WOSiR Szelment

Miasto
Kontakt Szelment 2
16-404 Jeleniewo

tel./fax.: 87 568 30 07
e-mail: biuro@wosir-szelment.pl

Opis

WOSiR Szelment to nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny, który od szeregu już lat jest całorocznym centrum wypoczynku na Suwalszczyźnie.

Nasz ośrodek leży u stóp Góry Jesionowej, która w latach międzywojennych była jedną z pierwszych w kraju baz szybowników, w latach II wojny światowej zaś miejscem niezwykle zaciekłych walk wojsk sowieckich z niemieckimi.

Bezpieczne i monitorowane parkingi, 33 miejsca noclegowe w pokojach 2 i 3osobowych, doskonała regionalna kuchnia – wystarczy, że do nas przyjedziesz – my zadbamy o to, by Twój urlop zapisał się w pamięci jako jeden z najlepszych dotychczas. Jesteśmy dumni z tego, że wielu Turystów z Polski i zagranicy wraca do nas rokrocznie. Mamy nadzieję, że dołączysz do tego grona.

Latem oferujemy:

  • Narty wodne - świetnie przygotowany elektryczny wyciąg linowy umożliwia jazdę po torze o długości 1000 metrów. Tor ma kształt prostokąta o bokach 300×200 metrów. Po jego obwodzie rozciągnięta jest stalowa lina z zaczepami dla 13 narciarzy. Na cały kompleks narciarski składają się: elektryczny wyciąg linowy /1000 m/, platforma startowa z ruchomym pomostem,pomost widokowy z trybunami,budynek socjalno-sanitarny z wc, prysznicami, wypożyczalnią, pomieszczeniem do wypoczynku,kładka z wieżą schodową i windą,plaża ze strzeżonym kąpieliskiem.
  • Park linowy oraz ściankę wspinaczkową – rzucamy Ci wyzwanie! Chcesz się przekonać, czy masz lęk wysokości i jak na Ciebie działa? Paraliżuje, czy przyprawia o przyjemny dreszczyk emocji? A może jest Ci zupełnie obcy? Gdy znajdziesz się kilka metrów nad ziemią, prawda zostanie obnażona! W skład parku linowego w WOSiR Szelment wchodzą trzy trasy: trasa niebieska – łatwa (złożona z 17 atrakcji), trasa czerwona – trudna (złożona z 20 atrakcji), trasa dziecięca. Na terenie parku znajduje się też wolnostojąca 8-metrowa ścianka wspinaczkowa o powierzchni użytkowej 80 m2. Ściankę tworzą różnorodne formacje (m.in. podwieszane, pionowe, typu rysa). Wyposażona jest w system asekuracji, na który składają się: punkty asekuracyjne, liny, specjalistyczna uprząż dla uczestników.
  • Minigolf – to kolejna z letnich atrakcji w ofercie WOSiR Szelment. Pole do minigolfa zlokalizowane jest w pięknym otoczeniu – u podnóża Góry Jesionowej, nad jeziorem Szelment Wielki. Na powierzchni 3000 m2 znajduje się 18 dołków o zróżnicowanej skali trudności.
  • Paintball - stań do pozorowanej walki wraz ze swoją drużyną. Wykaż się sprytem, determinacją i umiejętnością podejmowania szybkich decyzji. Pokaż rywalowi, kto jest lepszy! Weź udział w emocjonującej grze w paintball! W kompleksie sportowo-rekreacyjnym WOSiR Szelment znajduje się profesjonalnie przygotowane pole do paintballa. Dysponujemy też kompletnym sprzętem do uprawiania tego sportu (markery – “broń”, kombinezony kamuflażowe, maski). Zapraszamy osoby indywidualne i grupy zorganizowane.

Zimą oferujemy:

  • Narty i snowboard – WOSiR Szelment posiada kompleksową ofertę dla miłośników białego szaleństwa – od noclegów po szkołę narciarską i snowboardu. Obiekty i teren przeznaczony do uprawiania sportów zimowych są położone w przepięknym zakątku północnej Suwalszczyzny u podnóża Góry Jesionowej nad jeziorem Szelment Wielki. Specyficzny klimat sprawia, że bywają zimy, kiedy sezon narciarski trwa ponad 100 dni.
  • Wypożyczalnię i serwis – nawet jeśli nie posiadasz własnego sprzętu, będzie to możliwe. Serdecznie zapraszamy do wypożyczalni sprzętu narciarskiego znanych producentów.Elan, Nordica, Daldello to wiodące i zaufane marki, które gwarantują najwyższą jakość sprzętu. A wszystko po to, by zapewnić Ci najlepszy komfort użytkowania.
  • Snowtubing – dodatkową atrakcją, która rozweseli i wprawi we wspaniałe samopoczucie osoby w każdym przedziale wiekowym, jest rynna do SNOWTUBINGU, którą bardzo szybko a zarazem bezpiecznie zjedziesz w dół stoku! Specjalnie przygotowanym wyciągiem wjedziesz na górę, siedząc wygodnie w pontonie. Nie wjazd wyciągiem jest jednak największą atrakcją. Zaraz po wyjeździe na górę, czeka Cię nie lada wyzwanie – zjazd w śnieżno-lodowej rynnie o długości ponad 250 metrów. Dostarczy Ci on sporo pozytywnych emocji, jak i adrenaliny. Z jazdy snowtubingiem korzystają nie tylko dzieci. Przez cały dzień będziemy mogli tam dostrzec masę dorosłych, świetnie bawiących się na kawałku gumy pędzącym w specjalnym torze. Wieczorami, po szusach na nartach dzięki oświetleniu toru możesz z niego korzystać do późnych godzin wieczornych.
  • Snowpark - dla wszystkich miłośników freestyle’u i mocnych wrażeń w ośrodku WOSiR Szelment przygotowaliśmy profesjonalny snowpark, w którym w zależności od warunków śniegowych i zapotrzebowania do dyspozycji jest ponad 8 przeszkód. Snowpark w naszym ośrodku jest oświetlony oraz sztucznie naśnieżany, dzięki czemu nie jesteśmy uzależnieni od opadów śniegu oraz zachód słońca też Wam nie przeszkodzi w ciśnięciu progresu oraz rozwijaniu zajawki freestylowej.

Dodatkowe atrakcje:

  • Suna – sauna należy do znanych od wieków zabiegów fizjoterapeutycznych z wykorzystaniem ciepła. Możesz być zdrowszy. Skandynawowie podkreślają, że w pełni pozytywny wpływ sauny odczuje ten, kto połączy zabieg przegrzania ciała z zabiegiem nagłego ochładzania. Stąd zwyczaj wskakiwania do przerębla po rozgrzaniu w tradycyjnej saunie. Nie jest to konieczne, jeśli wolisz wziąć prysznic lub skorzystać ze specjalnego wiadra, pełnego zimnej wody, spotykanego i w naszej sunie. W naszym ośrodku odkryjesz możliwości zażywania kąpieli w przeręblu jak i wykorzystania  pryszniców znajdujących się w jednym pomieszczeniu, do tego zrelaksujesz się w oddzielnym specjalnie przygotowanym do tego pomieszczeniu. Serdecznie zapraszamy.

Udogodnienia

Informacje dodatkowe

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Jeleniewo, Podlaskie
Szelment 2, 16-404 Jeleniewo
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu