Zatorland – kompleks parków rozrywki

Miasto
Kontakt ul. Parkowa 7
32-640 Zator

kom.: 667 979 220

Opis

Chcecie na własne oczy zobaczyć największe gady, jakie kiedykolwiek zamieszkiwały Ziemię?

Poczuć ten niezwykły dreszczyk emocji, który będzie Wam towarzyszył na każdym kroku pośród modeli dinozaurów wyglądających jak żywe olbrzymy? Marzycie o tym żeby znaleźć się w wiosce świętego Mikołaja i podejrzeć od kuchni pracę Elfów? A możecie chcecie przez chwilę poczuć się jak w bajce i zobaczyć swoich ulubionych bohaterów z dzieciństwa? To wszystko będzie możliwe w Zatorze, zaledwie 50 kilometrów od Krakowa i 55 kilometrów od Katowic.

Zatorland to połączenie 5 niezwykłych parków, w których będziecie mieli okazję zobaczyć ruchome dinozaury, mitologiczne postaci i budowle, ogromne owady i przenieść się do bajkowego świata kreskówek i animacji oraz wioski świętego Mikołaja w Laponii. Czeka na Was tutaj mnóstwo atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i dla nieco starszych.

Dinozatorland – Park Ruchomych Dinozaurów

Największy nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie tego typu park, w którym znajdziecie ruchome modele największych gadów zamieszkujących niegdyś naszą planetę. To nie lada gratka dla miłośników paleontologii, ale również najmłodszych dzieci, które oko w oko będą mogły stanąć z modelem wybranego dinozaura. W Dinozatorland jest ich ponad 100, a do tego paleontologiczne eksponaty znajdujące się w tutejszym muzeum.

Dodatkowych emocji i wrażeń z pewnością dostarczy T-Rex, który podobnie, jak pozostałe modele, wydaje przerażające dźwięki i rusza się – dzięki temu jest on główną atrakcją wycieczki! Na samym końcu ścieżki edukacyjnej z dinozaurami czeka na Was Muzeum Szkieletów i Skamieniałości z ekspozycją ukazującą procesy powstawania skał, a także skamieniałe zwierzęta.

Dinozatorland to także nauka poprzez zabawę. Najmłodsi będą tutaj mogli wziąć udział w warsztatach młodego paleontologa, sami dokonać wykopalisk, co będzie dla nich niezwykłą lekcją historii i biologii.

Park Mitologii na wodzie

Chcecie przenieść się do antycznego świata bogów, herosów i mitycznych stworzeń? Spotkać się z Zeusem, Achillesem walczącym z Hektorem, poznać Dedala i Ikara? Park Mitologii w Zatorland to kilkadziesiąt pływających na wodzie scen ze znanymi postaciami antycznymi. To także rekonstrukcje słynnych budowli – wejdziecie tutaj do wnętrza konia trojańskiego, zobaczycie świątynię Apollina z Delf czy słynny labirynt Minotaura.

Park Owadów

Widzieliście kiedyś muchę wielkości człowieka? Gigantyczną biedronkę lub ogromną mrówkę? Zobaczycie je w Parku Owadów w Zatorze! Znajdziecie tutaj 16 modeli mikroskopijnych owadów w wielkości człowieka. Dzięki temu będziecie mogli z bliska obejrzeć elementy budowy ich ciała, które niewidoczne są gołym okiem na co dzień. To kolejna fantastyczna dawka wiedzy podana w przystępnej formie. Uzupełnieniem wystawy gigantycznych owadów jest ekspozycja okazów z różnych zakątków świata: Tajlandii, Marka czy Rosji.

Park Bajek

Bajkowy park Zatorlandu to niezwykłe miejsce, w którym najmłodsi mogą poczuć się przez chwilę jak bohaterowie swoich ulubionych kreskówek czy filmów animowanych, a dorośli przenieść się do czasów dzieciństwa. Pośród ścieżek Parku Bajek spotkacie znane postaci literackie. W zamieszkiwanych przez nie domkach będziecie mogli posłuchać także bajek czytanych przez lektorów, wziąć udział w odgadywaniu zagadek i świetnie spędzić swój czas całą rodziną.

Park Świętego Mikołaja w Krainie Bajek

Czy marzyliście kiedyś o tym żeby spotkać Świętego Mikołaja? Poznać renifera Rudolfa i Elfy – najlepszych pomocników? Nie musicie już ukradkiem skradać się do pokoju żeby podejrzeć świętego Mikołaja rozdającego prezenty. Teraz możecie go zobaczyć w Zatorze! Zawitajcie do prawdziwej wioski świętego Mikołaja rodem z Laponii!

Moc atrakcji, niezwykła dawka wiedzy i radość dla całej rodziny – to wszystko czeka na Was w parku rozrywki Zatorland.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Zator, Małopolskie
ul. Parkowa 7 , 32-640 Zator
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu