obserwuj facebook visiton obserwuj instagram visiton

Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie

Miasto
Kontakt Dąbrowa 133
08-109 Przesmyki

tel.: 25 641 26 20
fax.: 25 641 26 20
e-mail: dabrowa@muzeumsiedlce.art.pl

Opis

Dąbrowa jest zlokalizowana we wschodniej części woj. mazowieckiego (gm. Przesmyki), około 140 km od Warszawy.

W założeniu dworsko-parkowym z połowy XIX wieku mieści się Muzeum Ziemiaństwa. Znajdująca się w klasycystycznym dworze ekspozycja stała prezentuje wnętrza dworskie przełomu XIX i XX wieku. Siedziba ziemiańska otoczona jest zabytkowym parkiem z przylegającym do niego stawem. W skład założenia dworsko-parkowego wchodzi również ponad stuletni sad ze starymi odmianami drzew owocowych.

Dwór dysponuje 5 pokojami gościnnymi znajdującymi się na poddaszu przeznaczonymi dla 11 osób. W cenę noclegu wliczone jest śniadanie. Każdy z  pokoi posiada odrębną łazienkę  oraz jest wyposażony w lodówkę.

Istnieje możliwość zorganizowania ogniska na terenie parku oraz pływania łodzią po stawie. Ponadto w ofercie muzealnej znajduje się łowienie ryb oraz wypożyczanie rowerów.

W muzeum można zakupić pamiątki, wydawnictwa oraz miody z dworskiej pasieki.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Przesmyki, Mazowieckie
Dąbrowa 133 , 08-109 Przesmyki

Noclegi Mazowieckie

Województwo Mazowieckie kojarzy się głównie z Warszawą. Słusznie – to stolica naszego pięknego kraju.

Lista jej atrakcji jest tak długa i ciekawa jak jej historia: Starówka, Łazienki Królewskie, Centrum Nauki Kopernik, liczne muzea, Miejski Ogród Zoologiczny… Miłośnicy natury, rodziny z dziećmi, zakochane pary czy spragnieni zakupowych szaleństw – każdy znajdzie w Warszawie coś dla siebie.

Jeżeli spojrzeć na noclegi – mazowieckie to ogrom wyboru, który może wręcz przytłaczać: hotele w centrum Warszawy, blisko dworca, z szeroką ofertą SPA i dodatkowych atrakcji, hotele biznesowe i wiele innych… VisitOn pomoże odnaleźć w tym gąszczu najlepsze miejsce na nocleg w Warszawie dostosowane do preferencji.

Takie, które dopełni weekend w Warszawie czy pomoże wypocząć przed ważnym spotkaniem biznesowym. Oczywiście, nie tylko warszawskie hotele można u nas znaleźć. Na Mazowszu mamy też Żelazową Wolę, gdzie mieszkał Fryderyk Chopin, Zoo w Płocku czy słynny już na całą Polskę Radom… Nic tylko zwiedzać, podziwiać i poznawać. A w między czasie wybierać noclegi. Mazowieckie nie pozwoli się nudzić!

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu