obserwuj facebook visiton obserwuj instagram visiton

Muzeum Auschwitz - niemieckiego obozu zagłady

Miasto
Kontakt Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau
ul. Więźniów Oświęcimia 20
32-603 Oświęcim

Opis

niemiecki obóz zagłady Auschwitz jest dla świata symbolem terroru, ludobójstwa i Holokaustu.

Obóz utworzony został wiosną 1940 r. przez Niemców na terenie okupowanego Oświęcimia. Początkowo w obozie więzieni byli i ginęli Polacy. Osadzano w nim również Żydów, Romów, sowieckich jeńców wojennych oraz więźniów innych narodowości i mniejszości.

Od 1942 r. obóz stał się jednym z miejsc zagłady europejskich Żydów oraz ludności romskiej. Większość deportowanych Żydów kierowano bezpośrednio po przywiezieniu na śmierć w komorach gazowych. Łącznie w Auschwitz Niemcy zgładzili co najmniej 1,1 mln ludzi, w tym ok. miliona Żydów.

Obóz wyzwolony został przez Armię Czerwoną 27 stycznia 1945 r.

2 lipca 1947 r. utworzono Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, a w 1979 r. miejsce to wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miejsce Pamięci dziś to m.in. zbiory, archiwa oraz ośrodek naukowy, edukacyjny, konserwatorski i wydawniczy. Muzeum odwiedza każdego roku ponad dwa miliony osób z całego świata.

Uwaga! Wejście do Muzeum, a także parking dla odwiedzających znajdują się przy ul. Stanisławy Leszczyńskiej 11

Opublikowano za zgodą Biura Prasowego Muzeum Auschwitz
http://www.auschwitz.org/copyright/

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Oświęcim, Małopolskie
ul. Więźniów Oświęcimia 20, 32-603 Oświęcim

Noclegi Małopolska

Najbardziej znane miasta województwa Małopolskiego? Oczywiście Kraków i Zakopane. Któż nie miał okazji zachwycać się Wawelem czy przejść po Krupówkach?

Jeśli jednak rzeczywiście jeszcze tego nie zrobił - warto! Warto też zobaczyć Oświęcim, kopalnię soli w Bochni, rynek w Nowym Sączu czy przejść się po Tatrach. Zabrakłoby miejsca na to aby wymienić wszystkie atrakcje które oferuje (a także noclegi) Małopolska.

Jedno jest pewne: podziwiając cuda tego regionu trzeba w końcu udać się spać. Miejsc noclegowych jest mnóstwo - od agroturystyki i pensjonatów w cichych rejonach, przez prywatne kwatery w sercu miast po hotele oferujące dodatkowo relaks w SPA czy basenie. Dobrze wybrane noclegi (małopolska posiada tego dosyć sporo) zagwarantują siły do zimowych szaleństw na stokach, letnich wypraw w Tatry, rodzinnego zwiedzania Krakowa czy wycieczki na Morskie Oko.

Warto sprawdzić jakie noclegi oferujemy w tym regionie.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu