Noclegi Polańczyk

Polańczyk to popularna wieś letniskowo-uzdrowiskowa w województwie podkarpackim. Znajduje się u stóp Bieszczad, na południe od Myczkowców, na zachodnim brzegi Jeziora Solińskiego. Według zapisków wieś ta istnieje już od 1580 roku, a jej lokacja odbyła się na prawie włoskim. Po powstaniu Zalewu Solińskiego w latach 1961 – 1968 oficjalnie w regionie rozpoczęła sie turystyka i zaczęto oferować pierwsze noclegi Polańczyk - we wsi zbudowano domy wczasowe, powstały kwatery gościnne i sanatoria. W 1999 roku wieś ta zdobyła status uzdrowiska jako, że okolice Polańczyka bogate są w wody wodoro-chlorkowo-sodowe i wciąż nie eksploatowane jodkowe.

Do zabytków tej wsi zalicza się powstałą w 1907 roku murowaną grekokatolicką cerkiew pw. św. Paraskewii z ikoną Matki Boskiej z Łopienki, cmentarz z murowaną kaplicą dworską z 1909 roku, oraz kamienną kapliczkę z 1908 roku pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Osoby przyjeżdżające do Polańczyka mogą liczyć na szeroko rozbudowaną bazę noclegową. Noclegi Polańczyk to ponad 1000 miejsc w kwaterach prywatnych, pensjonatach i gospodarstwach agroturystycznych. Amatorom wypoczynku na wodzie do gustu przypadnie statek spacerowy TRAMP, który odbywa rejsy widokowe w dolinę Sanu. Na Jeziorze Solińskim znajduje się Wyspa Energetyka – największa wyspa Zalewu. Na niej znajduje się wysoce rozwinięte Centrum Wypoczynkowe.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu