obserwuj facebook visiton obserwuj instagram visiton

Kościół Parafialny p.w. Trójcy Świętej w Gorzowie Śląskim

Miasto
Kontakt ul. Mała 2
46-310 Gorzów Śląski

Opis

Lata budowy 1895-97. Zbudowany na planie krzyża, murowany z cegły, dachy drewniane kryte blachą.

Bogate dekoracje architektoniczne. Wnętrze odrestaurowane. Do kościoła należy sprowadzony z Niemiec ponad 300. letni dzwon św. Jana Chrzciciela. Który w 2014 roku zawiśnie na budowanej dla niego dzwonnicy. Dzwon jest najstarszym zabytkiem w Gminie Gorzów.

 

 

Źródło: Opolskie Centrum Informacji Turystycznej http://www.visitopolskie.pl/ . 

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Gorzów Śląski, Opolskie
Mała 2, 46-310 Gorzów Śląski

Noclegi Opolskie

Województwo opolskie to najmniejsze polskie województwo. A nie od dziś wiadomo, że małe jest piękne. Potwierdzają to wszystkie wspaniałe zabytki architektury, których w tym rejonie jest około dwudziestu tysięcy!

Zamek w Mosznie, Katedra w Nysie czy Wenecja Opolska to tylko kilka cudów Opolszczyzny, które możemy zwiedzić podczas wycieczki czy wakacji. Na rodziny z dziećmi też czekają trakcje: zoo w Opolu czy Jura Park Krasiejów - mimo małej powierzchni jest co oglądać!

A pomiędzy atrakcjami wypocząć w gościnnych miejscach noclegowych. VisitOn pomoże wybrać te najlepsze hotele w Opolu lub tanie noclegi Opole, dostosowane do potrzeb i budżetu. W sercu miasta czy blisko natury - nawet w tak małym województwie możemy znaleźć tu liczne pensjonaty, dworki, apartamenty i hotele. Idealne na rodzinny wyjazd, szalony weekend w hotelu z przyjaciółmi lub nocleg  opole przed ważnym spotkaniem.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu