Muzeum Przyrody w Drozdowie

Miasto
Kontakt ul. Główna 38
18-421 Drozdowo

tel./fax.: 86 219 20 81
e-mail: muzeumdrozdowo@wp.pl

Opis

Muzeum Przyrody w Drozdowie (położone w pobliżu Łomży w województwie podlaskim) mieści się w dawnej siedzibie rodu Lutosławskich.

W dworze ziemiańskim, który otoczony jest zabytkowym parkiem.

Muzeum udostępnia do zwiedzania stałe wystawy prezentujące przyrodę dolin rzek Narwi i Biebrzy oraz historię Drozdowa: „Salon dworski”, „Trofea łowieckie”, „Szata roślinna Kotliny Biebrzańskiej”, „Ptaki Kotliny Biebrzańskiej”, „Ssaki Kotliny Biebrzańskiej”, „Łoś Król Bagien Biebrzańskich” oraz wystawę „Podwodny Świat Pięciu Kontynentów” – największą w regionie wystawę akwarystyczną prezentującą ryby żyjące w jeziorach i rzekach Azji, Ameryki Południowej, Australii, Afryki i Europy.

Oprócz wystaw stałych placówka posiada ścieżkę edukacyjną „Ostoja Drozdowska” – drewnianą kładkę umożliwiającą spacer wśród dzikiej scenerii wykrotów, drzew i pni charakterystycznych dla środowiska podmokłych lasów łęgowych.

Muzeum posiada zaplecze edukacyjne w postaci Ośrodka Edukacji Ekologicznej, w którym prezentowana jest stała wystawa „Ziołowe tajemnice. Rośliny lecznicze Doliny Narwi” ukazująca kilkadziesiąt gatunków roślin typowych dla terenów Doliny Narwi, a także zdjęcia krajobrazów i roślinności, gabloty z modelami roślin oraz dioramy prezentujące rośliny. W skład ekspozycji wchodzi także wnętrze chaty zielarki.

Oferujemy także: zajęcia oświatowe, lekcje muzealne o tematyce przyrodniczej i historycznej, lekcje poza siedzibą placówki (dojazd pracowników do wskazanego miejsca), zabawy edukacyjne dla młodzieży szkolnej, lekcje terenowe, warsztaty przyrodnicze, konferencje naukowe, organizację spotkania przy ognisku, organizację spotkań integracyjnych z wykorzystaniem zadaszonej wiaty znajdującej się w parku przymuzealnym, organizację konferencji, seminariów naukowych, noclegi w hotelu muzealnym (11 miejsc noclegowych, pokoje 2-3 osobowe).

Cennik:

Bilet wstępu bez przewodnika:

• normalny - 9 zł

• ulgowy – 7 zł

• indywidualny dla dzieci do 7 lat – 2 zł

Bilet wstępu z przewodnikiem:

Normalny:

  • osoby indywidualne i grupy do 10 osób – 15 zł
  • grupy powyżej 10 osób – 10 zł

Ulgowy:

  • osoby indywidualne i grupy do 10 osób – 13 zł
  • grupy powyżej 10 osób – 8 zł
  • grupy zorganizowane przedszkolne – 5 zł

- Bilet wstępu dla opiekunów grup – 1 zł (1 opiekun na 10 osób)

- Bilet wstępu – lekcja muzealna – 4 zł

- Bilet wstępu rodzinny (maksymalnie 2 osoby dorosłe) – 20 zł

- Bilet wstępu ulgowy dla grup z lekcją muzealną – 12 zł

- Bilet wstępu z warsztatami – 14 zł

Opłata za przygotowanie ogniska – 70 zł. Ognisko ma miejsce w zadaszonej wiacie na terenie parku, w której jest palenisko - ruszt, stoły oraz ławki. Muzeum przygotowuje ognisko, udostępnia patyki lub żaroodporne tacki. Produkty należy mieć własne. Cena ogniska jest niezależna od liczebności grupy.

Wynajem pokoi (11 miejsc w pokojach 2 lub 3 osobowych) – 50 zł/os./doba

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Drozdowo, Podlaskie
Główna 38, 18-421 Drozdowo

Noclegi Podlaskie

Symbolem narodowym jest Orzeł Biały. Jednak gdyby miało to być inne zwierzę to jesteśmy niemal pewni, że faworytem byłby Żubr. Duży, silny, postawny – kandydat idealny.

Jeśli natomiast to zwierze jest Wam znane głównie z reklam pewnego złotego napoju warto wyruszyć w rejon województwa Podlaskiego do Puszczy Białowieskiej i zobaczyć ten majestatyczny gatunek w jego naturalnym środowisku. A skoro już znaleźliście się na Podlasiu to warto zobaczyć liczne muzea, cerkwie i zamki i zakończyć pobyt spływem  Czarną Hańczą.

Miłośnicy przygód będą mieć co robić, ale i rodziny z dziećmi znajdą coś dla siebie – zachwycająca fauna, zoo i… Chatka Baby Jagi w Hajnówce. A po dniu spędzonym wśród atrakcji noclegu udzielą hotele, pensjonaty, wille i wiele innych miejsc.

Noclegi podlaskie blisko najważniejszych atrakcji województwa lub w sercu tętniącego życiem miasta – wybór miejsca zależy tylko od preferencji. Ważne by nocleg na Podlasiu pozwolił wypocząć przed kolejnym dniem pełnym wrażeń.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu