Mikołajki Pokoje i Restauracja

Nad Wodą
Kontakt Pl. Handlowy 4
11-730 Mikołajki
tel. 535 281 384

Opis

Pokoje Gościnne i Apartamenty w sercu mazurskich Mikołajek.

Mikołajki zwane są letnią stolicą Mazur, leżą w przesmyku dwóch jezior rynnowych: Mikołajskiego i Tałckiego...
Miasto to jest przystanią Żeglugi Mazurskiej a zarazem najbardziej popularnym ośrodkiem wypoczynkowym na Mazurach, znanym nie tylko żeglarzom... Właśnie tędy przebiega główny szlak niezapomnianych wędrówek. W wiosce żeglarskiej znajduje się duży, dobrze wyposażony port, liczne tawerny i smażalnie ryb. Przez całe lato odbywa się tu wiele imprez : sezon otwiera Festiwal Króla Sielaw, Szanty czyli Festiwal Piosenki Żeglarskiej, oraz wiele prestiżowych regat żeglarskich.

Wszystko to sprawia, że to niewielkie miasteczko w lecie zamienia się w wielkie, tętniące życiem centrum turystyczne. Właśnie tu znajduje się miejsce, gdzie możecie Państwo się zrelaksować i odpocząć...

Udogodnienia

parking niedaleko obiektu
prysznice w pokojach

Informacje dodatkowe

Udogodnienia COM_DJCLASSIFIEDS_PARKING_NIEDALEKO_OBIEKTU, COM_DJCLASSIFIEDS_PRYSZNICE_W_POKOJACH
Podstawowe informacje
Nocleg
Opinie
Lokalizacja
Godzina zameldowania / rozpoczęcia pobytu14.00
Godzina wymeldowania / zakończenia pobytu11.00
Możliwe formy rezerwacjiTelefoniczna, poczta elektroniczna
Doplata za dzieciDzieci do lat 4 - bezpłatnie
Restauracja 1Magia Smaku - kuchnia regionalna
Łączna ilość pokoi4
Łączna ilość apartamentów2
Pokoje cena od140 PLN
Apartamenty cena od220 PLN
Wyposażenie pokojułazienka z prysznicem, lodówka
Wyposażenie apartamentuapartamenty dwupoziomowe

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Mikołajki, Warmińsko-Mazurskie
Pl. Handlowy4, 11-730

Noclegi w Mikołajkach

Jedna z najpiękniej położonych miejscowości w Polsce. Mikołajki, bo to o nich mowa, otoczona jest przez wielkie zbiorniki wodne co czyni je istnym rajem dla amatorów sportów wodnych, spośród których dominuje oczwiście żegluga. Miasto swoją nazwę zawdzięcza św. Mikołajowi i położone jest pomiędzy dwoma dużymi jeziorami - Tatły i Mikołajskie. Nieco dalej, przy północno-wschodnich rogatkach znajduje się Łuknajno, nieopodal m. in. majestatyczne Śniardwy, Warnołty, Bełdany, Głębokie i Tałtowisko. Nie na darmo więc Mikołajki nazywane są powszechnie "Mazurską Wenecją" i dla wielu równiez stanowią one żeglarską stolicę Polski. Gdy sezon żeglarski w pełni, do miasta zjeżdżają wszyscy pasjonaci sportów wodnych, co sprawia, że z małej nadwodnej miejscowości, Mikołajki wraz z turystami rosną kilkukrotnie pod względem ludności.

Jednak Mikołajki to nie tylko woda i sporty wodne, to również wyjątkową przyroda będąca ogromnym atutem położonego nieopodal miasta Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Głównym zadaniem Parku jest ochrona niezwykłego krajobrazu Wielkich Jezior Mazurskich oraz ich unikatowej fauny i flory. To cel bardzo ambitny, ponieważ zbiorniki wodne, w tym ok. 60 jezior i będąca jednym z ciekawszych w Europie szlaków kajakowych rzeka Krutyń, stanowią niemal 1/3 powierzchni Parku, a jego mieszkańcami są w dużej mierze gatunki objęte ścisłą ochroną. Na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego znajduje się 10 rezerwatów  chroniących. Najbardziej znanym jest położony w pobliżu Mikołajek Rezerwat przyrody Jeziora Łuknajno. Jest to miejsce wyjątkowe w dużej mierze dzięki obecności łabędzi niemych oraz ponad 170 gatunków różnorodnego ptactwa, które oczarowane ogromnymi powierzchniami wodnymi stworzyły sobie na jego terenie jedyne w swoim rodzaju siedlisko ornitologiczne. Wizyta w Rezerwacie przyrody Jeziora Łuknajno jest wspaniała odskocznią od chaosu dnia codziennego, dlatego warto ją odbyć podczas pobytu w Mazurskiej Wenecji.

Na terenie Mikołajek znaleźć można wiele zabytków przypominających o burzliwej historii ziem mazurskich. Jednym z nich jest wzniesiony w latach 1841-1842 neoklasycystyczny Kościół Ewangelicko-Augsburski świętej Trójcy projektu Karola Fryderyka Schinkla, którego wiele prac można podziwiać we współczesnym Berlinie.  Nieopodal Kościoła znajduje się założone przez ks. Władysława Pilcha-Pilchowskiego pierwsze i jedno z dwóch w kraju Muzeum Reformacji Polskiej. W zbiorach placówki znajdują się unikalne zbiory zabytków piśmiennictwa i drukarstwa polskiego na Mazurach do 1945 r. Są to nie tylko starodruki, ale i zdjęcia, księgi parafialne, tablice z nazwiskami mieszkańców miasta czy napisana w języku polskim Biblia z 1726 r. Inną wartą odwiedzenia świątynią mikołajską jest neogotycki Kościół Matki Boskiej Różańcowej. Budynek został wzniesiony w roku 1910 i od tego czasu pełnił najrozmaitsze funkcje, od kościoła ewangelickiego, po remizę czy stajnię, by ostatecznie stać się  parafią rzymskokatolicką. W 1991 r., na pamiątkę IV pielgrzymki Jana Pawła II do kraju, dobudowano do kościoła wierzę na której zawieszono dwa dzwony: Ave Maria i Jan Paweł II.

Turyści, których interesują noclegi Mikołajki mogą skorzystać z wyszukiwarki miejsc na wypoczynek w mieście lub w najbliższym obszarze dookoła. Amatorzy zwiedzania koniecznie muszą odwiedzić Obserwatorium Regionalne Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz wejść na wieżę Kościoła św. Mikołaja z której rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na niezwykła panoramę miasta. Punktem obowiązkowym w ich wędrówce jest złożenie hołdu Królowi Sielaw, którego w mieście można odnaleźć  w dwóch postaciach. Jedną z nich jest drewniana, trzymetrowa rzeźba ryby w koronie, która od przełomu czerwca i lipca aż do późnej jesieni jest uwiązana do filaru mostu drogowego na Jeziorze Mikołajskim, drugą znajdująca się na Placu Wolności fontanna będąca jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Mikołajek. Zdobycie przychylności monarchy nie tylko na poprawę losu, ale i przyczyni się do szybkiego powrotu w urokliwe, niepowtarzalne i gościnne mikołajskie strony.

Na koniec warto wspomniec, że dzięki swojej wyjątkowej lokalizacji, w samym mieście jak i dookoła, wybudowało się całe mnóstwo hoteli, pensjonatów i innych obiektów noclegowych. Przeglądaj noclegi Mikołajki w naszym portalu i poznaj tą wyjątkową część Mazur. Od 1-2 pokoi do wielkich obiektów oferujących kilkadziesiąt a czasem kilkaset miejsc noclegowych dla przyjazdnych. Nie ma więc obawy, że podróżując po wschodnich mazurach zabraknie dla nas miejsca na wypoczynek. Wręcz przeciwnie - możemy spodziewać się oferty noclegowej w każdym standardzie i na każdą kieszeń.

Łuknajno - królestwo łabędzia niemego

Jezioro Łuknajno pod Mikołajkami to jedna z ważniejszych w Europie ostoi ptactwa. W 1947 roku utworzono tu ornitologiczny rezerwat przyrody. W latach późniejszym objęto Jezioro  Łuknajno również ochroną międzynarodową, wpisując je na tzw. listę ramsarską, chroniącą obszary błotne i podmokłe. Powstał tu także rezerwat biosfery w ramach programu UNESCO „człowiek i biosfera”. To płytkie, zarastające i trudno dostępne jezioro jest jedną z największych kolonii łabędzia niemego w Europie, liczącą nawet 2000 osobników. Oczywiście oprócz łabędzi niemych zobaczymy tu także wiele innych gatunków ptaków – żurawie, gęsi, bieliki, błotniaki stawowe, perkozy i inne. Przy brzegach jeziora znajdują się trzy wieże widokowe, z których możemy podglądać ptaki. Warto zabrać ze sobą lornetkę. Szczególny gwar i ruch na jeziorze panuje w okresie wiosennych przylotów i jesiennych odlotów, wtedy jezioro robi największe wrażenie. Z wieży widokowej położonej na terenie folwarku Łuknajno możemy oglądać także Śniardwy, z którym Jezioro Łuknajno połączone jest ciekiem wodnym.

Rzeka Krutynia

Krutynia to rzeka legenda, najpiękniejszy szlak kajakowy na Mazurach. Szlak od długości ponad 100 km przebiega przez Puszczę Piska, Mazurski Park Krajobrazowy, piękne mazurskie jeziora. Szlakiem Krutyni pływał, m.in. Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II. Spływ kajakowy można zacząć już w Sorkwitach nad Jeziorem Lampackim. W roku 2009 szlak kajakowy rzeki Krutyni został nagrodzony Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej na Turystyczny Produkt Roku 2009. W mazurskiej wiosce Krutyń, położonej w sercu Puszczy Piskiej, można udać się na spływ Krutynią specjalnymi łodziami-pychówkami, sterowanymi przez flisaków. Tego rodzaju spływy mają swoją długą tradycję sięgającą okresu międzywojennego.

Popielno

Popielno w Puszczy Piskiej to jedyne miejsce w Europie, gdzie na wolności żyją koniki polskie. Koniki polskie to rasa koni wywodząca się bezpośrednio z dzikich tarpanów, które dawniej zamieszkiwały tereny Europy Środkowej. Pierwsze koniki trafiły do Popielna w 1949 roku. Obecnie teren rezerwatu liczy 1600 ha i obejmuje półwysep między czterema jeziorami – Bełdanami, Mikołajskim, Śniardwami i Warnołtami. Oprócz koników żyjących na wolności, Polska Akademia Nauk prowadzi w Popielnie hodowlę stajenną tych zwierząt. Hoduje się tu także bobry, jelenie oraz bydło rasy polskiej czerwonej. Położone w centrum Puszczy Piskiej i otoczone jeziorami Popielno to przepiękne miejsce. Panujące tu warunki sprzyjają zwierzętom, które faktycznie czują się tu jak u siebie. Nierzadko dziko żyjące koniki można spotkać przy drodze prowadzącej do Popielna. W Popielnie funkcjonuje też muzeum przyrodnicze z ciekawą kolekcją poroży jeleni szlachetnych oraz zabytkowych zaprzęgów konnych i sań.

Wierzba

Prom pasażersko-samochodowy łączący miejscowość Wierzbę z zachodnim brzegiem Jeziora Bełdany to jedyna tego typu przeprawa na Mazurach. Umożliwia on szybsze dotarcie z Popielna do Mikołajek, Kamienia i Iznoty. Przeprawa na długości ok. 400 m trawa kilkanaście minut. Prom czynny jest od czerwca do końca września.

Prom pasażersko-samochodowy łączący miejscowość Wierzbę z zachodnim brzegiem Jeziora Bełdany to jedyna tego typu przeprawa na Mazurach. Umożliwia on szybsze dotarcie z Popielna do Mikołajek, Kamienia i Iznoty. Przeprawa na długości ok. 400 m trawa kilkanaście minut. Prom czynny jest od czerwca do końca września.

Wypoczywaj w krainie tysiąca jezior. Przeglądaj noclegi Mikołajki na każdą kieszeń i o każdej porze roku z VisitON a wygodna wyszukiwarka atrakcji pozwoli Ci na kompleksowe zaplanowanie wolnego czasu.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu