Bałtowski Kompleks Turystyczny

Miasto
Kontakt ul. Bałtów 8a
27-423 Bałtów

tel.: 41 264 14 21
tel./fax/: 41 264 14 20
e-mail: rezerwacja.baltow@jurapark.pl

Opis

Bałtowski Kompleks Turystyczny to największy obiekt o charakterze naukowo – rozrywkowym w Polsce.

W Bałtowie znajduje się jeden z trzech parków tematycznych stworzonych przez Stowarzyszenia Delta.  Dwa pozostałe obiekty to JuraPark Solec Kujawski (położony pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem) oraz Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie  koło Opola.

Atrakcje turystyczne Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego to:

- JuraPark - park dinozaurów . Zajmuje obszar 3,5 ha. Ścieżka dydaktyczna wiedzie wśród ponad 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Podzielona jest chronologicznie na okresy geologiczne, dzięki czemu możemy poznać następujące po sobie gatunki zwierząt.  Obok każdego modelu stoi tablica opisowa, z najważniejszymi informacjami na temat danego gatunku. Dinozaury w  JuraParku wykonane są w naturalnych rozmiarach. Największym ulubieńcem dzieci jest oczywiście król dinozaurów – T-Rex oraz łagodny i sympatyczny avaceratops.  Ścieżka kończy się wejściem do Muzeum Jurajskiego. Park dinozaurów jest przygotowany do indywidualnego zwiedzania. Zalecamy jednak wspólne wyjście z przewodnikiem. Informacja o godzinach zwiedzania z obsługą przewodnika znajduje się w punkcie przewodnickim, tuż za bramą JuraParku.

- Muzeum Jurajskie - dwie sale muzealne wypełnione są eksponatami pochodzącymi z różnych części świata (skamieniałości i minerały). Większość z nich pochodzi z samodzielnych wypraw JuraPark Explorer Team’u.

- Prehistoryczne Oceanarium - głębia oceanu pokazana za pomocą trójwymiarowego przekazu. Wśród prezentowanych rekonstrukcji zobaczyć możemy  m.in.: megalodona, mozazaura, liopleurodona, plezjozaura i wiele innych. Uwaga! Niektóre sceny mogą budzić silne emocje u małych dzieci. 

- Zwierzyniec Bałtowski - to safari zajmuje obszar około 60 hektarów. Zobaczymy tu liczne gatunki egzotycznych zwierząt z różnych kontynentów. Zwierzęta te żyją na otwartej przestrzeni, w warunkach zbliżonych do ich naturalnego środowiska (żubry, jelenie, daniele, bydło szkockie, bydło watussi, różne gatunki kóz i owiec, strusie i inne). Po terenie Zwierzyńca poruszamy się żółtym, amerykańskim schoolbusem. Dolny Zwierzyniec zamieszkały jest przez drobne ssaki (małpki makaki, kuce, owce, surykatki, szopy i inne) i kolorowe ptaki (papugi, gołębie, bażanty, łabędzie, kaczki, żurawie i inne). Tą część Zwierzyńca zwiedzamy pieszo.

-Cinema 5D - Kino Emocji – dzięki nowoczesnej technologii widz staje się aktywnym uczestnikiem scen odgrywanych na ekranie. Prócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogą doznać innych wrażeń zmysłowych – dźwiękowych, ruchowych, dotykowych.

- Sabatówka - świat wiedźm i czarownic. Animatorzy zachęcą do wspólnej zabawy każdego, bez względu na wiek. To jedyne miejsce, gdzie można dowiedzieć się jak przygotować tajemniczy eliksir na wszelkie dolegliwości i smutki.

- Park Rozrywki - rozrywka dla całej rodziny, znajdują się tu takie urządzenia jak: karuzele, statek piracki, family coaster, urządzenia wodne, gokarty, eurobungy, baseny z kulkami, automaty do gier i wiele innych,

- Rollercoaster – kolejka grawitacyjna, długość wyciągu wynosi 135 m, długość zjazdu - 382 m, maksymalna prędkość zjazdu - ok. 40 km/h. Prędkość wózka może być regulowana przez uczestnika w zależności od odwagi.

-Stary Młyn – ponad 100 letni i ciągle działający młyn. Tutaj możemy zobaczyć proces przemiany ziarna w mąkę.  Część przestrzeni została zaadoptowana na potrzeby galerii z dziełami sztuki pięknej jak i użytkowej (zabawki, wyroby wikliniarskie i garncarskie) będące efektem pracy artystów z regionu.

-Skansen Pszczeli – na terenie skansenu możemy zapoznać się z różnymi formami uli – od najbardziej pierwotnych po nowoczesne. Dowiemy się o wybitnym znaczeniu pszczół dla istnienia człowieka. Ci którzy dysponują dużą ilością czasu mogą również skorzystać ze zbawiennej roli domków do inhalacji powietrzem z ula.

-Kraina Koni - ośrodek oferujący przejażdżki konne pod opieką instruktora, wycieczki wozem turystycznym po terenie Bałtowa, zwiedzanie stajni. Ośrodek prowadzi również naukę jazdy na każdym stopniu zaawansowania. Zajmuje się również organizacją zawodów i inscenizacji historycznych.

-Żydowski Jar - Zaginiony Świat Dinozaurów - spacer ścieżką przyrodniczą, gdzie przy wysokich ścianach wąwozów napotykamy autentyczne tropy dinozaurów.

- Gościniec „Bałtowski Zapiecek” – tuz za rollercoasterem znajduje się nowo oddana restauracja. Szef kuchni poleca tradycyjne dania kuchni polskiej oraz niezwykłe kompozycje kuchni egzotycznej.  Bogate menu dla dzieci i pyszne desery zachęcą do posiłku niejednego niejadka. Restauracja posiada swój park rozrywki oraz wewnętrzne sale zabaw.

NOWOŚĆ 2018! POLSKA W MINIAURZE
Historia zaklęta w murach zamków

Polska w Miniaturze to obszar o powierzchni ok. 1 hektara, uformowany na kształt Polski z zaznaczonymi głównymi rzekami, jeziorami, krainami geograficznymi.  50 miniatur zamków i pałaców stanowiących najciekawsze zabytki architektoniczne powstałe na przestrzeni 500 lat, a znajdujące się obecnie w granicach Polski.

Modele reprezentują ( w skali 1:25) najciekawsze zabytki architektoniczne powstałe w różnych okresach historycznych (od średniowiecza po wiek XIX), a leżące obecnie na terenie Polski. Miniatury wykonane z niezwykłą precyzją i dbałością o szczegóły, oddają wygląd obiektów z okresu ich świetności. Zwiedzający poznają zarówno zamki piastowskie, jak i twierdze krzyżackie, zarówno wygodne rezydencje, jak i pograniczne warownie, zarówno gotycki „olbrzymy”, jak i filigranowe pałacyki.

BAŁTÓW ZIMĄ

Wioska Świętego Mikołaja – co roku w grudniu do Bałtowa przybywa Święty Mikołaj. Razem z ekipą pracowitych elfów oraz resztą swoich bajkowych przyjaciół czeka na dzieci i ich rodziców w sowjej chacie. Obok Wisoki Świętego Mikołaja znajduje się ogromny zimowy Park Rozrywki, w którym nikt nie będzie się nudził.

Stacja narciarska „Szwajcaria Bałtowska” -  to największy ośrodek narciarski w województwie świętokrzyskim. Wyposażony jest  w najnowocześniejszą infrastrukturę techniczną w postaci systemu sztucznego naśnieżania i odwadniania, a jego oświetlenie pozwoli na wydłużenie czasu korzystania z zimowych atrakcji do późnych godzin nocnych. Systematyczne ratrakowanie tras zapewnia komfort jazdy nawet najbardziej wymagającym narciarzom.

- 5 (niebieskich) tras narciarskich o łącznej długości 2500 metrów.
- 4-osobowa kolej linowa krzesełkowa o przepustowości 2400 os./godz.
- dwa nowoczesne wyciągi orczykowe o łącznej przepustowości 1500 os./godz.
- dwa wyciągi o długości 100 m każdy – szkółka narciarska.

NOCLEGI

Na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego znajdują się całoroczne domki wypoczynkowe. Domki podzielone są ze względu na standard na domki typu schroniskowego i rodzinnego. Informacje i cennik noclegów na stronie http://www.juraparkbaltow.pl/zaplanuj-wizyte/noclegi/

Obok kompleksu znajdują się liczne gospodarstwa agroturystyczne – www.agrobaltow.pl

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Bałtów, Świętokrzyskie
ul. Bałtów 8a , 27-423 Bałtów
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu