Kompleks Siemiatyckich Zalewów

Miasto
Kontakt Siemiatycze
17-300 Siemiatycze

Opis

Siemiatyckie zalewy wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną to jeden z flagowych produktów turystycznych województwa podlaskiego.

Co roku w sezonie letnim obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Siemiatycz oraz turystów.

Kompleks siemiatyckich zalewów tworzą trzy zbiorniki wodne. Pierwszy zalew położony jest najbliżej centrum miasta – sąsiaduje z terenem zielonym wykorzystywanym na potrzeby miejskich wydarzeń promocyjnych. Nad drugim zalewem znajduje się strzeżone kąpielisko z plażą, pływającym pomostem, boiskiem do siatkówki plażowej, siłownią zewnętrzną, placem zabaw, wypożyczalnią sprzętu wodnego. W każdy wakacyjny weekend na plaży miejskiej odbywają się wieczorne pokazy filmowe („Siemiatyckie Kino pod Gwiazdami'). Korzystanie z infrastruktury zalewów jest całkowicie bezpłatne. Wyjątek stanowi wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz wodny plac zabaw – stanowiące przedmiot działalności komercyjnej.

Zalewy nr 1 i 2 łączy ścieżka pieszo-rowerowa oraz rekreacyjna „trasa zdrowia”. W sąsiedztwie zbiorników znajdują się obiekty sportowe: stadion miejski, skatepark oraz zespół boisk m.in. do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki i kort tenisowy. Trzeci zalew to oaza spokoju uczęszczana głównie przez wędkarzy. W pobliskim lesie znajdują się dwie oznakowane trasy piesze długości 2,3 km i 6 km. Ścieżki są wykorzystywane przez amatorów biegania, przejazdów rowerowych, czy nordic walking zaś w sezonie zimowym – fanów narciarstwa biegowego.

cennik: korzystanie z kąpieliska i plaży miejskiej jest bezpłatne

kąpielisko strzeżone: tak (od 23.06. do 31.08., wt. - nd., w godz. 11:00 – 18:00)

 

 

Źródło: Miasto Siemiatycze https://www.siemiatycze.eu/pl/ . 

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Siemiatycze , Podlaskie
Siemiatycze, 17-300 Siemiatycze
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu