Ostrów Wielkopolski

Noclegi Ostrów Wielkopolski

Ostrów Wielkopolski jest częścią Niziny Południowowielkopolskiej, Wysoczyzny Kaliskiej oraz Wzgórz Wysokich. Wody, jakie przepływają przez to miasto, to rzeka Ołobok, a także dział wodny będący granicą między dorzeczem Odry oraz Warty.

Miasto to wspaniała historia, zabytki, a także inne atrakcje, które z pewnością powodują, że miasto to niezwykle chętnie odwiedzane jest przez wielu turystów. Na dużą uwagę zasługuję tutaj ratusz, którego konstrukcja różni się nieco od ogólnie przyjętego schematu tego rodzaju budowli. Kolejną wspaniałą budowlą tego miasta jest kościół św. Stanisława Biskupa, który liczy sobie aż siedem niesamowitych ołtarzy.

Natomiast ciekawym obiektem, który nie należy do grupy obiektów zabytkowych, jest ośrodek wypoczynkowo-rekreacyjny Pisaki-Szczygliczka, na terenie którego powstał Park Przygód. Park ten sprzyja świetnej zabawie i aktywnemu wypoczynkowi.

Okolice Ostrowa Wielkopolskiego także zasługują na szczególną uwagę. Stwarzają one możliwość połączenia zwiedzania z obcowaniem z naturą.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu