Geo-Park Glinka

Miasto
Kontakt Glinka 4
34-371 Ujsoły

kom.: 574 377 101
e-mail: cksirujsoly@gmail.com

Opis

Geo-Park Glinka znajduje się we wsi Glinka, w gminie Ujsoły.

Każdy kto lubi łączyć bliskość natury z aktywnym wypoczynkiem, powinien odwiedzić Geo-Park. Nasza atrakcja posiada szeroką ofertę dla osób w każdym wieku, dzięki czemu nikt nie będzie się u nas nudził.

Na odwiedzających Geo-Park Glinka czeka:

Tyrolka - to zjazd na linie nad przepaścią na wysokości 30 metrów! Jedni podczas zjazdu zachwycają się widokiem kamieniołomu "z lotu ptaka" a inni skupiają się na poczuciu prędkości, jakie towarzyszy tej atrakcji. Jest to najdłuższa tyrolka w regionie - długość 220 metrów - gwarantująca niezapomniane wrażenia i wzrost adrenaliny!

Ściana wspinaczkowa - dwie wysokie sztuczne ściany (17 m i 12 m), stojące na wolnym powietrzu, o różnych stopniu trudności, pięknie położone, sprawiające wrażenie naturalnych ścian wspinaczkowych niejednego wprawiają w zachwyt! A może by tak spróbować wspinaczki? Doskonała możliwość by sprawdzić swoją kondycję ale także szansa na pokonanie swoich słabości takich jak lęk wysokości czy przestrzeni.

Park linowy – posiadamy park linowy dla dzieci i dorosłych. Park linowy dla dorosłych posiada trzy poziomy trudności i w trakcie pokonywania tras należy zmierzyć się z 37 przeszkodami, co nierzadko okazuje się nie lada wyzwaniem. Natomiast park linowy dla dzieci mieści dwa poziomy trudności z 12 przeszkodami, których pokonanie z pewnością ucieszy najmłodszych a być może rozbudzi ciekawe zainteresowania i pasje?

Kąpieliska - na terenie Geoparku znajdują się dwa zbiorniki wodne, nadzorowane przez wyszkolonych ratowników, którzy dbają o bezpieczeństwo gości, korzystających z basenów. Duże kąpielisko ma 110 m długości i 30 m szerokości a jego głębokość sięga od 1,6m do około 2,5m. Brodzik dla dzieci jest o wymiarach 30 m na 10 m, a jego głębokość wynosi 0,3m. Baseny cieszą się ogromną popularnością wśród odwiedzających ze względu na brak podobnych obiektów w okolicy, a podczas upalnych dni niosą szczególne odprężenie i wytchnienie. Ponadto kąpiel w otoczeniu odkrytych skałek, będących pozostałością po dawnym kamieniołomie, bliskość lasu, odgłosy natury umożliwiają pełen relaks.

Plac zabaw - znajduje się tutaj także plac zabaw z dużą piaskownicą, zjeżdżalniami, huśtawkami, drewnianymi zestawami do zabaw, które na pewno sprawią radość najmłodszym a dorośli w tym czasie mogą nacieszyć oko pięknem kompleksu, jakim jest Geopark w Glince i otaczającej go przyrody.

Wiaty - na terenie Geoparku istnieje możliwość wynajęcia wiat, w których z pewnością uda się niejedna impreza z rodziną czy przyjaciółmi przy grillu lub przy ognisku.

Sala konferencyjna - na terenie obiektu znajduje się sala konferencyjna, dostosowana do organizacji wszelkich spotkań biznesowych, konferencji, szkoleń, eventów, wesel, komunii i wszystkich innych imprez okolicznościowych. Sala jest klimatyzowana, z dostępem do urządzeń multimedialnych, przystosowana do pomieszczenia 30 osób.

Pizzeria - a kiedy dopadnie Cię głód, po zmaganiach na tyrolce, ściance czy w parku (latem po wyczerpujących harcach wodnych w basenie) koniecznie skosztuj pysznej "Geo-Parkowskiej" pizzy wyrabianej na miejscu i pieczonej w piecu, którą zachwalał już niejeden głodny turysta.

Cennik:

Tyrolka:

 • 1 zjazd: bilet zwykły – 15 zł, bilet ulgowy – 13 zł
 • 2 zjazdy: bilet zwykły – 23 zł, bilet ulgowy – 20 zł
 • 3 zjazdy: bilet zwykły – 30 zł, bilet ulgowy – 26 zł
 • Każdy następny zjazd: bilet zwykły – 10 zł, bilet ulgowy – 9 zł

Ścianka wspinaczkowa:

 • Bilet normalny: z asekuracją (1 przejście) – 45 zł, samoasekuracja – 30zł
 • Bilet ulgowy: z asekuracją (1 przejście) – 40 zł, samoasekuracja – 25 zł

Park linowy duży:

 • 1 poziom: bilet zwykły – 18 zł, bilet ulgowy – 13 zł
 • 2 poziomy: bilet zwykły – 30 zł, bilet ulgowy – 25 zł
 • 3 poziomy: bilet zwykły – 40 zł, bilet ulgowy – 30 zł

Park linowy mały:

 • 1 poziom: dzieci – 10 zł
 • 2 poziomy: dzieci – 18 zł

Kąpielisko:

 • Cały dzień: bilet zwykły – 17 zł, bilet ulgowy – 10 zł
 • Karnet na okres dłuższy niż 7 dni: bilet zwykły – 12 zł/1 dzień, bilet ulgowy – 8 zł/1 dzień

Wynajęcie wiaty:

 • Bez drewna: 50 zł
 • Z drewnem: 140 zł
Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Ujsoły, Śląskie
Glinka 4, 34-371 Ujsoły
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu