Wielkopolski Park Etnograficzny

Miasto
Kontakt Dziekanowice 23
62-261 Lednogóra

tel.: 61 427 50 10, wew. 332
e-mail: wpe.mf@lednica.pl

Opis

Unikatowa rekonstrukcja XIX-wiecznej wsi wielkopolskiej, dworu i folwarku.

Położony jest na Szlaku Piastowskim , na południowo-wschodnim brzegu jeziora Lednica. Teren Parku od północy sąsiaduje z wsią Dziekanowice, a od południa – z trasą komunikacyjną Poznań-Gniezno. Budowę WPE rozpoczęto w 1975 r. a do zwiedzania udostępniono go 1 czerwca 1982 r. Celem Parku jest ochrona i zabezpieczenie ginących obiektów kultury ludowej Wielkopolski.

Wielkopolski Park Etnograficzny posiada dwa punkty muzealne: w Rogierówku k. Kiekrza, gdzie eksponuje kompletnie wyposażony wiatrak typu „holender” z 1905 r., i w Lednogórze z ekspozycją trzech wiatraków typu „koźlak” pochodzący z połowy XIX w., stodoły z 1801 r. i domu podcieniowego z 1829 r.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Lednogóra, Wielkopolskie
Dziekanowice 23, 62-261 Lednogóra

Noclegi w Wielkopolsce

Jeśli wierzyć legendzie o Lechu, Czechu i Rusie to początków naszego państwa trzeba szukać w Gnieźnie, czyli w Wielkopolsce. A skoro już jesteśmy na tych terenach to warto spojrzeć przychylnym okiem na Poznań, który ma wiele do zaoferowania turystom, podróżnikom i urlopowiczom: muzea, koziołki, słynne rogale oraz noclegi w Poznaniu.

Kiedy już przejdziemy przez wszystkie cuda tego miasta to Kalisz serdecznie przywita spragnionych zabawy w swoim aquaparku. Nim się zorientujemy nadchodzi wieczór i pora wyspać się w wygodnym miejscu. Tu pojawiamy się my i nasze hotele w Poznaniu oraz noclegi w Kaliszu.

W jednym miejscu zebraliśmy noclegi w Wielkopolsce, aby łatwo było znaleźć to dopasowane do indywidualnych potrzeb: hotele w centrum Poznania? Pensjonat w Kaliszu, czy może kwatera w Gnieźnie? Dla nas liczy się Twoja wygoda!

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu