Noclegi Zamość

Zamość to prawdziwa perła kresów wschodnich Polski. Znajduje się w województwie Lubelskim i jest oficjalnie nazywana "Perłą Renesansu" a dzięki wyjątkowemu zabytkowemu Staremu Miastu, Zamość został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Amatorzy podróży z pewnością docenią przepiękne arkady oraz liczność zabytków regionu. Wyjątkowa infrastruktura turystyczna pozwoliła na rozwój licznych hoteli i innych obiektów noclegowych, stąd też noclegi Zamość dostępne są na niemalże każdą kieszeń - niezależnie czy ktoś szuka luksusowych czy też tanich hoteli.

Całe Stare Miasto zachwyca nie tylko dobrym stanem utrzymania, ale także urodą i licznymi zdobieniami. Zamość jako prywatne miasto założył Jan Zamoyski, który był wielkim kanclerzem koronnym. Zlecił on włoskiemu mistrzowi Bernardo Morando zaprojektowanie miasta idealnego – twierdzy, która miała za cel chronić włości Zamoyskich. Tak właśnie powstał Zamość, nazywany Padwą Północy.

Do Zamościa w bardzo łatwy sposób można dostać się każdym dostępnym środkiem lokomocji - pociągiem, autobusem czy samochodem. Jest doskonale skomunikowane z okolicznymi miejscowościami co znacząco ułatwia podróże dla turystów i zwiedzanie okolic. Noclegi Zamość pozwolą nie tylko na krótki wypad na urlop ale kompleksowe zaplanowanie dłuższych wczasów. Odwiedzając to miasto warto zajrzeć do katedry – kościoła Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła z wolnostojącą dzwonnicą. Do zabytków tego miasta zaliczają się także: kamienice ormiańskie, ratusz, kamienicka Linkowska, synagoga, kościół św. Mikołaja, a także wiele innych ciekawych zabytków.

W Zamościu znajduje się także Muzeum Barwy i Orężą, parki miejski oraz ZOO. Noclegi Zamość w portalu Visiton to przegląd obiektów każdej kategorii oraz na każdą kieszeń. Sprawdź naszą wyszukiwarkę i wybierz idealne miejsce dla siebie

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu