Muzeum Cebularza

Miasto
Kontakt ul. Szewska 4
20-086 Lublin

kom.: 690 199 160
kom.: 697 146 114
e-mial: muzeumcebularza@gmail.com

Opis

Na świecie istnieją skarby: skarby piratów, skarby zakopane w ziemi, skarby historyczne i skarby lokalne takie jak cebularz.

W Regionalnym Muzeum Cebularza podczas interaktywnego pokazu z udziałem legendarnej Esterki oraz piekarza Franka przedstawiona jest geneza powstania tego wspaniałego wypieku, który od setek lat napełnia żołądki i sprawia radość ludności z terenu Lubelszczyzny oraz ich gości. Podczas wizyty u nas każdy dowie się czegoś z historii Lublina, pozna legendę i przepis na cebularze oraz odkryje właściwości jego składników. W czasie pokazu na chwilę można stać się piekarzem przyczyniając się do powstania aromatycznych cebularzy.

Lekkość formy przekazu i elementy angażujące naszych gości pozwolą fantastycznie spędzić czas i poszerzyć wiedzę o Lubelszczyźnie (i nie tylko) poprzez zabawę zakończoną degustację.

Misją Regionalnego Muzeum Cebularza jest rozpowszechnianie wiedzy na temat cebularza w sposób przystępny oraz godny zapamiętania, co zwiększy rozpoznawalność tego ugruntowanego historycznie i kulturowo produktu regionalnego poza terenem Lubelszczyzny.

Jednocześnie propagowanie cebularza wśród mieszkańców Lublina i okolic pozwoli zwrócić uwagę i docenić istotę tradycji regionalnej.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Lublin, Lubelskie
Szewska 4, 20-086 Lublin
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu