Aquapark Reda

Miasto
Kontakt ul. Morska 5
84-230 Reda

tel.: 58 382 35 00

Opis

Wybierając się na wakacje do Trójmiasta bądź na Półwysep Helski, warto zatrzymać się na dłuższą chwilę w miejscowości Reda.

W Redzie znajduje się jeden z najbardziej nowoczesnych aquaparków w całej Europie. Położony jest w odległości 45 kilometrów od Gdańska i 25 kilometrów od Władysławowa. Aquapark Reda jest pierwszym z polskich aquaparków, który w swojej ofercie posiada również usługi hotelowe dostępne dla zwiedzających. Jeśli zastanawiacie się czy posiadanie miejsc noclegowych nie jest na wyrost, to musicie wiedzieć, że Aquapark Reda posiada ogromny wachlarz atrakcji, dla których poświęcenie całego dnia może okazać się niewystarczające.

Castle Pool

Jak sama nazwa wskazuje, jest to basen wkomponowany w ruiny zamku, który według legendy został zatopiony przez ogromnego potwora z głębin – Krakena. Basen posiada bicze wodne, ławeczki z masażerami karku i pleców, dzięki którym możecie się odprężyć i zrelaksować. W zamku znajduje się także wiadro z wylewającą się wodą. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, iż wiadro posiada pojemność 400 litrów! Odpoczywając w ruinach zamku czy pływając po nieckach nie da się nie zauważyć wielkiego postumentu wcześniej wspomnianego potwora, który bacznie obserwuje odwiedzający zamek turystów.

Pirate Bay

Zatoka Piratów to idealne miejsce dla dzieci, które chciałyby choć przez chwilę stać się piratem. Okręt piratów? Jest. Armatki strzelające wodą? Są. Szalupa zawieszona na rufie okrętu? Oczywiście, że jest. Dodatkowo posiadająca własny wodospad. Oprócz okrętu, który wyposażony został w siedem zjeżdżalni, najmłodsi mogą bawić się głębokiej na 30 centymetrów niecce bądź odpoczywać na grzbiecie wieloryba.

Shark Slide

Prawdopodobnie największa atrakcja całego Aquaparku Reda. Zjeżdżalnia o długości 60 metrów rozpoczyna się od wskoczenia do paszczy rekina, a następnie prowadzi przez niesamowity tunel będący wkomponowany w akwarium pełnego rekinów. Jest to atrakcja przeznaczona dla nieco starszych turystów, gdyż pływające dookoła nas rekiny mogą wzbudzać odrobinę lęku.

Zjeżdżalnie

Aquapark Reda, oprócz wcześniej wspomnianej zjeżdżalni z rekinami, posiada w swojej ofercie także cztery inne, gwarantujące inny poziom emocji. Na terenie basenu możemy znaleźć zjeżdżalnię rodzinną, która jest idealnym miejscem dla rodziców z dziećmi. Na tej 48-metrowej zjeżdżalni możemy skorzystać z pojedynczych lub podwójnych pontonów. W Aquaparku znajdują się również trzy zjeżdżalnie zewnętrzne – pontonowa, świetlna oferująca kosmiczną przygodę oraz ekstremalna, będąca idealnym miejscem dla osób poszukujących mocnych wrażeń.

Wave Pool

Mimo, iż miasto Reda posiada dostępu do morza, udając się do Aquaparku możemy poczuć się jakbyśmy pływali w Bałtyku. Wave Pool jest basenem, w którym wytwarzane są sztuczne fale sięgające nawet 1,5 metra wysokości. Dryfowanie po wzburzonym basenie może okazać się wspaniałym miejscem do zabawy dla nieco starszych uczestników.

Aquapark Reda oferuje także 24-osobowe jacuzzi Volcano, które dzięki efektom świetlnym przypomina erupcję wulkanu. Jeżeli natomiast chcemy zobaczyć wszystkie tajemnice Aquaparku, polecamy wybrać się na spływ rzeką, dzięki której przez 315 metrów zwiedzimy wszystkie dostępne miejsca. Warto także odwiedzić Saunarium, na które składa się kompleks saun, w tym sauna leśna czy solna, jak również dwie łaźnie czy sauna sucha przeznaczona dla aż 70 osób.

Oprócz wodnych atrakcji Aquapark Reda posiada na swoim terenie Klockolandię oraz Papugarnię. Klockolandia jest miejscem przeznaczonym zarówno dla dzieci, jak również dla dorosłych. Możemy tutaj podziwiać wystawę klocków Lego, pobawić się klockami i zbudować własne konstrukcje lub spędzić miło czas w kawiarni. W Papugarni natomiast możemy pogłaskać czy nakarmić ponad 50 różnych papug.

Aquapark Reda jest idealnym miejscem na weekendowy wypad dla osób w każdym wieku. Atrakcje zostały przygotowane dla uczestników wszystkich kategorii wiekowych, w związku z czym każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla własnych potrzeb. Aquapark będzie dobrym miejscem także dla rodzin z dziećmi, które nie chcą całe dnie leżeć na plaży nad morzem.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Reda, Pomorskie
ul. Morska 5 , 84-230 Reda
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu