Konstancin-Jeziorna

Noclegi Konstancin Jeziorna

Konstancin-Jeziorna to miasto położone 20 kilometrów na południe od centrum Warszawy. Powstało w wyniku połączenia miast Skolimów-Konstancin i Jeziorna oraz kilku wsi w roku 1969. Obecnie to jedno z najbliżej położonych uzdrowisk nieopodal Warszawy, które oferuje zdrowotne noclegi.

Konstancin-Jeziorna położona jest nad dwoma rzekami, a otoczenie miasta przez jeziora wpływa bardzo pozytywnie na atrakcyjność okolicy, o czym świadczyć może między innymi mnogość obiektów noclegowych oraz ośrodków rekreacyjno-uzdrowiskowych.

Na terenie miasta znajdują się liczne atrakcje turystyczne oraz zabytki, w tym zabytkowy zespół Górnej Papierni, liczne wille, które przypominają zwiedzającym miasto o dawnej architekturze, obiekty sakralne i muzea a także Park Zdrojowy, na terenie którego znajduje się tężnia solankowa gdzie rozpylana jest solana z odwiertu o głębokości 1600 metrów. Z racji polepszania zdrowia – warto wybrać okoliczne noclegi.

Konstancin-Jeziorna to także liczne szlaki turystyczne – zarówno rowerowe jak i piesze. Wybierając jeden z nich możemy wyruszyć na 8-kilometrową przechadzkę lub na długi, 34-kilometrowy marsz. Dodatkowo funkcjonują tu ścieżki tematyczne (jak na przykład ścieżka „Śladami Stefana Żeromskiego”), które oprócz działania zdrowotnego są także ciekawą lekcją historii okolic.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu