Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa "Nila" w Krakowie

Miasto
Kontakt ul. Wita Stwosza 12,
31-511 Kraków
tel. 12 41 00 796

Opis

Ideą przewodnią jest przedstawienie historii polskiej konspiracji niepodległościowej w szerokim kontekście historycznym, społecznym i politycznym I połowy XX w.

Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa "Nila" w Krakowie jest instytucją kultury upowszechniającą wiedzę o historii XX wieku, w szczególności skupiającą się na przedstawieniu dziejów II wojny światowej, Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego. Ideą przewodnią jest przedstawienie historii polskiej konspiracji niepodległościowej w szerokim kontekście historycznym, społecznym i politycznym I połowy XX wieku .

Siedziba Muzeum Armii Krajowej mieści się w zabytkowym budynku, będącym  fragmentem zaplecza logistycznego austro-węgierskiej Twierdzy Kraków. Rozmieszczona na trzech poziomach ekspozycja stała Muzeum pn. „Polskie Państwo Podziemne i jego siły zbrojne” to nowoczesna wystawa multimedialna połączona z prezentacją oryginalnych pamiątek ukazujących walkę i bohaterstwo polskiego społeczeństwa w obliczu wojny. Zwiedzający poruszając się w przestrzeni o wyjątkowej  narracji, wypełnionej obiektami historycznymi mogą zobaczyć m.in. rekonstrukcje czołgu Vickers, kadłuba brytyjskiego Halifaxa oraz rakiety V-2, przedstawionej w oryginalnej skali 1:1.

Oferta edukacyjna Muzeum corocznie rozszerzana jest o program nowych warsztatów edukacyjnych i lekcji muzealnych, a podróż przez ekspozycję z przewodnikiem stanowi niezapomniane i angażujące doświadczenie. „tAK Doświadczam” jest jednym z najbardziej adekwatnych haseł w odniesieniu do Muzeum AK i charakteru jego działalności oraz ekspozycji. Do szerokiej oferty zaliczają się działania animacyjne oparte o najnowsze formuły społecznej rozrywki jak pokój zagadek (Escape Room Wsypa), organizacja letnich i zimowych półkolonii dla dzieci i młodzieży, czy spotkań ze świadkami historii. Ponadto w przestrzeni poziomu +1 organizowane są cyklicznie wystawy o charakterze czasowym, rozbudowujące kontekst edukacyjny ekspozycji stałej, o wybrane i opracowane przez Zespół Muzeum postaci, wydarzenia i działania kształtujące losy Polaków w okresie XX wieku.

 

GODZINY OTWARCIA, CENY BILETÓW

od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 17:00
w niedzielę od 11:00 do 18:00
w soboty Muzeum jest nieczynne.

***********

Dla grup korzystających z oferty edukacyjnej lub z usług przewodnika istnieje możliwość zwiedzania Muzeum przed godz. 10.00, po uprzednim kontakcie telefonicznym.

**********

Szanowni Państwo, ostatnie wejście na wystawę następuje nie później niż 60 minut przed zamknięciem Muzeum dla zwiedzających. Kasa nie sprzedaje biletów na 60 minut, przed zamknięciem Muzeum.

Ceny biletów:

bilet normalny: 13,00 zł
bilet ulgowy: 7,00 zł.
bilet dla seniorów 7,00 zł.

Bilety rodzinne: 30,00 zł (2 osoby dorosłe + 2 dzieci lub jedna osoba dorosła + 3 dzieci).
Bilety dla seniorów (osoby powyżej 65. roku życia): 7,00 zł.
Posiadaczom Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+, Krakowskiej Karty Rodzinnej 4+ oraz Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem przysługuje 50% rabat na bilety normalne i ulgowe.

Zwiedzanie z przewodnikiem (język polski): 100,00 zł.
Zwiedzanie z przewodnikiem (język obcy): 150,00 zł.
Lekcja muzealna (dla grupy do 30 osób): 100,00 zł.
Korzystanie z usług związanych ze zwiedzaniem nie zwalnia z obowiązku uiszczenia opłaty za bilet.
Wykupienie lekcji muzealnej nie zwalnia z obowiązku uiszczenia stałej opłaty za bilet - 4,00 zł.

Warsztaty edukacyjne: 9,00 zł osoba.
W cenę wliczona została opłata za przewodnika. Minimalna liczba uczestników zajęć wynosi 15 osób.

Bilet specjalny: 1,00 zł
Niedziele: wstęp wolny.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Kraków, Małopolskie
ul. Wita Stwosza 12, , 31-511
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu