Muzeum Diecezjalne w Opolu

Miasto
Kontakt ul. Kominka 1a
45-032 Opole

tel.: 77 45 66 015
e-mail: muzeum@diecezja.opole.pl

Opis

Prezentuje najciekawsze dzieła sztuki sakralnej od XIV do XX w. z terenu obecnej Diecezji Opolskiej.

Znajduje się tutaj m.in. unikalny zbiór rzeźb gotyckich, cenne rękopisy, starodruki, księgi, szaty i naczynia liturgiczne. Ukazuje dzieła w trakcie prac konserwatorskich. Organizuje wystawy sztuki sakralnej współczesnych twórców polskich i zagranicznych. Wystawy stałe: Rzemiosło artystyczne Śląska, Rzeźba gotycka na Śląsku Opolskim.

Godziny otwarcia: wtorek, czwartek: 10.00-12.00;  14.00-17.00

Pierwsza niedziela miesiąca 14.00-17.00

W miesiącu sierpniu muzeum jest nieczynne. 

 

 

Źródło: Opolskie Centrum Informacji Turystycznej http://www.visitopolskie.pl/ .

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Opole, Opolskie
Kominka 1a, 45-032 Opole

Noclegi Opolskie

Województwo opolskie to najmniejsze polskie województwo. A nie od dziś wiadomo, że małe jest piękne. Potwierdzają to wszystkie wspaniałe zabytki architektury, których w tym rejonie jest około dwudziestu tysięcy!

Zamek w Mosznie, Katedra w Nysie czy Wenecja Opolska to tylko kilka cudów Opolszczyzny, które możemy zwiedzić podczas wycieczki czy wakacji. Na rodziny z dziećmi też czekają trakcje: zoo w Opolu czy Jura Park Krasiejów - mimo małej powierzchni jest co oglądać!

A pomiędzy atrakcjami wypocząć w gościnnych miejscach noclegowych. VisitOn pomoże wybrać te najlepsze hotele w Opolu lub tanie noclegi Opole, dostosowane do potrzeb i budżetu. W sercu miasta czy blisko natury - nawet w tak małym województwie możemy znaleźć tu liczne pensjonaty, dworki, apartamenty i hotele. Idealne na rodzinny wyjazd, szalony weekend w hotelu z przyjaciółmi lub nocleg  opole przed ważnym spotkaniem.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu