Noclegi Konin

Konin to miasto zajmujące wschodnie obszary województwa wielopolskiego. Miasto to znajduje się nad rzeką Wartą. Jest to ważny węzeł komunikacyjny Polski i Europy. To największy ośrodek przemysłowy Konińskiego Zagłębia Węgla Brunatnego. Znajdują się tutaj elektrownie zasilające w prąd znaczną część kraju.

Pierwsza wzmianka o tym mieście pochodzi z 1293 roku. Wówczas Konin był osadą położoną na wyspie wśród rozlewisk Warty strzegącą brodu, a później mostu na szlaku między Kaliszem a Kruszwicą.

Mówiąc o zabytkach tego miasta należy wcześniej dokonać jego podziału na cztery części: Starówkę, Gosławice, Morzysław oraz Centrum. Starówka jest niewątpliwie najbogatsza w obiekty zabytkowe. Znajduje się tutaj kościół farny pod wezwaniem św. Bartłomieja, barokowy kościół i klasztor Reformatów, synagoga, czy też żydowski „Dom Nauki”. W tej części Konina znajduje się również ratusz.

W pozostałych zabytkowych częściach miasta nie można pominąć także wielu obiektów, a wśród nich wybudowanego w pierwszej połowie XV wieku gotyckiego zamku, czy też dwie wieże ciśnień.

Konin, tym którzy swój aktywny wypoczynek wiążą z pieszymi wędrówkami i rowerowymi przejażdżkami, oferuje leśny rezerwat Złotą Górę oraz Puszczę Bieniszewską, tworzoną przez cztery główne rezerwaty przyrody.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu