Średniowieczna Osada Górnicza w Złotym Stoku

Miasto
Kontakt ul. Złota 2
57-250 Złoty Stok

tel.: 74 817 61 27

Opis

Znajdują się w niej urządzenia zbudowane w skali 1:1, które działają o czym może przekonać się każdy odwiedzający to miejsce.

Wszystkie urządzenia znajdujące się w osadzie powstały na podstawie średniowiecznych rycin Georgiusa Agricoli i zachwycają swoim imponującym rozmiarem oraz rozmachem z jakim zostały wykonane. Jest to jedyne takie miejsce w Europie, gdzie osada średniowieczna została tak dokładnie i bogato urządzona w urządzenia repliki górniczej.

W Średniowiecznej Osadzie Górniczej w Złotym Stoku zwiedzający mogą zobaczyć wszystkie rodzaje średniowiecznych urządzeń technicznych, takich jak: kierat, potężne młyńskie koła, czy też hutę i stęporowe kruszarki. Każde z urządzeń można wprowadzić w ruch dzięki sile własnych mięśni.

Dodatkowo na zwiedzających czeka tajemniczy oraz niezapomniany Labirynt Strachu. Chata Kata znajdująca się w osadzie jest ostatnim etapem wędrówki. Można w niej zobaczyć jakie kary groziły przestępcom w średniowieczu, a także czym tak naprawdę zajmował się kat.

Odwiedzający Średniowieczną Osadę Górniczą mogą także skorzystać z przejażdżki czołgiem, który został skonstruowany według pomysły Leonarda da Vinci. To jedyny eksponat w Polsce, który jest w pełni mobilny. Na najmłodszych odwiedzających czeka średniowieczny plac zabaw, gdzie czeka na nich zabawa oraz zabawki jakimi bawiono się w odległych czasach. 

 


Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości https://www.naszeszlaki.pl/ .

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Złoty Stok, Dolnośląskie
ul. Złota 2 , 57-250 Złoty Stok
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu