obserwuj facebook visiton obserwuj instagram visiton

Deptak i fontanna ze słoniami

Miasto
Kontakt ul. Chopina,
34-700 Rabka Zdrój

Opis

Rabczański deptak rozpoczyna się przy ul. Chopina, obok Muszli Koncertowej i biegnie wzdłuż ul. Jana Pawła II.

Jest to znakomitych miejsce do spacerów i odpoczynku w miłym otoczeniu. Tuż przy deptaku na najmłodszych czekają kucyki, na których można odbyć krótką przejażdżkę lub pozować do pamiątkowej fotografii.

Na deptaku odbywają się również imprezy kulturalne i sportowe m.in. start jednego z etapów wyścigu kolarskiego „Tour de Pologne” i Małopolskiego Wyścigu Górskiego.

Tuż przy deptaku znajduje się pomnik poświęconym żołnierzom Związku Walki Zbrojnej AK poległym i zamordowanym za ojczyznę w latach 1939-1945 oraz obelisk upamiętniający żołnierzy z Oddziału Partyzanckiego AK „Adama” por. Jana Stachury, którzy zginęli podczas walk z niemieckim okupantem.

Przy jednym z krańców deptaku znajduje się kolejna rabczańska atrakcja - fontanna ze słoniami. Fontanna zbudowana została na planie prostokąta, a jej wnętrze wypełniono barwną mozaiką przedstawiającą herb Rabki-Zdroju. W narożnikach fontanny znajduje się siedem, wykonanych z brązu figur słoni. Słonia rodzinka to ulubieńcy odwiedzających Rabkę maluchów. Wszystkie słonie zostały przedstawione z trąbami uniesionymi do góry, na znak szczęścia dla mieszkańców i kuracjuszy odwiedzających uzdrowisko.

Dodatkową atrakcją fontanny są widowiska „woda-światło-dźwięk”. Wspaniałe spektakle powstają dzięki zsynchronizowanym zmianom strumienia wody, kolorowym światłom i ścieżce dźwiękowej.  

 

Ważna informacja:

Fontanna jest obiektem czynnym sezonowo. W celu konserwacji i zapobieżeniu możliwości zamarznięcia obieg wody w fontannie jest zamykany z chwilą nadejścia pierwszych przymrozków. 

 

PROGRAM POKAZÓW MUZYCZNO-ŚWIETLNYCH FONTANNY W RABCE-ZDROJU 

OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU:

15:50 – 16:00 (10 min.)

16:50 – 17:00 (10 min.)

17:50 – 18:00 (10 min.)

18:30 – 20:00 (90 min.)

21:00 – 22:00 (60 min.)

SOBOTA I NIEDZIELA:

9:50 – 10:00 (10 min.)

10:50 – 11:00  (10 min.)

11:50 – 12:00  (10 min.)

12:50 – 13:00 (10 min.)

14:00 – 15:00  (60 min.)

18:30 – 20:00  (90 min.)

21:00 – 22:00 (60 min.)

 

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Rabka Zdrój, Małopolskie

Noclegi Rabka Zdrój

Rabka Zdrój znajduje się w województwie małopolskim. Leży ona u zbiegu dwóch ważnych szlaków komunikacyjnych z Krakowa do Zakopanego i z Bielska-Białej do Nowego Sącza. Jest to miejscowość położona w malowniczej kotlinie, którą tworzą wpadające do rzeki Raby potoki Poniczanka i Słona. Naturalnym bogactwem Rabki Zdroju są solanki, które wykorzystuje się w kuracjach pitnych, kąpielowych i wziewnych.

Miejscowość ta oferuje również szeroką gamę zabiegów i porad specjalistycznych. Do dyspozycji turystów – kuracjuszy są liczne sanatoria oraz szpitale uzdrowiskowe. Park Zdrojowy jest sercem uzdrowiska. Został on podzielony na dwie części: strefę słońca i cienia. Pierwsza z nich pełni funkcję spacerowo-reprezentacyjno-wypoczynkową, natomiast druga ma charakter spacerowo-refleksyjny.

W miejscowości tej szczególnie rozwija się turystyka. Atrakcyjne położenie Rabki u podnóża Gorców i Beskidu Wyspowego, sprawia, że jest to doskonały punkt wyjścia na wycieczki górskie. Na miłośników białego szaleństwa czekają tutaj doskonale przygotowane stoki do narciarstwa zjazdowego oraz trasy do narciarstwa biegowego.

W Rabce znajdują się także dla tych najmłodszych turystów. Znajduje się tutaj między innymi Park Rozrywki Rabkoland, gdzie znajduje się karuzele, gokarty, kolejka górska, a także koło młyńskie i wiele innych atrakcji. Na terenie tej miejscowości znajduje się także Muzeum Orderu Uśmiechu oraz Dom Rekordów i Osobliwości.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu