Noclegi Sandomierz

Sandomierz jest malowniczym miastem położonym nad Wisłą, na siedmiu wzgórzach. Historyczny Sandomierz nazywany bywa „Małym Rzymem”, ponieważ, podobnie jak włoska stolica, ulokował się na 7 wzgórzach, a ponadto pod obydwoma miastami ciągną się tajemnicze, podziemne korytarze.

Miasto to poszczycić się może wspaniałą oryginalną zabudową architektoniczną. Stare Miasto Sandomierza to charakterystyczny zespół o średniowiecznym, szachownicowym układzie, skupionym wokół prostokątnego rynku, z widocznym zarysem i zachowanymi fragmentami średniowiecznych murów miejskich.

Z Bramy Opatowskiej turyści mogą ujrzeć przepiękną panoramę Sandomierza. Widok jaki ukaże się oczom turystów wręcz zapiera dech w piersiach. Bardzo ciekawym miejscem tego miasta jest także wąwóz Świętej Królowej Jadwigi. Według legendy miejsce to było często odwiedzane przez królową, dlatego też został nazwany jej imieniem. Dużą popularnością wśród turystów cieszą się również Góry Pieprzowe, przez które przechodzi czerwony szlak turystyczny.

Miejscowość ta jest atrakcyjna zarówno latem jak i zimą. W sezonie letnim ściąga turystów zakochanych w urokliwych uliczkach, natomiast w mroźne dni można udać się do sandomierskiego parku piszczele, w którym znajduje się wyciąg narciarski. Sandomierz kryje w sobie wiele ciekawych i atrakcyjnych miejsc wartych zobaczenia.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu