Akwarium Gdyńskie

Miasto
Kontakt al. Jana Pawła II 1
81-345 Gdynia

tel.: 58 732 66 01
fax.: 58 732 66 11
e-mail: akwarium@mir.gdynia.pl

Opis

Akwarium Gdyńskie funkcjonuje jako część Morskiego Instytutu Rybackiego – Państwowego Instytutu Badawczego.

Jest najstarszą jednostką badającą morze w naszym kraju. Akwarium stawia sobie za cel nie tylko prezentację zwierząt wodnych i wodno-lądowych, ale również przekazywanie wiedzy oraz rozpowszechnianie najnowszych informacji ze świata nauk oceanograficznych. Akwarium Gdyńskie to jedna z największych instytucji tego typu w Polsce.

Od 2005 roku Akwarium posiada status ogrodu zoologicznego i prezentuje cztery główne biotopy: rafę koralową, wody oceaniczne, dżunglę amazońską oraz Morzem Bałtyckim. W 68 zbiornikach, zlokalizowanych na 3 piętrach budynku mieszka 1500 zwierząt z prawie 250 gatunków. Ich akwaria mają pojemność od 200 do 10 tysięcy litrów

W Akwarium Gdyńskim funkcjonuje również Centrum Edukacji, którego celem jest zapoznanie jak największej ilości młodych ludzi z biologią, ekologią i ochroną środowiska morskiego. Uczestnicy organizowanych tutaj zajęć poznają podwodny świat za pomocą zmysłów wzroku, dotyku, słuchu, oraz poprzez ćwiczenia praktyczne.

Akwarium Gdyńskie to dość nietypowy ogród zoologiczny, który skupiony jest na prezentacji środowiska morskiego. Cała ekspozycja zoo zamknięta jest w bryle jednego budynku, ale pomimo swojej wyjątkowości, akwarium wypełnia obowiązki nowoczesnego zoo, również poprzez działania edukacyjne, promocję ochrony przyrody, prowadzenie szeroko pojętej edukacji ekologicznej oraz badań naukowych.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Gdynia, Pomorskie
al. Jana Pawła II 1 , 81-345 Gdynia
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu