Kompleks Basenowo-Rekreacyjny Arkonka

Miasto
Kontakt ul. Arkońska 30A
71-470 Szczecin

tel.: 91 433 60 67
e-mail: zapytaj@arkonka.szczecin.eu

Opis

Park Leśny Arkoński zajmuje terytorium o powierzchni 976,9ha. Jest on położony w północnej i północno-zachodniej części Szczecina.

W samym sercu tegoż parku znajduje się Kompleks Rekreacyjny Arkonka, w skład którego wchodzą restauracja, korty tenisowe, korty do badmintona, boiska do siatkówki, sztuczna plaża, skatepark, zamieniający się zimą w ogromne lodowisko czy cztery niecki basenowe. Dojazd do kompleksu nie jest skomplikowany, a jeżeli nie chcecie dojeżdżać autem, możecie skorzystać z komunikacji miejskiej, dzięki której dostaniemy się prawie pod sam obiekt. Dlaczego więc warto wybrać się do Kompleksu Rekreacyjnego Arkonka?

Obiekt umiejscowiony w Szczecinie posiada kilka atrakcji, które wymagają wysiłku fizycznego, tym samym wpływają na naszą kondycję oraz zdrowie. Przez cały rok dostępne są korty do badmintona czy oświetlone korty tenisowe. W sezonie od czerwca do września odwiedzający mogą skorzystać z basenu pływackiego o długości 25 i szerokości 16 metrów, który został podzielony na 6 torów, a głębokość wynosi od 130 do 180 centymetrów.

Basen pływacki wchodzi w skład basenów, których łączna powierzchnia wynosi 8012 metrów kwadratowych. Jednym z nich jest basen rekreacyjny, który zajmuje 2282m2, czyli ponad 25% powierzchni wszystkich basenów. Basen rekreacyjny został podzielony na kilka stref. Pierwsza z nich posiada głębokość do 40 centymetrów i jest przeznaczona dla najmłodszych odwiedzających. Strefa ta została wyposażona w parasol wodny, wodnego jeża, wodne drzewko oraz trzy wyspy. Na drugą strefę składają się gejzery, punkty masażu stóp, większa wyspa czy rwąca rzeka o długości 59 metrów. Głębokość w tej strefie sięga jednego metra. Basen został także wyposażony w trzy zjeżdżalnie – rodzinną, falowaną i kamikadze. Zjeżdżalnia rodzinna jest najkrótsza, gdyż jej długość nie przekracza 15 metrów, a jej poziom startu umiejscowiony jest na wysokości 2,1 metrów. Punkty startu zjeżdżalni falowanej i kamikadze znajdują się na wysokości 5,5 metrów, jednak różnią się one długością zjazdu. Wybierając zjeżdżalnię kamikadze zjazd odbędzie się na długości 20 metrów, natomiast chcąc zjechać zjeżdżalnią falowaną, musimy przygotować się na ponad dwa razy dłuższy dystans, gdyż jej długość wynosi 52,5 metra.

Kolejną niecką basenową jest „Łezka”, która rozciąga się na powierzchni 600 metrów kwadratowych. Głębokość wody waha się pomiędzy 60 a 90 centymetrami. Basen ten będzie idealnym miejscem do zabawy dla zarówno młodszych, jak również dorosłych klientów kompleksu. Punkty masażu stóp oraz parasol wodny z pewnością umilą nam czas spędzony w wodzie oraz zagwarantują jeszcze większe doznania.

Największym basenem znajdującym się w Kompleksie Rekreacyjnym Arkonka jest basen „Morze”. Zajmuje on powierzchnię o wielkości prawie 5000 metrów kwadratowych. Niecka ta jest przeznaczona dla każdego odwiedzającego, gdyż woda nie przekracza głębokości 40 centymetrów. Jej wyposażenie skierowane jest do nieco starszych i większych klientów, np. fontanna o wysokości wyrzutu wody do 15 metrów, jak również najmłodszych uczestników, dla których przygotowany został plac zabaw czy zabawki tryskające wodą. Ponadto umiejscowione tutaj zostały dwie mniejsze fontanny, parasol wodny, cztery wyspy czy dwa wodne jeże.

Oczywistym jest, iż po dobrej zabawie w wodzie albo wysiłku fizycznym trzeba uzupełnić płyny bądź zjeść ciepły posiłek, w związku z czym na terenie kompleksu znajduje się restauracja serwująca zimne napoje, desery czy dania obiadowe, jak również specjalnie wyznaczone miejsce do grillowania.

Kompleks Rekreacyjny Arkonka jest ciekawym miejscem na spędzenie wolnego czasu. Jest on skierowany do turystów odwiedzających Szczecin, jak również jego mieszkańców. Usytuowanie w centrum miasta oraz dobry dojazd komunikacją miejską są dodatkowymi atutami działającymi na jego korzyść. Kompleks może okazać się idealnym miejscem do spędzenia wolnego czasu bądź odbycia treningu. Watro jednak pamiętać, iż w przeciwności do atrakcji nie związanych z wodą, wszystkie niecki basenowe są otwarte tylko i wyłącznie w sezonie kąpielowym, a mianowicie od czerwca do września.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Szczecin, Zachodniopomorskie
Arkońska 30A, 71-470 Szczecin
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu