Muzeum Mazowieckie w Płocku – Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego

Miasto
Kontakt Wiączemin Polski 23
09-533 Wiączemin Polski

Opis

Skansen osadnictwa nadwiślańskiego powstaje wokół kościoła ewangelicko-augsburskiego, zbudowanego w 1935 roku.

Został zaprojektowany przez jednego z członków rodziny Rinasów. Obok kościoła powstanie dawna szkoła i mieszkanie nauczyciela. Głównym celem powstawania skansenu jest zagospodarowanie oraz przybliżenie dziedzictwa kultury olenderskiej.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Wiączemin Polski, Mazowieckie
Wiączemin Polski 23, 09-533 Wiączemin Polski

Noclegi Mazowieckie

Województwo Mazowieckie kojarzy się głównie z Warszawą. Słusznie – to stolica naszego pięknego kraju.

Lista jej atrakcji jest tak długa i ciekawa jak jej historia: Starówka, Łazienki Królewskie, Centrum Nauki Kopernik, liczne muzea, Miejski Ogród Zoologiczny… Miłośnicy natury, rodziny z dziećmi, zakochane pary czy spragnieni zakupowych szaleństw – każdy znajdzie w Warszawie coś dla siebie.

Jeżeli spojrzeć na noclegi – mazowieckie to ogrom wyboru, który może wręcz przytłaczać: hotele w centrum Warszawy, blisko dworca, z szeroką ofertą SPA i dodatkowych atrakcji, hotele biznesowe i wiele innych… VisitOn pomoże odnaleźć w tym gąszczu najlepsze miejsce na nocleg w Warszawie dostosowane do preferencji.

Takie, które dopełni weekend w Warszawie czy pomoże wypocząć przed ważnym spotkaniem biznesowym. Oczywiście, nie tylko warszawskie hotele można u nas znaleźć. Na Mazowszu mamy też Żelazową Wolę, gdzie mieszkał Fryderyk Chopin, Zoo w Płocku czy słynny już na całą Polskę Radom… Nic tylko zwiedzać, podziwiać i poznawać. A w między czasie wybierać noclegi. Mazowieckie nie pozwoli się nudzić!

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu