Ogród Zoobotaniczny w Toruniu

Miasto
Kontakt ul. Bydgoska 7
87-100 Toruń

tel.: 56 622 42 10
e-mail: sekretariat@zoo.torun.pl

Opis

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu to najmniejsza tego typu placówka w Polsce, z bogatą ponad 200-letnią historią.

Jest również jedynym ogrodem, który ma charakter zoologiczny i botaniczny, co czyni to miejsce niepowtarzalnym. Położony w samym centrum Torunia, jest dostępnym przez cały rok rekreacyjnym, wypoczynkowym i służącym edukacji miejscem. W Ogrodzie można zobaczyć około 100 gatunków zwierząt, z których wiele jest zagrożonych wyginięciem, np. takiny miszmi, szpaki balijskie czy boa madagaskarskie. Dużą atrakcję Ogrodu stanowi część botaniczna ze starym drzewostanem, licznymi pomnikami przyrody, krzewami i bylinami zdobiącymi Ogród o każdej porze roku.
Wyjątkowym miejscem naszej placówki jest minifolwark. Można tu pogłaskać i nakarmić kozy, owce, osiołki i jednocześnie przełamać barierę lęku przed zwierzętami.

W okresie wakacyjnym, najmłodsi mogą skorzystać również z przejażdżek konnych na kucykach, a przez cały rok z placu zabaw.

Ogród Zooobtaniczny jest także miejscem prowadzącym wielopłaszczyznową działalność na rzecz ochrony przyrody, która realizowana jest poprzez zajęcia edukacyjne, imprezy tematyczne czy wystawy w Galerii Sztuki Przyrodniczej.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Toruń, Kujawsko-Pomorskie
ul. Bydgoska 7 , 87-100 Toruń
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu