Hotel Pod Figurą*** to obiekt położony w sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, na terenie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd
w miejscowości Podzamcze.
Do Państwa dyspozycji oddajemy 50 miejsc noclegowych z pełnym węzłem sanitarnym, wyposażonych w TV oraz dostęp do sieci Internet. Dysponujemy także 2 restauracjami: Kryształową oraz Zamkową.
Jesteśmy otwarci zarówno na turtystów indywidualnych jak i grupy zorganizowane. U nas każdy znajdzie coś dla siebie, a my, zrobimy wszystko, by zaspokoić najbardziej wymagające gusta.
To idealne miejsce na wypoczynek i relaks jak również na organizowanie przyjęć weselnych, imprez rodzinnych, bankietów i konferencji. Z okien budynku i tarasu widać ruiny średniowiecznego Zamku Ogrodzieniec. Znajdują się tu jedne z najciekawszych tras pieszych, rowerowych czy samochodowych w całej Polsce. Jura jest miejscem atrakcyjnym dla rodzinnej rekreacji jak i miłośników sportów ekstremalnych.
Przyjedź do Hotelu Pod Figurą i odkryj Jurę Krakowsko – Częstochowską!
SpecjalizacjaBed & BreakfastMiejsce przyjazne dzieciomMiejsce dogodne na spotkania integracyjne
Godziny śniadańŚniadanie w formie bufetu (lub serwowane, zależnie od obłożenie hotelu) od godziny 7:00 do godziny 10:00.
Godziny obiadokolacjiDo pobytu można dokupić obiadokolacje serwowaną w godzinach 16:00 -19:00 w cenie 25,00 złotych (zupa, danie główne).
Opłata za zwierzę w pokojuAkceptujemy pobyt ze zwierzętami, dopłata od 25,00 zł za dobę.
Akceptowane formy płatnościgotówka, przelew dla zaliczek, karta płatnicza
Możliwe formy rezerwacjiosobiście, telefonicznie, za pośrednictwem poczty elektronicznej, online
Bezkosztowa anulacjaZasady dotyczące przedpłaty i anulowania rezerwacji różnią się w zależności od rodzaju pokoju.
Doplata za dzieciDzieci do 4 lat spiące z rodzicami dopłata 15,00 złotych.
Języki jakimi posługuje się personelpolski, angielski, niemiecki
Restauracja 1Dysponujemy dwiema restauracjami: Kryształową oraz Zamkową. W menu naszych restauracji znajdziecie Państwo dziczyznę, potrawy z ryb i grzybów oraz pyszne makarony i wyjątkowe desery. Starannie przygotowane, wyśmienite dania naszego Szefa Kuchni zadowolą nawet najbardziej wymagające podniebienia. Na zwolenników kuchni wegetariańskiej czeka specjalne, starannie skomponowane figura menu.
Restauracja 1 godziny otwarciaResauracje otwarte są od poniedziałku do niedzieli w godzinach 12:00 - 20:00.
Dla niepełnosprawnychPosiadamy pokój przystosowany dla Gości niepełnosprawnych.
Opłata parkingowaBezpłatny, monitorowany parking na terenie obiektu.
Łączna ilość pokoiDo Państwa dyspozycji oddajemy 50 miejsc noclegowych z pełnym węzłem sanitarnym.
Pokój kategoria 1Pokój jednoosobowy
Pokój kategoria 2Pokój dwuosobowy
Pokój kategoria 3Pokój trzyosobowy
Pokoje cena od140 PLN / doba / pokój
Wyposażenie pokojuWyposażenie pokoi: TV , bezpłatny dostęp do Internetu, woda mineralna, zestaw kosmetyków, ręczniki kąpielowe, suszarka do włosów.
Co jest wliczone w cenie noclegu?W cenę noclegu wliczone jest śniadanie i monitorowany parking.
Dodatkowe udogodnienia w obiekciedo wypożyczenia na recepcji czajnik, żelazko, deska do prasowania, usługa prania oraz prasowania (dodatkowo płatna), możliwość dokupienia obiadokolacji, transfer (dodatkowo płatny), indywidualne zameldowanie/wymeldowanie, możliwość dostawki (dodatkowo płatne)
Oferta biznesowaDla Gości biznesowych przygotowaliśmy specjalną ofertę szkoleń, konferencji, imprez integracyjnych a także bankietów i biesiad. Grupom zorganizowanym proponujemy aktywną organizację czasu wolnego m.in. nocne zwiedzanie Zamku Ogrodzieniec, trasę ze skalnym labiryntem w Jaskinia Głębokiej, wycieczkę z przewodnikiem po wybranych atrakcjach turystycznych Jury, wspinaczkę skałkową, spływy kajakowe, przejażdżkę quadami lub samochodami terenowym oraz wiele innych.
Oferta organizacji imprez i eventówRestauracje Hotelu Pod Figurą*** to idealne miejsce do zorganizowania wszelkiego rodzaju imprez okolicznościowych: spotkań rodzinnych, chrzcin, urodzin, rocznic, styp, komunii oraz wesel. Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie sale restauracyjne: elegancką Kryształową mieszczącą do 100 osób oraz Zamkową w klimacie średniowiecznej karczmy mieszczącą do 120 osób.
Podzamcze k. Ogrodzieńca, Śląskie ul. Wojska Polskiego 1B , 42-440 Podzamcze
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.
Turnieje rycerskie, biesiady staropolskie, pikniki, żywe lekcje historii czy wieczory z duchami podczas których wybrani szczęśliwcy mogą spostrzec biegającego po okolicy Czarnego Psa z Ogrodzieńca - to właśnie Ogrodzieniec! Noclegi w tym miejscu to nie tylko wypoczynek, to także przygoda.
Zamek w Ogrodzieńcu znajduje się we wsi Podzamcze i został wzniesiony w II poł. XIV w. z rozkazu króla Kazimierza Wielkiego na miejscu spalonego w 1241 przez Tatarów drewniano-ziemnego założenia obronnego „Wilcza Szczęka”. Jego obecna nazwa pochodzi albo od znajdującej się nieopodal wsi Ogrodzieniec, albo od jego wyjątkowo mocnej, wkomponowanej w teren, stylizowanej na włoski barok konstrukcji mającej zapewnić ogrodzenie, obwarowanie, zabezpieczanie przed wszelkimi niebezpieczeństwami mającymi przyjść z zewnątrz. Osłonięta z trzech stron przez wysokie skały, a z czwartej przez kamienny mur budowla, do której można się było dostać jedynie znajdującym się w wąskiej szczelinie między skałami wjazdowi, po dziś dzień stanowi doskonały dowód na to, że Kazimierz Wielki naprawdę „zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną”.
Zamek w Ogrodzieńcu bardzo często zmieniał właścicieli, aż w końcu w roku 1523 trafił w ręce rodu Bonerów, którzy z gotyckiej, obronnej warowni uczynili wzorowaną na siedzibie królewskiej na Wawelu renesansową rezydencję, która stała się jednym z najwytworniejszych i najkosztowniej wyposażonych miejsc w kraju. Kres jej niemal stuletniej świetności przypada w okresie potopu szwedzkiego podczas którego została najpierw zdobyta, następnie ograbiona przez okrutnego najeźdźcę z północy. Od tego czasu żaden z kolejnych właścicieli fortecy nie posiadał odpowiednich środków do jej gruntownego wyremontowania, dlatego zamek z roku na rok tracił na wartości. Zrujnowaną budowlę od rozbiórki dokonywanej przez okolicznych chłopów, którzy burząc warowne ściany pozyskiwali tani budulec, uratował znany podróżnik i geograf Aleksander Janowski. To właśnie ojciec polskiej turystyki na którego cześć nazwano w latach późniejszych najwyższe wzniesienie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, przyczynił się do utworzenia w roku 1906 Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego, które nie tylko umieściło w swej oznace zarys Zamku Ogrodzieniec, ale wykupiło jego ruiny i roztoczyło nad nim opiekę.
Mimo, że Zamek w Ogrodzieńcu jest tzw. „ruiną stałą”, jego teren jest stale modernizowany i przekształcany w celu podniesienia jego turystycznej atrakcyjności. Na jego terenie organizowane są m. in. turnieje rycerskie, biesiady staropolskie, pikniki integracyjne, żywe lekcje historii czy wieczory z duchami podczas których wybrani szczęśliwcy mogą spostrzec biegającego po okolicy Czarnego Psa z Ogrodzieńca, ogromną, ciągnącą za sobą łańcuch zjawę z płonącymi ślepiami. Dodatkowo wokół zamku powstaje coraz większa baza noclegowa, dlatego jeśli szukamy niesamowitego miejsca na noclegi – Ogrodzieniec jest wyborem idealnym.
Opinie
comments powered by Disqus