Termy Bania

Miasto
Kontakt ul. Środkowa 181
34-405 Białka Tatrzańska

tel.: 18 261 25 40
e-mail: bok@termabania.pl

Opis

Termy Bania są kompleksem wodnym umiejscowionym w Białce Tatrzańskiej, u stóp Tatr.

W ich skład wchodzą trzy niezależne strefy, ogromna liczba atrakcji nie tylko dla dorosłych, ale również dla najmłodszych oraz specjalna dodatkowa strefa funkcjonująca tylko w okresie letnim. Odwiedzający mogą korzystać z wszystkich atrakcji (z wyłączeniem strefy letniej) niezależnie od pory roku czy temperatury panującej za oknem. Termy Bania są ogromnym kompleksem, w związku z czym warto zarezerwować sobie troszeczkę więcej czasu na skorzystanie z wszystkich dostępnych rozrywek. O tym jak duży jest to obiekt niech świadczy fakt, iż sama powierzchnia lustra wody wynosi 2200 metrów kwadratowych.

Woda termalna, którą wypełnione są baseny rekreacyjne zewnętrzne i wewnętrzne wydobywana jest ze źródeł termalnych znajdujących na głębokości 2500 metrów i posiada temperaturę pomiędzy 34-38 stopniami Celsjusza. Temperatura w basenach jest o kilkadziesiąt stopni niższa niż podczas wydobywania, gdyż na samym początku woda ta ma 72 stopnie. Dzięki zachowaniu mikroelementów woda termalna nie traci swoich właściwości leczniczych. Po przez składniki siarczki, krzemionki, potasu, wapnia, magnezu i żelaza kąpiele w takiej wodzie wpływają między innymi na obniżenie poziomu stresu, poprawiają ciśnienie czy wspomagają proces odchudzania. Dzięki cyklicznym badaniom, którym poddawana jest woda, odwiedzający nie muszą martwić się o jej skład czy niedobór mikroelementów.

Znajdująca się w Termach Bania Strefa Zabawy została całkowicie podporządkowana pod wymagania najmłodszych uczestników. Dzięki specjalnie przygotowanym atrakcjom, dzieci wraz ze swoimi rodzicami mogą wspaniale spędzić czas na wspólnej zabawie. Karuzele wodne, kaskady, basen ze sztuczną falą, wodospad czy jacuzzi to tylko niektóre z rozrywek znajdujących się w Strefie Zabawy,  Cztery zjeżdżalnie o łącznej długości 300 metrów dostarczą nam wielu niezapomnianych doznań. Dla rodziców z dziećmi zostały stworzone zjeżdżalnie rodzinna oraz pontonowa, a osobom szukającym mocniejszych wrażeń polecamy skorzystać z krętej Anakondy bądź superszybkiej zjeżdżalni Turbo. Kolejnymi atrakcjami przeznaczonymi tylko i wyłącznie dla najmłodszych są Termusiowy brodzik, Wodny Plac Zabaw oraz plac zabaw na antresoli, który posiada mini zjeżdżalnię, wodnego węża czy magiczne wysepki.

Strefa relaksu jest przeznaczona dla osób, które chcą zaznać chwili spokoju i odpoczynku. Różnego rodzaju urządzenia do masażu wodnego mają na celu zapewnić odwiedzającym jak największy komfort oraz wprowadzić w nastrój odprężenia. Strefa ta została wyposażona także w leżanki wodne, których liczba przekracza 200. Termy Bania nie pozwolą zapomnieć nam o naszym żołądku oferując nam różnego rodzaju drinki czy posiłki, których możemy skosztować w samoobsługowej restauracji czy coctail barze. A czy może być coś lepszego od zjedzenia tradycyjnego polskiego dania w restauracji z widokiem na Tatry Wysokie?

Jeżeli chcecie się wyciszyć, troszeczkę polepszyć stan zdrowia bądź poprawić wewnętrzną harmonię warto udać się do Saunarium, które rozciąga na powierzchni 1000 metrów kwadratowych. Znajdziemy tutaj saunę fińską, łaźnię parową, grotę kamienną, saunę starą góralską oraz ruską banię. Każda z tych saun posiada inne właściwości, w związku z czym temperatury wahają się pomiędzy 45 a 100 stopniami Celsjusza, natomiast wilgotność minimalna wynosi 35 a maksymalna 100%. Ponadto w Saunarium będziemy mogli skorzystać z basenu z wodą chłodzącą, tężni solankowej, beczki z lodowatą wodą czy specjalnego basenu z termalną wodą siarkową. Osoby pragnące poprawić wygląd swojej skóry lub stan zdrowia mogą skorzystać z oferty SPA, która zawiera różnego rodzaju masaże czy zabiegi.

Wszystkie wcześniej opisane atrakcje są dostępne dla odwiedzających przez cały rok. Natomiast w okresie najgorętszych miesięcy na terenie kompleksu powstaje tak zwana Strefa Letnia, w zamyśle której głównymi odwiedzającymi mają być rodzice z dziećmi. Dmuchany Plac Zabaw, Mokry Plac Zabaw, Ślizg Wodny, Ogród Zabaw na Bani czy Suchy Plac Zabaw to atrakcje wchodzące w skład tejże strefy. Jest to istny raj dla najmłodszych odwiedzających, dla których najważniejsza jest dobra zabawa. Trochę starsze dzieci również znajdą coś dla siebie, gdyż obiekt został wyposażony w tyrolkę czy różne wiszące konstrukcje.

Dzięki ogromnej ilości atrakcji, takich jak place zabaw czy zjeżdżalnie, które przeznaczone są dla najmłodszych Termy Bania będą idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi. Dzięki Saunarium kompleks spełni oczekiwania osób poszukujących chwili spokoju i odprężenia. Bogata oferta SPA zachęci osoby, chcące wpłynąć na wygląd swojej skóry czy stan własnego organizmu. Miejsce to, przypadnie do gustu każdemu, więc jeżeli kiedykolwiek będziecie wybierać się na weekend bądź dłuższy pobyt w Tatry warto znaleźć jeden dzień bądź przynajmniej kilka godzin, aby skorzystać z atrakcji, które przygotowały dla Was Termy Bania.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Białka Tatrzańska, Małopolskie
Środkowa 181, 34-405 Białka Tatrzańska
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu