Kościół p.w. św. Bartłomieja w Jełowej

Miasto
Kontakt ul. Wolności 20
46-024 Jełowa

Opis

Kościół p.w. Św. Bartłomieja w Jełowej – Budynek wzniesiony etapami na miejscu wcześniejszego kościoła.

W 1751 r. barokowe prezbiterium, 1842 – 1844 klasycystyczny korpus. Wieżę nadbudowano w 1910 r., w 1912 r. dobudowano zakrystię. Kościół orientowany, pierwotnie otoczony drogą, obecnie zredukowana do wąskiego pieszego przejścia. Jednoprzęsłowe prezbiterium zamknięte ścianą prostą, kryte sklepieniem kolebkowo – krzyżowym. Nawa trójprzęsłowa, kryta stropem, od zachody dostawiona czterokondygnacyjna wieża kryta hełmem z 1910 r.

 

 

Źródło: Opolskie Centrum Informacji Turystycznej http://www.visitopolskie.pl/ .           

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Jełowa, Opolskie
Wolności 20, 46-024 Jełowa

Noclegi Opolskie

Województwo opolskie to najmniejsze polskie województwo. A nie od dziś wiadomo, że małe jest piękne. Potwierdzają to wszystkie wspaniałe zabytki architektury, których w tym rejonie jest około dwudziestu tysięcy!

Zamek w Mosznie, Katedra w Nysie czy Wenecja Opolska to tylko kilka cudów Opolszczyzny, które możemy zwiedzić podczas wycieczki czy wakacji. Na rodziny z dziećmi też czekają trakcje: zoo w Opolu czy Jura Park Krasiejów - mimo małej powierzchni jest co oglądać!

A pomiędzy atrakcjami wypocząć w gościnnych miejscach noclegowych. VisitOn pomoże wybrać te najlepsze hotele w Opolu lub tanie noclegi Opole, dostosowane do potrzeb i budżetu. W sercu miasta czy blisko natury - nawet w tak małym województwie możemy znaleźć tu liczne pensjonaty, dworki, apartamenty i hotele. Idealne na rodzinny wyjazd, szalony weekend w hotelu z przyjaciółmi lub nocleg  opole przed ważnym spotkaniem.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu