Klub HADES w Grajewie

Miasto
Kontakt ul. Wojska Polskiego 72A
19-200 Grajewo

Opis

Budynek Hadesu znajdujący się na terenie koszar wojskowych oddziałów rosyjskiej kawalerii, powstał w latach 1894-1897.

Obiekt pełnił funkcję kasyna oficerskiego zarówno podczas stacjonowania jednostek carskich, jak i w czasie II Rzeczpospolitej (10 Pułk Ułanów, 9 Pułk Strzelców Konnych). Budynek nie ucierpiał podczas działań wojennych i okupacji w latach 1934- 1945. Po II wojnie światowej pełnił rolę klubu garnizonowego dla stacjonujących w Grajewie oddziałów ludowego Wojska Polskiego. Jednostkę zlikwidowano w 1994 roku. Urząd Miasta Grajewo przejął budynek, który został podporządkowany Miejskiemu Domowi Kultury (obecnie Grajewskie Centrum Kultury). Aktualnie w budynku odbywają się różne wydarzenia kulturalne: wernisaże, wystawy, koncerty, zajęcia zespołów tanecznych, itp. Na terenie przed obiektem organizowane są większe, plenerowe imprezy, np.: Dni Grajewa, przeglądy dorobku kulturalnego, koncerty, festyny itp.

Bryła zewnętrzna obiektu pozostała bez zmian. Jest przykładem carskiego budownictwa koszarowego z końca XIX stulecia. Układ wewnętrzny pomieszczeń uległ nieznacznym zmianom. Aktualnie zabytkowe kasyno czeka remont.

Zwiedzanie:

Teren obiektu z dostępem dla osób na wózkach inwalidzkich.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Grajewo, Podlaskie
Wojska Polskiego 72A, 19-200 Grajewo

Noclegi Podlaskie

Symbolem narodowym jest Orzeł Biały. Jednak gdyby miało to być inne zwierzę to jesteśmy niemal pewni, że faworytem byłby Żubr. Duży, silny, postawny – kandydat idealny.

Jeśli natomiast to zwierze jest Wam znane głównie z reklam pewnego złotego napoju warto wyruszyć w rejon województwa Podlaskiego do Puszczy Białowieskiej i zobaczyć ten majestatyczny gatunek w jego naturalnym środowisku. A skoro już znaleźliście się na Podlasiu to warto zobaczyć liczne muzea, cerkwie i zamki i zakończyć pobyt spływem  Czarną Hańczą.

Miłośnicy przygód będą mieć co robić, ale i rodziny z dziećmi znajdą coś dla siebie – zachwycająca fauna, zoo i… Chatka Baby Jagi w Hajnówce. A po dniu spędzonym wśród atrakcji noclegu udzielą hotele, pensjonaty, wille i wiele innych miejsc.

Noclegi podlaskie blisko najważniejszych atrakcji województwa lub w sercu tętniącego życiem miasta – wybór miejsca zależy tylko od preferencji. Ważne by nocleg na Podlasiu pozwolił wypocząć przed kolejnym dniem pełnym wrażeń.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu