Galeria Sztuki Współczesnej Biuro Wystaw Artystycznych w Olkuszu

Miasto
Kontakt ul. Szpitalna 34
32-300 Olkusz

tel.: 32 754 34 47
fax.: 32 754 34 47
kom.: 660 404 840
e-mail: galeriaolkusz@op.pl

Opis

Galeria Sztuki Współczesnej Biuro Wystaw Artystycznych w Olkuszu jest niekomercyjną samorządową instytucją kultury.

Podstawowym zadaniem, które realizuje GSW BWA, jest prezentacja i upowszechnianie sztuki współczesnej oraz umożliwienie społeczeństwu wszechstronnego rozwoju osobowości; prezentowanie polskiej i zagranicznej sztuki współczesnej na wystawach czasowych oraz prowadzenie działalności edukacyjnej.

Od 2001 roku Galeria BWA funkcjonowała jako filia Małopolskiego Biura Wystaw Artystycznych z siedzibą w Nowym Sączu. Z dniem 1 stycznia 2010 roku została wspólną instytucją kultury Gminy Olkusz i powiatu olkuskiego. W zbiorach olkuskiej galerii BWA zgromadzono liczącą około 300 prac stałą ekspozycję polskiej sztuki współczesnej, głównie malarstwa, grafiki, rzeźby, ceramiki i fotografiki. Uzupełnia ona cykliczne wystawy, na których prezentowany jest dorobek czołowych artystów polskich i zagranicznych. Organizowane są tu także koncerty, plenery, konkursy oraz spotkania z twórcami.

Do najważniejszych, cyklicznych imprez organizowanych przez GSW BWA należą m.in.: Międzynarodowy Plener Malarski „Srebrne Miasto Olkusz”, Wystawa Artystów Olkuskich, Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Kazimierza Ratonia oraz Olkuskie Zaduszki Jazzowe.

 

 

Źródło: Miasto i Gmina Olkusz http://www.umig.olkusz.pl/ .

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Olkusz, Małopolskie
Szpitalna 34, 32-300 Olkusz

Noclegi Małopolska

Najbardziej znane miasta województwa Małopolskiego? Oczywiście Kraków i Zakopane. Któż nie miał okazji zachwycać się Wawelem czy przejść po Krupówkach?

Jeśli jednak rzeczywiście jeszcze tego nie zrobił - warto! Warto też zobaczyć Oświęcim, kopalnię soli w Bochni, rynek w Nowym Sączu czy przejść się po Tatrach. Zabrakłoby miejsca na to aby wymienić wszystkie atrakcje które oferuje (a także noclegi) Małopolska.

Jedno jest pewne: podziwiając cuda tego regionu trzeba w końcu udać się spać. Miejsc noclegowych jest mnóstwo - od agroturystyki i pensjonatów w cichych rejonach, przez prywatne kwatery w sercu miast po hotele oferujące dodatkowo relaks w SPA czy basenie. Dobrze wybrane noclegi (małopolska posiada tego dosyć sporo) zagwarantują siły do zimowych szaleństw na stokach, letnich wypraw w Tatry, rodzinnego zwiedzania Krakowa czy wycieczki na Morskie Oko.

Warto sprawdzić jakie noclegi oferujemy w tym regionie.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu