Park Miniatur Zamków Jurajskich

Miasto
Kontakt Inwałd 1
34-120 Inwałd

Opis

Na terenie malowniczych terenów Jury Krakowsko-Częstochowskiej położony jest Jurajski Gród – Park Miniatur Zamków Jurajskich.

Dzięki niemu w ciągu jednego dnia zwiedzicie najpiękniejsze jurajskie warownie z czasów Kazimierza Wielkiego. Tutaj przejdziecie szlakiem średniowiecznych zamków królewskich. Jak mówi dawne, polskie przysłowie, Kazimierz Wielki „zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną”, a zamki zbudowane w czasach jego panowania były prawdziwymi perłami architektonicznymi Polski, którymi możemy chwalić się po dziś dzień.

W Parku Miniatur Zamków Jurajskich przejdziecie szlakiem jurajskich warowni zgodnie z ich rozmieszczeniem topograficznym. Dzięki makietom wykonanym z kamienia wapiennego w skali 1:20 ujrzycie wszystkie szczegóły jednych z najpiękniejszych polskich zamków, a także poznacie ich niezwykłą historię.

Dzięki temu wspaniałemu miejscu przeniesiecie się na tereny Ojcowskiego Parku Narodowego, w którym oryginalnie można podziwiać Maczugę Herkulesa. Jej pomniejszoną wersję zobaczcie także w Parku Miniatur Zamków Jurajskich.

Park Miniatur Zamków Jurajskich to miejsce doskonałe na odpoczynek dla wszystkich miłośników historii, którzy uwielbiają łączyć relaks z nauką i zdobywaniem wiedzy. Miejsce to odwiedzają także osoby, które z dala od zgiełku miasta pragną w ciszy i spokoju zorganizować grilla, piknik czy imprezę integracyjną.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Inwałd, Małopolskie
Inwałd 1 , 34-120 Inwałd
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu