Noclegi Busko Zdrój

Busko-Zdrój to uzdrowiskowe miasto położone w malowniczym regionie Ponidzia, w województwie świętokrzyskim. Dzieje tej miejscowości są bardzo długie. Początki miasta sięgają już XII wieku, kiedy była to osada pasterska hodująca konie dla drużyn książęcych.

Lecznictwo uzdrowiskowe tej miejscowości oparte jest na unikalnych wodach mineralnych – solankach siarczkowo-siarkowodorowych. Głównym czynnikiem wód mineralnych jest jon siarczkowy. Podczas kąpieli przenika on przez skórę do krwi i dostaje się do organizmu. Znajduje się tutaj kilka zakładów przyrodoleczniczych. Wykonywane są tutaj wszystkie zabiegi balneologiczne, rehabilitacyjne, a także fizykoterapia.

Z Parku Zdrojowego ładny, zielony deptak wiedzie na rynek w Busku, z okazałą fontanną. Po drodze można tutaj spotkać takie obiekty jak: Zameczek Dersława, Galerię Zieloną czy też ławeczkę Wojtka Belona. Nieco za rynkiem znajduje się okazały kościół Niepokalanego Poczęcia NMP, który jest częścią dawnego zespołu klasztornego Norbertanek, a nieco dalej warto zobaczyć również drewniany kościół św. Leonarda.

Rezerwat Zimne Wody znajduje się na granicy z Łagiewnikami. Znajdują się w nim odsłonięcia geologiczne gipsów, z tzw. jaskółczymi ogonami.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu