Muzeum Techniki Wojskowej GRYF

Miasto
Kontakt ul. ppłk. Ryszarda Lubowiedzkiego 2
84-242 Dąbrówka

kom.: 667 910 060
e-mail: kontakt@muzeumgryf.pl

Opis

Muzeum Techniki Wojskowej GRYF, czyli czołgi wśród kaszubskich lasów.

Muzeum Techniki Wojskowej GRYF w Dąbrówce k. Wejherowa należy do największych atrakcji militarnych w północnej Polsce. Zlokalizowane jest na rozległym terenie o powierzchni 15 ha, którego gospodarzem w przeszłości była jednostka rakietowa, broniąca w czasie Zimnej Wojny rejonu Trójmiasta przed atakami lotniczymi. Dzięki temu cały kompleks jest wprost idealnie stworzony dla placówki muzealnej o charakterze wojskowym, zapewniającej aktywne spędzenie wolnego czasu dla całej rodziny.

Co warto zobaczyć?

Gości wita wielka rakieta przeciwlotnicza wycelowana w niebo, obok budynki koszarowe, a dalej w lesie stanowiska wyrzutni i zrekonstruowany z dbałością o szczegóły schron dowodzenia wraz ze stanowiskiem naprowadzania pocisków rakietowych. Ale to tylko przedsmak tego, co można zobaczyć w „Gryfie”. Kolekcja obejmuje obecnie ponad 80 pojazdów, dział i rakiet, w tym słynne z serialu „Czterej pancerni i pies” radzieckie czołgi średnie T-34/85, replikę niemieckiej „Pantery” znanej z udziału w filmach „Miasto'44” i „Czas Honoru”, transportery półgąsienicowe Half-Track i OT-810 oraz liczne samochody zabytkowe: Ople, Mercedesy, Ziły, GAZy, Stary z lat 30-tych po 80-te XX wieku. Perełką kolekcji jest jedno z najstarszych sprawnych i zarejestrowanych aut w Polsce – amerykański Holsman Model 3 z 1905 roku! Wszystkie eksponaty prezentowane są w halach, więc zawsze, niezależnie od pogody istnieją doskonałe warunki ekspozycji dla odwiedzających.

Pantera czy „Rudy”?

Wizyta w muzeum to nie tylko zwiedzanie. Wielką atrakcją jest możliwość przejażdżki praktycznie wszystkimi pojazdami z muzealnej kolekcji na rozległym poligonie. Niezapomniane wrażenia zapewnia wczucie się w rolę czołgisty - członka załogi „Rudego 102”, albo jego przeciwnika - niemieckiej „Pantery”. Każdy może to przeżyć i poczuć moc pancernego kolosa. Liczniejsze grupy zwiedzających mogą liczyć na gąsienicowego BATa-M, może on zabrać na pokład do 30 osób. To jednak nie wszystko. Dla chętnych mocnych wrażeń muzeum zapewnia możliwość jazdy off-road po minipoligonie słynnymi samochodami terenowymi 4x4: Mercedes G „Wolf” oraz UNIMOG. Muzeum Techniki Wojskowej GRYF wypożycza również zabytkowe auta i pojazdy wojskowe na rekonstrukcje historyczne, do filmów lub na imprezy okolicznościowe. Wspaniałe limuzyny Opel Super 6 i Mercedes-Benz Typ 230 z 1938 roku są wprost idealne dla młodej pary.

Zabawa w sapera i nie tylko...

Warto odwiedzić także towarzyszące Muzeum Saperskie „Explosive”, w którym zgromadzono jedne z największych w Polsce zbiorów bomb, min, granatów i amunicji artyleryjskiej. Dzieci mogą wczuć się w rolę sapera, próbując „rozminować” pole minowe lub przejść szkolenie na rzutni granatów.

Można także sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na strzelnicy sportowej. Dostępnych jest 12 stanowisk na dwóch osiach o długości 50 i 100m.

Godziny otwarcia:

od kwietnia do października codziennie w godz. 10:00 – 18:00 (kasa czynna i ostatnie wejście 17:15)

Ceny biletów:

  • Normalny 20 zł
  • Ulgowy 12 zł
  • Rodzinny 50 zł (2 dorosłe i do 3 dzieci)

Wstęp do Muzeum Saperskiego płatny oddzielnie.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Wejherowo, Pomorskie
Lubowiedzkiego 2, 84-242 Dąbrówka

Noclegi Pomorskie

Czy wiesz, że długość linii brzegowej województwa pomorskiego to aż 316 kilometrów? To oznacza miliony ton piasku pokrywającego piękne polskie plaże, cudowne widoki słońca zachodzącego nad Bałtykiem, zdrowotnego jodu oraz oczywiście hotele spa nad morzem bałtyckim (również te z basenem).

To też setki noclegów, urokliwych pensjonatów i wygodnych domków letniskowych gotowych na przyjęcie turystów szukających czym jest udany wypoczynek nad morzem.

To wszystko czyni wczasy nad morzem najczęściej dokonywanym wyborem w przypadku pytania o to gdzie wybrać się najlepiej na wakacje w Polsce. Nic dziwnego – lato nad morzem to strzał w dziesiątkę, turystyczny raj zaspokajający potrzeby imprezowiczów, miłośników kultury jak również poszukiwaczy zabytków turystycznych. Skoro więc o hotel nad morzem nie trudno, atrakcje turystyczne również a o wyżywieniu nie zapominając, na co czekamy? Nic tylko pakować się i wyruszać nad morze!

Tętniące życiem miasta już czekają by przyjąć turystów kwatery, domki, gospodarstwa agroturystyczne, apartamenty i kwatery prywatne tylko czekają by ugościć przybywających i pokazać im czym jest prawdziwa polska gościnność. Pomorze to jednak nie tylko woda, to również lasy, bliskość natury dla poszukujących relaksu, niezliczone trasy rowerowe i animatorzy zapewniających czas aktywnie.

Hotele nad morzem oferują moc atrakcji również dla najmłodszych turystów – dla dzieci. Oznacza to, że podróżowanie z dzieckiem nie musi być jakimkolwiek problemem czy przeszkodą – wręcz przeciwnie. Animacje czasu wolnego połączone z placami zabaw powodują, że dzieci stają się kluczowymi planerami czasu wolnego i razem z nimi możecie wybrać idealny hotel spa nad morzem.

W katalogu VisitON znajdziesz wszystko czego potrzebujesz by taki urlop nad morzem zaplanować. Znajdziesz tutaj miejsca noclegowe, atrakcje oraz oczywiście ciekawe informacje o tym jak na taki wyjazd się przygotować. Filtruj więc wyniki, wybierając noclegi blisko plaży, romantyczny hotelik  z dala od zgiełku miasta czy luksusowy hotel SPA z basenem nad morzem – to wszystko jest w naszej szerokiej ofercie, która każdego dnia jest coraz większa. Wierzymy, że idealnie dopasowane do Twoich potrzeb miejsce nie będzie tylko miejscem do spania, ale świetnym dopełnieniem pobytu nad morzem.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu