Hotel

Wyjątkowe hotele w Polsce

Najpopularniejsze z obiektów noclegowych, kategoryzowane według standardu na określoną ilość gwiazdek. Każdy hotel, oprócz gwiazdek, charakteryzuje się zróżnicowanym standardem obsługi, innym wystrojem a przede wszystkim – ukierunkowaniem na rodzaj Gościa. Jeżeli interesuje Cię luksusowy hotel nad wodą, przytulne spa w górach, butikowy hotel w dużym mieście lub tani hotel w mieście sprawdź w naszej bazie – VisitON odpowie na wszystkie te potrzeby!

Gdy panuje zimowe szaleństwo, lub chcesz zaznać aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu z pewnością wybierzesz wyprawę w góry. Tam, spośród szerokiej gamy obiektów noclegowych znajdziesz właśnie hotele w górach, które oprócz wygodnego łóżka i czystej pościeli zaoferują szereg dodatkowych atrakcji. Gdzie jak nie w hotelu, zjesz przepyszne śniadanie by mieć energię na stok narciarski? Albo po długiej wyprawie rowerowej zjesz solidny obiad a wieczorem udać się na masaż w hotelowym SPA? Hotele w górach, tak samo jak i nad morzem, prześcigają się w różnorodności ofert dodatkowych, które sprawią, że ich hotel będzie „tym wyjątkowym” i zapadnie turystom na długo w pamięci. Nadmorskie kurorty, rzecz jasna, nie zapewnią wrażeń typowych dla stoków narciarskich, jednak mają do zaoferowania inne, równie ciekawe atrakcje, w tym zwiedzanie okolicznych zabytków a spacer brzegiem morza ma swój urok nawet gdy powietrze jest już mroźne.

Warto mieć na uwadze, że wiele obiektów specjalizuje się w konkretnej kategorii Gościa. Można znaleźć mnóstwo hoteli przyjaznych dzieciom - gdzie dokazywanie małych Gości słychać na każdym kroku a korytarze są wprost pełne zabawek, które zostały porozrzucane z bawialni. Na rodziny z dziećmi czekają animatorki czasu wolnego i opiekunki, które pozwolą zarówno zintegrować się dzieciom nazwajem (przy okazji dając rodzicom chwilę wytchnienia) jak również rozwinąć nowe umiejętności pociechy. Kto wie, może podczas takiego spędzania wolnego czasu dziecko wykształci w sobie nowe zainteresowania i pasje?

Równie duża ilość obiektów, która oferuje usługi o charakterze SPA oferuje wyspecjalizowanie w konkretnej kategorii - medi SPA, holistyczne SPA, destination SPA i wiele innych. Chodzi przede wszystkim o odpowiednią filozowię, której towarzyszą inne zabiegi, wystrój oraz dbałość o otaczające detale, by w trakcie zabiegu, a nawet samej poczekalni, karmić również zmysły. Które hotele SPA są dla nas? To już trzeba odkryć samemu...

Nadal mało popularne hotele dla dorosłych to miejsce idealne dla tych, którzy, w przeciwieństwie do hoteli przyjaznych rodzinie, cenią sobie ciszę i stronią od hałasu dzieci.Początkujący trend w Polsce, który już zyskał rzeszę wiernych odbiorców, którzy systematycznie wracają w takie miejsca sprawia, że z jakiś czas takich obiektów będzie zdecydowanie więcej.

Niezależnie od powyższych specjalizacji, bardzo duża część hoteli posiada w swojej ofercie (w mniejszym lub większym stopniu) zaplecza biznesowe. Takie obiekty konferencyjne wyposażone są w sale konferencyjne i szkoleniowe, odpowiedniej jakości sprzęt audio-wizualny oraz oczywiście odpowiednio do tego celu przeszkoloną obsługę. Nalezy pamiętać, że oprócz sal konferencyjnych, niezbędne jest zapewnienie niezliczonej ilości usług dodatkowych, od cateringu i przerw kawowych zaczynając a kończąc na możliwości wjazdu samochodem czy montowania niecodziennego sprzętu na terenie sal. Konferencje w hotelach rozwinęły sie do tego stopnia, że wiele hoteli powstaje wyłącznie z myślą o obsługą Gościa grupowego o charakterze biznesowym, wyposażając tym samym swoją ofertę w odpowiednią ilość sal konferencyjnych (zarówno małych jak i tych największych), ilość pokoi oraz restauracji.

Na koniec, hotele butikowe, które są zupełnym przeciwieństwem hoteli biznesowych oraz przyjaznych rodzinie. Takie hotele ukierunkowane są Gościa ceniącego sobie wysoką jakość obsługi i prawdziwie indywidualne podejście. Przytulne przestrzenie publiczne, concierge, który realizuje każde, często mogłoby się wydawać, niemożliwe zadanie, bardzo wyspecjalizowana i często niespotykana kuchnia to tylko kilka z zalet takich miejsc. Hotele butikowe często w swojej ofercie posiadają kilka pokoi co gwarantuje pełną dyskrecję i ciszę wokoło. Należy jednak pamiętać, że hotele o charakterze butikowym mogą oferować więcej pokoi, czesto dochodząc do ilości 40-50 sztuk.

W parze za specjalizacją idzie często lokalizacja. W dużych miastach zdecydowanie rzadsze będą hotele, oferujące pełną dyskrecję i spokój, jakie gwarantują resorty na terenach wiejskich, nad jeziorami czy w górach. Z drugiej jednak strony, w miastach o wiele popularniejsze będą hotele na krótkie pobyty (bed and breakfast) czy hotele konferencyjne.

Noclegi Polska na mapie - wypoczywaj tam gdzie lubisz

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu