Kompleks Świętokrzyska Polana

Miasto
Kontakt Laskowa 95, Chrusty,
26-050 Zagnańsk
tel. +48 41 2016 212
info@swietokrzyskapolana.pl

Opis

Kompleks Świętokrzyska Polana – doskonałe miejsce dla osób chcących wypocząć, zrelaksować się, a jednocześnie spędzić ciekawie czas wraz ze swoimi dziećmi.

Zaledwie kilka kilometrów od Kielc, w samym sercu Gór Świętokrzyskich, położony jest Kompleks Świętokrzyska Polana – doskonałe miejsce dla osób chcących wypocząć, zrelaksować się, a jednocześnie spędzić ciekawie czas wraz ze swoimi dziećmi. Kompleks ten jest odwiedzany nie tylko przez turystów, którzy kochają aktywnie spędzać swój urlop, ale także przez wycieczki szkolne czy zielone szkoły. Dzięki atrakcjom, dzieci będą mogły tutaj nie tylko się zintegrować i pobyć z rówieśnikami, ale również poznać wiele ciekawostek i przez zabawę nauczyć się poszerzyć swoją wiedzę. Głodni wiedzy podróżnicy z pewnością nie będą się tutaj nudzić! Oto przegląd tego, co na Was czeka w Kompleksie Świętokrzyska Polana.

Najważniejsze atrakcje Kompleksu Świętokrzyska Polana

Oceanika

Każdy wędkarz i miłośnik podwodnego życia oraz bajek o odważnej rybce o imieniu Nemo powinien odwiedzić Oceanikę. To ponad 290000 litrów wody zamieszkiwanej przez zwierzęta z jezior, mórz i oceanów ze wszystkich zakątków świata. Oceanika to największe tego typu miejsce w Polsce, w którym będziecie mogli podziwiać niezwykłe gatunki ryb i wodnych stworzeń oraz roślinności wodnej w jej naturalnych warunkach, a takie właśnie zostały tutaj odtworzone. Wśród ponad 500 gatunków zwierząt żyjących w Oceanice, są tu również takie, które zamieszkują już wyłącznie zbiorniki akwarystyczne. Jeśli więc fascynuje Was podwodne życie – wybierzcie się na wycieczkę po niezwykłym świecie Oceaniki.

Park Miniatur

Park Miniatur pozwoli odbyć Wam niezwykłą i pełną przygód podróż po Ziemi Świętokrzyskiej. Zobaczycie tutaj najważniejsze budowle i zabytki regionu, poznacie ich fascynującą historię oraz przeniesiecie się do przedchrześcijańskich czasów, kształtowania się państwa polskiego, jak również epoki wielkich bitew i silnego rozwoju gospodarczego ery przemysłowej. Pozwolą Wam w tym miniatury charakterystycznych zabytków rozmieszczonych na planie województwa świętokrzyskiego dokładnie w tym samym miejscu, w którym znajdują się w rzeczywistości. Dzięki nim odbędziecie pełną ciekawostek lekcję historii, której na pewno nie zapomnicie na długo.

Kraina zabawy

To prawdziwy raj dla wszystkich dzieci, które będą mogły tutaj oddać się beztroskiej zabawie i szaleństwu. Na Krainę zabawy w Kompleksie Świętokrzyska Polana składają się: park linowy, Brzozowa Zagroda, dmuchańce, łódeczki i eurobungee.

Park linowy

Park linowy posiada dwie trasy o różnym stopniu trudności i zaawansowania. Tutaj zarówno najmłodsze dzieci, jak i bardziej doświadczona młodzież, będą mogli spędzić czas na świeżym powietrzu biegając po zawieszonych nad ziemią mostach, torach z przeszkodami i bawić się na linach.

Brzozowa Zagroda

W Brzozowej Zagrodzie zaprzyjaźnicie się z takimi zwierzętami, jak: puchate króliki, świnki wietnamskie, owce miniaturki, które będziecie mogli pogłaskać i nakarmić. Dzięki temu każde dziecko będzie miało możliwość obcowania z naturą i poznania zwierząt, których nie widuje na co dzień.

Dmuchańce i łódeczki

Na najmłodszych czekają dmuchane atrakcje, które pozwolą im się wyskakać, wyszaleć i spożytkować drzemiącą w nich energię. Wszystkie dmuchańce pochodzą z podwodnego świata, dzięki czemu maluchy będą mogły poczuć się jak na ogromnym statku i zjechać z gigantycznego delfina o wysokości 10 metrów. W upalne, letnie dni, dzieci będą mogły orzeźwić się na wodnych łódeczkach pływając w płytkim basenie. To będzie dla nich doskonała frajda!

Eurobungee

Pociechy, którym nie wystarczy dmuchane szaleństwo, będą mogły wyskakać się także na 8-metrowym eurobungee. To całkowicie bezpieczna zabawa już od 2 roku życia, dzięki której dzieci będą mogły skakać w przestworzach.

Na terenie Kompleksu Świętokrzyska Polana, poza wspomnianymi atrakcjami, znajduje się także basen oraz hotele, które nieustannie przyjmują gości – zarówno turystów, jak uczniów szkół. Jeśli więc poszukujecie odpowiedniego miejsca na urlop ze swoimi pociechami lub ośrodka na zieloną szkołę – wybierzcie się do Kompleksu Świętokrzyska Polana.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Zagnańsk, Świętokrzyskie
Laskowa 95, 26-050 Zagnańsk
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu