Muzeum Regionalne w Głogówku

Miasto
Kontakt ul. Słowackiego 1
48-250 Głogówek

tel.: 77 437 35 00
e-mail: muzeum.glogowek@gmail.com

Opis

Muzeum Regionalne w Głogówku jest instytucją, która działa z miłości do historii i sztuki.

Pracownicy tej placówki prowadzą szereg działań, takich jak: lekcje muzealne, usługa przewodnicka po mieście, współpraca z artystami pod kątem wystaw, koncertów i warsztatów. Instytucja mieści się w budynku przylegającym do XII wiecznej wieży strażniczo – więziennej. Wnętrze muzeum utrzymane jest w surowym, ceglanym klimacie, który sprzyja i dodaje charakteru każdej inicjatywie. Staramy się, aby każdy znalazł u nas inspirującą przestrzeń, dlatego współpracujemy z każdą grupą wiekową. W swojej ofercie posiadamy lekcje muzealne z zakresu historii, historii sztuki, historii literatury, historii architektury i etnografii. Wszystkie zajęcia odbywają się w muzeum bezpłatnie i organizowane są dla wszystkich chętnych po wcześniejszym umówieniu. Dzieci i młodzież czują się w tym miejscu bardzo swobodnie, bo zajęcia toczą się w sposób nastawiony na rozmowę i jak najlepsze zrozumienie tematu. Posiłkujemy się multimediami oraz autorskimi scenariuszami do lekcji muzealnych. W ramach swojej działalności, muzeum zajmuje się także organizacją życia muzycznego, jest organizatorem koncertów z cyklu Heuriger i Zaduszki Jazzowe. W murach muzeum odbywają się wystawy czasowe malarstwa, fotografii oraz rzeźby.

W Muzeum Regionalnym w Głogówku znajduje się także biuro Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena, który od ponad dwudziestu pięciu lat gości najlepszych muzyków z całego świata. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena odbywa się co roku na przełomie września i października i jego zadaniem jest upamiętnić pobyt genialnego kompozytora w Głogówku. Ma również przypomnieć, że to właśnie w tym mieście prekursor muzyki romantycznej pracował nad V Symfonią C-moll Op. 67., a IV Symfonią B-dur Op. 60 zadedykował głogóweckiemu hrabiemu Franzowi Joachimowi Wenzlowi von Oppersdorffowi.

Wstęp na wszystkie koncerty organizowane przez muzeum jest wolny.

Informacje na temat działalności muzeum można znaleźć na naszej oficjalnej stronie.

Informacje na temat koncertów oraz programu Festiwalu podawane są na bieżąco na oficjalnej stronie: www.silesianbeethovenfestival.com

Muzeum czynne jest od poniedziałku do piątku, w godzinach o 8.00 do 16.00. Staramy się dostosowywać nasz czas pracy dla odwiedzjących, dlatego przyjazd zorganizowanej grupy turystyczne można umawiać także na czas weekendu, jednak prosimy robić to ze znacznym wyprzedzeniem.

Cennik:

  • Wejście do muzeum, lekcje muzealne, warsztaty – bezpłatne.
  • Usługa przewodnicka – 150 zł od grupy.
Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Głogówek, Opolskie
Słowackiego 1, 48-250 Głogówek
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu