obserwuj facebook visiton obserwuj instagram visiton

Muzeum Mazowieckie w Płocku – Spichlerz

Miasto
Kontakt ul. Kazimierza Wielkiego 11B
09-400 Płock

tel.: 24 262 25 95
tel.: 24 262 48 69
e-mail: etnografia@muzeumplock.art.pl

Opis

Wystawy znajdują się w zabytkowym budynku z przełomu XVIII i XIX wieku, w którymi przez lata znajdował się magazyn zbiorów.

Obecnie prezentowane są tam wystawy Kultura Mazowsza w ludowej wizji świata, Sztuka Dalekiego Wschodu. Płockie skarby buddyjskiej Azji oraz Bolesław Biegas, rzeźba i malarstwo.

Pierwsza z nich prezentuje eksponaty dotyczące kultury ludowej Mazowsza, takie jak stroje ludowe, tkaniny, rzeźby, ceramikę czy wycinanki ludowe.

Druga wystawa prezentuje sztukę orientalną, w skład której wchodzą elementy dekoracyjne, militaria, malarstwo, grafika, buddyjska sztuka sakralna oraz monety.

Trzecia wystawa dotyczy rzeźby i malarstwa Bolesława. Podziwiać tu można 40 gipsowych rzeźb, 3 rzeźby wykonane w brązie oraz 13 obrazów i oryginalnej tkaniny z ornamentem zaprojektowanych przez Biegasa.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Płock, Mazowieckie
Kazimierza Wielkiego 11B, 09-400 Płock

Noclegi Płock

Płock jest ciekawym miastem historycznym położonym w województwie mazowieckim. Znajduje się na stromym, wysokim brzegu Wisły, w Kotlinie Płockiej, pomiędzy Warszawą i Włocławkiem. Płock jest jednym z najstarszych miast w Polsce, a świadectwem jego tysiącletniej historii są licznie zachowane tutaj zabytki.

Na uwagę turystów zasługuje tutejsza architektura. Na atrakcyjność miasta w dużej mierze wpływa wysoki brzeg Wisły, stanowiący ogromny walor przyrodniczy tego miasta. Przebywając w Płocku swoje kroki każdy turysta powinien skierować na Stary Rynek, który zdobi przepiękne, wykonany w stylu klasycystycznym, ratusz. Na starówce znajduje się również mariawicka katedra, której mury wzniesione zostały przed I Wojną Światową.

W Płocku znajduje się również Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, amfiteatr, Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego. Odwiedzając to miejsce warto także zajrzeć do Muzeum Diecezjalnego, Muzeum Małachowianki, Muzeum Mazowieckiego, Muzeum św. Faustyny, a także Muzeum Żydów Mazowieckich.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu