Szlak Rowerowy (Strzelce Krajeńskie - Stare Kurowo)

Miasto
Kontakt Strzelce Krajeńskie
66-500 Strzelce Krajeńskie

Opis

Trasa: Strzelce Krajeńskie - Gardzko - Rokitno - Stare Kurowo

Rozpoczynamy wycieczkę sprzed Bramy Młyńskiej (0,0 km) i kierujemy się początkowo zarówno za oznakowaniem czerwonego i niebieskiego rowerowego szlaku turystycznego aż do skrzyżowania przy Ośrodku Kultury (0,2 km), gdzie skręcamy w prawo w ul. Grodziską. Wyjeżdżamy z miasta (0,8 km); rowerowy szlak niebieski wraz z czerwonym pieszym doprowadzi nas bezpieczną ścieżką dla rowerów do Sidłowa (2,3 km).

Jadąc dalej drogą dla rowerów, docieramy do Gardzka (4,5 km). Tu na skrzyżowaniu od prawej dochodzi do naszego szlaku oznakowanie zielonego szlaku rowerowego. Dalej wędrujemy drogą przez wieś za oznakowaniem trzech szlaków aż do skraju Puszczy Drawskiej (5,5 km). Opuszczając Gardzko, znajdujemy się na Obszarze Chronionego Krajobrazu „Puszcza Drawska” i w Obszarze Specjalnej Ochrony Ptaków „Lasy Puszczy nad Drawą” .

Drogę asfaltową opuszczamy, zmieniając kierunek jazdy w lewo (6,2 km) i wygodną, leśną drogą docieramy do malowniczo położonej wsi Rokitno (8,0 km).

Na terenie wsi możemy zatrzymać się w specjalnie przygotowanym dla turystów miejscu odpoczynku. Wędrując dalej, napotkamy niezwykle starannie zadbane zabudowania leśniczówki Złotawa (8,9 km). Po opuszczeniu zabudowań Rokitna możliwym jest napotkanie ciekawego, ale niebezpiecznego płaza, jakim jest kumak nizinny. Jadąc dalej, mijamy po prawej stronie małe stawy i oczka wodne i docieramy do samotnych budynków Starego Kurowa, tu skręcamy w prawo do centrum (11,6 km) tej gminnej wsi.

 

 

Źródło: Urząd Miejski w Strzelcach Krajeńskich

Udogodnienia

Informacje dodatkowe

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Strzelce Krajeńskie, Lubuskie
Strzelce Krajeńskie, 66-500 Strzelce Krajeńskie
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu