Interaktywne Muzeum Rybactwa w Biskupinie

Miasto
Kontakt Biskupin 6
88-410 Gąsawa

kom.: 536 546 556
e-mail: rybybiskupin@wp.pl

Opis

Interaktywne Muzeum Rybactwa w Biskupinie powstało jak prywatna inicjatywa dr inż. Henryka Sobolewskiego.

Jego celem jest przybliżenie w przystępnej, nowoczesnej formie szerokiego spektrum kulturowego związanego z rybactwem, symboliką ryby oraz kulturą połowu i eksploatacji jezior w Polsce. Zaplecze merytoryczne ekspozycji stanowi dorobek naukowy oraz praktyczny Pana Henryka, ichtiologa i wieloletniego prezesa Gospodarstwa Rybnego w Łysininie.

Zwiedzanie Muzeum to interaktywna wędrówka przez świat jezior i historii, którą rozpoczynamy zaglądając do domu XIX wiecznego rybaka, poznając jego rodzinę i uczestniczyć w przygotowaniach do posiłku.

Wystawa podzielona jest na płynnie przechodzące w siebie sektory tematyczne, przybliżające kluczowe zagadnienia w sposób atrakcyjny wizualnie i dźwiękowo. Zwiedzający zapoznają się między innymi z głównymi technikami i technologiami połowów, gatunkami i morfologią ryb słodkowodnych, charakterystyką flory i fauny polskich jezior oraz tajnikami popularnej sztuki wędkowania.

Ponadto zwiedzający będą mieli okazję popłynąć w rejs ze starym rybakiem i posłuchać jego gawędy, zapoznają się z 50-letnią historią Gospodarstwa Rybackiego w Łysininie i obejrzą prywatną kolekcję zbiorów Pana Henryka Sobolewskiego.

Na zewnątrz muzeum znajduje się niezwykły, gigantyczny labirynt rybackich sieci, którego przebycie dostarczy niezwykłych wrażeń zarówno dzieciom, jak i dorosłym. 

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Gąsawa, Kujawsko-Pomorskie
Biskupin 6, 88-410 Gąsawa
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu