Biebrzański Park Narodowy

Miasto
Kontakt Osowiec-Twierdza 8
19-110 Goniądz

tel.: 85 738 06 20
tel.: 85 738 30 00
fax.: 85 738 30 21
e-mail: sekretariat@biebrza.org.pl

Opis

Biebrzański Park Narodowy jest największym parkiem narodowym w Polsce, w tym roku obchodzi jubileusz 25-cio Lecia powołania.

Jest jednym z największych i najlepiej zachowanych w Europie obszarów podmokłych tego typu, czyli nizinnych, bagiennych dolin rzecznych. Dolina Biebrzy na prawie całej długości zachowała naturalny charakter z niezwykle bogatym światem roślin i zwierząt. Tu od wieków człowiek żyje w zgodzie z rytmem rzeki, szanując jej prawo do wiosennych (a także jesienno-zimowych) wylewów.

Biebrzański Park Narodowy jest atrakcyjny o każdej porze roku – w okresie wiosennej eksplozji ptasiego życia; latem, gdy bagna i lasy zachwycają urodą dzikiej roślinności; jesienią, w czasie godowych turniejów łosi i jeleni; zimą,  gdzie spotkanie z łosiem jest pewne niemal na sto procent. Okolice BbPN są bardzo interesujące także ze względu na kulturę, historię, rękodzieło ludowe i kulinarne (biebrzańskie) smaki.

Turystów zapraszamy do Informacji Turystycznej w Centrum Edukacji i Udostępniania Biebrzańskiego Parku Narodowego w Osowcu-Twierdzy czynnej codziennie od  godziny 8.oo do 17.00 od 20 kwietnia do 10 września, w pozostałym okresie od poniedziałku do piątku od godziny 8.00 do 15.30. 

Na miejscu możliwość zwiedzenia nowej ekspozycji, zakupu kart wstępu, map, pamiątek i wydawnictw  oraz zaplanowania pobytu z pomocą naszych pracowników lub przewodników posiadających zezwolenia na wykonywanie usług przewodnickich.

Dla   turystów lądowych  udostępniamy: 127 km szlaków pieszych, 104 km szlaków rowerowych, szlak konny, 13 ścieżek edukacyjnych i 4 ścieżki biegowe. Dla turystyki wodnej udostępniono 7 szlaków o  długości 214 kilometrów. Przy szlakach wybudowaliśmy 19 wież widokowych, 15 platform widokowych, 13 wiat turystycznych, 31 schronów turystycznych oraz 8 kładek turystycznych  o długości prawie 5 kilometrów.

Wszystkie szczegółowe informacje o: szlakach turystycznych, przewodnikach, noclegach, polach namiotowych, wypożyczalniach sprzętu wodnego i turystycznego, obowiązujących przepisach i cennikach kart wstępu oraz licencji wędkarskich dostępne są na stronie www.biebrza.org.pl  w zakładce Turystyka.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Goniądz, Podlaskie
Osowiec-Twierdza 8, 19-110 Goniądz
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu