Przemyśl

W tej kategorii nie ma żadnych ogłoszeń

Noclegi Przemyśl

Przemyśl to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast polskich. Znajduje się ono w województwie podkarpackim, nad Sanem – na jego obu brzegach. Dzieje tego miasta sięgają okolic X wieku, a nawet czasów wcześniejszych. We wczesnym średniowieczu Przemyśl stanowił jeden z historycznych Grodów Czerwińskich leżących na pograniczu. Ścieranie się odmiennych kultur i religii oda samego początku istnienia miasta, widoczne jest tutaj na każdym kroku. Różnorodna architektura oraz świątynie różnych wyznań to charakterystyczna cecha tego miasta.

Na obszarze województwa podkarpackiego w Przemyślu znajduje się największa liczba obiektów zabytkowych. Wśród zamków i pałaców znajduje się Zamek Kazimierzowski, Pałac Lubomirskich, Pałac Biskupów Greckokatolickich, Pałac Biskupów Rzymskokatolickich oraz dworek Stanisława Orzechowskiego. Jednak w Przemyślu przeważają zabytkowe kościoły oraz klasztory, m.in.: Kościół św. Marii Magdaleny i klasztor oo. Franciszkanów, Kościół św. Teresy i klasztor oo. Karmelitów, a także wiele innych. Znajdują się tutaj także cerkwie z klasztorami oraz synagogi.

Będąc w Przemyślu warto zajrzeć na Kopiec Tatarski – to wspaniałe miejsce rekreacji, z amfiteatrem i ścieżkami rowerowymi oraz stokiem narciarskim z kolejką krzesełkową. Twierdza przemyśl to forty twierdzy przemyskiej, które stanowią jedną z większych i ważniejszych twierdz w Polsce, porozrzucane są po całym mieście i okolicznych miejscowościach.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu