzie mogło odbyć się w pełnym tego słowa znaczeniu!
 • Stadion Poznań posiada także kilkadziesiąt tysięcy metrów powierzchni na świeżym powietrzu, którą można dowolnie zaadoptować. To doskonała alternatywa np. dla szkoleń przy biurku.
 • W ramach Joy Factory Stadion oferuje także możliwość skorzystania z rozrywki takiej jak skok wahadłowy na linie czy zjazd tyrolski nad murawą oraz joga na dachu, która dostarczy niezapomnianych wrażeń Gościom każdego wydarzenia organizowanego na Stadionie.
 • Do dyspozycji Gości pozostaje również Klub Muzyczny B17, który pomieści nawet do 1500 osób! To doskonała propozycja na spędzenie wolnego czasu po np. zakończonych całodniowych szkoleniach.

 

Zapoznaj się z ofertą Centrum Konferencyjnego Poznań

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących możliwości skorzystania z sali konferencyjnej Poznań już dzisiaj odwiedź stronę internetową https://www.stadionpoznan.pl/dla-biznesui zapytaj o ofertę idealnie skrojoną pod Twoje oczekiwania!

Podróże kojarzą się nam z odkrywaniem pięknych miejsc, nieznanych kultur i przeżywaniem wielu przygód. Warto jednak przed każdym wyjazdem dobrze się przygotować. Lista noclegów, transport, punkty warte odwiedzenia to nie wszystko. Najważniejszym aspektem każdego wyjazdu powinno być bezpieczeństwo. Dzięki niemu będziemy w stanie w 100% cieszyć się z odwiedzonych miejsc i odpocząć od obowiązków. Idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z dodatkowego ubezpieczenia podróży. Wiele osób wychodzi z założenia, że wypadki czy choroby podczas wyjazdów ich nie dotyczą. To jednak zdarzenia losowe, które mogą dotknąć każdego. Dlatego warto zainwestować w ubezpieczenie turystyczne online.

 

Wyjazd na własną rękę

Wielu podróżników zadaje sobie pytanie: kiedy warto kupić ubezpieczenie turystyczne online? Podczas każdej podróży mogą wystąpić komplikacje oraz nieprzewidziane przygody – niekoniecznie te miłe i warte zapamiętania. Organizując wyjazd na własną rękę, zabezpieczenie w postaci odpowiedniej polisy wydaje się konieczne. Turyści często skupiają się na planie zwiedzania czy polecanych restauracjach, zapominając o zabezpieczeniu własnego zdrowia i finansów.

Odwiedzając kraje Unii Europejskiej, wiele osób korzysta z Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Jest to wygodne rozwiązanie, jednak należy pamiętać, że wspomniana karta nie pokrywa np. kosztów transport medycznego. Trzeba również zwrócić uwagę na to, że podczas niezaplanowanego wydarzenia zostaniemy przewiezieni do najbliższej placówki medycznej – nie zawsze jest to publiczna placówka, która honoruje EKUZ. Prywatne ubezpieczenie turystyczne gwarantuje pokrycie kosztów, które często nie są refundowane przez NFZ.

 

Wakacje z biurem podróży

Korzystając z usług biura podróży, zazwyczaj w pakiecie wycieczki mamy również podstawowe ubezpieczenie zdrowotne. Najczęściej jednak jest to polisa na bardzo niską kwotę ubezpieczenia oraz z wieloma wykluczeniami. To kolejne powody, dla których warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne online. Co więcej, na wyjazdy zorganizowane przez biura podróży często wybieramy się z dziećmi, a te lubią “przyciągać” niespodziewane zdarzenia. Warto więc zadbać o ich bezpieczeństwo. Dobry pakiet polisy turystycznej zapewnia kompleksową ochronę, obejmującą każdego członka rodziny.

Na pytanie: kiedy warto kupić ubezpieczenie turystyczne online (www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl), idealna odpowiedź brzmi: zawsze. Bez względu na to, czy wybieramy się na wycieczkę samodzielnie, z biurem podróży, czy też będziemy uprawiać sporty lub podróżować autostopem. Polisa turystyczna to nie tylko zabezpieczenie w przypadku urazu bądź choroby, ale również poczucie spokoju i bezpieczeństwa podczas wakacyjnych przygód. W dobie tanich wycieczek last minute możliwość zakupu polisy przez internet to także idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy na wyjazd decydują się w ostatniej chwili.

 

Podróżowanie jest teraz naprawdę proste. Dzięki tanim liniom lotniczym można odwiedzić nawet najdalsze zakątki świata za symboliczne kwoty. Cieszy fakt, że coraz więcej osób decyduje się poznawać i zwiedzać malownicze miejsca na Ziemi. Wiadomo jednak, że pierwsza podróż samolotem może być dla podróżnych stresująca, dlatego warto wcześniej sprawdzić, jak się do niej przygotować.

 

Ceny biletów- na co trzeba zwrócić uwagę?

Oczywiście pierwszym krokiem w planowaniu podróży jest zakup biletów do konkretnego miejsca. Jeśli decydujemy się na skorzystanie z usług tanich linii lotniczych, musimy wykazać się cierpliwością i sprytem. Atrakcyjna oferta może pojawić się w każdej chwili, dlatego warto sprawdzać strony przewoźników nawet kilka razy dziennie. Warto pamiętać, że cena biletu często nie zawiera opłat za dodatkowe opcje. Do kwoty należy doliczyć ewentualne ubezpieczenie, opłatę za bagaż czy konkretne miejsce w samolocie. Dobrym pomysłem jest także dokonanie odprawy online, która jest bezpłatna. Za odprawę na lotnisku przed wylotem należy dodatkowo zapłacić.  

 

Dojazd na lotnisko własnym samochodem- parking

Mogłoby się wydawać, że sam dojazd na lotnisko nie jest ważnym elementem w planowaniu podróży. Okazuje się jednak, że dotarcie pod terminal również może być stresujące dla osób wybierających się w podniebną podróż po raz pierwszy. Najwygodniejszym sposobem dojazdu jest skorzystanie z własnego samochodu. Obecnie niemal przy każdym lotnisku znajduje się strzeżony parking. Przykładem może być choćby https://modlinparking.pl/. Miejsca postojowe są numerowane i można je zarezerwować online. Parking jest monitorowany całą dobę 7 dni w tygodniu. Właściciele miejsc postojowych proponują podróżnym abonamenty w bardzo atrakcyjnych cenach, a parking przy lotnisku jest tańszy niż ten znajdujący się na lotnisku, co można zobaczyć, odwiedzając zakładkę parking Modlin cennik. Nie da się ukryć, że pozostawienie własnego pojazdu na parkingu ma wiele korzyści. Przede wszystkim, samochód jest od razu pod ręką. Po powrocie z podróży nie trzeba dzwonić po taksówkę albo szukać współdzielonego samochodu. Oczywiście alternatywą jest dojazd na lotnisko taryfą lub komunikacją miejską. Przyjazd własnych samochodem jest jednak najbardziej komfortowy. 

 

Jak zapakować bagaż podręczny?

Szykując się do pierwszej podróży samolotem, należy pamiętać o prawidłowym przygotowaniu bagażu podręcznego. Walizka musi mieć odpowiednie wymiary i zapakowana, nie może przekroczyć określonej wagi, najczęściej 10 kg. Płynne kosmetyki muszą znaleźć się w specjalnych 100 ml buteleczkach, a jeden pasażer może przewozić łącznie maksymalnie litr płynu. Wszystkie takie produkty należy zapakować razem do plastikowej kosmetyczki. W bagażu nie mogą znaleźć się określone w regulaminach przewoźników produkty np. fajerwerki, broń, określone leki. Warto sprawdzić spis podczas przygotowywania bagażu podręcznego.  

Na lotnisko należy przybyć najlepiej godzinę, dwie wcześniej, by spokojnie przejść kontrolę i odprawę bagażową. Jeśli odprawimy się online, procedura na lotnisku będzie krótsza.   

Karpacz to miasto, które oferuje mnóstwo atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest zapora w Łomnicy z o długości 105 m, która tworzy nieduże jeziorko zaporowe. Spadająca malowniczymi kaskadami woda z zapory tworzy ciekawe widowisko, na które można patrzeć godzinami. Zapora na Łomnicy znajduje się poniżej ulicy Konstytucji 3-Maja i przebiega przez nią czerwony szlak turystyczny, który prowadzi na wzniesienie Grabowiec. Pojemność nominalna tamy wynosi 540.000 m³.

 

Zapora nad Łomnicą - historia powstania

Każde miejsce ma swoją unikalną historię. Rzeka Łomnica ma bardzo rwący nurt, dlatego uznawana jest za wyjątkowo dziką. Powstała w ramach realizacji przeciwpowodziowego programu, który miał uregulować koryto rzeki Łomnica. Przyczynkiem do realizacji tego projektu budowlanego była katastrofalna powódź z 1897 roku. Wtedy też wezbrana rzeka zniszczyła wiele domów, dróg i dokonała mnóstwo ogólnych zniszczeń, m.in. podmyła nasyp kolejowy. Retencyjna zapora powstała w latach 1910-1915, a jej zadanie miało polegać na zatrzymywaniu wody i rumoszu skalnego niesionego przez rzekę. Powódź Tysiąclecia w 1997 sprawdziła przydatność zapory. Miejsce to ze względu na malownicze położenie stało się centralnym punktem spacerów mieszkańców, jak i turystów.

Nieopodal zbiornika znajdował się kiedyś zakład kąpielowy Alexandrinenbad, klimatyczna kawiarnia oraz muszla koncertowa. Zalew przyciągała spragnionych wodnej rozrywki turystów, którzy wypożyczali kajaki i rowerki wodne. Zimą natomiast urządzano tam lodowisko. W pobliżu wybudowano również niewielkie schronisko Talsperrenbaude z  kilkoma miejscami noclegowymi. Można tam było potańczyć na dancingach, dobrze zjeść i pobawić się na koncercie. W 1949 r. budynek służył łyżwiarzom przygotowującym się do Mistrzostw Polski, później restaurację zamknięto i ponownie otworzono dopiero w 2009 r. Niestety nie na długo, bo obecnie nie ma po niej śladu.

 

zapora lomnica2

Zapora na Łomnicy - jak dojechać?

Jak już zostało ww., zapora w Karpaczu znajduje się poniżej ul. Konstytucji 3 Maja. W jej pobliżu mieści się dolna stacja kolejki górskiej na Kopę. Dotrzesz tam na pewno bez problemu, bez zbędnego błądzenia.

 

zapora lomnica1

Zapora w Łomnicy - szlak turystyczny

Zapora na Łomnicy w Karpaczu znajduje się w bardzo malowniczym miejscu. Kto szuka wypoczynku i pięknych terenów do sesji zdjęciowych, na pewno je tam znajdzie. Przede wszystkim sporo osób korzysta z możliwości pójścia dalej szlakiem czerwonym w kierunku wzniesienia Grabowca. Można nim dojść m.in. do zabytkowej kapliczki Św. Anny, a po drodze zatrzymać się przy kilku punktach widokowych. Warto tez udać się w dalszą drogę innym szlakiem w poszukiwaniu atrakcyjnych widoków.

 

Restauracja Sowiduch - pyszne jedzenie nieopodal Łomnicy

Zapora w Karpaczu to nie jedyna atrakcja turystyczna w okolicy. Jest jeszcze jedno miejsce magiczne – restauracja Sowiduch:https://www.sowiduch.pl/, w którym można odpocząć i rozsmakować się w regionalnej kuchni. Sam wystrój ujmuje każdego turystę, a pyszne jedzenie dopełnia wyjątkowości tego miejsca. Wnętrze restauracji ubrano w historię malowniczego zakątka, jakim jest Karpacz. Na ścianach zostały umieszczone drewniane płaskorzeźby. Pierwszy przedstawiony okres historyczny dotyczy przełomu XIV i XV w. czyli  czas poszukiwaczy złota, srebra czy rud ołowiu. Natomiast trzeci okres dotyczy okresu pasterskiego, kiedy karczowano tereny pod osadnictwo. Tak powstała m.in. Stara Polana, Wilcza Poręba i Krzywa Góra.

Jeśli chodzi o menu, to jest pysznie i po staropolsku. Na pewno nikt nie wyjdzie stad głodny, a dzieci znajdą dla siebie specjalnie przygotowane przysmaki. Maluchy mogą się beztrosko pobawić w kąciku zabaw pod czujnym okiem obsługi restauracji.

Trzeba też wspomnieć o tym, że w restauracji znajduje się regionalny browar, który jest dużą atrakcją turystyczną Karpacza. Piwo warzone jest według lokalnej receptury i podawane jest jedynie gościom tego miejsca. Instalacja do warzenia piwa znajduje się na Sali restauracyjnej, także każdy może podejrzeć, jak wygląda proces warzenia piwa.

To wszystko sprawia, że w Sowiduchu czas płynie niespiesznie i jest wyjątkowo nastrojowy klimat. Po zwiedzaniu okolicznych atrakcji turystycznych, wśród których jest wspominania zapora w Karpaczu oraz długim spacerze, dobre jedzenie i odpoczynek są jak najbardziej wskazane.

Warto przyjechać do Karpacza choćby na weekend, aby zanurzyć się w tym niepowtarzalnym klimacie.

 

Wrocław to miasto, które dynamicznie się rozwija, zwłaszcza biznesowo. Stąd coraz częściej istnieje potrzeba organizacji dużych, międzynarodowych konferencji. Taka konferencja musi być zaplanowana w sposób profesjonalny, dlatego ważna jest odpowiednia lokalizacja wydarzenia. Które sale konferencyjne we Wrocławiu wybrać, aby spotkanie okazało się sukcesem?

Poza tematyką konferencji i listą zaproszonych gości, bardzo ważny jest właściwy wybór miejsca, w którym konferencja będzie się odbywać. To, co należy wziąć pod uwagę szukając sali konferencyjnej to przede wszystkim dogodna lokalizacja. Uczestnicy konferencji muszą mieć możliwość łatwego dotarcia na miejsce, także jeśli nie posiadają samochodu. W tym wypadku najlepiej sprawdzą się sale konferencyjne Wrocław centrum. Pokoje konferencyjne muszą też pomieścić odpowiednią liczbę osób, warto więc sprawdzić pojemność sali przed wyborem danego obiektu jako miejsca organizacji swojej konferencji. Bardzo ważne jest też odpowiednie zaplecze konferencyjne. Sala konferencyjna musi posiadać ekran, flipchart i projektor laserowy, a także notesy i długopisy dla uczestników konferencji oraz bezpłatny dostęp do WiFi. Niezwykle istotne będą też takie udogodnienia jak np. świeża, smaczna kawa do dyspozycji gości. Szukając sali konferencyjnej warto wybrać miejsce, które będzie można dostosować do swoich oczekiwań.

 

Gdzie zorganizować elegancką konferencję we Wrocławiu?

Miejsce konferencji powinno pasować do charakteru wydarzenia. W przypadku bardziej formalnych, eleganckich imprez warto postawić na prestiżową lokalizację. Takim miejscem jest np. The Bridge Wrocław. To prestiżowa przestrzeń do organizacji mniej lub bardziej formalnych spotkań biznesowych. The Bridge to 4 sale konferencyjne Wrocław, w tym elegancka sala balowa oraz specjalne foyer, które można zagospodarować według swoich indywidualnych potrzeb. Obiekt może pomieścić od 10 do nawet 450 gości, co czyni go jednym z największych tego typu miejsc we Wrocławiu. W obiekcie znajduje się tez ogród, eleganckie patio oraz restauracja. Istnieje też możliwość wynajęcia nowoczesnych pokoi dla uczestników konferencji wraz z dostępem do strefy relaksu, inspirowanej stylem wrocławskiego ogrodu botanicznego. Podczas konferencji do dyspozycji gości będą m.in. nowoczesne ekspresy do kawy Nespresso oraz zapas wody mineralnej. Szczegóły co do oferty można znaleźć tutajhttps://thebridgewroclaw.pl/the-bridge-dla-biznesu. Sale konferencyjne Wrocław the Bridge to jedno z najlepszych miejsc na organizację wydarzeń o charakterze biznesowym, a także eleganckich bankietów i koncertów w stolicy Dolnego Śląska. Największym plusem jest lokalizacja w samym sercu Wrocławia, na Ostrowie Tumskie tuż przy słynnej Archikatedrze Wrocławskiej, a jednocześnie z dobrym dojazdem do dworca kolejowego i ścisłego centrum miasta. 

 

Wybierając się na wakacje lub urlop, warto pamiętać o skrupulatnym przygotowaniu. Dobrze wziąć ze sobą różne niezbędne akcesoria turystyczne, które ułatwią poruszanie się po szklakach górskich lub spacery po różnych miejscowościach. Sprawdź, co wziąć ze sobą na wycieczkę w góry lub zwiedzanie europejskich i światowych metropolii.

 

Wycieczka w góry - najważniejsze akcesoria

Wybierając się na wycieczkę outdoorową, dobrze wziąć ze sobą różne gadżety i akcesoria, które umożliwią swobodne poruszanie się, zapewnią bezpieczeństwo i po prostu sprawdzą się jako funkcjonalne rzeczy. Wejdź na stronę https://sklep.jack-wolfskin.pl/strefa-przemka.html i sprawdź praktyczne propozycje od Przemka Kossakowskiego. Do najważniejszych akcesoriów, które należy wziąć ze sobą na górską wycieczkę, należą:

 • mapa i kompas, czyli ważne gadżety, które zapewniają bezpieczeństwo i sprawiają, że łatwiej można odnaleźć odpowiednią trasę, zwłaszcza w trudnych warunkach,
 • telefon i powerbank, przy czym warto wiedzieć o tym, że na wielu trasach może nie być zasięgu, 
 • apteczka z potrzebnymi lekami, bandażami i plastrami oraz wodą utlenioną - w końcu na szlaku trudno otrzymać pomoc lekarską,
 • latarka do ręki lub czołówka - przyda się o zmroku, a także w trudnych sytuacjach i ciężkich warunkach pogodowych,
 • termos z herbatą lub kawą, który przyda się szczególnie w trakcie dłuższych wypraw i w czasie, gdy pogoda jest chłodniejsza, ponieważ w ten sposób można się rozgrzać od środka,
 • okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem - nie należy zapominać o ochronie przed promieniowaniem UV. 

W góry może przydać się także wodoodporne etui na dokumenty i telefon, a także butelka na wodę (można będzie napełnić ją później ponownie, na przykład w schronisku). 

 

Pamiętaj o wysokiej jakości butach na wycieczkę 

Wycieczka w góry może się udać tylko wtedy, gdy jej uczestnicy będą odpowiednio przygotowani. Przydadzą się tutaj szczególnie wysokiej jakości buty trekkingowe, które powinny posiadać następujące cechy:

 • wysoka cholewka, gwarantująca ochronę przed wilgocią, deszczem i błotem,
 • wysoka jakość wykonania, dobre sportowe materiały, skóra lub inne syntetyki,
 • renomowany producent, znany z doskonałych produktów,
 • membrana, chroniąca przed deszczem i kałużami na szlaku,
 • podeszwa, która powinna zapewniać stabilizację i amortyzację, a także umożliwiać komfortowe poruszanie się. 

Przeczytaj także artykuł: Co zrobić, aby wybrać dobre buty w góry?

 

Zwiedzanie miast - co trzeba mieć ze sobą?

Wybierając się na zwiedzanie miast w Europie lub na świecie, dobrze wziąć ze sobą różnorodne akcesoria. Przede wszystkim przyda się wygodny plecak lub nerka. Dodatkowo dobrze mieć smartfona z najnowszymi aplikacjami, które zapewnią jak najlepsze poruszanie się po metropoliach, w tym także w kontekście komunikacji miejskiej. Wybierając się w podróż samolotem, należy mieć ze sobą także specjalny identyfikator bagażu. Dodatkowo przyda się także podręczna waga bagażowa, zwłaszcza jeśli w mieście destynacji zamierzamy zrobić większe zakupy, a obowiązują nas limity w samolocie. Dobrze mieć także poduszkę podróżną oraz termos lub kubek termiczny. Turysta powinien mieć także jedną tradycyjną mapę papierową lub przewodnik w formie książki. Może przydać się także kosmetyczka podróżna z ważnymi kosmetykami. Nie należy zapominać o okularach przeciwsłonecznych, kremie z filtrem i nożyczkach.

 

Na wyjazd za granicę zwykle czekamy z wielką niecierpliwością. Aby w pełni wykorzystać ten czas i przywieźć same dobre wspomnienia, powinniśmy się do niego dobrze przygotować i zaplanować wszystkie etapy podróży. O czym warto pamiętać, aby uniknąć niespodzianek w trakcie wyjazdu? Sprawdźcie sami.

 

Ubezpieczenie podróżnicze – kwestia, o której warto pamiętać

Wyjazd za granicę kojarzy się najczęściej z przyjemnym spędzaniem czasu. Niezależnie od tego, czy jest to podróż związana z wypoczynkiem, czy służbowa, wyjazd za granicę zazwyczaj przywodzi na myśl poznawanie nowych osób i miejsc. W ferworze przygotowań często jednak zapominamy o kluczowym aspekcie wyjazdu – bezpieczeństwie. To niezwykle ważne, aby przygotować się na wszelką ewentualność i ubezpieczyć przed nieprzewidzianymi sytuacjami – chorobą, kontuzją, wypadkiem czy kradzieżą bagażu.

Można zrobić to w dość łatwy sposób. Agenci ubezpieczeniowi oferują naprawdę korzystne pakiety. Za niewielką kwotę, można zabezpieczyć się przed wydarzeniami, które generują wysokie koszty, jak na przykład wizyta w szpitalu czy u lekarza za granicą. Aby nabyć taki pakiet, wystarczy wybrać się do lokalnego punktu ubezpieczeniowego lub porównać oferty w Internecie. Polisę ubezpieczeniową możemy szybko wykupić na stronie internetowej wybranej firmy ubezpieczeniowej. Wybierając taki sposób ubezpieczenia warto zadbać o stabilne i bezpieczne łącze internetowe, aby mieć pewność, że podawane przez nas dane osobowe nie trafią w niepowołane ręce.

 

Dokumenty niezbędne w podróży

Najważniejszym punktem, który warto odhaczyć na samym początku listy rzeczy do spakowania, są dokumenty niezbędne do podróży, takie jak paszport, dowód osobisty i bilety lotnicze. To właśnie dzięki nim można bezproblemowo wyjechać z państwa, w którym mieszka się na stałe oraz poruszać się po różnych krajach. Po obszarze Unii Europejskiej można przemieszczać się, dysponując samym dowodem osobistym wydanym w rodzimym kraju, oczywiście jeżeli należy on do tego związku. Pamiętajmy, aby odpowiednio wcześniej sprawdzić termin, w którym kończy się jego ważność. Dzięki temu unikniemy problemów i stresu przy odprawie lub podczas przekraczania granicy samochodem.

Do dokumentów, które przydadzą się w podróży można również zaliczyć bilety autobusowe, wejściówki do atrakcji turystycznych, czy plakietki na bagaż, dzięki którym łatwiej zlokalizujemy swoje rzeczy.

 

StabilnyInternet światłowódjako pomoc w przygotowaniu się do wyjazdu

Szybkie i bezpieczne połączenie internetowe przydaje się nie tylko do wykupienia ubezpieczenia turystycznego online, rezerwacji biletów lotniczych, sprawdzenia najlepszej trasy dojazdu czy złożenia wniosku o wydanie nowego dokumentu tożsamości. Dzięki niemu można w dość prosty sposób zorganizować cały plan wycieczki, poszukać ciekawych atrakcji w wybranym miejscu oraz stworzyć własny przewodnik po mieście lub państwie, do którego się wybieramy. Aby sprawnie przeszukiwać informacje, składać wnioski i dokonywać transakcji internetowych, warto zainwestować w bezpieczny i osiągający wysoką przepustowość Internet. Światłowódsymetryczny, który gwarantuje taką samą prędkość pobierania i wysyłania danych, sprawdzi się doskonale w każdym domu podróżnika.

Internet światłowodowy oparty na łączu symetrycznym o prędkości wielokrotnie wyższej niż
1 Gb/s oferuje dostawca INEA. Dzięki takiej przepustowości, każdy urlop zaplanujemy bez problemów. Swobodnie przeczytamy wszystkie wpisy na blogach podróżniczych, obejrzymy filmy z interesujących nas miejsc w najwyższej jakości, zamówimy brakujący bagaż bez obaw o dokonywanie płatności internetowych, a po powrocie z wyjazdu – szybko prześlemy nawet duże pliki zdjęć i filmów wszystkim znajomym. To właśnieInternetświatłowódjest technologią, która znacznie podnosi jakość i szybkość transmisji danych. Z jego pomocą można bardzo dobrze przygotować się do wyjazdu za granicę.

 

Niemcy, a także Belgia czy Holandia to na Podkarpaciu bardzo popularne kierunki nie tylko turystyczne, ale i zawodowe. Wiele osób z tego regionu na stałe lub dorywczo, sezonowo pracuje w Niemczech, spora część osób jeździ do mieszkającej tam rodziny. 

Busy z Podkarpacia do Niemiec

Kto może skorzystać?

Busy z Podkarpacia do Niemiec

Polska została wreszcie przez Niemcy zdjęta z listy krajów szczególnego ryzyka jeśli chodzi o Covid-19, gdzie znalazła się w związku z wybuchem trzeciej fali pandemii. Skutkowało to niestety zablokowaniem dużej części ruchu między tymi państwami i brakiem możliwości swobodnego przekraczania granicy. Obecnie jednak busy z Podkarpacia do Niemiec ponownie wyruszają w trasę. Wydaje się, że szczególnie w obecnej sytuacji to jedno z najlepszych rozwiązań transportowych. Małe busy zapewniają ograniczony kontakt z innymi podróżnymi.

 

Niemieckie zabytki

 

W przypadku firm, które do Niemiec wysyłają swoich pracowników, możliwe jest wynajęcie dla nich osobnych busów, poza tradycyjnym rozkładem jazdy. W takiej sytuacji ryzyko epidemiczne znacznie się zmniejsza. Busy najczęściej jeżdżą z:

 • Jarosławia
 • Przemyśla 
 • Przeworska, 
 • Łańcuta, 
 • Rzeszowa,
 • Tarnowa, 
 • Dębicy. 

Kierunki docelowe w Niemczech to z kolei:

 • Aschaffenburg,
 • Darmstadt,
 • Drezno,
 • Hanau,
 • Moguncja Mainz,
 • Offenbach am Main,
 • Frankfurt nad Menem

 

Frankfurt am Main

 

Kto może skorzystać?

Bus Podkarpacie Niemcy to rozwiązanie bardzo wygodne i bezpieczne. Sprawdzeni przewoźnicy dbają o spełnienie wszystkich wymogów bezpieczeństwa. Budy wyposażone są w wygodne fotele, posiadają klimatyzację, a także bezprzewodowy Internet. Ośmioosobowe busy to gwarancja komfortowej podróży, nie tylko dla osób udających się do Niemiec do pracy.

 

jedzenie w Niemczech

 

W obecnej sytuacji epidemicznej, kiedy turyści szukają jak najbezpieczniejszych i ograniczających ryzyko przeniesienia się wirusa form transportu, mały bus wydaje się bardzo sensownym rozwiązaniem. Grupy zorganizowane mogą wynająć tego typu pojazdy i całą podróż odbyć wyłącznie w jednym gronie.

 

wakacje w Niemczech

 

Co ważne, profesjonalni przewoźnicy oferują transport z dowolnego miejsca na Podkarpaciu do wyznaczonego przez klienta celu na terenie Niemiec. O ile planowe wyjazdy odbywają się z reguły we wtorki, czwartki, soboty oraz niedziele, to w przypadku wynajmu całego busa i zorganizowanej grupy bez problemu można ustalić wyjazd na najbardziej odpowiadający klientom dzień. Przewoźnicy oferują bezpośrednią podróż. Istnieje możliwość dostosowania kursu do i z miast, poza tymi, jakie wymienione są w regularnej ofercie. 

 

Zabytki w Niemczech

Kwiecień to odpowiedni miesiąc na planowanie urlopu. Do wakacji pozostały dwa miesiące, więc jest jeszcze czas na to, aby uzbierać odpowiednie fundusze na wyjazd. Na początek warto ustalić kierunek podróży. W tym celu w wolnej chwili, najlepiej w weekend, usiądź do stołu całą rodziną, by wspólnie wybrać miejsce na wakacyjny odpoczynek. Zapewne, każdy członek rodziny będzie miał inny pomysł, dlatego najlepiej wykorzystać zabawę „burza mózgów”.

Bardzo popularne są wyjazdy zagraniczne, szczególnie te po Europie. Takie wakacje są idealne dla rodziny, które chce poleniuchować. Koszt wyjazdów zagranicznych zależy od miejsca i długości pobytu. Cena waha się od 2-3 tysięcy od osoby.

Rodzice, którzy mają malutkie dzieci niekoniecznie mogą być zadowoleni z takiego urlopu. W tzw. „ciepłych krajach” temperatury w czerwcu, lipcu, czy sierpniu osiągają niekiedy ponad 40 stopni Celsjusza. Małe dziecko nie jest odporne na takie warunki. Biedzie to męczące zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Starsze dzieci zapewne pokochają zagraniczne wakacje, choćby ze względu na możliwość kąpieli w ciepłym morzu lub oceanie.

Kolejną propozycją jest spędzenie rodzinnych wakacji w Polsce. Nasz ojczysty kraj oferuje naprawdę świetne bazy noclegowe, specjalizujące się w pobytach rodzinnych. Ceny wakacji w Polsce będą zdecydowanie tańsze niż te zagraniczne. Co prawda nad polskim morzem będzie drożej niż nad jeziorem lub w górach, ale i tak ceny będą niższe, niż w innych

krajach.

Trzecia opcja spędzenia wakacji to obozy i kolonie. W tym przypadku rodzice mogą

zarezerwować nocleg w pobliżu pobytu swoich dzieci i się relaksować. Dzieci na obozie spędzą czas z rówieśnikami i również będą zadowolone. To doskonała opcja dla młodzieży i dla dzieci od siedmiu lat wzwyż. Najmłodsze grupy kolonijne przyjmują czasem nawet 5-6 latki. Wszystko zależy od chęci dziecka i rodziców.

W tym roku bardzo popularny jest obóz anime i manga. Przeznaczony jest on dla uczestników powyżej dziesięciu lat.

Co to jest obóz Anime i Manga? (https://www.kogis.pl/rodzaje-obozow/anime-i-manga/) Dla dzieci to prawdziwy hit, ale rodzice nie koniecznie wiedzą co to takiego. Obóz anime i manga oparty jest na kulturze japońskiej. Słowo “Anime” oznacza film animowany, “Manga” zaś komiks, szkic, rysunek.

Jak wygląda zatem oferta takiego wyjazdu? Biura podróży oferują naprawdę mnóstwo ofert obozu anime i manga. Są obozy 7- dniowe oraz 14- dniowe. Obóz anime i manga organizowany jest w każdej części Polski. Każde miejsce, w którym organizowany jest obóz anime i manga jest taka samo popularne i lubiane przez dzieci. Cena pobytu waha się od 1799 zł do 2200 zł. Do ceny należy doliczyć jeszcze ewentualnie dojazd kolonijny i fakultety (zajęcia dodatkowe). Cena podstawowa obozu anime i manga zależna jest od tego, jak bogaty jest program, gdzie się odbywa i jak długo trwa.

Obóz anime i manga główne elementy programu ma takie: nauka szkicowania w stylu japońskim, przygotowywania japońskich potraw, zapoznanie z kulturą japońską, historią Japonii i zwyczajami.

Wychowawcy na obozie anime i manga to zazwyczaj prawdziwi pasjonaci tej dziedziny, dzięki czemu zajęcia są naprawdę ekscytujące. Dzieci je uwielbiają, tak bardzo, że po zakończonym obozie anime i manga chcą się już zapisać na kolejny.

Obóz anime i manga jest naprawdę wartościowy. Można się tu dużo dowiedzieć, zdobyć naprawdę ciekawe informacje i inspiracje. Warto zapisać na niego swoją pociechę. Dziecko na pewno będzie zadowolone. Nie tylko spędzi wakacje w przepięknym miejscu, uczestnicząc w ulubionych zajęciach, ale będzie miało okazję poznać fantastycznych ludzi, rówieśników zainteresowanych podobnymi tematami. Na obozie anime i manga potrafią zrodzić się prawdzie przyjaźnie, które trwają wiele lat oraz prawdziwe pasje, które mogą przekształcić się w przyszły zawód lub hobby.

 

Zaplanuj wyjątkowy wypoczynek w miejscu, które wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Perfekcyjna lokalizacja i mnóstwo możliwości na wyciągnięcie ręki.

Bez względu na to, czy planujemy wypoczynek w gronie przyjaciół, romantyczny weekend we dwoje czy rodzinny wypad poza miasto, hotel BoniFaCio jest idealnym miejscem na weekendowy pobyt w okolicy Warszawy. Miejsce położone pośród zieleni, z dala od zgiełku i pędu codzienności. Resort posiada bogatą ofertę, spośród której każdy znajdzie coś dla siebie. 

 

Relaks blisko stolicy 

Położenie hotelu blisko Warszawy jest zdecydowanym atutem miejsca - dotrzemy do niego ze stolicy w ciągu godziny. Mazowiecki krajobraz gwarantuje nam bliskość natury i spokój, które zapewniają doskonałe warunki do odpoczynku. 4-gwiazdkowy obiekt jest świetnie wyposażony, a pobyt w nim dostarczy nam wielu wrażeń i atrakcji, bez względu na pogodę. Poznajcie prawdopodobnie najlepszy hotel blisko Warszawy na weekend! 

 

Hotel przyjazny rodzinie

BoniFaCio jest idealnym miejscem na pobyt wraz z maluchami. Dzieci doświadczą tutaj niezapomnianej zabawy oraz będą miały okazję skorzystać z wyjątkowych atrakcji, takich jak specjalna Strefa Malucha z wykwalifikowanymi animatorami, Sportową Akademię Malucha, w której będą mogły m.in. jeździć na kucykach, uczyć się nurkowania czy poszukiwać skarbów, a także poznać Klub Zająca Bonifacego. W tym ostatnim czeka wiele edukacyjnych gier i zabaw, wycieczki po okolicy i odkrywanie niezwykłości przyrody, liczne warsztaty i liczne okazje do rozwijania różnorodnych pasji i zainteresowań. 

bonifacio wojciechdyrda 14064055 1077074189045884 6567317171984135150 n
Miejsce przyjazne dzieciom i rodzinie

To jednak nie wszystko. BoniFaCio cechuje się licznymi udogodnieniami dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. Obejmują one zarówno wyposażenie pokoi i infrastrukturę obiektu jak również restaurację, w której czekają specjalne krzesełka do karmienia czy menu dziecięce, które zyskuje uznanie nawet największych niejadków. Ponadto obiekt zdobywał odznaczenia Hotel Przyjazny Rodzinie, zdobywając najwyższą notę pięciu słoneczek.

 

Raj dla miłośników aktywnego wypoczynku 

BoniFaCio to obiekt o niezwykle rozbudowanej infrastrukturze sportowej, co sprawia, iż jest to idealny hotel sportowy dla profesjonalistów i amatorów. Na terenie obiektu znajdują się m.in. baseny, korty tenisowe, pełnowymiarowe boisko piłkarskie czy profesjonalna siłownia. To nie wszystko, ponieważ czekają także boiska do siatkówki i siatkówki plażowej, badmintona czy wielofunkcyjne boisko dostosowane do zróżnicowanych potrzeb. Ponadto czeka profesjonalny sprzęt oraz wykwalifikowana kadra. W BoniFaCio regularnie odbywają się zgrupowania piłkarskie, nie tylko klubów z Polski, ale i całej Europy. Boisko posiada naturalną murawę i ma wymiary zgodne z normami UEFA, a z oferty tego sportowego hotelu korzystały m.in. Legia Warszawa, Lech Poznań, Wisła Płock czy Śląsk Wrocław.

bonifacio dji 0219Boisko piłkarskie hotelu BoniFaCio

 

Chwile ukojenia dla zakochanych 

W BoniFaCio znajdziemy atrakcje dla małych i dużych. W tym również dla tych, którym marzy się weekend pod Warszawą we dwoje. Na zakochanych czeka bogato wyposażona strefa Spa & Wellness, która oferuje zakochanym szereg specjalnych rytuałów. Relaksujące kąpiele, kojące masaże czy seanse w saunie to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla par. Zakochani mogą liczyć na wyjątkową atmosferę i zarezerwować np. sauny na wyłączność, co gwarantuje prywatność. BoniFaCio to wyjątkowy Spa hotel, nie tylko dla zakochanych, jednakże to właśnie dla nich przygotowana została oferta, której próżno szukać w okolicy. Wybór jest naprawdę szeroki, a poza relaksem w tym niezwykłym Spa pod Warszawą dla par przewidziane są romantyczne kolacje przy świecach, specjalne udekorowanie pokoju, relaksujące olejki eteryczne, upominki, strefy Private Spa, kosze owoców oraz inne niespodzianki. Szczegóły dotyczące Spa:https://www.hotelbonifacio.pl/spa/o-spawellness.

bonifacio img 8904Romantyczne Spa dla dwojga

Wyjątkowa podróż kulinarna

Do BoniFaCio warto zajrzeć również wtedy, kiedy nie mamy na tyle czasu, by zostać na noc w hotelu, ale chcemy spróbować doskonałej kuchni i poznać nowe smaki. Kuchnia BoniFaCio to kompozycja najwyższej jakości składników, z których szefowie kuchni tworzą wybitne dania oraz arcyciekawe połączenia, które zabierają nas w niezwykłą podróż kulinarną do świata barw i aromatów. Jest to restauracja pod Warszawą, do której warto zajrzeć choćby na chwilę. Nie tylko ze względu na jej położenie i wspaniałe smaki, ale również dlatego, iż wspiera ona zrównoważony rozwój i stawia na regionalne składniki pozyskiwane od lokalnych przedsiębiorców. Jest to restauracja slow food, która wspiera lokalny rozwój i uwypukla najdoskonalsze smaki Mazowsza i okolicy. Miejsce może pochwalić się oficjalnym certyfikatem Slow Food, który przyznawany jest przez  organizację zrzeszającą miłośników tego podejścia do sztuki kulinarnej.

bonifacio boni 367Kuchnia slow food


Bez względu na to, czy interesują nas ciekawe hotele w okolicy Warszawy, restauracja wysokiej klasy, romantyczny weekend dla dwojga czy rodzinny wypoczynek, BoniFaCio jest idealnym miejscem. Hotel Spa z doskonałym zapleczem sportowym oraz licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych oferuje naprawdę szeroki wachlarz możliwości, dzięki czemu możemy dopasować idealny pobyt do naszych potrzeb.

Z wielu badań wynika, że Polacy coraz częściej decydują się na pobyt nad jeziorem. Jedni korzystają z pięknych przybrzeżnych krajobrazów, drudzy wolą spędzić ten czas bardziej aktywnie i kreatywnie.

Od kilku lat, w Polsce, notuje się większe zapotrzebowanie na wypożyczalnie wszelkiej maści sprzętu wodnego. Podobnie jak w poprzednich czasach główną atrakcją dla turystów są kajaki, rowery wodne czy też skutery. Po naszych jeziorach pływa również coraz więcej kite surferów oraz łódek czy małych jachtów.

 

Wiatr – sprzymierzeniec i przeciwnik w jednym

Zjawisko wzrostu zainteresowania sportami wodnymi niestety nijak ma się z doświadczeniem osób, które są początkujący. Osoby takie, nie do końca zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa jakie na nich czyha na wodzie. Każdy myśli, że jego to nie dotyczy, dopóki i jego owe niebezpieczeństwo nie dotknie.

Głównym wrogiem wszystkich na jeziorze jest alkohol. To przez niego co roku ginie duża grupa nieodpowiedzialnych osób. Osoby pijące nad wodą stanowią również zagrożenie dla innych uczestników wodnych zabaw. Przestrzegamy by pamiętano, że alkohol jest zabójczy i nie powinno się po nim korzystać ze zbiorników wodnych. Nie wszędzie są ratownicy, którzy pilnują naszego zdrowia i życia, musimy o nie zadbać sami.

Dla jednych to problem, dla drugich błogosławieństwo – wiatr. Głównie tyczy się to osób spędzających czas nad zbiornikami wodnymi. Kite surferzy pojawiają się właśnie wtedy, gdy wiatr jest najsilniejszy. Osoby z dziećmi, kajakarze czy osoby na rowerach wodnych nie są zadowoleni gdy wieje. Jest wtedy chłodniej oraz pojawiają się niewielkie fale, które mogą popsuć całą zabawę.

 

Zanim wyruszysz, sprawdź radar wiatru!

Mało kto, a już na pewno osoby początkujące nie mają pojęcia, że istnieje radar wiatru. Jest to narzędzie online, które wykorzystując dane z różnych stacji meteorologiczno-pomiarowych pokazuje i przewiduje kierunek oraz siłę wiatru na danym obszarze. Jest to świetna opcja dla wszystkich, którzy zapragną odpoczynku i sportu nad jeziorem.

Jednym z takich narzędzi jest radar wiatru na stronie z kilkoma innymi radarami, na przykład opadów czy też burz. Wyżej wspomniana mapa wiatru jest całkowicie darmowa. By korzystać, wystarczy mieć urządzenie wyposażone w stały dostęp do internetu oraz przeglądarkę internetową.

 

O czym jeszcze należy pamiętać nad wodą?

By zapewnić sobie bezpieczny odpoczynek trzeba przestrzegać kilku najważniejszych reguł. Każdy zbiornik wodny posiada swój regulamin, z którym należy się zapoznać. Zalecamy pływać w miejscach strzeżonych przez ratowników, którzy w przypadku zagrożenia podejmą odpowiednie kroku.

Nie można też pływać podczas burzy, bądź mgły, gdy widoczność na wodzie jest ograniczona do kilkunastu, kilkudziesięciu metrów. Po pierwsze dlatego, żeby służby ratownicze mogły nas dojrzeć, a po drugie po to, by na przykład na kogoś nie napłynąć.

Dodatkowym warunkiem dobrej zabawy jest fakt, by nie pływać na czczo. Pływanie na pusty żołądek jest niebezpieczne. Nasz organizm zacznie się buntować po krótkim czasie, zacznie brakować mu energii co może doprowadzić do tragedii.

Mamy nadzieję, że artykuł przyda się każdemu, kto spędza czas nad lub na wodzie.

Ełk to największe i najważniejsze miasto na Mazurach - regionie wypoczynkowym, które słynie z pięknych jezior, licznych atrakcji i wspaniałego klimatu. Początki miasta sięgają XIV wieku, kiedy to powstał tutejszy zamek, który dał szansę na rozwój okolicznych osad. Przez lata miejscowość ta należała do Związku Pruskiego, czego ślady do dziś możemy podziwiać podczas zwiedzania miasta.

Jeżeli chcecie poczytać o innych ciekawych miejscach nie tylko nad polskim morzem, zapraszamy na https://podroztrwa.pl

Przedstawiamy 5 największych atrakcji Ełku, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas pobytu w mieście.

 

1. Zamek w Ełku

Zamek krzyżacki w Ełku powstał na przełomie XIV i XV wieku, jednak wykopaliska archeologiczne udowodniły, że już wcześniej na tym obszarze znajdował się średniowieczny gród. Przez setki lat zamek był wielokrotnie niszczony i odbudowywany, a obecnie nad brzegiem malowniczego Jeziora Ełckiego podziwiać można pozostałości po niegdysiejszej warowni. Obecnie zamek zwiedzać można jedynie z zewnątrz.

 

2. Ełcka Kolej Wąskotorowa

Jedną z największych atrakcji na całych Mazurach jest Ełcka Kolej Wąskotorowa czyli oddział Muzeum Historycznego. Obecnie turyści mogą liczyć na przejazd koleją spalinową do oddalonych o około 30km Sypitek - niewielkiej wsi o barwnej historii. W niegdysiejszym budynku stacji kolejowej mieści się obecnie Muzeum Historyczne w Ełku, w którym obejrzeć można m.in. wystawę lokalnej sztuki, liczne dokumenty i fotografie związane z ełcką koleją oraz kolekcję numizmatyczną.

 

3. Wieża ciśnień

Ełcka wieża ciśnień stanowi jeden z najlepiej zachowanych obiektów tego typu na całych Mazurach. Wybudowana została w 1895 roku i funkcjonowała przez niemal 80 lat. Dzięki niej miejscowa ludność pozyskiwała wodę z oddalonych o kilka kilometrów leśnych studni głębinowych. W środku wieży zorganizowana została wystawa dotycząca mazurskiej mniejszości niemieckiej, gdzie oglądać można m.in. dawne przedmioty codziennego użytku, starodawne narzędzia i fotografie. Na szczycie wieży znajduje się taras widokowy, z którego rozciąga się wspaniała panorama na miasto.

 

4. Katedra pod wezwaniem św. Wojciecha

Jedną z najważniejszych budowli w Ełku jest neogotycka katedra pw. św. Wojciecha, która wybudowana została pod koniec XIX wieku. Szczególnie warto zwiedzić wnętrza świątyni, w której znajdują się wspaniałe ołtarze boczne oraz ołtarz główny, a także kilka kapliczek - w tym kaplica Jana Pawła II, która otwarta została zaledwie kilka lat wcześniej.

 

5. Jeziora i wodne atrakcje

Ełk znajduje się nad malowniczym Jeziorem Ełckim, które zapewnia wiele rozrywek. Łagodna linia brzegowa sprawia idealne warunki do plażowania i uprawiania sportów wodnych. Po Jeziorze Ełckim odbywają się liczne rejsy statkami wycieczkowymi. Dodatkowo w pobliżu miasta znajdują się dziesiątki jezior mazurskich, które świetnie przystosowane są do uprawiania żeglarstwa, kajakarstwa, wędkarstwa czy windsurfingu.

Ełk to miasto z bogatą historią, piękną architekturą i mnóstwem atrakcji. To doskonała baza wypadowa do innych części województwa warmińsko-mazurskiego, która spełni oczekiwania miłośników kontaktu z naturą i wspaniałych widoków. Piękne, malownicze okolice doskonale nadają się do pieszych i rowerowych wędrówek, a okoliczne wsie i miasteczka zapewnią ogrom rozrywki dla młodszych i starszych turystów.

 

Więcej ciekawych miejsc i atrakcji znajdziecie na stronie https://podroztrwa.pl/elk/.

 

Singapur z CARTER® – największe atrakcje

Singapur to niewielkie państwo-miasto nazywane często Małą Azją, które leży na południowych krańcach Półwyspu Malajskiego w południowo-wschodniej Azji. To z pewnością miejsce, które jest pełne niespodzianek i zaskakuje swoją wielokulturowością – znaleźć tu można dzielnice chińskie, indyjskie, a także inne kultury azjatyckie oraz świetną kuchnię z całego świata. To świetny pomysł aby spędzić tam zimę 2022.

Singapur – kilka faktów

Miasto założył w 1818 roku brytyjski mąż stanu Thomas Stamford Raffles. Przez lata Singapur pozostawał pod panowaniem brytyjskim. W roku 1959 Singapur uzyskał wewnętrzną autonomię, a w 1965 r. całkowitą niepodległość.

Singapur nazywany jest Miastem Lwa, a jego symbol to pół-lew, pół-ryba. To państwo-miasto jest 435 razy mniejsze od Polski. W 75 proc. Singapur zamieszkują Chińczycy, w 15 proc. Malajowie o wyznaniu islamskim, a w 7 proc. Hindusi. Główną religią jest buddyzm – ok. 33 proc. społeczeństwa.

Atrakcje Singapuru

W Singapurze znajduje się niezliczona ilość atrakcji wartych zobaczenia. To nowoczesna aglomeracja z drapaczami chmur pełna zaskakujących miejsc. Jednym z nich jest Marina Bay, będąca turystyczną wizytówką Singapuru. Podziwiać tu można piękne hotele, kasyna i futurystyczną zabudowę jak na przykład trzy ponad 340-metrowe wieżowce połączone jednym dachem. Niezapomnianą atrakcją będzie wjazd na szczyt jednego z wieżowców, gdzie podziwiać można zapierające dech widoki oraz zjeść posiłek w którejś z licznych restauracji.

Jednym z symboli Singapuru są Gardens by the Bay. To ogromne ogrody zlokalizowane w centrum miasta, zajmujące 101 hektarów. Znajdują się tu także Supertree Grove, czyli drzewopodobne formacje o wysokości od 25 do 50 metrów. Stanowią one pionowe ogrody, które pełnią wiele funkcji zasilających pozostały obszar. Pomiędzy tymi konstrukcjami rozciągnięta jest ścieżka OCDC Skyway, z której rozpościera się zapierający dech widok.

Nie można zapomnieć również o China Town i świątyniach, które się tu znajdują, na przykład: buddyjska Buddha Tooth Relic Temple, hinduska Świątynia Mariamman i muzułmańska Masjid Jamae. To gwarna, kolorowa, tętniąca życiem najstarsza dzielnica Singapuru, która oczarowuje turystów.

Warto wybrać się również na rozrywkową Sentosę – wyspę w południowej części Singapuru połączoną z lądem za pomocą mostu. Jedną z atrakcji jest kolejka linowa, którą również można dostać się na wyspę. Można tu znaleźć wesołe miasteczka, parki tematyczne oraz wodne czy zachwycające place zabaw i niesamowite akwarium S.E.A. Warte odwiedzenia są również przepiękne plaże Palawan Island czy Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. Sentosa to zdecydowanie wyspa zabawy.

W Singapurze koniecznie odwiedzić trzeba również najlepsze na świecie ZOO, które oferuje niesamowite wrażenia. Można tu zobaczyć lwy, tygrysy, niedźwiedzie, krokodyle, wolno biegające małpy, ptaki, gady i wiele, wiele więcej. Dodatkowo znajduje się tu też Park Ptaków, Nocne Safari i River Safari.

Kiedy odwiedzić Singapur?

Singapur znajduje się bardzo blisko równika, zaledwie około 140 km od niego. Takie umiejscowienie na kuli ziemskiej gwarantuje stabilną, ciepłą pogodę. W praktyce w Singapurze prawie zawsze jest około 30 stopni. Jest to jeden z 11 krajów na świecie, w którym nigdy nie odnotowano ujemnej temperatury.

Singapur zdecydowanie zachwyca. Można tu spędzić niesamowite, niezapomniane, ekskluzywne wakacje. Tradycja idealnie przeplata się tu z nowoczesnością, a wielość atrakcji sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

A może macie ochotę na rajskie Malediwy https://carter.eu/kierunki/ocean-indyjski/malediwy ?

Więcej informacji i rezerwacja podróży: 22 392 60 16/17, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Autor artykułu:

Inspiracje wakacyjne: www.carter.eu

INSTAGRAM
YOUTUBE

 

Singapur Marina Bay
Singapur panorama miasta
Singapur

Jesteś przejazdem w stolicy i chciałbyś pozwiedzać jej nietypowe miejsca? A może mieszkasz w Warszawie od lat, ale przez nadmiar pracy i obowiązków nie udało Ci się jeszcze dokładnie poznać jej niepowtarzalnego klimatu? Bez względu na to, czy jesteś jej mieszkańcem, czy przejezdnym turystą, warto dowiedzieć się, jakie są najciekawsze miejsca w Warszawie. Być może po ich poznaniu zmienisz opinię o stolicy, która, powiedzmy sobie szczerze, do najlepszych nie należy. Pamiętaj, że oprócz tej zwykłej, zakorkowanej, nudnej Warszawy jest jeszcze ta druga, klimatyczna, urokliwa, nietuzinkowa Warszawa nieznana.

 

Warszawski Żoliborz

Żoliborz jest jedną z najbardziej urokliwych dzielnic stolicy. Spacer po Żoliborzu będzie zatem niezwykłą atrakcją dla osób, które chcą poczuć prawdziwy klimat Warszawy. Miłośnicy zacisznych uliczek i miejskiej zieleni powinny skierować swoje kroku w stronę Żoliborza Dziennikarskiego. Tym, na których ogromne wrażenie robią XVIII-wieczne dworki szlacheckie, z pewnością spodoba się na Żoliborzu Oficerskim. Lustrzany charakter ulic i klimat jak z bajki – to oferuje Żoliborz Urzędniczy.

 

Nowy Fort – dla miłośników kameralnej sztuki

Funkcjonujące od 2012 roku Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego to ulubione miejsce żoliboskiej bohemy. Jeśli interesują Cię wszelkiego rodzaju wydarzenia i imprezy kulturalne, takie jak koncerty, spektakle, pokazy filmowe czy spotkania autorskie, z pewnością poczujesz się tam bardzo komfortowo.

 

Osiedle Domków Fińskich

Wiele osób w tym momencie zapewne zastanawia się, w jaki sposób w Warszawie powstało osiedle domków fińskich. Otóż, historia Osiedla Jazdów sięga końców II Wojny Światowej, kiedy to Finlandia musiała oddać w ręce ZSRR 20 parterowych domków jednorodzinnych, które pochodziły z reparacji wojennych. Związek Radziecki natomiast postanowił, że domki należeć będą do Warszawy. Ich żywotność przewidywano na około 5 lat. Tymczasem Osiedle Jazdów stoi do dziś i jest wyjątkowo urokliwym zakątkiem w warszawskim Śródmieściu.

 

Dla miłośników literatury – Główna Księgarnia Naukowa im. B. Prusa

Osoby, które cieszą się już na sam widok książek, powinny bezsprzecznie udać się do "Prusa". Kamienica, w której mieści się księgarnia, jest tym samym miejscem, w którym rozgrywała się akcja powieści "Lalka". Księgarnia działa nieprzerwanie od roku 1952, a obecnie oferuje ponad 70 tysięcy pozycji. Dodatkowo Księgarnia "Prusa" jestem miejscem, w którym odbywają się, między innymi, imprezy związane z literaturą czy liczne spotkania autorskie. "Prusa" i przylegającą do niego kawiarnie w stylu retro można odwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 20.00 i w soboty od 10.00 do 15.00.

 

Ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytety Warszawskiego

Chyba każdy lubi przechadzać się wśród ciszy, spokoju i pięknej, bujnej roślinności, prawda? No ale przecież ogrodów jest mnóstwo, dlaczego więc miłośnicy Warszawy nieznanej tak bardzo polecają właśnie ten przy BUW? Cała atrakcja tego miejsca polega na tym, że ogrody założono na... dachu Biblioteki. Co więcej, ogrody na dachu BUW zaliczane są do jednych z największych tego typu ogrodów w całej Europie. Największe wrażenie robią oczywiście na przełomie wiosny i lata, gdy cała roślinność jest w pełnym rozkwicie. Z górnej części ogrodów podziwiać można piękną panoramę Warszawy. Zobaczyć stamtąd można Stadion Narodowy, most Świętokrzyski czy Pałac Kultury, a jeśli spojrzysz pod nogi, zobaczysz przez oszklony dach krzątających się pracowników Biblioteki i pilnie uczących się studentów.

 

Więcej: 

http://tripybiznesekipy.pl/magazyn/warszawa-nieznana-nietypowe-miejsca-ktore-warto-zobaczyc/

http://tripybiznesekipy.pl/polska/pomysly-spedzenie-wolnego-czasu-warszawie-zabrac-bliska-osobe/

Majówka to świetna okazja, by odpocząć i złapać chwilę wytchnienia. Wśród najpopularniejszych miejsc (niezmiennie) znajduje się Sopot. I to w sumie jasne, bo jest jednym z najpiękniejszych nadmorskich kurortów w Polsce, tak chętnie odwiedzanym przez turystów z całej Europy. Mnóstwo atrakcji, malownicze plaże, wspaniałe jedzenie. Jak majówka 2021 nad morzem to tylko w Sopocie! 

 

Co zobaczyć w jeden weekend?

Odpowiednio zaplanowany wyjazd pozwoli zobaczyć najciekawsze miejsca, skorzystać z najlepszych atrakcji i odwiedzić mniej znane punkty miasta. Czy jest to możliwe w jeden weekend? Jak najbardziej. Od czego zacząć? 

 

Zabytki

To może od początku, czyli Monte Cassino- najsłynniejszy bulwar Sopotu- pełen restauracji, sklepików z pamiątkami i lokalnym rękodziełem. Warto wybrać się na spacer, poczuć historię miasta i jego tradycje. Ulica prowadzi do urokliwego Rynku Głównego. W centrum Sopotu znajduje się także kościół św. Jerzego, który zachwyca architekturą i dopracowanym wnętrzem- istna perełka dla fanów architektury.

Zakład Balneologiczny to oficjalny (i chroniony) zabytek Sopotu. Oprócz tradycyjnej i pięknej zabudowy, rzeźb, witraży i zdobień znajdziemy tam więcej- choć już nie dla zmysłów, a dla ciała. Mowa o zabiegach uzdrowiskowych, jak kąpiele solankowe, krioterapia, czy kinezyterapia. 

Trzeba też wspomnieć o Operze Leśnej- miejscu festiwali muzycznych i wielu wydarzeń na skalę krajową. Zachęca nie tylko historią i znaczeniem, ale też wielkością i akustyką. Bo poczuć to na własnej skórze- bezcenne. 

 

Nadmorskie atrakcje

Dobrze, jeśli morze, to także i molo- a sopockie jest najdłuższe nad morzem Bałtyckim. Kiedy wybrać się na spacer? Najlepiej wieczorem, w czasie zachodu słońca. To nie tylko wspaniały widok, ale i niesamowita, magiczna atmosfera. Jeżeli chcemy uniknąć tłumów, to warto wybrać się na wschód słońca- wart nawet najwcześniejszej pobudki. A z molo warto zahaczyć o przystań rybacką, pełną kolorowych łodzi, okolicznych sklepików i straganów ze świeżymi rybami. 

Co jasne, latarnia morska to punkt obowiązkowy każdej wycieczki do nadmorskiego miasta. Ta w Sopocie otwarta jest dla zwiedzających, i nie ma co ukrywać- cieszy się dużą popularnością. 

Oczywiście, nie można zapomnieć o plaży. Może majówka nad morzem nie stworzy warunków do opalania i wygrzewania się w słońcu, ale to idealna okazja na piknik czy po prostu odpoczynek i wyciszenie wśród szumu fal. Szczególnie, że plaże w maju nie są jeszcze tak zatłoczone.  

Dla całej rodziny

Przy Monte Cassino znajduje się Krzywy Domek- miejsce, które przyciąga tłumy turystów. Nazwa doskonale oddaje charakter atrakcji i jest dokładnie tym, czego można się spodziewać. Warto wspomnieć, że jest to najczęściej fotografowany obiekt w Sopocie.

Trójmiejski Park Krajobrazowy to gratka dla miłośników przyrody, najmłodszych odkrywców i wszystkich, którzy poszukują wytchnienia w otoczeniu niezwykłej roślinności. Przy odrobinie szczęścia można spotkać rzadkie gatunki ptaków i dzikie zwierzęta.

A może "Zwierzaki nad potokiem"? To interaktywne mini ZOO znajduje się w Żukczynie, zaraz obok Sopotu. I naprawdę warto się tam wybrać, jeśli kochamy zwierzęta, szczególnie te urocze i puszyste- można je bowiem karmić i głaskać. Alpaki, króliki czy świnki wietnamskie, wszystkie są oswojone i wyjątkowo towarzyskie.     

Dzień pełen wrażeń warto zakończyć tak, jak na doskonałą nadmorską majówkę przystało- wybierając hotel przy morzu- Sopot oferuje naprawdę wiele. No właśnie...

 

Kilka słów o noclegu

Hotel w Sopocie nad morzem jest naprawdę kuszącą propozycją...dla wszystkich. Warto mieć na uwadze, że to popularna opcja, szczególnie jeżeli chodzi o dłuższy weekend czy właśnie majówkę. Pobyt warto więc zarezerwować z wyprzedzeniem (im wcześniej, tym lepiej), zapewniając sobie spokój i wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku.

O czym jeszcze pamiętać?

Warto zwrócić uwagę na standard i wyposażenie pokoi, które mają tak duże znaczenie podczas wypoczynku. Najlepsze rozwiązanie to oczywiście opcje kompleksowe z dodatkowymi udogodnieniami na terenie obiektu- restauracja czy centrum odnowy biologicznej to miłe (a może nawet niezbędne?) dodatki. Bo nie ma nic lepszego, niż zasłużony relaks po dniu pełnym zwiedzania lub...odpoczynku. Tak właśnie powinien wyglądać urlop, prawda? 

Majówka 2021 nad morzem to doskonały sposób na "weekend" pełen wrażeń lub błogiego relaksu dla samotników, par i rodzin. Wśród wielu niepowtarzalnych atrakcji znajduje się wiele różnych możliwości, które zadowolą każdego- bez wyjątku. Dodając do tego doskonały hotel przy morzu, Sopot bez trudu wygrywa z wieloma nadmorskim miejscowościami, nie tylko w Polsce, ale i Europie.

Kraków oferuje turystom naprawdę duży wybór wśród noclegów. Jak jednak wybrać taki, który zapewni nam komfort i będzie idealnie dopasowany do naszych potrzeb? Dowiedzmy się, dlaczego warto zarezerwować hotel w centrum Krakowa.   

Kraków uznawany jest za jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego. Urokliwe uliczki, wspaniałe zabytki, imponująca architektura. A do tego wszystkiego jeszcze ten niepowtarzalny klimat, którego nie doświadczymy nigdzie indziej. Z tego też powodu każdego roku miasto to odwiedzają miliony turystów z całego świata. Kraków to świetne miejsce zarówno na weekendowy wypad, jak i dłuży pobyt. Jest tu naprawdę wiele miejsc wartych odwiedzenia. Jednak zanim ustalimy nasz plan zwiedzania, koniecznie powinniśmy zarezerwować sobie nocleg. Z tym nie warto czekać, bo miejsca, szczególnie w sezonie, znikają błyskawicznie. Jak zarezerwować dobry i atrakcyjnie zlokalizowany hotel w Krakowie? Centrum to dobry wybór? 

 

Nocleg w Krakowie — jaką lokalizację wybrać? 

Lokalizacja jest bez wątpienia jedną z najważniejszych kwestii, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę, wybierając hotel. Kraków centrum to dobre rozwiązanie, jeśli zależy nam na tym, by wszystkie uroki miasta były w zasięgu naszej ręki. Warto wspomnieć, że w takiej lokalizacji świetnie odnajdą się również osoby szukające spokojnego, noclegu w cichej okolicy. Kraków słynie bowiem z urokliwych uliczek, a wśród nich znajdziemy także i takie, które nocą zapewnią świetne warunki do wypoczynku, izolując nas od miejskiego zgiełku. 

Jeśli potrzebny jest nam hotel Kraków centrum, będzie doskonałą lokalizacją. Jest to bowiem świetna baza wypadowa do wszystkich atrakcji tego miasta. Blisko stąd na Rynek Główny, a tym samym także i na Sukiennice, czy do Bazyliki Mariackiej. Tutaj także znajduje się Brama Floriańska i oczywiście główny punkt zwiedzania, czyli Wawel. Samo serce miasta dysponuje także bardzo szeroką ofertą gastronomiczną. Znajdziemy tu zarówno świetne restauracje, jak i street food w regionalnym wydaniu. Hotel w centrum Krakowa jest więc gwarancją tego, że wszystko, co najlepsze będzie tuż obok. 

 

Weekend w Krakowie — jaki rodzaj noclegu wybrać?

Oferta noclegów w Krakowie jest naprawdę szeroka. Dlatego też, zanim znajdziemy odpowiednie miejsce, zastanówmy się, czego właściwie potrzebujemy. Dostępne obiekty różnią się między sobą bowiem standardem, jakością obsługi, czy też zakresem oferty. Jakie mamy możliwości? 

Pierwszą i najtańszą opcją jest hostel. To rozwiązanie idealne dla osób podróżujących w sposób budżetowych, niemających zbyt dużych wymagań co do warunków. Pamiętajmy jednak, że ceną oszczędności jest tu jednak brak prywatności, gdyż pokoje są wieloosobowe. Inną możliwością jest wynajem apartamentu. Tutaj zakres możliwości jest naprawdę spory. Wśród ofert znajdziemy zarówno noclegi o bardzo wysokim, jak i niskim standardzie. Wadą tego rozwiązania jest całkowity brak jakiegokolwiek serwisu. 

Bez wątpienia najwygodniejszy nocleg znajdziemy w hotelu. Takie rozwiązanie jest idealne, jeśli zależy nam, by podczas wyjazdu czuć się w pełni komfortowo. Świetne wyposażenie, stylowe i funkcjonalnie urządzone wnętrza, fachowa obsługa. W wielu obiektach możemy liczyć też na pyszne śniadanie i ofertę restauracyjną. Jeśli potrzebny jest nam dobrze zlokalizowany hotel w Krakowie centrum, będzie najlepszą opcją. 

 

Czym kierować się przy wyborze hotelu w Krakowie? 

Wiemy już, że jedną z najważniejszych rzeczy przy poszukiwaniu noclegu, jest lokalizacja. Jeśli chodzi o hotel w Krakowie centrum, będzie naprawdę rewelacyjną opcją, dzięki której nie stracimy czasu na dojazdy. Warto pamiętać, że to jednak nie wszystko. Przecież nie każdy hotel w sercu miasta jest godny polecenia. Na co więc jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę? 

Jeśli chcemy mieć pewność, że wybrany przez nas hotel w centrum Krakowa jest dobry, sprawdźmy go w internecie. Obecnie właściwie każdy obiekt turystyczny prowadzi aktywnie social media. Dzięki temu możemy w łatwy sposób zapoznać się z komentarzami i opiniami gości, a także sprawdzić, jak dokładnie prezentują się pokoje, lobby, czy też zweryfikować menu restauracji. 

Dla wielu osób jednym z kluczowych wyznaczników decydujących o wyborze jest cena noclegu. Czy możliwe jest, by w dobrej lokalizacji znaleźć niedrogi hotel? Kraków centrum to obszar bardzo konkurencyjny, jeśli chodzi o hotele. W związku z tym wiele obiektów nawet tych o wysokim standardzie oferuje ciekawe promocje i rabaty. Można więc trafić na naprawdę atrakcyjne okazje cenowe. 

 

Jak zarezerwować hotel w Krakowie? 

Jeśli planujemy podróż do Krakowa, najlepiej zarezerwujmy nocleg jak najwcześniej. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że mamy się gdzie zatrzymać, a dodatkowo może nam się udać dzięki temu także nieco zaoszczędzić. Jak jednak zarezerwować hotel w centrum Krakowa? Najszybciej zrobimy to przez internet. W tym celu wystarczy wejść na stronę wybranego przez nas obiektu i zabukować pobyt przy pomocy formularza uzupełniając pola z datą i liczbą gości. Po otrzymaniu potwierdzenia termin jest nasz.  

Szukasz pomysłu na prezent dla Twojej drugiej połówki? A może potrzebujesz oddechu od codzienności w towarzystwie ukochanej osoby? Możesz połączyć wypoczynek z romantycznym czasem we dwoje. Weekend spa nad morzem to pomysł idealny. Pozwoli naładować baterie, wzmocnić relację, zatrzymać się na chwilę, odpocząć od pośpiechu i rutyny. Romantyczny weekend w spa to coś zarówno dla ciała, jak i dla duszy. Możesz być pewny, że wspólnie spędzony we dwoje czas, relaksujące zabiegi spa oraz kojący wpływ morza sprawią, że zapamiętasz taki romantyczny weekend nad morzem na długo. 

 

Jak zorganizować wyjazd?

Oczywiście, możesz zdecydować się na wyjazd na własną rękę, ale dużo lepiej i wygodniej skorzystać z gotowego pakietu. Dzięki temu spędzisz idealnie zaplanowany, romantyczny weekend spa nad morzem, który na pewno się uda. Zastanawiasz się jaki hotel wybrać? Havet Hotel & Spa to doskonały wybór! Oferuje 2 noce w wygodnym pokoju lub apartamencie w jednej z najpiękniejszych miejscowości nad Bałtykiem - Dźwirzynie. Z pakietu skorzystać możesz przez cały rok. Pozwoli to zaplanować weekend spa nad morzem w najbardziej dogodnym dla Ciebie momencie, o każdej porze roku. 

 

Co obejmuje Pakiet Romantyczny?

Oferowany przez Havet Hotel & Spa pakiet to doskonale dopracowana oferta, która pozwoli wypocząć oraz spędzić piękne i niezapomniane chwile we dwoje. Już od samego wejścia możecie liczyć na klimatyczną atmosferę. Romantyczny weekend nad morzem zaczniecie od powitalnej butelki czerwonego wina. Oprócz posiłków w hotelowej restauracji, czeka na Was wykwintna kolacja przy świecach. Wyjątkowy klimat poczujecie podczas rytuału spa dla dwojga "Orientalna Podróż". To chwila tylko dla Was! Czas na odstresowanie się oraz radość z bycia razem. Oprócz tego możesz uczynić Wasz weekend spa nad morzem jeszcze bardziej romantyczny. Skorzystaj z usług dodatkowych, takich jak kwiaty w pokoju, koncert smyczkowy podczas kolacji, kolacja w apartamencie z prywatną obsługą, prywatne jaccuzi w pokoju. Obsługa hotelu chętnie pomoże w personalizacji oferty tak, aby w 100% odpowiadała Waszym oczekiwaniom. 

Decydując się na Pakiet Romantyczny możesz więc liczyć na: 

 • 2 noclegi w komfortowym pokoju lub apartamencie,
 • posiłki w restauracji hotelowej,
 • romantyczną kolację przy świecach w 2 dniu pobytu,
 • spa dla dwojga obejmujący korzystanie z jacuzzi i sauny, pokój do masażu z podgrzewanymi marmurowymi leżakami, nawilżający kosmetyk do masażu (bez udziału terapeuty), 2 lampki wina musującego i owoce,
 • stały dostęp do kompleksu basenowego.

 

Dlaczego warto?

Romantyczny weekend spa nad morzem to wspaniały pomysł na krótki wypoczynek i ucieczkę od rutyny dnia codziennego. O każdy związek trzeba dbać, a wartościowy czas spędzony razem wzmacnia relację jak nic innego. Pakiet oferowany przez Hotel Havet sprawdzi się jako prezent - na walentynki, rocznicę, urodziny lub tak po prostu...bez okazji. Każdy powód jest dobry, aby celebrować miłość, a wspólne chwile to najlepszy prezent jaki można podarować drugiej osobie. 

Puszcza Białowieska to jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Polsce, do którego warto pojechać, aby w ciszy i spokoju wypocząć, zapominając, choć na chwile o otaczającej nas rzeczywistości. Gdzie jednak warto się zatrzymać i co można robić w leśnej głuszy?

 

Leśne apartamenty w Puszczy Białowieskiej

Weekend w lesie może być ciekawym przeżyciem w szczególności dla tych osób, które znudzone miejskim zgiełkiem chciałyby wypocząć na łonie natury. Ciekawym miejscem, które oferuje taką możliwość spędzenia wolnego czasu, są z pewnością leśne apartamenty zlokalizowane w samym sercu Puszczy Białowieskiej, z których ofertą można zapoznać się, odwiedzając stronęhttps://apartamentywpuszczy.pl/apartamenty-w-lesie. Ta przepiękna oaza spokoju ma do zaoferowania wszystkim gościom jedno, dwu i trzypokojowe apartamenty znajdujące się w nowocześnie urządzonych budynkach w niedalekiej odległości od Hajnówki. Każdy z leśnych apartamentów jest w pełni wyposażony, ma osobną łazienkę oraz aneks kuchenny a z okien rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na to, co najpiękniejsze, czyli na Puszczę Białowieską.

 

Weekend w lesie: jak można go spędzić?

Wybierając się na weekend w lesie do Puszczy Białowieskiej, można przede wszystkim odpocząć, zapominając o codziennych obowiązkach i nabierając nieco dystansu do otaczającej nas rzeczywistości. Codzienne spacery wokół leśnych apartamentów to jedynie część tego, co można tutaj robić. Jeśli zależy nam na tym, aby aktywnie spędzić czas, możemy wybrać się na przejażdżkę rowerową lub do pobliskiego Rodzinnego Parku Rekreacyjnego, na którego obszarze znajduje się park linowy oraz plac zabaw dla dzieci. Z kolei dla miłośników relaksu idealnym miejscem będzie z pewnością znajdujące się na terenie leśnych apartamentów SPA wraz z bio basenem oraz Parkiem Sensorycznym. Czas spędzony w tym miejscu pomoże nie tylko się zrelaksować, ale również nabrać nowej energii, co dla wielu osób zmagających się z codziennymi problemami jest niezwykle istotne. Tak spędzony weekend w lesie z pewnością wpłynie pozytywnie na psychikę każdego z nas.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu