Aquapark Kutno

Miasto
Kontakt ul. Kościuszki 54
99-300 Kutno

tel.: 24 357 56 00
e-mail: aquapar@mosir.kutno.pl

Opis

Kutno jest miastem położonym w województwie łódzkim, leżącym prawie w centralnym punkcie na mapie Polski.

Jako miasto, nie posiada ono zbyt wielu atrakcji, jednakże na jego terenie znajduje się Aquapark Kutno, który może okazać się ciekawym urozmaiceniem dla osób, które przejeżdżają przez centralną Polskę. Jeżeli akurat znajdujecie się w województwie łódzkim, czujecie się zmęczeni podróżą bądź chcecie po prostu zrobić sobie przerwę i odpocząć – Aquapark Kutno będzie idealnym miejscem dla Was.

Aquapark Kutno jest stosunkowo młodym obiektem, gdyż do użytku został oddany w 2012 roku. Rozciąga się on na terenie 3800 metrów kwadratowych, na których to znajduje się wiele atrakcji. Aquapark został wyposażony w basen pływacki o długości 25 metrów, w którym to minimalna głębokość wody wynosi 1,6m natomiast maksymalna 2m. Wzdłuż basenu pływackiego mieści się widownia mogąca pomieścić jednocześnie 150 osób. Basen rekreacyjny jest centralnym punktem kompleksu, gdyż zajmuje powierzchnię aż 290 metrów kwadratowych. Głębokość wody waha się w nim pomiędzy 0,9 a 1,2m. Basen ten jest wyposażony w ściankę wspinaczkową, urządzenia do masażu karku, gejzery powietrzne i leżanki. Jako ciekawostkę niech posłuży fakt, iż ścianka wspinaczkowa wyposażona została w herb miasta. Aquapark w Kutnie jest także przystosowany do osób niepełnosprawnych o czym świadczą instalacje ułatwiające korzystanie im z pewnych atrakcji oraz specjalny basen „rozgrzewkowy”.

Na terenie obiektu znajdują się  cztery zjeżdżalnie – dwie zewnętrzne i dwie wewnętrzne. Zewnętrzne przeznaczone są dla osób o mocniejszych nerwach i szukających większych wrażeń. Zjeżdżalnia kamikaze i tzw. czarna dziura rozciągają się na długości 80 metrów, a ich średnie spadki wynoszą 9-10%. Ponadto czarna dziura została wyposażona w efekty multimedialne, które tworzą jeszcze lepszą atmosferę i urozmaicają zjazd.

Na wewnętrzne zjeżdżalnie składają się zjeżdżalnia rodzinna kilkutorowa oraz kamikadze, których lądowiska znajdują się w basenie rekreacyjnym. Kompleks został wyposażony także w mały basen o głębokości od 0,7 do 0,9 metrów, dwa whirpoole oraz basen dla najmłodszych, który został wyposażony w specjalną zjeżdżalnię.

Jeżeli chcecie się trochę pomęczyć i zgubić niepotrzebne kilogramy bez wchodzenia do wody, to Aquapark Kutno będzie do tego idealnym miejscem, gdyż na jego terenie znajduje się sala do squasha, kręgielnia, „cardio siła”, czyli siłownia oraz strefa fitness.

Będąc w okolicach Kutna, warto znaleźć chwilkę czasu aby odwiedzić tamtejszy aquapark. Jeśli chcecie spędzić kilka godzin na zabawie w wodzie bądź skorzystać z dodatkowych atrakcji, które poprawią Waszą kondycję fizyczną, Aquapark Kutno będzie odpowiednim miejscem. Jednakże warto pamiętać, iż nie posiada on w swojej ofercie miejsc noclegowych oraz strefy saun czy odnowy biologicznej.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Kutno, Łódzkie
Kościuszki 54, 99-300 Kutno
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu