obserwuj facebook visiton obserwuj instagram visiton

Noclegi Kalisz

Kalisz to przepiękne miasto w województwie wielkopolskim. Znajduje się ono nad rzeką Prosną. Jest to miasto które wśród miast wielkopolskich funkcjonuje jako jedno z największych oraz jednocześnie jedno z najbardziej zurbanizowanych i rozwiniętych gospodarczo.

Turyści odwiedzający to miasto mogą zwiedzić naprawdę dużo. Kalisz może pochwalić się przepięknym ratuszem, którego ścienne gabloty znajdujące się na jednym z pięter przedstawiają historię związaną między innymi ze sprawami administracyjnymi.

Uwagę przykuwa tutaj także umieszczony na wieży zegar, którego wskazówki na trzymetrowej tarczy odmierzają sekundę po sekundzie od 1925 roku. Wśród sakralnych budowli miasta, szczególnie istotną jest katedra świętego Mikołaja, która została ustanowiona przez Jana Pawła II katedrą kaliskiej diecezji.

Plac Świętego Józefa w Kaliszu jest bardzo charakterystycznym miejscem. Jest on otoczony najważniejszymi zabytkami miasta. Plac ten był obszarem, w którym miejsce miały mnogie, niezwykle ważne dla losów miasta, wydarzenia, których tok powiązany był z licznie umiejscowionymi tam pomnikami.

Kalisz oferuje także obiekty, w których można zasmakować trochę świata przyrody. Wykonane według ciekawych projektów parki miejskie są miejscami, w których każdy może podziwiać malownicze krajobrazy, poznając nieco bardziej cichy i spokojny Kalisz.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu