Noclegi Krosno

Krosno jest ciekawym miastem w województwie podkarpackim. Leży ono przy ujściu Lubatówki do Wisłoka, w Beskidzie Niskim. Miasto to nazywane jest „parva Cracovia” co oznacza mały Kraków, bowiem krośnieński rynek z renesansowymi sukiennicami przypomina Krakowską Starówkę. Nic więc dziwnego, że turyści wybierają tu noclegi. Krosno urzeka pięknem średniowiecznych kościołów i zabytkowych kamieniczek, znajdujących się obrębie rynku.

Miasto to jest największym w Polsce „szklanym zagłębiem” - w mieście i okolicy funkcjonuje ponad 20 firm zajmujących się produkcją i zdobieniem wyrobów ze szkła. W interaktywnym Centrum Dziedzictwa Szkła poznać można procesy tworzenia i obróbki szkła. W miejscu tym turyści sami mogą „wydmuchać” szklaną bańkę oraz wziąć udział w warsztatach zdobienia szkła.

Znajduje się tutaj również Prywatne Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych, Muzeum Misyjne, a także Muzealna Izba Motoryzacji. Niepowtarzalną atmosferę Krosna tworzą imprezy kulturalne oraz sportowe.

Entuzjaści aktywnego wypoczynku będą z pewnością usatysfakcjonowani pobytem w Krośnie. Na terenie miasta znajduje się wiele obiektów, w których można uprawiać sport wyczynowo oraz amatorsko. Jest to także doskonała baza wypadowa do zwiedzania okolicznych terenów Beskidu Niskiego oraz Pogórza, obfitująca w ciekawe zaplecze obiektów, które gwarantują komfortowe noclegi. Krosno zaprasza.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu